Lenfosit aşısi yaptiranlar

birhemsiree

Üye
Kayıtlı Üye
26 Haziran 2023
138
44
24
Arkadaslar merhaba kisaca tüp bebek sürecimi özetlemek istiyorum öncelikle bilinen bi problemim yok esimde sperm degerlerinde morfoloji ve hizda sorun var 6 ay once pendik medical parkta tedaviye basladik
*ilk denemem iyi kalite embriyo kimyasal oldu

*ikinci denememde ek olarak gebelik aşısı ve embriyo glue yapildi 5aa embriyom tutmadi bugun negatif ogrendik.

esimle henüz genetik test yapmadik nk katil hücre paneli vs de yapmadik onlari yaptirmak istiyorum ama genetik testler de hemen cikmiyormus. Doktor 3. Transfer icin 3 ay ayda bir yapılacak lenfosit aşısı ve intralipid serum önerdi bugün. (Ben ikinci transferde intralipid serumu sordum riskinin olduğunu yag embolisi olusabilir dedi bugun de yine riskinden bahsetti ama yapmayi planliyor)

Lenfosit aşısı su an sizce gerekli mi?
İntralipid 2. Trasnferimde olmali miydi? Gibi sorularım var kafam karisik. Doğal siklusla transfer hazirligi yapilsa daha mi iyi olurdu? Bunlar kafami bulandiriyor. Ve geriye orta kalite embriyolarim kaldi tek tüpte. Bu arada embriyolara pgt yaptirmamistik soylememisti yapalim diye ilk deneme oldugu icin. Bugun sordugumda da dondurulmus embriyolara onermiyoruz diyor. Yeniden toplama yapilirsa pgt yapilabilirmis. Yani su an 3. Transfer oncesi lenfosit asisi ve intralipid serum yapalim dedi. Surec cok yipratici. Sizce ne yapmaliyim fikirlerinizi belirtirseniz sevinirim. Doktor mu degistirmeliyim bilmiyorum

Arkadaslar merhaba kisaca tüp bebek sürecimi ôzetlemek istiyorum öncelikle bilinen bi problemim yok esimde sperm degerlerinde morfoloji ve hizda sorun var 6 ay once pendik medical parkta tedaviye basladik

*ikinci denememde ek olarak gebelik aşısı ve embriyo glue yapildi 5aa embriyom tutmadi bugun negatif ogrendik.

esimle henüz genetik test yapmadik nk katil hücre paneli vs de yapmadik onlari yaomak istiyorum. Doktor 3. Transfer icin 3 ay ayda bir yapılacak lenfosit aşısı ve intralipid serum önerdi bugün. (Ben ikinci transferde intralipid serumu sordum riskli o yag embolisi olusabilir filan dedi bugun de yine riskinden bahsetti ama yapmayi planliyor)

İntralipid 2. Trasnferimde olmali miydi? Gibi sorularım var kafam karisik. Doğal siklusla transfer hazirligi yapilsa daha mi iyi olurdu? Bunlar kafami bulandiriyor. Ve geriye orta kalite embriyolarim kaldi tek tüpte. Bu arada embriyolara pgt yaptirmamistik soylememisti yapalim diye ilk deneme oldugu icin. Bugun sordugumda da dondurulmus embriyolara onermiyoruz diyor. Yeniden toplama yapilirsa pgt yapilabilirmis. Yani su an 3. Transfer oncesi lenfosit asisi ve intralipod serum yapalim dedi. Surec cok yipratici. Sizce ne yapmaliyim fikirlerinizi belirtirseniz sevinirim. Doktor mu degistirmeliyim bilmiyorum
selam, bizde sebepsiz infertilite var. İlk tüp bebek denememizi yaptık, transfer öncesinde bir iğne verdi araştırdım ve lenfosit aşısı olduğunu gördüm. Bazı doktorlar işi şansa bırakmak istemiyor diye her tuşa basıyor ilk sefer de olsa diye düşündüm.Aşının adı zarzio idi. Tek seferlik bir iğneydi

selam, bizde sebepsiz infertilite var. İlk tüp bebek denememizi yaptık, transfer öncesinde bir iğne verdi araştırdım ve lenfosit aşısı olduğunu gördüm. Bazı doktorlar işi şansa bırakmak istemiyor diye her tuşa basıyor ilk sefer de olsa diye düşündüm.Aşının adı zarzio idi. Tek seferlik bir iğneydi
Bilmiyorum bu bahsettiginiz aşıyı bana uc ay ayda bir esinin kanindan alip sana enjekte edicez tarzinda anlatti. Esimin dokularina karsi bagisiklik gelistiriyor olabilirmisim iki tane iyi kalitede embriyo tutmadi cunku dedi ama pgt yapmadigimiz icin gercekten genetigi iyi mi bilmiyoruz tabiki. Gorunus olarak iyi kaliteydi. Tesekkur ederim mesajiniz icin

Lenfosit ben yaptırdım öyle bir şey değil ki eşten alınıyor 8 tüp kan, aşı haline getirilip kadına koldan vuruyorlar bu üç kez tekrarlanıyor. Gerçi benim tutmadı negatif oldu ama ben lenfosit öneriyorum faydasını gören çok kişi var

Arkadaslar merhaba kisaca tüp bebek sürecimi özetlemek istiyorum öncelikle bilinen bi problemim yok esimde sperm degerlerinde morfoloji ve hizda sorun var 6 ay once pendik medical parkta tedaviye basladik

esimle henüz genetik test yapmadik nk katil hücre paneli vs de yapmadik onlari yaptirmak istiyorum ama genetik testler de hemen cikmiyormus. Doktor 3. Transfer icin 3 ay ayda bir yapılacak lenfosit aşısı ve intralipid serum önerdi bugün. (Ben ikinci transferde intralipid serumu sordum riskinin olduğunu yag embolisi olusabilir dedi bugun de yine riskinden bahsetti ama yapmayi planliyor)

İntralipid 2. Trasnferimde olmali miydi? Gibi sorularım var kafam karisik. Doğal siklusla transfer hazirligi yapilsa daha mi iyi olurdu? Bunlar kafami bulandiriyor. Ve geriye orta kalite embriyolarim kaldi tek tüpte. Bu arada embriyolara pgt yaptirmamistik soylememisti yapalim diye ilk deneme oldugu icin. Bugun sordugumda da dondurulmus embriyolara onermiyoruz diyor. Yeniden toplama yapilirsa pgt yapilabilirmis. Yani su an 3. Transfer oncesi lenfosit asisi ve intralipid serum yapalim dedi. Surec cok yipratici. Sizce ne yapmaliyim fikirlerinizi belirtirseniz sevinirim. Doktor mu degistirmeliyim bilmiyorum
Merhaba benimde ilk transferim donmuş embriyo ile negatif oldu bugün 2.transfer için kontrole gittim doğal siklus ile rahimi hazirlicaz dedi baya araştırdım doğal siklusla transfer olan neredeyse herkes hamile kalmış bunu bi araştırın doktorunuza sorun derim

Merhaba benimde ilk transferim donmuş embriyo ile negatif oldu bugün 2.transfer için kontrole gittim doğal siklus ile rahimi hazirlicaz dedi baya araştırdım doğal siklusla transfer olan neredeyse herkes hamile kalmış bunu bi araştırın doktorunuza sorun derim
Ben onu bi sorayım gercekten zaten ilaclar beni cok yipratiyor bu lenfosit asisi konusunda suphelerim var cunku. Evet faydasini görenler var ama lenfosit asisi oldugu halde yine kimyasal olan da var. Pgt li embriyom olsaydi dusunurdum bunu yapmayi ama tek tupte embriyolarim kaldi ve pgt li degil. Yani 3 ay beklemek ne kadar mantikli lenfosit asisi icin bilmiyorum. Eger gercekten bagisiklikla ilgili problemim varsa bu katil hucre testinden de anlasilmaz mi zaten? Bahceci ebru ozturke gidip fikir danisicam hem lenfosit asisi konusunda hem de histeroskopi konusunda. Hem de şu genetik testleri sormayi dusunuyorum. Pendik medical park semra esenkayada tedavi oluyorum ama su an baska doktorlara danismak da istiyorum bu da negatif olunca.

Lenfosit ben yaptırdım öyle bir şey değil ki eşten alınıyor 8 tüp kan, aşı haline getirilip kadına koldan vuruyorlar bu üç kez tekrarlanıyor. Gerçi benim tutmadı negatif oldu ama ben lenfosit öneriyorum faydasını gören çok kişi var
Sizin lenfosit asisi yaptirdiginiz embriyolarin genetigine bakilmis miydi

Ben onu bi sorayım gercekten zaten ilaclar beni cok yipratiyor bu lenfosit asisi konusunda suphelerim var cunku. Evet faydasini görenler var ama lenfosit asisi oldugu halde yine kimyasal olan da var. Pgt li embriyom olsaydi dusunurdum bunu yapmayi ama tek tupte embriyolarim kaldi ve pgt li degil. Yani 3 ay beklemek ne kadar mantikli lenfosit asisi icin bilmiyorum. Eger gercekten bagisiklikla ilgili problemim varsa bu katil hucre testinden de anlasilmaz mi zaten? Bahceci ebru ozturke gidip fikir danisicam hem lenfosit asisi konusunda hem de histeroskopi konusunda. Hem de şu genetik testleri sormayi dusunuyorum. Pendik medical park semra esenkayada tedavi oluyorum ama su an baska doktorlara danismak da istiyorum bu da negatif olunca.
Ben bahçecide tedavi oluyorum doktorum ebru öztürk. Çok şeker bir doktor işini titiz yapar tavsiye alın bencede

Bana transferden önce verilen ilaç listesinde doktorum transferden 2 gün önce akşam zarzio (48 mu)iğnesi verdi. Ben de iğnenin ne olduğunu araştırdığımda kanser hastalarının kemoterapiden sonra kullandığı bir çeşit lenfosit aşısı olduğunu öğrendim. Eczanelerde bulması da biraz zor. Bu sebeple bahsettiğiniz lenfosit aşısının bu olduğunu düşündüm B birhemsiree

Merhaba ben denemedim ama bu tarz şeylerin bilimsel olarak kanıtı yok, avrupa üreme derneği (eshre) bu tarz şeyleri önermiyor. Bence hiçbir sıkıntınız yoksa denemeye devam etmelisiniz. Artık bu tarz şeyler biraz ticari oluyor gebe kalmayı geçtim bazen gebe kalmayı zorlaştırıyor bile. O yüzden bilimsel olmayan şeyleri denemeyin bence. Tabiki insan her tuşa basmak istiyor benim de 2 negatifim var sebepsiz infertilite, doktorum asla önermiyor 🙏🏼

Merhaba ben denemedim ama bu tarz şeylerin bilimsel olarak kanıtı yok, avrupa üreme derneği (eshre) bu tarz şeyleri önermiyor. Bence hiçbir sıkıntınız yoksa denemeye devam etmelisiniz. Artık bu tarz şeyler biraz ticari oluyor gebe kalmayı geçtim bazen gebe kalmayı zorlaştırıyor bile. O yüzden bilimsel olmayan şeyleri denemeyin bence. Tabiki insan her tuşa basmak istiyor benim de 2 negatifim var sebepsiz infertilite, doktorum asla önermiyor 🙏🏼
Bu yorumunuz çok dikkatimi çekti haklı olduğunuzu düşünüyorum benimde 1 negatifim var. Dediğiniz gibi doktorumda bunları denemek yerine tam tersi doğal siklus transferi yapıcak bu dega

Bu yorumunuz çok dikkatimi çekti haklı olduğunuzu düşünüyorum benimde 1 negatifim var. Dediğiniz gibi doktorumda bunları denemek yerine tam tersi doğal siklus transferi yapıcak bu dega
Kesinlikle, hasta önceliği olan doktorlar bu tarz şeyleri yapmaktan kaçınıyor umarım bu sefer olumlu sonuç alırsınız 💖🙏🏼

Pgt embiryo gelişiminden sonra yapılıyor. Dondurmadan önce biyopsi alınıyor. Ben yaşım 35 olduğu yaptırmayı tercih ettim. Ama benim doktorumda serumlar yada embiryo glue gibi işlemleri gereksiz görüyor. Etkinliği kanıtlanmış değil dedi.

Bizim sorunumuz belli ama ona bi cozum bulamadik takviyeler vs ise yaramayinca tup bebege gecelim dedik. Fakat ilki kimyasal ikincisi de bahsettigim etkinligi kanitlanmayan uygulamalarla yapildi fakat tutmadi. Doktor bu sefer benim rahmim ve bagisikligima yoneltti algisini. Lenfosit asisi benim de kafama yatmiyor yatmama sebebi de 3. Transfere kafar bekletmis olmasi ve son denemede yapmak istemesi. Ustelik surec 3 ay. Bir de ustune histeroskopi oneriyor. Tum tuslara basiliyor kesinlikle. Ama dogru zamanda mi ? Yoksa gec mi kalindi. İlk transferden sonra ara verip kendimiz denedik bu arada ama nasip olmadi. Baska doktora fikir danismaya karar verdik son durum bu. Lenfosit asisi konusunda baska doktorlar ne diyor bi bakmak istiyorum.

Ben ebru ozturke bugun on görusme icin randevu aldim. Bakalim insallah haftaya gidip gorusecegim aklimdakileri soracagim. Ben de ayni seyi dusunuyorum hatta bi doktor bu sitedeki birine belki de sana estrofem fazla geliyor demis. O kadar dogru ki kullandigim ilaclar vucudumu yoruyor transfer hazirliginda belki de kendi halinde olsa daha rahat edecek. Zaten cogu yan etkisiminide yasiyorum ilaclarin. Bu embriyo glue de tamamen kanitlanmamis bisey ama iste insan aklimda kalmasin diyor. Simdi acikcasi bana histeroskopi yapalim dedi diye hemen kabul etmek istemiyorum akillandim. Baska doktora onu da soracagim diger dedigi seyleri de.

Sizin lenfosit asisi yaptirdiginiz embriyolarin genetigine bakilmis miydi
Hayır lenfosit üç aylık olandan yapıldı ama genetiğine bakılmadı. O transfer de negatif olunca genetik önerdiler ama yaptırmadık. Şu an paramız anca transfere yeter genetik testi kaldıramayız diye istemedik. Bakalım henüz üçüncü transferi olmadım

X