Popüler Konu LenaG ile MasterFit

Selamm
28 Şubat menüm

Sabah 11
Portakal suyu 1 bardak

Öğlen 15.
Portakal suyu 1 bardak

Akşam 17 30
Portakal suyu 1 bardak

Ara 1 salatalik 2 tutam maydanoz bıźz
yapip soda ayran yapıp içeceğim

2 litre su ve kahve ve 5 çilek
Elhan Elhan serap911 serap911 gezegenfeza gezegenfeza
Süper🧿🧿🧿
Yarınki farka bak bakalım ne kadar eksilmiş

Teşekkür ederim hoşbuldum.

Genel olarak şunu söylemek isterim. Ortaokula geçiş yeni bir süreç zaten ve söylediğiniz gibi ergenlik de devreye girmeye başlıyor. Aynı zamanda tıpkı bizde olduğu gibi ders saatleri uzun (akşam 5 e kadar bizim de) ve ayrıca 3 gün de spor varmış. Spor kendi isteği mi yoksa sizin yönlendirmeniz mi bilmiyorum ama gerekirse bir süreliğine onun iyiliği için buna ara verebilirsiniz. Benim oğlum da haftada iki gün Bilsem, bir gün de okulunun LEGO takımına gidiyor, hafta sonu da yarım gün okulda etüt var. Tüm bunlar bu çocuklar için çok ağır ama bizimki hiçbirini bırakmak istemiyor.

Motivasyon kaybı yaşadığı zamanlar onunla özel ilgileniyorum. Mesela ödevini yaparken öğretmencilik oynuyoruz, kıkır kıkır eğlenerek yapıyoruz. Bunun haricinde takımının tüm maçlarını izlemek istiyor. Ben de kendisine, seni mutlu edecek hiçbir şeyden mahrum etmek istemem, ödevlerini buna göre planlayıp maçları izleyebilirsin diyorum, bu da onu çok motive ediyor. Örnek olsun diye yazdım, çünkü biz de aynı yollardan geçtik. İnanın hepsi bir süreç ve zamanla rayına oturmaya başlıyor. Belli ki ilgili bir annesiniz, siz vazgeçmedikçe o da zamanla toplayacaktır. Okuldaki deneme sınavlarından çok kötü sonuçlar aldığı da oldu, oturduk konuştuk, hatalarının neler olduğuna baktık (sorulardan bahsetmiyorum, dikkatsizlik, acelecilik gibi davranışlarını konuştuk). Onları anladığımızı ve her durumda yanlarında olduğumuzu sürekli gösterdikçe düzelmeye başlıyorlar bence.
Öncelikle ilginiz ve cevabınız için cok teşekkürler ederim🙏
Biz bu yıl sudan çıkmış balık misali olduk.Bu da derslerine ders notlarına yansıdı makesef.Onun dışında spora kendi istegiyle hevesle gidiyor.haftada üç gün ve hafta içi olması dışında sorun yok diyebilirim.Birlikte vakit geçirme ,günü konuşma bunlar her gün eve gelince rutin yaptığımız şeyler.
Bir de şu var soruları okurken çok hızlı okuyor,bazen soruyu bitirmeden sorusunu kendi yakistiriyor öyle cevaplıyor.Bu durum siklarda varsa buda yanlış yapmasına sebep oluyor.
Bu akşam gelince sim sıkı sarıldık,hatta yalanda değil gerçekten diye kikirdadik, öpüştük.yemek yedik gününün nasıl geçtiğini anlatti.
Şimdi bugün işlediği fen bilgisi dersini Tonguç akademiden izliyor.
Sizin oglunuzada masallah diyorum hepsi mutlu ve başarılı olsunlar dileğiyle 🙏
Tekrardan çok teşekkür ederim 💗🌸💗🥰

28 Şubat menüm,
Kahvaltı 7.00
Bir dilim ekmek
Bir dilim peynir
Dört zeytin
Domates ve salatalık
Çay
Ara:11.00
Kahve
Öğlen:14.00
Bir tabak karnabahar kisiri
İki köfte
Bir bardak ayran
Ara:16.00
Bir portakal
Bir çorba kaşığı leblebi
Akşam:17.30
Bir köfte
Bir bardak ayran
Şu iki lt ye tamamlayacağım.
Elhan Elhan 🌸 serap911 serap911

Ayaklar sorunlu, parmaklar bana kalsın, tabağın dibini sünnetlesem yetmez mi🤣🤣
Kuru fasülyenin daha büyüğü deyil mi
Denenecekler listesine adını yazabilirim
Kimbilir ne zaman denerim 🤣🤣
Biri tazesi biri içi

Eklentiler

• IMG_0504.jpeg
    IMG_0504.jpeg
    97,7 KB · Görüntüleme: 28
  • IMG_0505.jpeg
    IMG_0505.jpeg
    663,4 KB · Görüntüleme: 24
28 Şubat menüm,
Kahvaltı 7.00
Bir dilim ekmek
Bir dilim peynir
Dört zeytin
Domates ve salatalık
Çay
Ara:11.00
Kahve
Öğlen:14.00
İki köfte
Bir bardak ayran
Ara:16.00
Bir portakal
Bir çorba kaşığı leblebi
Akşam:17.30
Bir köfte
Bir bardak ayran
Şu iki lt ye tamamlayacağım.
Elhan Elhan 🌸 serap911 serap911
Afiyet olsun ♥️

10-12 tane hurmanın çekirdeklerini çıkarıp biraz sıcak suda bekletiyorum sonra alıp robota atıyorum 1 yemek kaşığı yulaf, 1 yemek kaşığı kakao,10-15 fındığı da ekleyip bızlatıyorum. Elimle ceviz büyüklüğünde toplar yapıp dolaba koyuyorum. Sonra istersen hindistan cevizine bula,istersen bitter şekersiz çikolatalar var eritip bula harika oluyor inan 1 top yetiyor kahve yanına
Çok lezzetli bir tarife benziyor kaydedeyim çünkü ramazanda tatlı krizlerim olck 🫣

Sabah bir kase çorba bir tb ekmek

Ara bir soda bir ıhlamur çayı

Ara hindistan cevizi iki üç ısırık ve hindistan cevizi sütü bir çay bardağı
Bir çilek bir hurma

Akşam bir tabak nohutlu bamya ve 4 kaşık firik pilav ve bir parça tavuk

Yeşil çay
Geçen hafta neredeyse aç gezdim kilomdan gitmedi bu haftada böyle denemek istedim inşallah kötü degil menüm Elhan Elhan serap911 serap911

Sabah aç karna 15 dakika Leslie
Akşam 20 dakika daha Leslie 10 dakikada vücıd egzersiz

X