Popüler Konu LenaG ile MasterFit

evet o kadar bilgim yok benim diyetle alakalı kaldıki iki aydır dikkat ederek 10 kg verdim zaten beslenmeme dikkat ediyorum karbonhidrat hiç yemesem ömür boyu tatlı yiyebilir miyim egzersizde yapmadan ahahahah kafamda deli sorular ile geldim sana dimi ahahaha

Her gun yersen olmaz ki kilo verme doneminde haftada 1 ara öğünde,kilo korumada haftada 2 defa farkli günlerde bir ara öğünde

kız meyve bilenem yemiyorum yazıyorum her yere sağa sola seni de çok gördüm bu grupta meyvelerle kinolarla meyvelerle öğün yapıyorsun bak o kadar katı gidemem kendimi tanıyorum yani ekmek yoksa et salata olmalıki karnım doysun ya da sabah tereyağında pişmiş yumurta yerim yani yulafla doymam yani ahahahah ama kiraz delisi ben dolapta görsem yemiyorum inşallah 50leri görürüm ne diyeyim :)

Hayırlısı olsun canım

mesela sen kilo verme döneminde haftada bir tatlı veya dondurma yiyormusun ve ona rağmen verebiliyor musun ?
Gecen hafta bir gün havuclu cevizli kek yedim bir dilim,bir gun cevizli kurabiye yedim 1 tane ve bu hafta 500 gr vermistim

Bu haftada cok cok islak kek yapip yicem bir dilim

Ama bir dilim yiyip birakicaksin bu kadar...

Hızlı verilen kilolar hızlı alınıyor bunu fark ettim ben
Bide agir egzersiz e bir heves başlayıp bırakanlar çok oluyor az az ama devamlı olmalı bence
Bende bir yerden başlamak istiyorum bakalım
İlk kilolar hızlı gider ya hani. İstediğim o yani. 3 haftada 4 kilo vermiştim 2 sene önce. Ödemlerin yani sira yağ da gitmişti sanirim
Cunku tekrsr 82lere çıkmamıştim ben. Su an 73-74 arasi gidiyorum. 73ü görmek için çok zorlandım mesela. Millet 2 ayda 10-12 kilo veriyor. İsteğim bu da değil. 60 kilo hedefim var. Ben buna ulasmak için gecen yıl ağustostan beri çırpınıyorum. Çoktan gitmeliydi bence. Ayda 1 kilo bile vermiş olsam 61'i hic yoktan gorebilmeliydim bu zamana kadar
1 dilim ekmek/2 yk makarna/2 yk pirinc pilavi (basmati ise 3)/bulgur 3 yk
Tabaklarinda lif protein karb dengesi olmasi gerekli ben birakmadim hic cunku benim normal yaşamım böyle, tamamen bırakırsam yedigim anda etkiler şişerim
Tamamen bırakmak sürdürülebilir değil cidden. Sağlık sorunun vardır, hayatindan tamamen çıkarmak zorunda kalırsın o başka ama kilo için bana da mantıklı gelmiyor.

Bu arada 90li kilolardan inmissiniz 56 kiloya sarkma oldu mu?
Dİsarda yürüyüş yapmayı çok istiyordum ben de ama hem sicak hem de yürüyüş yerine Leslie tarzı egzersizlerin daha etkili olduğunu duydum.

Gecen hafta bir gün havuclu cevizli kek yedim bir dilim,bir gun cevizli kurabiye yedim 1 tane ve bu hafta 500 gr vermistim

Bu haftada cok cok islak kek yapip yicem bir dilim

Ama bir dilim yiyip birakicaksin bu kadar...
bende dün yemiştim o zaman lenacım da demişti haftada bir kez ye diye haftaya o çikolatayı yiyeceğim 1 adet çokanat baklava ahahhaah şaka bi yana teşekkür ederim bilgiler için :)

Sen bak patimsilizm tabaklarına bence tam örnek menüler
Aklın yolu bir ben de diyorum haftada 1 tatlı ye diye hayatından tamamen çıkarmak olmaz.Bak 3 gün detoks yaptım sonra bünyem şaştı aldım verdiğim kiloyu mesela benim diyetisyenim (ki Leyla tavsiye etmişti sağolsun) önermez, tatlı haftada 1 verir, ayrıca istediğim canımın çektiği birşey varsa akşam yemeği mesela verir tartı günlerinde. Kendimi kısarken hiç kilo veremiyordum düzenli ve dengeli yemeye bir başladım çok iyi verdim.

ya patimsilizm menulerine baktım LenaG cım ama pek yapamam gibi geliyor yulaf kinoa chia tohumu ne yiyeyim ne de yemek yiyeyim yani o derece çekici gelmiyorlar gözüme yiyene saygım sonsuzz muhakkak ama ben köfte salata sebze yoğurt devam yani o da sonuçta protein lif yiyecekleri :)

Hayir olmadi diyorum ya ben diyetle sporu birlikte ilerlettim o yuzden uzun surede verdim
Sporsuz sadece diyetle daha hizli veriliyor cunku yag kaybi yaninda kas kaybida oluyor

Detoks nedense cazip geliyor hep bize dimi
Sonucunu bildigimiz halde...
Bile bile lades

Ben hep yulaf yemiyorumki kinoada bu sene bir kere yedim
Pzrtesi lorlu omlet yemistim mesela ilk öğünde...

Ara ve akşam da şu sekildeydi

Lutfen bahaneler uretmeyelim hemen ispatlarim ne yedigimi valla

Mesela cumartesi akşamı şöyleydi

Yulaf kinoa chiamis

yok canım sadece seni kastetmedim yulaf chia yedim diyen bir çok arkadaşım var burada genel kastetmiştim konuşmamı sende de gördüm hani böyle gronola tarzı şeyler netten baktım içinde yulaf filan yazıyordu onu demek istedim yoksa öğünlerin çok güze afiyet olsun

Bence diyette ne yediğin degil ne kadar yediğin mühim mesela herkes granola vs alamayabilir yada beslenme alışkanlıkları farklı olabilir
Kilo vermek mi istiyorsun mesela koca bir tabak fasulye yiyorsan bunun yarısını yemeye başlayacaksın
Yada her gün kızartma yiyorsan sadece hafta da 1 az bir şekilde yiyeceksin kafanda yeme işini bitirmeyin ve hep aç hissettiğin için ne kadar az yesen de beyin aç olduğunu düşündüğü zaman vücut yağ depolamaya devam ediyor bence
1 koca ekmek yiyorsan ilk yarım sonra çeyreğe sonra ince bir dilime evrilmeli
Bilmiyorum bedeninde ruhun da beyninde kilo verme odaklı olmali
Ben psikolojik olarak yorgunum o yüzden yemesemde kilo şişkinlik ağrı kilomu etkiliyor
Ama vazgeçme durumu olmamali herkesin 1 ayda verdiğini ben 2 3 ayda versem bile devam etmek istiyorum

Sporsuz sadece diyetle daha hizli veriliyor cunku yag kaybi yaninda kas kaybida oluyor
Bunu duydum daha iyi oldum şimdi
Bel ölçüsü alın diyor uzmanlar. Ben de hem bel hem göbek deligi cevresinin ölçüsünü almıştım 20 Mayıs'ta. Sonradan ölçüm yapmayı unutmuştum. Geçen hafta yanılmıyorsam geldi aklıma. Tekrar ölçü aldığımda hem gobek çevresinden hem belden ikişer cm inceldiğimi gördüm.

LenaG bugünkü öğünlerimi yazayım. Akşam oldu ama daha düşünmedim akşama ne yapacağımı

Kahvalti 9.00
Mantarlı yumurta (1 yumurtayla)
2 zeytin
1 dilim ekmek ve 1 dilim peynir
Şekersiz çay 2 bardak

Öğlen 13.00
1 küçük kabak dolması (10 cm kadardır uzunluğu)
1 tane mücver
1 tabak salata(aciydi)
3-4 kaşık baharatlı yoğurt

Ara öğün 14.15
5 tane kuruyemiş
Bİr bardak yeşilçay

16.00 ikinci ara öğün
1 fincan sekersiz Türk kahvesi
2 kare %85 kakaolu bitter çikolata
Yiyecekseniz bitter yiyin diyenler oluyor. Ben de kakao oranı fazla diye aldım. Almayacaktim yoksa.

30 dakika evde yürüyüş egzersizi yaptım. Suyumu şişeye koyuyorum, oyle olunca kızım da ortak oluyor suyuma takip edemedim ama 2 litreye yakın diye tahmin ediyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…