Popüler Konu LenaG ile MasterFit

Çok geçmiş olsun tekrardan ablacım. :KK52:Allah daha da iyi olduğun günleri göstersin. Banyo gerçekten insanı kendine getiriyor ya. Hayatımda bir kere ameliyat oldum o da sezaryen ama ağustos sıcağında hastanede beş -altı gün yatınca o banyoyu nasıl aradım anlatamam. Dikiş bantlarıyla mı yapacaksın yoksa her zamanki gibi girebilir misin acep.
çok teşekkür ettim canım
Aynen canım insanın kemikleri bile su istiyormuş onu anladım. Sezeryan bende iç kere oldum ama su geçirmez bant yapistirdilar ertesi gün hep banyomu yapmistim. Bunda durumlar farklı oldu. İki farklı yerde kesi oldu direnlerde takılınca. Doktorda yapıştırmadi bandı. Normal şekilde girebilirsin. Ama kese tarzı birşey olmaz duş alıp çıkarım. Su an yaramın üzeri tamamen açık.

Daha cok yeni ameliyatin eskiler kerahet donemi derler ameliyat sonrasi donem icin yani iyilesme sureci de bir nevi hasta olma gibi ama eger bu ameliyat hayat standardini yukseltecek ve rahat ettirecekse herseyi unutacaksin o ilerdeki o guzel gunleri dusun😍sifa verin Allah tez vakitte
Hayat kalitem ameliyat sonrası bile farketti canım. Carpintim daha olmadı. Şöyle diyeyim ben sırt üstü hiç yatamazdim. Nefesim kesilirdi. Veya sol tarafa. Ama şimdi bir haftadır sırt üstü yatıyorum ve gayet rahatım.

10.30
2 yumurta | 3 yk lor | kabak ile omlet
4 altınbaşak

12.00 2 kare bitter + türk kahvesi

14.00: el yapımı az şekerli limonata

17.30: 300g tavuk(fırında pişmiş)
2 çatal patates

2lt su
500ip

Hallederiz Hallederiz merhabalar kaptanım
2 gündür menü bildirimlerinde yoktum :110:
Çünkü paylaşamayacağım kadar kötüydü menülerim
Cumartesi misafirlerimiz vardı pazar pikniğe gidince ipler birazcık gevşedi ama halledeceğim kalan günlerde toparlayacağım

Bugün doktor kontrolüm vardı canım sabah oraya gittim.nhem pansuman hem tahlil işlerini hallettim. Okula geçtim. Ama okulda çok kötü oldum. Tansiyonum mi düştü yoksa bir haftadır yatıyordum sonuçta ameliyat mie tkiledi anlamadım. Toplantıdan çıktım arkadaşlar ayran getirdi içince biraz toparladım. Şimdi eve geldim uzandım yatıyorum. Daha iyiyim sanki sabaha göre . Beslenme normal beslenmeye geçtik. Üçüncü günden sonra diyet programını kesti. Eve çıktık zaten. Yara üzerini açtı doktor . Yara çok güzel toparlamis dedi. Banyo yapabilirsin dedi. Ay rahatlayacagim banyo çok büyük bir nimetmis .
İyi haberlerine sevindim canım

02.09.2024 Pazartesi
11:00 3kepçe sebzeli mercimekli zerdeçallı acı çorba, 1yk.tepeleme lor peyniri, 14gr.kaşar peyniri, domates, salatalık

12:00 1kupa şekersiz sade filtre kahve, yarım kase kadar üzüm(krem karamel kabı büyüklüğünde 🙄)
16:00 1kupa şekersiz sade filtre kahve, 5büyük kırmızı erik
Büyük bardak elma sirkeli su

18:00 Akşam yemeği
3kepçe sabahki çorbadan, 110gr.sebzeli kıymalı 28gr.kaşar peynirli köfte (yağlı kağıtta) 3köz kapya biber, 1salatalık
LenaG LenaG Mthn83 Mthn83 Hallederiz Hallederiz
4 litre su
Spor yok.
Akşamda herhangi bir kahve içebilirim.

Son düzenleme:
Çok güzel menü canım afiyet olsun ❤️

Afiyet olsun canım gayet güzel ❤️

Ooo geri dönmüşsün abla çok güzel menü ❤️

Gayet ideal menü afiyet olsun ❤️

Afiyet olsun normalde hem tarhana hem 2 dilim ekmek fazla canım ama emzirme vaziyetlerinde durum farklı tabi ❤️

Afiyet olsun kahvaltıdaki patates kızartması olmasa ne iyi olurmuş ❤️

Afiyet olsun ne var ki menünde ne güzel menü ❤️ bir tek hem ekmek hem patates gerek yok

Afiyet olsun Allah kabuk etsin canım küçük de olsa 5-6 yeterlidir ❤️

Afiyet olsun çorba fazla gelmiş zaten ekmek yemişsin çorba da ekmek yerine geçiyor ya ❤️

Afiyet olsun akşam karbonhidrat fazla kaçmış gibi patates,bulgur,yayla çorbası ❤️

Afiyet olsun ❤️
Sizden bunu duymak ne güzel Kaptanım 🥰 Menülerimi düzeltmeye çalışıyorum, inşallah daim olur 🤲🏻

Çok güzel menü canım afiyet olsun ❤️

Afiyet olsun canım gayet güzel ❤️

Ooo geri dönmüşsün abla çok güzel menü ❤️

Gayet ideal menü afiyet olsun ❤️

Afiyet olsun normalde hem tarhana hem 2 dilim ekmek fazla canım ama emzirme vaziyetlerinde durum farklı tabi ❤️

Afiyet olsun kahvaltıdaki patates kızartması olmasa ne iyi olurmuş ❤️

Afiyet olsun ne var ki menünde ne güzel menü ❤️ bir tek hem ekmek hem patates gerek yok

Afiyet olsun Allah kabuk etsin canım küçük de olsa 5-6 yeterlidir ❤️

Afiyet olsun çorba fazla gelmiş zaten ekmek yemişsin çorba da ekmek yerine geçiyor ya ❤️

Afiyet olsun akşam karbonhidrat fazla kaçmış gibi patates,bulgur,yayla çorbası ❤️

Afiyet olsun ❤️
Patates haşlamay dı şükür 🙈 şu sıralar yumurta yiyemiyorum o yüzden kahvaltı yapmakta çok zorlanıyorum 🙁

çok teşekkür ettim canım
Aynen canım insanın kemikleri bile su istiyormuş onu anladım. Sezeryan bende iç kere oldum ama su geçirmez bant yapistirdilar ertesi gün hep banyomu yapmistim. Bunda durumlar farklı oldu. İki farklı yerde kesi oldu direnlerde takılınca. Doktorda yapıştırmadi bandı. Normal şekilde girebilirsin. Ama kese tarzı birşey olmaz duş alıp çıkarım. Su an yaramın üzeri tamamen açık.
Çok geçmiş olsun Canım
Merhaba kızlar size birşey soracağım sizce emziren anne günde iki öğün mü yoksa üç öğün mü beslenmeli sütü kesilmemesi için bebeğim 4 aylık sadece anne sütü alıyor mama kullanmıyorum
Aralarda meyve,kuru yemiş yersen 2 ana öğün olabilir, ama meye kuru yemişle aran yoksa 3 ana öğün daha sağlıklı olur Canım. Zaten insan ister istemez acikiyo, bisiler yeme ihtiyacı duyuyo

Evett, ben geldim. Yarın detaylı tahlil vereceğim, her şeyin tahlilini vereceğim. Hem ketozisten çıkmam gerekiyordu hemde olası bir kabızlıktan kendimi kurtarmam gerekiyordu, bu nedenle bozdum diyetimi. Kendimce abartmadım ama vücudum ister istemez su toplayacak. Hadi bakalım, yarın ola hayrola.

2 Eylül Pazartesi
Sabah 11.00
1 kurabiye

Öğlen 13.30
1 karışık pide (ince hamurlu),
1 avuç patates kızartması

Şu an çörçil içiyorum ve günü kapatıyorum.

Su:3 lt
Ekstra spor yok bugün.

Okulda çocuklara eşlik etmemiz gerekiyordu bugün, sonrasında da avm ye gittik ayakkabı, çanta alışverişine. Yarından itibaren kendime zaman ayırabileceğim, tam gaz devam.
LenaG LenaG Tutku44 Tutku44

Menümü yazayım ve uyuyayım. Bebeler uyudular. İnşallah uyanmazlar.
Kahvaltı
Tahlil vereceğim diye evde yapmadım
Okulda yarım simit yedim
Öğle
Küçük bir parca biberli ekmek
Domates-salatalik
Akşam
2 kaşık bulgur pilavı
2 kepçe susuz taze fasulye
1kase yoğurt
Ara öğün
1 maden suyu

LenaG LenaG Hallederiz Hallederiz Mthn83 Mthn83
Adım sayım 2200 atmışım hastane içerisinde. Ama yuruyemiyorum tansiyonum düşüyor. Daha tam toparlanamadim.
Suyum da bir buçuk anca içmişimdir.

X