Popüler Konu LenaG ile MasterFit

21 Mart menüm Elhan Elhan uranus35 uranus35 Cordelia Cordelia
Aksam iftar
1 sarma tavuk kızartma
Bir tabak tavuk haşlama
Bir buçuk kâse otlu mercimek çorbası
Yarım elma
20 fıstık
2 Bağdat hurma
11 bin adım 1100 puan Screenshot_20240322-102232.png

Sahur yok

İftar kabak kavurma iki Kepçe
Etli bamya bir tabak
4 5 kaşık dövme çorbası
3 kaşık ta pirinç pilav
3 hurma

İftarda zor yetiştim bir an bayılcm sanıyor dum
Elhan Elhan uranus35 uranus35

Su şuanda 1. Litre sahura kadar 2.5 yaprm
Tek öğün olmuş üstelik ekmek pide tatlı yok çok güzel canım tebrik ederim. Eğer egzersiz yoksa ekmek pilav makarna gibi karbonhidrat grubunu olabildiğince minimumda tutalım. Kilo vermeyi hızlandıran bir yöntem 👍🏻❤️

Kızlar kilo vermenin sırrını buldum galiba aç karnına yürümek.
Bikaç gündür oruçlu olduğum halde çok hareketli geçti. Mesela markete çıktım ama yolu uzatarak eve döndüm. İftar sofrası hazırlarken masaya bardakları tek tek taşıyorum ki fazla adım atmış olayım diye. Zaten 3 yaşında sürekli ortalığı dağıtan bi kızım var onun peşinde dolanıp ortalığı toplamak baya enerji harcatıyor. Böyle böyle hergün gram gram eksiler görüyorum.
Ben de insülin direnci vardı ben aslında yavaş kilo veriyordum diyetisyen aç karnına insülin bariyerleri en düşük seviyededir yağ yakımı için ideal zaman demişti sabahları aç karnına yürüyodm şimdi zaten tüm gün açız o yüzden gün içinde harcanan her kalori yağları parçalıyor bence.
Kardeşim de yıllardır kilo vermeye çalışıyodu ama veremiyordu ( pek hareket etmez) şu an stajyer ve hergün 10 bin adım atıyomuş sürekli gün içinde hareketli ve oruç tutuyor. 6 kilo vermiş 2 haftada. Dün resmini attı şok oldum baya incelmiş.
Üstelik onda da pcos var insülin direnci var..

yok başka bir şey yemedim, ben genel anlamda tatlı yiyememekten şikayetciyim :kızgın:

diyetisyenin verdiği listeye göre gidiyorum ,
ramazanın ilk haaftası , sütlaçtır dondurmadır veriyordu şimdi onu da kesti :işsiz:
yani bu bünyeye bunu nasıl reva görüyor bilmiyorum
Gün içinde erken saatlerde az miktarda sütlü tatli ye diyecektim ama diyetisyen listesi deyince içime kaçtı 😂😂 gerçi ben yazdım ama sen yapma madem 😂😂

Ben tatlıya ağzımı sürdüğümde gerisi geliyor tutamıyorum kendimi bugün tuttum gerçi 🙈 kuru meyve bile benim dengemi bozuyor yarından itibaren 21 gün şekersiz günlere başlayayım diyorum....
Ben ramazandan sonra şekersiz yapayım diyorum. Eğer kararını değiştirecek olursan sonra birlikte de yapalım mı.

Sahur yok

İftar kabak kavurma iki Kepçe
Etli bamya bir tabak
4 5 kaşık dövme çorbası
3 kaşık ta pirinç pilav
3 hurma

İftarda zor yetiştim bir an bayılcm sanıyor dum
Elhan Elhan uranus35 uranus35

Su şuanda 1. Litre sahura kadar 2.5 yaprm
Afiyet olsun canım güzel menü.
İyi akşamlaaaarrr
21.03.2024

Sabah yok

11:00 gibi 2 kupa yağsız sütlü filtre kahve, 2 ceviz

13:00 2 yumurtadan omlet,1 köz biber,6 zeytin,1 salatalık,45 gr süzük peynir,çay(şekersiz)

17:00 1 çay bardağı leblebi, 1 kupa sütlü fitre kahve

20:00 1 küçük kase mercimek çorbası, 3 köfte,4 yk kepekli makarna,göbek salata,2 yk yoğurt

22:00 de 1 kupa yeşilçay, 2 dilim ananas,20 gr kabak çekirdek var sırada ve kapanışş

Su 2.5 lt
8000 adım

Elhan Elhan Cordelia Cordelia
Afiyet olsun canım güzel menü ve adımlar.
Menum
Iftar
Yarim kase yayla corbasi
3 dilim patates oturtma
Salata

Ara 1 piko

Suyu 2 lt icicem insallah
Kiraz sapi cayi
Spor 6511 adim
Dun 4939 adim
Cordelia Cordelia Elhan Elhan
Afiyet olsun canım menün de sporun da güzel.
Elhan Elhan @zeyneppk
Sahur
1 yumurta kahvaltılık
2 dlm tbe
İftar
Bir kase çorba
5-6 etli dolma
1 yk pilav kuru
6 çatal kadayıf tatlı
2 hurma
Afiyet olsun canım keşke tatlı olmasaydı ya da daha az yemiş olsaydın. Diğerlerini beğendim.

Babam rahatsızlandı canım 🥺
çok geçmiş olsun canım nesi var :KK43:

Pek tadım yok, pazartesi masajı sert yaptılar, sol bacağım çok ağrıyor, yürüyüşüm baya bozuldu ve bugün başparmağım uyuşuyor, şiddetli yanma ve acı da devam😔
Üstelik bugünde yemeyi düzeltemedim😔
Sizleri okudukça mutlu olup gaza geliyorum, havam çabuk iniyor
geçmiş olsun canım :KK43:

Günaydınlar bir kaç gün yoktum:KK43: midem kötü ve çok fazla karbonhidrat yiyorum, sürekli bastirsin diye . Menulerim yazılacak halde değil :KK43:
bulanıyor mu ağrıyor mu canım? çok geçmiş olsun

X