Popüler Konu LenaG ile MasterFit

Bir de diyetisyenden once kendini kisitladigin bir dönem gecirdiysen onun etkiside olabilir
Büyük ihtimalle öyle oldu çünkü ben sürekli yediklerimin kalorisine bakıp 1200 ü geçmemeye çalışıyordum 1000 de kaldığım da çok olmuştur. Hayırlısı artık 🙏

Adım 900 puan
10 dk lessie yaptım 100
30 tane dee mekik çektim onu bilmiyorum kaç ediyor Cordelia Cordelia
IMG_20240126_235209.jpg

Menüm
13 00
1 wasa üstüne peynir 1 h. Yumurta ve 1 hindi füme

Ara 10 badem 1 kare bitter çikolata

Akşam 1 tabak barbunya yemeği
1 kaşık pirinç pilavı
1 kase yoğurt

Su 2 litre olmuştur spor akşam bildirecegim
Elhan Elhan Cordelia Cordelia Mthn83 Mthn83 💙
Afiyet olsun canım 😘
Gecen hafta surekli yesillik salata yedim kitlendim
Bu hafta yulaf ekmek meyve kuruyemis ve sebzelerle misss🫶
Hı bir de suyu 1.5-2 lt icerken 3-3.5 yaptim
Su sorun benim için 🙄
açlık otu çayı iç canım. fazla karın ağrısı yapmıyor ve iyi geliyor.
Babam kullanıyor ve artık onsuz çıkamıyor öyle olmak istemiyorum 🙁
Ellerine sağlık canimm . 70 Ler liginden düşmedim gitti yaa her hafta aynı yerdeyim😭😂
Döverim surat asmak yok. Bı zamanlarda burada bile değildik 🤨
26.01 Cordelia Cordelia Elhan Elhan Mthn83 Mthn83
10.10 2 haşlanmış yumurta ve yeşillik
15.00 4 5 badem ve fındık 3 4 tane de kuru üzüm
17.00 ızgara tavuk , 1 küçük parça lavaş bir bardak ayran ve salata
15 dk ebru şallı 300p
300 ip atlama 1500 p
Toplam 1800 p
Süpersin maşallah 🧿
Valizi hazirla haftaya yolcusun 🤗🤗
Valizler döküldü ortaya 🤣
Kilo alinca kendimi teselli ediş şeklim 🤣
Bende ediyim dedim de 🙄 neyseee 😂
26 Ocak cuma

Menü
Yok

Su
1 lt olur belki

Mthn83 Mthn83 Elhan Elhan
Yarasın 😅

@sibel_84
zeyneppk zeyneppk
@sara_28
@ffestinalente
@Akrrep
uranus35 uranus35
@Jasminium84
LenaG LenaG
Nergis 35 Nergis 35
@HuzuRRR
@arwengsd
@FitVenus
@inci-zehram
@-Murphy-
@Ysmnondr
@soffty

Kırmızı takımımın nadide üyeleri ❤️❤️
Hepinize Tek tek hoşgeldiniz demek istiyorum🤩
Her hafta olduğu gibi bu hafta da olan gayretinizi vereceğinizden adım gibi eminim. Diyette önemli olan 4 şey var bana göre. Dengeli ve sağlıklı beslenmek, yapabildiğimiz kadar egzersiz yapmak, bol su tüketmek ve en en en önemlisi motivasyonumuzu ayakta tutmak. Motivasyon bu topigin ikinci adı olmalı bence😀 Burada mümkün olduğunca aktif olmak sizi çok daha motive hissettirecek emin olun 💪 😎
Menülerinize beni mutlaka etiketleyin hepsine ayrı ayrı yorum yapacağım inşallah.
Bir de geçen haftaki kaptanımızın haftalık hedef listesi fikri bence çok güzeldi. Herkes haftalık hedefini beni etiketleyerek yazarsa bir liste yapabilirim🤩 Buraya kadar okuduysanız beğene basmayı unutmayın 😎🤭😘
Hayırlı olsun canım takımımız herkese bol eksiler

Pilav makarna sarma dolma verene denk gelmedim. Ama çorba yulaf nesfit mutlaka veriyordur. Örnek listen var mı merak ettim.
Canım bu haftanın listesi bu mesela. Bütün listeyi yemiyorum ama seçeneklerden birini seçiyorum. Bir de ben yoğurt, kuru meyve, meyve pek sevmem onları da ben eleyince geriye bişey kalmıyor.
LenaG LenaG canım ben listedekilerden çok saate takıldım. Akşam 8-9 da meyve yese insan kilo oluyor malesef ve sen o saatte ekmek makarna tüketiyorsun bilemedim bişeyler yanlış gibi 😕

Eklentiler

• EDF6B688-2BBC-4872-AC01-B7A178F59F46.jpeg
    EDF6B688-2BBC-4872-AC01-B7A178F59F46.jpeg
    31,1 KB · Görüntüleme: 28
  • 82C1DCB9-C283-4B71-83FC-5D8527318321.jpeg
    82C1DCB9-C283-4B71-83FC-5D8527318321.jpeg
    97,6 KB · Görüntüleme: 25
  • 27721C68-086D-4A99-8881-A873148B41A6.jpeg
    27721C68-086D-4A99-8881-A873148B41A6.jpeg
    105 KB · Görüntüleme: 28
Benimde 1000 kcal oluyor
1000-1200 arasi degisir zaten,dengeli ve saglikli beslenince kilo gitmeye baslar. Egzersizle açık yaratmani beklerler birde.. benim 1100 kcal falandi listem ama bana video yollardi şu kadar adim atmani bekliyorum derdi diyetisyen.. lisbeths 100 kilo üstü... 90 kilodan inerken 3 tabak kisir yedigimi bilirim kilo verdigim donemde🥹

26 ocak menüsü
Sabah
1 dilim çavdar ekmek
Lor peyniri
Zeytin yesillik
2 tatli kaşığı tahin pekmez
Ogle yok
Akşam
2 adet sarma
3 kaşık pırasa yemeği
Yoğurt
Su 1.5 litre
Spor.16.bin adım 1600 pn
Elhan Elhan s i d e l y a s i d e l y a Cordelia Cordelia

Eklentiler

• sporthealth-1-20240126-192531.jpg
    sporthealth-1-20240126-192531.jpg
    53,5 KB · Görüntüleme: 22
LenaG LenaG canım yanlış anlama sakın ben diyetisyen değilim ama çok diyetisyenle çalıştım ve kilo verme sağlıklı beslenme vs konularında biraz takıntılı biriyim o yüzden çok araştırma yapmışımdır okumuşumdur onlara dayanarak söylüyorum. Mesela ben kendim de daha önceki diyetlerim de çok yavaş kilo veriyodm ama son iki seferdir akşam 5 ten sonra hiçbişey yemeyip sadece su bitki çayı tüketiyorum ve kilo vermeye çok yardımcı olduğunu gördüm. Yani Kilo vermek için akşam 6 dan sonra ağzı zincirlemek lazım

1000-1200 arasi degisir zaten,dengeli ve saglikli beslenince kilo gitmeye baslar. Egzersizle açık yaratmani beklerler birde.. benim 1100 kcal falandi listem ama bana video yollardi şu kadar adim atmani bekliyorum derdi diyetisyen.. lisbeths 100 kilo üstü... 90 kilodan inerken 3 tabak kisir yedigimi bilirim kilo verdigim donemde🥹
Allah’ım kısır… bol limonlu ne güzel olur. keşke 🙏

Canım bu haftanın listesi bu mesela. Bütün listeyi yemiyorum ama seçeneklerden birini seçiyorum. Bir de ben yoğurt, kuru meyve, meyve pek sevmem onları da ben eleyince geriye bişey kalmıyor.
LenaG LenaG canım ben listedekilerden çok saate takıldım. Akşam 8-9 da meyve yese insan kilo oluyor malesef ve sen o saatte ekmek makarna tüketiyorsun bilemedim bişeyler yanlış gibi 😕
Sanırım geç kalkanlar için. 2 öğün liste. Sabah karbonhidratı yulaf keten tohumu ile vermiş akşam çorba seçenekleri var. Ekmek yok. Yukaf yerine ekmek verebilir sonra ya da çorba yerine. Benimki de yulaf ekmek nesfit corba değişimi yapıyor. İnsanların alması gereken belli miktar besinler var. Hiç bir uzman bunu es geçmez. Senin listende gayet güzel. Ama insanların alıştıkları bir düzen var bazı kişiler o düzeni hiç değiştiremez mesela Yoğurt kürü yapamaz ya da keten tohumu yiyemez vesaire vesaire ekmeksiz asla bir öğünü tamamlayamaz gibi diyetisyenler bunlara göre de kişiye göre de listeleri düzenleyebiliyorlar ama vermeleri gereken besinleri mutlaka serpiştiriyorlar.

Bakalım çözeceğiz inşallah. Hiçbir pazartesiyi bu kadar iple çekmemiştim.
Bu arada ne güzel tarifler vermiş yemek isimlerine kadar yazılmış listende. Rahat ediyorsundur be yapsam derdi yok zaten belli

LenaG LenaG canım yanlış anlama sakın ben diyetisyen değilim ama çok diyetisyenle çalıştım ve kilo verme sağlıklı beslenme vs konularında biraz takıntılı biriyim o yüzden çok araştırma yapmışımdır okumuşumdur onlara dayanarak söylüyorum. Mesela ben kendim de daha önceki diyetlerim de çok yavaş kilo veriyodm ama son iki seferdir akşam 5 ten sonra hiçbişey yemeyip sadece su bitki çayı tüketiyorum ve kilo vermeye çok yardımcı olduğunu gördüm. Yani Kilo vermek için akşam 6 dan sonra ağzı zincirlemek lazım
Olur mu yanlış anlamıyorum tabii ki geç kalktığım için böyle saatler o yüzden 2 öğün 1 ara var. İlla da aşağı çekmek gerekiyorsa çekeceğim

Canım dediğin doğru ama kesin bir kural değil. Örneğin ben maalesef gece 3-4 ancak uyuyorum. O yüzden son ara öğünü 9.30 da verdi. Normalde 10-11 uyusam 5-6 çok mantıklı. Liz de galiba geç yatıyor biraz. Uykumuzu düzene soksak 6 da kapasak keşke. Neyse inşallah o da olur🙏😘

Bakalım çözeceğiz inşallah. Hiçbir pazartesiyi bu kadar iple çekmemiştim.
Bu arada ne güzel tarifler vermiş yemek isimlerine kadar yazılmış listende. Rahat ediyorsundur be yapsam derdi yok zaten belli
Bir de gercekten diyetisyene kontrole gittiginde bir bakiyorsun kilo gitmis... Sihir gibi birsey oluyor sanki kontrol günü gidiveriyor🙈 o yuzden sen listeni eksik yapma uygula mesela bugun yememissin gibi geldi bana

X