Popüler Konu LenaG ile MasterFit

Annem yine sağlıklı seyler yapmis
Dereotlu pogaca shjkl 😂
1000056506.jpg

Kizlar bir konuda fikir ve yardımınıza ihtiyacım var.Kizim bu yıl beşinci sınıfa gidiyor.İlk okulda dersleri oldukça iyiydi.Oldukca dememin sebebi üçüncü sınıfın ikinci dönemi özel okula aldık.Burada eğitim sistemini bir türlü çözemedik.Sansimiza ilk okul ogertmeni çok iyiydi.Ama bu yıl tam bir kabusa döndü.Hem çok üzülüyorum çoğu zamanda sinirleniyorum.Ders çalışma,ödev yapma diye bir durum hiç yok malesef.26 kişilik beşinci sınıf onuc kişi olarak iki şube A ve B olarak.B şubesi içler acısı zaten.Okul beş set kitap aldırdı ortalama her dersten sekiz dokuz kitap var.ikisi konu anlatımlı gerisi tests şeklinde.Ama bu kitaplar eve hiç gelmiyor.Kizim ödev var mı yok.eksigin var mı yok.bir gün ders kitabın da konu okuyor sonra ki günler işkenceye dönüyor.Eve kaynak kitap almadık okul kitapları fazlalığı sebebiyle ancak bu yıl böyle geçip gidiyor.ortaokul temelini atamadı malesef.bunu nasıl telafi edebiliriz ?
Merhabalar, hangi özel okula gidiyor bilmiyorum ama bazı özel okulların son dersleri etüt saati oluyor ve o saatlerde ödevleri yapıyorlar. Böylece eve ödev gelmemiş oluyor. Oğlum 5. sınıftayken böyleydi, evde de sınavlara falan çalışmazdı çünkü okulda çok fazla tekrar yapmış oluyorlardı. Şu an 6. sınıf yine sınavlar için pek hazırlandığını söyleyemem ama bu sene etüt saatleri kalktığı için ödevler hep evde yapılıyor. Onu da genelde haftasonu yapacağı şekilde veriyorlar. Bu sene sadece kendini eksik hissettiği konuları söyleyip bizden yardım alıyor sınav öncesinde. Bence danışman öğretmeni falan varsa bu durum onlara anlatıp, okulun ders ve ödev düzenini tam olarak öğrenmeniz iyi olur.

Merhabalar, ben kuralları ve kimlerin sorumlu olduğunu anlamaya çalışıyorum. Her hafta takımlar kuruluyor onu çözdüm. Ben şu an yeni olduğum için takımlar da değilim zaten, yani yarın menü ve spor paylaşırken sadece Elhan Elhan ve Cordelia Cordelia şeklinde etiket yapacağım doğru mudur? Takımlardan birine dahil olunca da bu iki isme artı olarak bir de takım kaptanımı ekleyeceğim.
Evet Arke hanım hazırlık bölümünde bulundugun bir hafta boyunca menü ve spor bildiriminde Elhan ve Cordelia etiketlenecek.
Takım seçmelerinden sonra dediğin gibi bir de kaptanin etiketlenecek. :super:

Teşekkür ederim hoşbuldum.
Matematik bu yıl zor gelmeye başladı.Konular birden zorladı.Matematigi iyidir hep iyiydi.en sevdiği ders birinci fen ikinci matematik.bu yıl ogretmeni de zorluyor kitaplar çok fazla bocaliyor.anliyorum.ama birden böyle pes edercesine bırakması ve notlarınin düşmesi çok üzdü bizi.videolardan yapamadığımız sorulara bakıyoruz.birlikte verilen istenilen şeklinde problem çözüyoruz.aslinda çoğu şeyi yapıyoruz yazdıklarınızı bakarak.basarisini olumsuz etkileyen sebep konusunda çaresiz kalıyoruz.zamanlama konusu kendisi istemediği zaman böyle oluyor.Aksam beşte evde oluyor,yemek sohbet dinlenme saat altı yedi yi buluyor,bir de üç gün spora gidiyor.o akşamlar neredeyse hiç zaman kalmiyor ders için.

Soyleligin herşey bana çok iyi geldi.suan öyle vicdan yaptım ki anlatamam.Kizima kocaman sarılıp iyi ki varsın demek istiyorum ve şuan ağlıyorum.pes etmiyorum sadece yoruldum.o iyi olsun, başarılı olsun üzülmesin istiyorum.Ama herşey iyiyken birden tekrar başa sarmak yoruyor.
Evet yoğun bir temposu var.ama okulu çok yoğun değil yani etkinlik anlamında çocuklar doyuyor.
Öğretmen mısın 💗
Günlük ders anlamında onu harekete geçirecek heveslendirecek bir program onerebilirmisin.
Çok yapayım derken hiç olmamasi için soruyorum.
Çok teşekkür ederim,çok iyi geldin🙏💗🥰
Genel olarak şunu söylemek isterim. Ortaokula geçiş yeni bir süreç zaten ve söylediğiniz gibi ergenlik de devreye girmeye başlıyor. Aynı zamanda tıpkı bizde olduğu gibi ders saatleri uzun (akşam 5 e kadar bizim de) ve ayrıca 3 gün de spor varmış. Spor kendi isteği mi yoksa sizin yönlendirmeniz mi bilmiyorum ama gerekirse bir süreliğine onun iyiliği için buna ara verebilirsiniz. Benim oğlum da haftada iki gün Bilsem, bir gün de okulunun LEGO takımına gidiyor, hafta sonu da yarım gün okulda etüt var. Tüm bunlar bu çocuklar için çok ağır ama bizimki hiçbirini bırakmak istemiyor.

Motivasyon kaybı yaşadığı zamanlar onunla özel ilgileniyorum. Mesela ödevini yaparken öğretmencilik oynuyoruz, kıkır kıkır eğlenerek yapıyoruz. Bunun haricinde takımının tüm maçlarını izlemek istiyor. Ben de kendisine, seni mutlu edecek hiçbir şeyden mahrum etmek istemem, ödevlerini buna göre planlayıp maçları izleyebilirsin diyorum, bu da onu çok motive ediyor. Örnek olsun diye yazdım, çünkü biz de aynı yollardan geçtik. İnanın hepsi bir süreç ve zamanla rayına oturmaya başlıyor. Belli ki ilgili bir annesiniz, siz vazgeçmedikçe o da zamanla toplayacaktır. Okuldaki deneme sınavlarından çok kötü sonuçlar aldığı da oldu, oturduk konuştuk, hatalarının neler olduğuna baktık (sorulardan bahsetmiyorum, dikkatsizlik, acelecilik gibi davranışlarını konuştuk). Onları anladığımızı ve her durumda yanlarında olduğumuzu sürekli gösterdikçe düzelmeye başlıyorlar bence.

Selamm
28 Şubat menüm

Sabah 11
Portakal suyu 1 bardak

Öğlen 15.
Portakal suyu 1 bardak

Akşam 17 30
Portakal suyu 1 bardak

Ara 1 salatalik 2 tutam maydanoz bıźz
yapip soda ayran yapıp içeceğim

2 litre su ve kahve
Elhan Elhan serap911 serap911 gezegenfeza gezegenfeza
Afiyet olsun kaptanım 😍 için ezilmedi mi yahu sırf portakal suyuyla

Menümü yazayım hazır yemisken 28 şubat
Sabah 10 da
2 dilim çavdar ekmeği
Lor peyniri
4 zeytin
Ogle
3 kasik yoğurt
Aralarda
Yeşil çay form cayi filtre kahve
Akşam
1 tabak kıymalı karnibahar
4 kaşık makarna
Su 3 litreyi bulur
Spor 17.bin adım 11.bini Sabah hızlı tempo ile sonra çarşı gezmesi
Elhan Elhan Cordelia Cordelia

Eklentiler

• 1000043240.jpg
    1000043240.jpg
    131,2 KB · Görüntüleme: 15
Selamm
28 Şubat menüm

Sabah 11
Portakal suyu 1 bardak

Öğlen 15.
Portakal suyu 1 bardak

Akşam 17 30
Portakal suyu 1 bardak

2 litre su ve kahve ve 5 çilek
Sanırım bu özel bir liste, o yüzden bir şey diyemiyorum ama vücuda sanki biraz fazla şeker yüklenmiş oluyor gibi.

Sabah 10 da
2 dilim çavdar ekmeği
Lor peyniri
4 zeytin
Ogle
3 kasik yoğurt
Aralarda
Akşam
4 kaşık makarna
Su 3 litreyi bulur
Afiyet olsun 😘💙⭐⭐⭐⭐⭐💙

Selamm
28 Şubat menüm

Sabah 11
Portakal suyu 1 bardak

Öğlen 15.
Portakal suyu 1 bardak

Akşam 17 30
Portakal suyu 1 bardak

2 litre su ve kahve ve 5 çilek
Ooo kaptanım afiyet olsun eksiler olsun canım

Sabah 10 da
2 dilim çavdar ekmeği
Lor peyniri
4 zeytin
Ogle
3 kasik yoğurt
Aralarda
Akşam
4 kaşık makarna
Su 3 litreyi bulur
Afiyet olsun güzel menü olmuş. Spor ve suyu da çok beğendim.

Evet Arke hanım hazırlık bölümünde bulundugun bir hafta boyunca menü ve spor bildiriminde Elhan ve Cordelia etiketlenecek.
Takım seçmelerinden sonra dediğin gibi bir de kaptanin etiketlenecek. :super:
Tamamdır, yarın sabah kilomu bildirerek başlıyorum, haydi hayırlı uğurlu olsun.

X