Kontakt Lens Lens kullananların......Önerileri, Soruları, Cevapları

neden olay cıkmıs kı ...

Çünkü şöyle düşün, diyelim gnz21 buraya full yüz fotoğrafını ve lenslerinin fotoğraflarını koyuyor. Bir bakıyor ki her yere yayılmış izin alınmadan. O yüzden onlar rahatsız bu konuda. Haklılar yani, sormadan koyuyoruz buraya, çalmış oluyoruz.

önemli değil :)
baya bi mesajım heba olucak ama olsun...şikayet edilmekten iyidir :)
modlarımıza da zorluk çıkmasın...resimli mesajlarımı noktalıboş mesajlar haline getiriyorum :)

Son düzenleme:
mrblar arkadaşlar.. yaklaşık 1 haftadır inceliyorum siteyi lensler hakkındaki yorumları, fotoları , sayenizde lensler hakkında cok bilgi edindim teşekkür ediyorum, ben yaklaşık 3 yıldır numaralı lens kullanıyorum ve freshlook hareli griden başka lens kullanmadım daha doğrusu cesaret edemedim ondan daha doğal yoktur diye düşünüodum (bu arada göz rengim siyaha yakın çok koyu)eklediğiniz fotolar sayesinde farklı renklerin gerçek duruşlarını gördüm ve birbirleriyle kıyasladım BENCE rainbow ortadaki pupila genişliği yüzünden dokusunun mükemmel olmasına rağmen güzel görünmüo, amazon ve sophistic için diicek söz yok ama amazonun numaralısının olmaması ve sophistic in su oranının düşük olması ve tabi uzun süreli olması benim açımdan kötü ayrıca pahalı geldi ... b&l damarlı ama pupilası rainbowa göre daha dar gibi geldi bana aylık olanı ve %55 lik olanı varsa b&l u tercih edebilirim diye düşünüyorum ama çok rahatsız edio demişsiniz valla bilmiorum naapsam ha bir de freshkon die bi marka varmış nasıl gözde duruşu bilmiorum katolokta güzel duruo kısacası arkadaşlar pupilası dar mavisi doğal damarları olsada olur oldukça yumuşak aylık lens arayışındayım önerileriniz olursa cok sewinirim .... farkındayım arkadaşlar cok sey istiyorum ama yine de sansımı deniorum napiim umut dünyası işte :)

canım ben b&l de kullandım...freshlook da kullandım rainbow da kullandım...
ama tam olarak ne sormak istediğini anlayamadım canım...biraz uzun ve karışık olmuş :)

sanırım aylık olan ve su oranı yüksek bi lens arıyosun...
canım isteklerine bakılacak olursa sen yine freshlookun mavilerine bakmak zorundasın...yada griye devam etmelisin o da mavi gibi duruyo...ve bence daha doğal....
aradığın özelliklere bakılırsa seçeneğin epey dar....üzgünüm....
b&l lerin aylıkları yok..ve üstelik su oranı %38...yani sana yarayacağını sanmıyorum canım...
rainbowları da zaten ortası geniş diye tercih etmiyorsun...onlar da %38 su..ve yıllıklar o da olmaz sana..

Son düzenleme:
canım elaya mavide oluyo demişsin ama benim ortası yani pupil boşlugundan görünecek kısım kahverengi o yüzden bütünleşecegini sanmıyorum aslında yani baktıgın zaman direkt belli olan elalardan değil yeşili değilde kahvesi daha çok benim gözlerimin çok sevindim buna güneşcim aradaki ton farkları yüzünden ya farklı durursa diyodum bu durumda renkli lens tam bana göre bişiymiş kaydirigubbakcemile2 bugun lens takan arkadaşımın gözlerine gün ısıgında dikkatlice baktım b&l gri kullanıyo gün ısıgında böle desen desen çizgi çizgi bişeler görünüyodu lensten damar dediginiz şey o mu oluyor acaba ona sordum lensin deseni o dedi mirmirmirmir

canım ben b&l de kullandım...freshlook da kullandım rainbow da kullandım...
ama tam olarak ne sormak istediğini anlayamadım canım...biraz uzun ve karışık olmuş :)

sanırım aylık olan ve su oranı yüksek bi lens arıyosun...
canım isteklerine bakılacak olursa sen yine freshlookun mavilerine bakmak zorundasın...yada griye devam etmelisin o da mavi gibi duruyo...ve bence daha doğal....
aradığın özelliklere bakılırsa seçeneğin epey dar....üzgünüm....
b&l lerin aylıkları yok..ve üstelik su oranı %38...yani sana yarayacağını sanmıyorum canım...
rainbowları da zaten ortası geniş diye tercih etmiyorsun...onlar da %38 su..ve yıllıklar o da olmaz sana..

canım saol ilgin ve yardımın için sanırım senin dedigin gibi yapıcam malesef freshlooktan başka çarem yokbenneyaptımki

canım elaya mavide oluyo demişsin ama benim ortası yani pupil boşlugundan görünecek kısım kahverengi o yüzden bütünleşecegini sanmıyorum aslında yani baktıgın zaman direkt belli olan elalardan değil yeşili değilde kahvesi daha çok benim gözlerimin çok sevindim buna güneşcim aradaki ton farkları yüzünden ya farklı durursa diyodum bu durumda renkli lens tam bana göre bişiymiş kaydirigubbakcemile2 bugun lens takan arkadaşımın gözlerine gün ısıgında dikkatlice baktım b&l gri kullanıyo gün ısıgında böle desen desen çizgi çizgi bişeler görünüyodu lensten damar dediginiz şey o mu oluyor acaba ona sordum lensin deseni o dedi mirmirmirmir

evet canım damar derken lensin o çizgi çizgi olan desenlerini kastediyoruz...göze oyuncak bebek gözü etkisi veren çizgileri
canım orjinal göz renginin içinde ton farkları konusunda da sana yardımcı olmak için kendi gözümü çekip koyardım ama şimdi akşam oldu..istersen yarın gündüz kendi gözümü yakından ayrıntılı olarak çekeyim..
seninki de bendekiler gibiyse...bende sorun olmuyosa sendede olmayacaktır....açık renklerde bile sorun yaşamadım....

Son düzenleme:
selam kızlar aranızda bana yardımcı olucak benmle fikirlerini payalaşıcak arkadaşlarmı varmı..altakki resim bana ait gözlermin doğal rengi kahve tonları bana önerebiliceniz bir renk varmı acabaaa.s.

image1inatyyyk2copy.jpg

yokmu bi fikir söyliycek yaa nerdesinizzz??????:sm_confused::sm_confused:

ayy güneşim bitanesin canım sağol :1hug: rainbowda yok değilmi öyle birşey birde gözleri normalden küçük gösteriyormus ben arkadaşımın lenssiz gözünü hiç görmedim okula hep lensle geliyo gözlerinin normalde daha büyük oldugunu lensin küçülttügünü söyledi böyle bişey var mı :uhm: varsada rainbowlarda oluyomu merak ettim bnm gözlerim fazla büyük sayılmaz çnkü dahada küçülmesin sora çinliler gibi olmıyım sırnaşık şey

yokmu bi fikir söyliycek yaa nerdesinizzz??????:sm_confused::sm_confused:

canım resim koymuşsun ama bizi biraz daha aydınlatırsan daha sağlıklı fikir veriririz..
olmasını istediğin özel bir renk varmı aklında ? şöyle dursun falan gibi...
bir de lenslerde ya damar oluyor ya ortadaki delik geniş oluyor..kusursuz lens yok yani..tercihini neden yana kullanırsın....sonracağıma aylık mı arıyosun yıllık mı...bu gibi şeyleri bilmemiz lazım :)

ayy güneşim bitanesin canım sağol :1hug: rainbowda yok değilmi öyle birşey birde gözleri normalden küçük gösteriyormus ben arkadaşımın lenssiz gözünü hiç görmedim okula hep lensle geliyo gözlerinin normalde daha büyük oldugunu lensin küçülttügünü söyledi böyle bişey var mı :uhm: varsada rainbowlarda oluyomu merak ettim bnm gözlerim fazla büyük sayılmaz çnkü dahada küçülmesin sora çinliler gibi olmıyım sırnaşık şey

önemli değil canımcım :eek:
normalden küçük gösterme olayını ben pek anlayamadım canım...
ama şöyle söyleyim...marka ve çap ölçüleri aynı da olsa...aynı markanın farklı renkleri gözde farklı etkiler yapabiliyor...önceki son mesajlarımdan birine lilac lenslerimi koydum özellikle ki..farklı renk seçiminde gözlerin olduğundan daha pot görünebileceğini anlatmak için...
rainbowda renkli kısım normal hareli lenslere göre daha dardır...bunu özellikle kendi gözünün kenarının lense hare etkisi yapması için yapmışlar...yani çevresinde siyah siyah halkalar yok..senin gözünün en dış hatlarındaki renk..otomatikman lensine hare olarak ekleniyo...
hareli lense göre daha doğal oluyor

anladım tatlım a.s. sanırım o potluk yaptıgından dolayı ole göründügünü düşünüyor dedigim gibi kıyas yapamıyorum kendi gözlerini görmedim hiç hep lensi gözlerinde böle kalın bir tabaka varmış gibi duruyor gözünde fisfisfis resimlerde sizinkiler çok doğal umarım bendede öyle durur yakından bakılınca böle saydam durmayan gözümün üstüne göz takmısım izlenimi veren bir görüntü oluşmaz :roflol: birde siteden baktım rainbowlarda elite falan gibi seriler vardı her serinin dark greeni farklı mı yoksa sadece bir tane mi dark green var :uhm:

elite line ın dark greeni ayrı...fantasy line ın dark green i ayrı....:)
gnz ve benim kullandığım elite line olanı....

güle güle kullan canım :asigim:
evet pek belli olmamışlar ama kötü bir etkisini de göremedim açıkcası..
sadece kendi gözünü biraz koyulaştırmış gibiler ama daha koyu olması da yakışmış sana :asigim: daha net resim koyabilirsen ona da bakarız :)

X