Kontakt Lens Lens kullananların......Önerileri, Soruları, Cevapları

Aynen arkadasım benım lensler de freshlook gri ve ben varm dıyorlar yani.Bi de su batmaları anlamıyorum bı de onları anlasamona gore bır cozum getırıcem.Bı de bazen kayma oluyo gözbebegi ile birlikte kahverengi kısımlar da bellı oluyor anlamıyorum.Ben hazel rengıne bayıldım aslında benım ıstedıgım canlı gorunen belırlı bır yesıl,hazel ya da gri.Fotomu eklıyorum arkadaslar.Gunescım fotomu eklesem ne renk gıder ya da ne renk secmelıyım onerıde bulunurmusun?

Eklentiler

• $n770391324_784807_8467.jpg
    26,6 KB · Görüntüleme: 119

Ben ondan önceki 2 yıl boyunca b&l kullandım ve hiç bi sorunum yoktu ama o zaman aynı lenslerin 2 tip üretimi vardı hatta benim lensçim bana sana doğru seriden veriyoruz diodu hakkaten benimki farklıydı renk olarak diil yani renk hare filan hep aynı ama seri mi farklı öle bişii. Neise o seri kalktı ve ben bu sorunları yaşadım. Sorada vazgeçmiştim ama bakıorum burda herkes çatır çatır kullanıo ve kimse şikayet etmemiş gittim deiştirdim filan die. acaba alsammı diorum ama yinede tedirginim

canım saç rengini de bilseydim daha iyi olacaktı....fotodan gördüğüm kadarıyla sarımsı bir açık tene sahipsin sanırım...lensin ortasından kahverengi göz görünmesin demişsin ve yeşil hazel veya gri lens istiyorsun....

bu durumda canım gri lensleri pek tavsiye etmiyorum..çünkü gri lens alıp da memnun kalan çok az kişi gördüm...opak olanları çok damarlı oluyor ve haddinden fazla renk açıyor...yarı şeffaf olanı ise gözrengini zar zor açıyor (sadece gözü ela veya daha açık olanlarda iyi duruyor)

canım hazel rengine gelince....mesela ben b&l nin hazelini kullandım ve hiç renk değişikliği yapmadı...yani takmışım takmamışım rengim aynıydı...hatta üstüne üstlük o renkte bile lensin damarları belli oluyordu...rengimi değişmediği gibi gözlerime de damar dokusu eklemişti....
b&l starcolors II serisinin dark hazel rengini de kullandım...lensin kendisi yine turuncuydu bilindik hazeller gibi...ama göze takılınca koyu yeşil sonuç veriyordu...
benim hazel renk olarak en beğendiğim lensi sorarsan freshlook un pure hazel (saf ela) sı..ela renk lensler içinde en güzeliydi..hafif yeşile çalan sıcak ve tatlı bir bal tonu veriyordu bazen de ışığa göre açık kahve duruyordu...kahve gözle bütünleşen tek freshlook rengi diyebilirim....hazel lenslerin resimlerinin birçoğu aldatmaca...ya göz rengini değiştirmiyorlar yada göze takınca koyu yeşil duruyorlar..ama pure hazel fark yapıyor cidden..

yeşile gelelim....griye kaçan çok açık yeşillerin seni solgun gösterebileceğini düşünüyorum canım...canlı tonda olan mavi-yeşil gibi olan yeşiller de iddialı olacaktır..onlar sadece sütbeyaz gibi tenlilere gidiyor....direkt açık yeşil değilde daha orta tonda yeşillere veya koyu yeşillere bakabilirsin...mesela ortasındaki deliğin küçük oluşu ve orta tonda yeşil olması yönünden sophistic in magic green i güzel görünüyor deneyebilirsin...pahalı dersen amazonun yeşili de sophisticle aynı renk ve aynı dokuda...tek farkı aylık olması....

umarım yardımcı olmuşumdur :)

Son düzenleme:
Damarsız mavi ve yeşil lens yokmu yaaaaaa? Lütfen bilen varsa bana özeldem mesaj atabilir mi.......

canım şimdilik bildiğimiz en damarsız lensler solotica ile rainbowlar var...ama damarsız lenslerin de kendine göre kusuru oluyor...bunlarda damar yok ama ortaları geniş...ortadan kendi göz rengin gözüküyor yani...
hem damarsız olan hem de ortası geniş olmayan kusursuz bir lense rastlamadık bugüne kadar...custom olanlar hariç...onlarda çok pahalı ve çok kalınlar ve hergün kullanmaya uygun değiller ve el boyaması oldukları için zamanla renkleri soluyor falan filan...yani derdi çok..

ne yazıkki lenslerde 2 seçeneğimiz var...ya damarları kabullenmek zorundayız...yada damar istemiyorsak ortasının genişliğini kabullenmek zorundayız..deliği dar olan ve damarsız olan bir lens yok..
diğer bi seçenek şu olabilir...damar istemiyorsak ve geniş delikli lens seçerken de deliğin kendini en az ele vermesini istiyorsak kendi göz rengimize en yakın olanını seçerek bunu yapabiliriz ama radikal renk değişimi isteyeni pek tatmin etmez..
nitekim ben kahve gözlü biri olarak damardan da delikten de hazzetmediğim için geniş delikli lens tercih ederim ve renk seçimindede ela ve koyu yeşil gibi renkleri seçip..göz ile lensin farkını aza indirmek için kendi gözüme yakın renk seçmeyi yeğlerim..son lensimi buna göre alacağım..köklü renk değişimi yaratmıyor ama maksimum doğallık sağlıyor...

Son düzenleme:
tatlım sophistic ile amazon birebir aynı dokuda degiller kesinlikle amazonlar biraz daha damarsız sophistic e gore ... amazonlar aylık lens oldukları için sophistic lerden daha pahalıya geliyor ... bi de sophistic dia capı 14.50 iken amazonun capı ise 14.20 ... rainbow dark green in pupıl bosluguda kesinlikle fark edilmıyor ama bu gozden goze tabikide degisir...sac ve ten rengide lens secimde cok buyuk rol oynuyor bana cok guzel olan rainbow yesiller saclarımı siyah yaptrdıgım için gitmıyor simdi begendigim lensi bile kullanımıyorum o yuzden sac ve ten rengini goz onune alarak bir secim yapmak gerekiyor...

pardon canım...düzelttiğin için sağol :)
canım ya belki soruın kaşlarının saç rengine göre açık kalması olabilir..kaşlarını da aynı renk saç boyasıyla boyasan....hani direkt siyah yapma tabi onları da hiç değilse açık kestane 5.0 boya ile boyasan....
şimdi yüzün her parçası farklı renk olursa olmaz tabi...şimdi saça ve lens rengine göre kaşlar açık kalıyor bence.....

ben kendim doğalım da siyah saçlı ve kaşlarım da aynı siyahlıkta....sende de öyle olması gerekiyor olabilir canım...

diamonds grey lere devam :)

lensler çok fena kaymış.sorunlular galiba biraz.

ayrıca su b&l kullanan arkadaşlar 3 yıl kadar kullandım green oceanı,renkler bence süper b&l da fakat sorun olan , batma çabuk oluyor ve onların dia değerleri 1400 yani küçük.benim gözümü tam kapatmıyor mesela.o yüzden başka lens markası almak zorunda kaldım.çok fazla bir alternatifte yok marka olarak.çünkü ben mavi tonlarında istiyorum.rainbowlar çok kötü orta delik anormal büyük bir çoğunu denedim renklerin bence o lensler ela gözlere gidebilir ortadaki delik ancak o zaman kendini o kadar belli etmez.koyu gözlerde kötü duruyor.soloticaların topazio ve quartzo çok güzelmiş fakat getirtmesi bir sorun. hala arayış içindeyim.

ayrıca perfidia senin önceki lenslerin çok güzeldi bence.şu üretilmeyen lensler.ilk sayfalarda görmüştüm aylar önce.benzer bir lens olsa ne güzel olurdu.

tatlım cok guzel durmus =)cok alakasız olcak ama soylemeden edemıcem farın harika...biliyorum kesinlikle m.a.c dir gene =)
tesekkur ederim canım.oyle valla.buraya acıldı acılalı herseyım ordan :)

lensler çok fena kaymış.sorunlular galiba biraz.

evet grilerde boyle bir sorun yasadım ama kayma sorunu degil bu.rengi o sekilde, o yuzden mavilerden sonra cok tereddut ettim ama tonu cok hosuma gitti yine de ikinci olarak grileri aldım

esmeralda... ve bayıldım. teşekkür ederim galpal.. harika bir ton. tam zümrüt yeşili. rengim iyice netleşti. muhteşem.

çok güzel. sanada teşekkür ederim ,rock on. bayıldım.
hele alttaki resim . çok doğal bir lens...bir arkadaşımın kendi gözü bu renk. en alttakine benziyor...

diamonds grey lere devam :)

Daliah fotoğraf çok güzel çekilmiş, lenslerin yapısı ve rengi çok net görünüyor. Fotoğraftaki lensler Diamonds Gri mi yoksa Diamonds Açık mavi mi?
Fotoğrafta lensler kaymış galiba. Diamondsların çapı standart 8.6 sanırım, yoksa lensler gözüne küçük mü geliyor? Canım sıkıldı şimdi.

canım tesekkurler,aldıgım bayan grilerin herkese yaskımayacagını soylemıstı fakat ben tonunu cok begendgim icin uzaylı gibi gozukmesine aldırmayıp aldım onuda :) o yanlarındakı kahvelik lens ile ilgili sanırım cunku mavilerde oyle bir sorun olmadı,işin tuhafı kayma kucuk gelme falanda yok.ama resimdeki gibi fokuslanmadigi icin insanlar gozunun icine o fark sankı kendi gozunmusun gibi oluyor,daha da naturel duruyor ama dedigim gibi kesinlikle almadan once denenmeli diamondlar..cunku bende mavi renkli olan yesilimsi durdu,bu ise gri olmasına ragmen mavi duruyor.cıkamadım ısın ıcınden :)

tatlım inan bende senin kadar sasrmıs durumdayım benim mavilerimle senin mavilerin cok farklı duruyor sende yesilimsi bende ise griye yakın mavi =)=)oysakı 2 mizin gozlerinin rengi birbirine cok yakın =)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…