Kontakt Lens Lens kullananların......Önerileri, Soruları, Cevapları

Daliah İstanbul da nerede deneyebilirim Diamondsları? Bakırköy de bir yerde miydi? Gri ve açık mavisini denemem lazım, gözlerim ela bende nasıl bir renk çıkacak ortaya acaba?
Bu arada ben karar verene kadar fiyatları da 800 YTL olmuş. Aldığın yerde taksit yapabilirler mi acaba?kaydirigubbakcemile2

tatlım inan bende senin kadar sasrmıs durumdayım benim mavilerimle senin mavilerin cok farklı duruyor sende yesilimsi bende ise griye yakın mavi =)=)oysakı 2 mizin gozlerinin rengi birbirine cok yakın =)
valla canım hic bilmiyorum inan anlamadım.cektim resimleri koydumişte :uhm:

Bakırkoyde Lens Dunyasından aldım ben.Sahile inerken..Eger biliyorsan Bakırkoyu,Hayri ayakkabı magazasının hemen ustu.Taksıt yapıyorlardı,ama nakit indirimi var aklında olsun.800 mu...İnanmıyorum ya..Valla bence en sahane sende durur,benım gozlerım acık kahve ortaya super naturel bır tablo cıktı.

aaaaaaaaaaaa gercekten mı bana telefonla gorustugum kadın zam gelcek demıstide inanmamıstım =) tatlım biz cok iiye almıssız o zaman=)

kizlarr yaaa ben smdi lens alicam ama bi sorunum war
ben yillardir 8,4 kullanmistimm curve olarak..
ama doktor bana 8,6 hatta 8,7 sin dedi..
simdi siparis wericem ama korkuyorum 8,7 den denedigimde sanki lensler oynuyodu gozumde doktor 8,7 ye alissan daha iyi olr snin capin o dedi.ama ben smdi korkuyorum 8,4 de hic sorun yasamamstm 8,7 alinca sorun olur mu sizce kayma oynama yapar mi??lutfen acil yardimm
gunescim sen de burdaysan ozellkle cewaplarsan sewinirim

perfidiacım doktora danışmakla iyi etmişsin ama..aslında en doğru cevabı kendi bünyemiz veriyor bize..doktorlar sadece okudukları belli kurallardan yola çıkarak bilgi veriyorlar.

canım bence sen önce 8.6 lık lensleri denemekle başla bitanem..önceden 8.4 kullanıp sorunu olmayan birisi birdenbire 8.7 de sorun yaşayabilir..belki gözünün ölçüsü 8.7 olabilir birim olarak ama. gözünün hareketleri dar bombeye göre alışmış..
sen 8.6 lenslere bak canım daha sonra zamanla 8.7 lere geçersin :)
birdenbire büyük değişiklik kafadan sorun çıkaracağı için senin de moralini bozar..lensin kayması sonucu oluşabilecek sorunlar önlenmiş olur...mesela gözü oynatırken kayma sonucu lensin gözde yırtılması gibi...öylesi daha kötü..
yırtılmasa bile lensin kontrolsuzce sağa sola kayması göze de zarar verir bence..çünkü gözün maruz kalacağı ani darbeler bunlar.... hele lensler kalın lenslerse.....canım ölçüyü ufak ufak arttır sen...
canım çap olarak da 14.00 dan yukarısını alma şimdilik...çap ölçün kaç bilmiyorum ama çok geniş çaplar da kaymalara yol açıyor...bombesi nosu kadar çap nosunun da bunda payı var..

Son düzenleme:

canim simdi en son frehslook almistim ya o 8,6 yani cok sewmedim bu lensi ama freshlook oldugu icin mi blmiyorum tam istedigim rahatlik netlik yok bu lensde b&l da daha guzeldi rahattim yani..doktor 8,4 uzun sureli kullanmda tahris edeblr falan demsti ama 2 yil kullandm hc bisi olmadi walla blmiorum kafam karisik:)8,7 siparisi werdim ama icimr ahat deilsenağlama

freshlooklar çok da ince lensler oldukları için sanırım çok fena kayıyorlar evet canım..
freshlook colorsda ben de lenste kayma sorunu yaşamıştım...daha kalın lensler daha ağır oldukları için bu konuda daha tutarlı oluyorlar...b&l ler ondan sorun olmamıştır canım...
freshlooktan daha kalın olan ve ölçüsü 8.6 olan bişey deneyebilirdin..siparişini iptal ettirme yada değiştirme şansın yokmu canım

Son düzenleme:
canimm degistirebilirim sanirim
ama b&l alcagim icin zaten iki secenek war ya 8,7 ya 8,4 acbaa diorum denesem mi 8,7 yi b&l daha kalindi freshlook gbi degildii.kafam cok karisik

canım madem 2 seçenek varmış...8.7 b&l dene o zaman bakalım canım...
evet b&l ler freshlooklara göre baya kalın...ve lensin su oranı yüzdesi b&l de çok daha düşük freshlooktan...freshlook resmen sudan yapılmış lens gibi..% 55 i su onun....böyle bir lensin kayma yapması kaçınılmaz...
b&l nin ise % 38 i su...göze daha iyi tutunacaktır..

sana b&l 8.7 büyük ihtimal olacak canım korkma....freshlook ile arasında dağlar var çünkü...

Koyu kahverengi gözlülere rainbow sky blue tavsiye ediyorum doğal durması açısından, benim gözlerimde koyu kahverengi ve beni rainbow sky blue lenslerimle görenlerin çoğu ne güzel gözlerin var yaaa fln oluyodu , bausch lomb blue çok damarlı ve dışı siyah çerçeveli pek tavsiye etmiyorum rengi canlı ama pek doğal olduğu söylenemez, merak edenler lens resimleri paylaşımına eklediklerime bakabilirler

rainbowların orta deliği biraz fazla büyük değil mi yaa :S bence tek eksisi bu :S doğallıktan uzaklaştırıyor bu rainbowları (

aynen oyleee..cidden rainbow harika cok gusel dogal renkler ama ortadaki o kahwerengi goruntusu hic hosuma gitmiyo..
yesil renkte bu batmaz yesil kahwerengi uyum sagliyo
ama masmawi cok guzel bi rengin ortasindan kahwerengi cok alakasiz cikiyo..ben bu yuzden yeniden we yeniden b&l aldim we mawisini pek begenmedigim icin green ocean denicem gozde acik mawi gbi duruyo insallh memnun kalirim:)

ayrica gunescim adam zaten yollamis bilee:)
ankara cayyolunda yasiyorum burda bayagi meshur bi optikten istemistim ama en az 1,5 ayda gelir dediler ustelk 1 kurus indirmediler fiyati hep ordan almama ragmen...
simdi internetten siparis werdim adamla msnde konustuk
yollamis bile yarin kapimda ustelik kapida odeme olanagi war ustelik kargo ucretiyle birlikte optikten tam 30 milyon daha ucuzz..

doğallıkta üstlerine tanımıyorum. keşke biraz da ucuz olsalar (

solotica quartzo

ice

topazio

esmeralda

ewet solotica harika ama:)adamin lenssiz fotosu da wr lenssiz fotosu bilee renkli zaten acaba bunlar bizde nasil durur o onemli

solotica herkes begeniyor ama onunda pupıl boslugu genis deil mı ayrıca nokta nokta rengin pıkselleri gozukuyor gibi tabi zevk meselesi bu bazısının maviyi bazısının yesili begenmesi gibi ...

arkadaslar ben doktora yıllık muayeneme gıtcem numaralı lens almak ıstıorum 2.5 3 no larım doktorada danıscam tabı ama bu konuda bılgısı olanlar benı aydınlatsın lutfen ama ılerde retınayı cızıomus da cok bozuomus dedler amelıyat olma sansın ollmuomus olemı????acıl cvp

iki markayı da denemiş birisi olarak nedense b&l kayma yapan lens ve gözümde saatlerce kalınca batma hissi daha erken saatlerde başlıyor.fresh look un öyle değil.onda saatlerce kalsada batma hissi geç oluyor.ama ne yazıkki renkleri çok kötü benim için.sadece turkuaz idare eder nitelikte.diğer renkler ya kendini belli etmiyor ya da kötü renkteler.B&L renkleri ise güzel ama sorunlu lensler.

hadi yaaa..
acaba kisiden kisiye mi degisiyo ben b&l dan cok memnundum ama bu freshlookla bi turlu rahat edemedim bakalim lensler yarin gelcek:) hislerimi paylasicam sizlerle:)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…