Popüler Konu LenaG ile MasterFit

Ay cok üzüldüm kim ne tutturabilirse😔

Teşekkür ederim kaptanim zaten regl odemim var ki hep regl bittikten 3-4 gün sonra normale dönerim o yuzden hafif geciriyorum🥰 önce büyük robotta ilk parcalanmayi yaptirdim sonra el blenderiyla bızt yaptım 🫶🏻 demir eksikligine birebirmis cildide parlatiyormus bir süre devam 🫠😏

Ne guzel bir katılış bu böyle 😍 hoş geldin🥰😘

Özledimmmmm muck 😻🥹😘
1708364548047.png

chat gbt den 1000 kcalik ramazan orucu listesi istedim :KK48: bence çok güzel bir liste sundu

You
1000 kalorilik ramazan orucu listesi

ChatGPT
1000 kalorilik bir Ramazan orucu listesi oluşturmak, sağlıklı beslenme ihtiyaçlarını karşılamak için oldukça zorlayıcı olabilir. Bu kadar düşük bir kalori alımı, genellikle vücut için yeterli besin sağlamaz ve sağlık sorunlarına yol açabilir. Ancak, bazı hafif ve besleyici yiyeceklerle 1000 kalorilik bir örnek liste verebilirim. Bu listenin, kısa süreli ve özel durumlar için olduğunu ve uzun süreli olarak uygulanmaması gerektiğini unutmayın.
Sahur:
  • 1 dilim tam buğday ekmeği (65 kalori)
  • 1 adet haşlanmış yumurta (70 kalori)
  • 1 küçük dilim beyaz peynir (60 kalori)
  • 1 küçük domates (20 kalori)
  • 1 küçük salatalık (10 kalori)
  • 1 bardak su (0 kalori)Toplam: 225 kalori
İftar:
  • 1 porsiyon sebze çorbası (100 kalori)
  • 100 gram ızgara tavuk göğsü (130 kalori)
  • 1 porsiyon yeşil salata (50 kalori)
  • 1 yemek kaşığı zeytinyağı ve limon sosu (50 kalori)
  • 1 dilim tam buğday ekmeği (65 kalori)
  • 1 adet hurma (20 kalori)
  • 1 bardak su (0 kalori)Toplam: 415 kalori
Ara Öğün:
  • 1 adet orta boy elma (90 kalori)
  • 1 bardak şekersiz çay (0 kalori)Toplam: 90 kalori
Toplam Günlük Kalori: 730 kalori
Bu liste sadece bir örnek olup, kişisel beslenme ihtiyaçlarına ve sağlık durumuna göre değişiklik gösterebilir. Ancak, uzun süreli olarak bu kadar düşük kalorili bir diyetin sağlıklı olmadığını unutmayın. Ramazan ayında beslenme programınızı oluştururken dengeli ve sağlıklı bir şekilde beslenmeye özen göstermelisiniz. Beslenme uzmanı veya diyetisyen gibi bir uzmana danışmak da faydalı olabilir.
Favorilerime kaydettim. Kültür mantarı gibi bir arkadaşımiz olduğu için nasıl mutluyum :KK68: :KK68:
19 Şubat 2024 pazartesi
Sabah aç karnına detoks suyu içiyorum ben onu yazmayı unutmuşum hep.

Detoks suyum: demlenmiş yeşil çay +1 sade soda +yarım limon suyu aç karnına dik kafaya
( feci ödem atıyor tavsiye ederim)

Kahvaltı yulaf tostu içine avokado süzme peynir ezmesi yanına yeşillik

Ara öğün: badem sütlü filtre kahve, 3 kare %70 lik bitter çiko (listemde var valla benlik bişey değil 🙈)

Akşam: 2 haşlama but, salata

Su : henüz 1 lt ama 2 ye tamamlıyorum hergün mutlaka

Egzersiz 6 bin adım, 20 mekik, 20 squat

Elhan Elhan Cordelia Cordelia Zayif bir Dombili Zayif bir Dombili
Muhteşem bir menü tebrikler kuzum. 😘 Afiyet olsun.
18 şubat Pazar
sabah 1 dilim ekmek bir kaç tane patates kızartması, koz kapya biber salatası, haşlanmış yumurta

akşam 3 gibi eşim popeyesten yemek söyledi bende minik hamburger yemiş olabilirim 🫣

19 şubat Pazartesi
sabah 9da espresso, 1 lt su

sabah 11de roka salatası, patatesli omlet, haşlanmış yumurta zeytin , telli peynir

akşam 5te 3 kaşık pirinç pilavı, et kavurma

3 lt su
3 turk kahvesi

Elhan Elhan Ceeeeeeeeeeee Ceeeeeeeeeeee
Pazartesi menüsü pazarı unutturmus çok şükür afiyet olsun canım 😘
19 şubat menüsü
Sabah
Marul
Yesillik
1 haşlanmış yumurta
Lor peyniri
Ogle
Tavuk suyu çorbası 1 kase
Akşam
2 baget firinda
1 kaşık pilav
Bol salata
Su 3 u bulur
Spor.15bin adım 1500 puan
15 ddk egzersiz
Elhan Elhan Ceeeeeeeeeeee Ceeeeeeeeeeee Cordelia Cordelia
Afiyet olsun kankişim. :KK60:Menu ve spor harika :KK9:
19 şubat

Sabah 11.00
1 dilim ekmek
1 kk peynir
Domates salatalık
2 ceviz

Akşam 17.30
1 poğaça ev yapımı (yarim bardak ayçiçeği kullandım. Başka yağ yok. )
1 kk peynir
5 kaşık menemen
1 zeytin

Ara 20.30
3 hurma kahve içeceğim

Elhan Elhan Ceeeeeeeeeeee Ceeeeeeeeeeee
Afiyet olsun kordişim. Çok güzel bir menü. :KK60:Pogaca bu menuyle buhar olur. 🙏☺️
Elhan Elhan Zayif bir Dombili Zayif bir Dombili
13,30 kahvaltı 2 haşlanmış yumurta 1 tbe 1yk acı sos
Ara kahve
Akşam 18:10 mercimek köftesi ama bulgur vs yok tek kırmızı mercimek yanına brüksel lahanası
Bugğn tabağımı paylaşıcam çünkü bu mercimek köftesi baya doyurucu tavsiye ederim 🥰
Su içmeye devam ediyorum ortalama 3 litre içiyorum ❤️
Aklım gitti geldi mercimek köftesini görünce :confused:bulgursuzmus çok şükür. 10 taneyi görünce acaba saat 18.10 yanlış mı görüyorum dedim. 🤭 Afiyet olsun canım 😘

Ben sabah 5e kadar ders çalışıyorum sonra yatıyorum kalkıyorum saat 1.2 bugün kalktım 2 de duş aldım saçımı kuruttum markete gittim geldim saat 5 olmuş unutmuşum 😂😂
Hemşirelik hangi arada icra ediliyor tatlım. 🥰 Akşam mesai mi var yoksa 🙄
Evet dombili bir kuş olarak gelmiş bulundum 😊

Hosbulduk canım, ay yedili rakamları bile görsem şükür edeceğim darısı başıma inşallah 🥹

Hosbuldumm 🌸

Evet canım, kısır döngü gibi, mutsuz oldukça yiyorum yedikçe daha mutsuz oluyorum. En fazla bir ay diyet yapıp sonra tekrar doksanlara çıkıyorum son üç senedir durum bu 😔 ay amin inşallah darısı başıma benim de inşallah hepimiz istediğimiz kilolara inelim 🥹

Hosbuldum 🌸 maşallah ne kadar güzel kilo vermişsin 🥹 en önemli şey motivasyon ve daha ilk mesajımda bile enerji doldum kızlar çok sağolun ya uzun zamandır ilk defa kilo verebileceğim konusunda ümitliyim galiba 🌸
Dombilikuş diye bir arkadaşımız var da😅 izinde şu an. Ümidin daim olsun. Bizimle olduğun sürece motivasyon bitmez korkma. :KK60:
O marka çok güzel, ondandır, sağdaki bıçakları sürekli kullanıyorum, süper 👍🏼
Doğrudur kuzum. Sağlam olduğu her halinden belli. ☺️
Uykum var, wc müsade etmiyor
Ama merak ederim kim ne yazmış 🤣🤣
Kaynatma saatine az kaldı . Çayını alan gelir birazdan. :confused:

İyi akşamlar
19.02.2024

Sabah yok

Öğle 12:30 4 yk yulaf,yarım ölçek protein tozu,1 yk dut kurusu,2 ceviz

Ara 16:00 250 ml kurşun geçirmez kahve,20 gr sarı leblebi

Akşam 20:00 Eşim getirmiş 3 yane küçük sıkım mercimek köftesi,kıvırcık salata,1 yk zeytinyağ bol limon

Bugün içemedim şimdi sütlü filtre kahve içiyorum

Yarın cordi nin listesine başlıyorum.

Su 2.5 lt
5981 adım

Elhan Elhan Zayif bir Dombili Zayif bir Dombili Cordelia Cordelia

Afiyet olsun canım 😘 Harika bir menü :KK9:

Kahvaltı Saat 00.00 Bir yumurta.........

Öğle 00.00 Bir bardak kefir ...

Akşam 00.00 Bir tabak kabak yemeği, 50gr tavuk
Su 2 litre
70 dakika Leslie .......
Cordelia Cordelia
Zayif bir Dombili Zayif bir Dombili Elhan Elhan

Tatlışım rica etsem menünü bu şekilde yazabilir misin 🙈
Tamam canım saati saatine yazıyım o zaman aklımda kaldığı şekilde😍
Kahvaltı 10.30 Bir yumurta, bir dilim peynir, bir dilim ekmek, domates, biber, bir tatlı kaşığı bal
Öğle 14.00 bir bardak kefir
Akşam 16.00 bir tabak kabak yemeği, 50 Gr tavuk göğsü
Su 2.5 litre civarı
Spor Leslie 70 dk 700 puan adım 2800 280 puan toplam 980 puan
Zayif bir Dombili Zayif bir Dombili Elhan Elhan Cordelia Cordelia

Ceeeeeeeeeeee Ceeeeeeeeeeee Elhan Elhan

19 Şubat 2024 Pazartesi

sabah 10.30
15 fındık fıstık

öğlen 12.15
zeytinyağlı taze bakla yemeği, 4 yk kıymalı makarna, 2-3 yk ev yoğurdu

ara
3 tk fıstık ezmesi, 1 minik peynirli karabuğday poğaçası, biraz granolalı yoğurt

akşam 19.00
etli biber dolması, salata

1,5 lt su

Vallahi ben de şaşırdım hâtta bırakmak istedim Ben inat ettim size kilo verdiricem dedi peki dedim iptal etmedim sadece andulasyonu iptal ettim.
Yalnız şöyle bişeyde var kan tahlili istemesi iyi olmuş keşke en başından isteseydi belki herşey daha kolay olurdu neyse sonunda zararın neresinden dönersen kardır hesabı tahlil sonuçlarına göre bir yol izlersiniz :KK39:

Selam kızlar nasılsınız 🥰🌸🩷🌸
Ben dün sabah ateş,mide bulantısı ve halsizlikle uyandım.Öğleden sonra doktora gittik.Serum ve ağrı kesici verdiler.Uzun bir geceden sonra çok şükür bugün daha iyiyim.
Bugün istirahat etsem iyi olacaktı ama kızın odasını bir elden geçireyim dedim.Mobilyaların tozunu aldım,tam dolabın kapağını silerken bir gümbürtü geldi aklım çıktı.Burada deprem oldu lambaya baktım bir şey yok ama o ses çok korkuttu.Salona gelmemle okulun sireni çaldı çocukları bahçeye çıkardılar yavrucuklar da çok korktular.Bir süre sonra hayat kaldığı yerden devam etti.Buna şükür Allahım bir daha göstermesin inşallah.
Geçmiş olsun canım . Allah beterinden korusun. Orası neresi Bursa mı?

Elhan Elhan Zayif bir Dombili Zayif bir Dombili
13,30 kahvaltı 2 haşlanmış yumurta 1 tbe 1yk acı sos
Ara kahve
Akşam 18:10 mercimek köftesi ama bulgur vs yok tek kırmızı mercimek yanına brüksel lahanası
Bugğn tabağımı paylaşıcam çünkü bu mercimek köftesi baya doyurucu tavsiye ederim 🥰
Su içmeye devam ediyorum ortalama 3 litre içiyorum ❤️
Mercimek köftesi de neler var canım? Kıvamını nasıl ayarladım?

İyi Akşamlar 19.02.2024 Pazartesi listem:Sabah :05:30 2 dilim peynir,5 zeytin,1 dilim tam buğday ekmeği, yeşillik,1 kupa yeşil çay.Öğlen 12:30 1 kase tarçınlı yoğurt bir avuç leblebi.Akşam 19:30 5 köfte 3 yemek kaşığı kadar mantar sote,1 kase cacık,2 dilim tam buğday ekmeği.Bu gece evdeyim ara öğün yapmıycam.1 kupa yeşil çay içerim.
Elhan Elhan

Yaa işte nerden nereye.. eskiden öyleydin ama şimdi grubumuzun yemeği unutan bihteri oldun 😍😅

Çok iyiymiş geçen bütün pazarı dolaştım tanesi 40₺ den aldım 1 tane. Hergün çeyrek yiyorum 🤣
Menumude unutmuşum hatirlamisken yazayım şuraya
Saat 19.00 gibi
1 kase yoğurt
1 tanede ince lahmacun

Ara 1 kuru kayısı ve 1 ceviz
Elhan Elhan Cordelia Cordelia bugün liste gitti 😔
Zayif bir Dombili Zayif bir Dombili

Merhaba Kızlar,

Uzaktan okuyorum sizi hep, ne güzel birbirinizi motive ediyorsunuz 🥹 beni de aranıza alır mısınız 🥲

29 yaşındayım, evliyim, bir evlat annesiyim, okuyorum, 170 boyundayım 89,6 kiloyum 😔 ilk hedefim bir altmış kilo olabilmek..

Kendimi bildim bileli hep kilo al ver şeklinde geçti ömrüm ama doğumdan sonra hamilelik stres üzüntü derken en son yetmişli kiloları ne zaman gördüm hatırlamıyorum bile.

Diyetisyene gittim, spor salonuna da yazıldım ama en fazla 80 kiloya düştüm ve devamı gelmedi.

İki gündür tekrar başladım ve artık bırakmak istemiyorum.. önünüzdeki hafta spor salonuna da başlayacağım umarım artık olur.

Artık ne insan içine çıkmak istiyorum ne tatile gitmek istiyorum, gerçekten arkadaşlarımla çıkıp bir kahve bile içmeye gitmek istemiyorum kendimi eve kapattım 😔 okula da zorla gidiyorum şu an ki onu bile bırakmayı düşündüm..

Benim öyküm şimdilik bu kadar Kızlar, umarım bol eksili haftalarımız olur 🥹
Hoşgeldin canım💕
Ceeeeeeeeeeee Ceeeeeeeeeeee Elhan Elhan

19 Şubat 2024 Pazartesi

sabah 10.30
15 fındık fıstık

öğlen 12.15
zeytinyağlı taze bakla yemeği, 4 yk kıymalı makarna, 2-3 yk ev yoğurdu

ara
3 tk fıstık ezmesi, 1 minik peynirli karabuğday poğaçası, biraz granolalı yoğurt

akşam 19.00
etli biber dolması, salata

1,5 lt su
Etli biber dolması kaç tane bacımmmm🤭 Afiyet olsun tatlım 💙😘
Unsuz kurabiyeleri yaptın mı canım hala bekliyorum 😂
Menümü yazayım
Sabah
Bir tane haşlanmış yumurta
Bir dilim beyaz peynir
İki dilim yulaflı ekmek
Beş tane zeytin
Şekersiz çay

Öğle
Beş tane et köfte
Közlenmiş sarı yeşil ve kırmızı kapya biber
Ayran

Akşam
Bir kase kabak çorbası
Haşlanmış tavuk göğüs
Salata

Su 3 litre spor yok

Cordelia Cordelia Ceeeeeeeeeeee Ceeeeeeeeeeee Elhan Elhan
🧿💙mükemmmelllll bayıldım afiyet olsun kuzum😘

Opera' yi indirirsen reklamsız kolay girersin Didemcim. Uygulamada sıkıntı yaşadım fotoğraf yüklemek zor olmuştu. Operayla dene duruma göre bakalım.
Kk için mi opera kullanıyorsunız? Ben bilmiyorum normal Google den giriyorum hep.
1 gece kızımda kaldım, dün bebek mevlidi vardı, nazara geldim, gözlerimi açamıyorum 🥴
Aaa ne demişlerdi ki? Geçmiş olsun canım.
Ocağa biraz tuz gezdir kuzum. Kendine de Ayetel Kürsi oku. Allah kem gözlerden korusun. :dua:
O tuz nasıl olayı nasıl oluyor abla ya duydum da hiç yapmadım.

X