Popüler Konu LenaG ile MasterFit

Ne güzel aranız iyiymiş valide tarafıyla,o yönden şanslısın.

Bizim dünürlerin eski evlerinde bahçede aüaçlar vardı,ne kayısı yedim oradan şeker gibiydi resmen,hele angelica erikler bvarya kasayla yolladılar kaynatıp içecek yaptım posaylada marmelat miss gibi olmuştu.

Aşısız ağaç filanmı acaba ondan ı kurtlanıyor meyvede.
Evet aşısız herhalde. Dağın başında o ağaçlar. Bizimkilerin ilgi alanı fıstık ve zeytin olduğu için onlarla pek ilgilenmiyorlar. 😁

Şey biraz fazla alıntılamışım dhjdjdjdk okuyanın gözüne allahım sağlık versin amin 😂😂😂

Hiperaktiflik de yoktu eskiden . Hareketli çocuklara g...nde kurt var der gecerdik. Ben çocuklarım büyürken iki üç yaş sendromlarini hiç anlamadım. Sonradan öğrendim . Memleketimde bir yaşına girmeyen çocuklara acı çiğköfte verirlerdi . Doğru mu yanlış mı bilemem ben öyle büyümüşüm. Herkes bir şey söylüyor ( hekimler, uzmanlar ) yeni annelere Allah sabır versin. :KK14:

Amiin. Başta bende bir ne oluyor dedim sonra düşündüm. Bu evladım bana emanet. İçimde taşıdım. Benden daha iyi bilen birisi olamaz onu. Ama bende herşeyi bilemem. Herkese herşeyi sorabilirim, öğrenirim, içime sineni uygularım. (Ciddi sağlık sorunlarında doktorlar 1 numaramdır.) insanlara kalırsa kesik tavuk gibi oraya buraya gidersin gerçekten. Birinin iyi dediğine birisi kötü diyor. Mesela bir doktor ateşli hastalıklarda soğuk kompleks yapılmaz diyor instagramda dün akşam hastahanede kocaman hastane yani doğuk kompleks uyguladılar. Şimdi hangisi? Allahım gerçekten doğru yollarla, doğru insanlarla karşılaştırsın.

İçin rahat olsun festicim. Sporda derece yapanların takım yüzdesine minik bir faydası var. Takımlara gönül rahatlığıyla girebilirsin. Kilo verme yuzdenle katkıda bulunursun. :KK68:

Oh çok şükür 🤍
Ben önce 1 ay kadar yeme rutinimi oluşturup birazda kiloları verip sonrasında başlamak istiyorum. Birden hepsine girişince çünkü olmuyor. Süreklilik istiyorum. Nasipse kısmet olursa temmuzda işe döneceğim. Oğlum 25 temmuzda doğduğu için bu yıl tatil yapamadım. Bursaya tıkılıp kaldım 😂 güzel bir tatil sonrası işe başlayacağım. Hayalim o tatile göbeğimi başımı sunu mu bunu mu düşünmeden keyif alarak gidip keyif alarak dönmek 🥳

Kazein proteini bağımlısıyım demek :işsiz:
Helikobacter tedavisi gördüm geçen yıl. Üç farklı antibiyotikle. Tekrarladı mi tekrarlamadi mi bilmiyorum şu an dayanılmaz kramplar yok. Eşinizde ağrılar sık mi oluyor? Geçmiş olsun.

Muhtemelen bağlamış seni de 😬
Maşallah aman geri gelmesin. Valla eşimin aşırı onu sarsacak kadar ağrısını görmedim acaba eşiği mi yüksek 😑 keyifle yemek yiyemiyor sonrasında hep bir ağrı. O çok üzücü bence.

Ben 4 aylikken ilk tarhana corbasi tattirmistim mesela... Annem dedi yaptim 😀

gluten hassasiyetim yok helicobakterden sonra midemi dinlemeye başladım sadece.. Midemin geç sindirdikleri ikimiz içinde yorucu oluyor.

4 sene önce olmuştum 3-4 aylık tedavi gördüm daha olmadı şükür. Doktorum bir diyet listesi vermişti o üçlü antibiyotikle beraber...meyve bile haşlanarak yenilecekti.. dedi ki bu listeye 3 ay uyarsan tamamen kurtulursun yok uymazsan ömür boyu çekersin,mide kanserine kadar gider dedi baya korkuttu beni :KK43: Ben de korkuma tamamen uydum. Mide koruyucu vs içirtmedi zararlı bağımlısı olursun,Beslenmeyle bunun iyileşmesi dedi.. sonra kontrolde aferin kız korku baya işe yaramış dedi :KK45:genel cerrah Güven Yiğit

Bizde de aynısını doktorumuz dedi. Kendisi anam babam usulünde ilerletiyor. Ne yalan söyleyeyim benim de hoşuma gidiyor. 4 aylıktan başlattı tadıma. Ne yiyorsanız verin hafif hafif 2-3 tatlı kaşığı alışsın dedi. İlk tarhana sonra yoğurt dedi. Tatsız tuzsuz şeyler yapıp vermek istemiyorum. Ben yemiyorum ki çocuğum yesin. Lezzet duygusunu uyarıyoruz 😬

Allah iyi doktorlarla karşılaştırsın gerçekten bak ne güzel sevgiyle minnetle hatırlanıyor. 🧿 bakayım ama sanırım sen izmirdesin 🥺

Patates süt yogurt kek muhallebi haslanmis meyveler haslanmis tavuk peynirli tost bal bunlarla yasadim

Salata kesinlikle yasakti,soyulmayan meyveler yasakti. Domates salatalik hepsi yasakti. Baharatlardan sadece nane serbestti. Bulgur yasak haslama pirinc serbestti

Ve 3 ayda 7 kilo vermistim 65 tim hastalandigimda 58 e dusmustum kek sut haslanmis patates tost bal ile😂

Salata dedin ben elendim, teşekkürler hdjdj
Çok severim salatasız öğünü yememiş sayarım 😬

İlk yoğurtlu çorbasını bile ben içirdim ona ağzını açarak geldi kaşığa,evlerinde yağsız tussuz yemiş,yerken hımm hımmm etti resmen.

Bizim zamanımızda her şeyi yemişiz bizlerde,doğaldı tabi yediklerimiz.

En ilginci şu organik olan meyve sebzelerde bana saçma geliyor,markette satılanlar ne kadar doğru acaba.

Organiği bizler yedik doğaldı herşey,yıkamadan bşle yediğimiz oluyordu sağlıklıydık beaaa şimdi öyle değil ki,basıyorlar ilacı .

Doktorumuz diyo ki sen git rus yemeğini ye bakalım ne kadar keyif alacaksın hdjd çocukları anne sütünden direkt haşlamalara geçiriyorlar sonra gelip bu çocuk yemiyor diyorlar. Eee ona alıştı yer mi daha diyo. Bana da o mantıklı geliyor. Uyan şeylerden tadım yaptırıyorum bakalım nasıl olucak? 😊

Zaten organik deyince benim tüylerim diken diken oluyor. Birde bebek ürünü deyince..

Ya bir deterjan mesela bebek kullanamıyorsa ben neden kullanayım? Bana da yazık değil mi? Bebek tarhanası varmış mesela. Neeeden? Daha az baharatlı muhtemelen ama fabrikasyon bir ürün niye tercih edeyim? Annemin yaptığı tertemi tarhanam dururken. Böyle böyle liste uzuyor. Organik tarih için önce organik toprak olacak var mı yok eee o zaman. Bu konu yaralı konum jdjdk

kesinlikle havluı sabunda efsane ben bu yaşta bile yapmışlığım var anam babam usulü candır

Her anam babam usulü olmasa da gerçekten bilen eden insanların söyledikleri bence de kaaleye alınmalı. Ama bazı şeylerde ciddi tehlikeli. Eskiden yapılsa bile yanlış olanda çok fazla şey var.

Benim oglumda da alerjik astim vardi doktor ilac verdi surekli kullanacak dedi fıs fıs falan 🥺 sonra arastirdim gelisim geriligi birsuru yan etki... Biraktim onun aksine ciger gelistirici aktiviteler yaptirdim toplu ufleme cihazi var ondan aldim,karadut özü,menengic,oyun urettim zıplama oyunu(elele tutusup ziplayalim ziplayalim diyip zipliyorduk),bögrüne vurup bagirma oyunu(bagisikligi guclendiriyor)
Kalmadi bisey coook şükür 🥰🙏

Sen gözümde 25 bilemedim 26 lık birisi olduğun için çocuklardan bahsedince ben şok oluyorum 🧿🧿🧿🧿🧿🧿

Bu arada inanılamz derece de alternatif tıbbı kullanıyorsun bu harika. Trifloyu bende severim. Düzenli yapıyor musun? Cilde de çok iyi geldiğini söylüyorlar.

Böğüre vurma mesela vagusu aktif eden bir metot. Evlerden ırak, cenazelerde ağıtlarda hep böğüre vurulur mesela. Vagus siniri aktiflensin güçlenilsin diye. Gerçekten eskilerin yaptığı çoğu şeyin bilimsel bir açıklaması var.

kurudut sarı olanı çay gibi demleyip suyunu içiriyor bizde içeriz öksürüğe çok faydasını gördük
birde elhanım kaptanım önermişti mandalina çayı kabuk oda çok fayda etti çocuga vermedim denemedm ama biz içtik gerçekten fayda etti

O dut çayı ♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️ ben
1 kalp yetmez. Sezaryenden sonra yaramın iyileşmesi ve sütümün artmasında onu en başa koyarım. Muhteşem birşey. Enfeksiyon da bırakmıyor. Rutinlerinize koyun derim kızlar özellikle bu kış aylarında. Bebeklere içirilir mi bilmiyorum ama 6. aydan sonra 1-2 kaşık vermeyi planlıyorum 😇

hadi ya çok iyi zaten yiyinti dedinmi antebi tek geçerim ya :KK70:

Ayy bende. Kocamı çok seviyorum ama hep antep gelini olmak istemiştim hatta 😂😂 hayatımda hiçkimse de yoktu yanlış anlaşılmasın hdjdj

Geçen gün bak senin kafanı kırarım dedim mi 😶😶😶
sanki oğlunuzun verdiği zekice cevabı gider size de evde anlatır diye sonradan bunu süsleyerek ay nasıl kızılır kii bu çocuğa diye anlatıp araya kaynatmış gibi..
Kızabilirsin kızdığını ,sevindiğini , üzüldüğünü şaşırdığını ifade edebilirsin hocam tabiki hakkındır fakat bunu bir şiddet cümlesiyle ifade edemezsin, etmemelisin...
Allah iyi insanlarla karşılaştırsın yavrularımızı. Oğlun gerçekten çok masum be çok hayal dünyası geniş bi cevap vermiş ama öğretmeninin üslubu 🤔🥵😵‍💫

Bu konuda benim karışık olduğum bir konu. Bazen şöyle düşünüyorum. Evlatlarımız camdan mı? En ufak şeydne travmalansın. Biraz dünyayı görmeye, tanımaya, iyilik ve kötülükleriyle birlikte gözlemleye ihtiyaçları var. Kontrollü hayal kırıklıklarına, başarısızlıklara.. o bunu demesin bu bunu yapmasın tamam izole hayatı oluşturdum diyelim eee ilk karşılaştığında ne olacak? Ben 92 liyim. Pek görmedim biraz pamuklara sarılarak büyütüldüm ama benim annem babam nesli herşeyi kendisi yapmış, başarmış. Ne kadar güçlüler. Benim annem mesela kayınvalidem bana bunu yaptı diye üzülmez ama ben üzülebilirim jdjdkd anlatabildim mi bilmiyorum yazarken böyle konuları anlatmak çok zor. Konuşuyor olsak 5 saat konuşabilirim bu konu üzerinde. Öylesine bir konu. Tabii annelik hissim kimse çocuğuma birşey demesin diyemesin modunda ama bir yanımda yanlış olsa bile onuruna gururuna ters şeyler söylenmediği sürece sınırı ihall edilmediği sürece böyle şeylerlede karşılaşıp bunları aşabilmeyi öğrenmesi taraftarı. Bilemiyorum Altan bu konular çok farklı.

E esmeralsa hoşgeldin 😌
Bende çok yeniyim pazartesi geldim ama çok uzun zamandır buradaymışım gibi hissediyorum. Eminim sende hemen böyle hissedeceksindir ♥️ iyiki geldik, iyiki bizi aralarına aldılar diyeceğimize eminim.

Bende 111.7 kg yum. Daha tartılmadım bakalım dün ufak bir kaçağım oldu ama olsun. Bugün yoluma devam ediyorum. İnişli çıkışlı günlerimiz olabilir ama önemli olan sürekliliğini sağlamak ki sende başarana kadar buradayım demişsin 💪🏻

Bizde de aynısını doktorumuz dedi. Kendisi anam babam usulünde ilerletiyor. Ne yalan söyleyeyim benim de hoşuma gidiyor. 4 aylıktan başlattı tadıma. Ne yiyorsanız verin hafif hafif 2-3 tatlı kaşığı alışsın dedi. İlk tarhana sonra yoğurt dedi. Tatsız tuzsuz şeyler yapıp vermek istemiyorum. Ben yemiyorum ki çocuğum yesin. Lezzet duygusunu uyarıyoruz 😬

Allah iyi doktorlarla karşılaştırsın gerçekten bak ne güzel sevgiyle minnetle hatırlanıyor. 🧿 bakayım ama sanırım sen izmirdesin 🥺

Sen gözümde 25 bilemedim 26 lık birisi olduğun için çocuklardan bahsedince ben şok oluyorum 🧿🧿🧿🧿🧿🧿

Bu arada inanılamz derece de alternatif tıbbı kullanıyorsun bu harika. Trifloyu bende severim. Düzenli yapıyor musun? Cilde de çok iyi geldiğini söylüyorlar.

Böğüre vurma mesela vagusu aktif eden bir metot. Evlerden ırak, cenazelerde ağıtlarda hep böğüre vurulur mesela. Vagus siniri aktiflensin güçlenilsin diye. Gerçekten eskilerin yaptığı çoğu şeyin bilimsel bir açıklaması var.

Bu konuda benim karışık olduğum bir konu. Bazen şöyle düşünüyorum. Evlatlarımız camdan mı? En ufak şeydne travmalansın. Biraz dünyayı görmeye, tanımaya, iyilik ve kötülükleriyle birlikte gözlemleye ihtiyaçları var. Kontrollü hayal kırıklıklarına, başarısızlıklara.. o bunu demesin bu bunu yapmasın tamam izole hayatı oluşturdum diyelim eee ilk karşılaştığında ne olacak? Ben 92 liyim. Pek görmedim biraz pamuklara sarılarak büyütüldüm ama benim annem babam nesli herşeyi kendisi yapmış, başarmış. Ne kadar güçlüler. Benim annem mesela kayınvalidem bana bunu yaptı diye üzülmez ama ben üzülebilirim jdjdkd anlatabildim mi bilmiyorum yazarken böyle konuları anlatmak çok zor. Konuşuyor olsak 5 saat konuşabilirim bu konu üzerinde. Öylesine bir konu. Tabii annelik hissim kimse çocuğuma birşey demesin diyemesin modunda ama bir yanımda yanlış olsa bile onuruna gururuna ters şeyler söylenmediği sürece sınırı ihall edilmediği sürece böyle şeylerlede karşılaşıp bunları aşabilmeyi öğrenmesi taraftarı. Bilemiyorum Altan bu konular çok farklı.
Salatasız ve kahvesiz yaşayamam derdim nasıl korktuysam ki gerçekten dayanılmaz bi ağrı idi... 3 ay boyunca ne kahve ne salata... :KK45:
martta 41 i dolduracağım,23 yaşımda anne oldum üniversite okuyan oğlum var:KK60::KK200:
adı aklıma gelmemişti iyi ki yazdın trifloyu ben oğluma diye almıştım sonra kendimde yapmaya başladım oyun gibi geliyor : ) cilde faydalı olduğu kesindir oksijenlenme açısından bir de cildi dıştan da oksijenlemek gerek mesela yüz yogası... haftada 3 gün yüzyogası yapıyorum.

travma konusunda hemfikiriz:KK200: herşeyde okula koşturup şikayetçi olan veliler vardı öğretmen illallah etmişti sonra ki görüşmelerimizde sizi mezun ettikten sonra saldım leyla hanım çocuklara müdahale edemiyorum isteyen istediğini yapıyor demişti:KK48: bu defa da herşeye alınan,şikayet eden,tripli insanlar türüyor... Bu kendi hakkını aramak savunmak değil,bunun öğretisi aşılanması bambaşka.Allah psikopat insanlarla karşılaştırmasın gerisi geçer gider :KK200:

4 gün sonra 39 oluyorum. Şaka gibi ...ben çocuk gibi hissediyorum kendimi....ruh yaşlanmıyor demek....

Evet bende yarın 49 oluyorum, daha çocuğum ayol 😂😂
Dimi dimi 🫠🥲bende oyle hissediyorum🫶🏻

Dün şok markete gittik oğul ile,anne ödemeyi ben yaicam dedi
Kiz neyyyy ben sizi kardes saniyordum dedi cok mutlu oldum😂
Annem anne ve babasindan yeni kardes umudunu kesmis kendine kardes yapmis dedi😂

Oglum ilkokula anasinifi tecrubesi olmadan basladi
Birden sınıf dolusu arkadas gorunce haliyle hareketlendi.. hiperaktif bu cocuk diyip gecme modasida yeni baslamisti😀 ogretmeni beni çağırdı Leyla hanim oglun cok hareketli ama ayni zamanda hayalgucu cok genis gecen gun bak senin kafani kirarim dedim ogretmenim benim kafam cam mi kirilsin,aaa ogretmenim cam olsaydi ne guzel olurdu dimi beynimizi gorurduk diye cevap verdi nasil kizayim,ben de onun hareketini fotokopi dagitma gorevine kitledim haberin olsun bu cocuk hiperaktif diyip gecemem sadece odak noktasini sasirtacagiz dedi🫠🫶🏻🥰 canim ogretmenimiz sagolsun🙏🫶🏻
Evlatlarımız onların yüreklerine dokunabilecek onlara yön verebilecek tecrübeli eğitimcilere denk gelsin canım. Senin çocuğun ne güzel bir örnek. :super:

uyumaya vaktin varsa uyu canım ya keşke benimde bir sabahım olsa şöyle 9a kadar yetsem sanki hersey düzelecek gibi geliyor :KK14:
Vaktim var, çoluk çocuk büyük te
Çorap giydirmeye erken geliyorlar ( 8 den sonra)
Aslında akşamki yatmamla sabaha kadar uyusam sorun deyil, gece eşimi işe yollamak için 04:40 ta kalkıp 05:20 gibi tekrar yatıyorum, o zorluyor

Kizlar dün sormuştum andulasyon meselesini ne diyorsunuz
Soffty andulasyonun kısaca sporla daha verimli olacağını anladım canım. Arkadaşa sordum yoğun olduğu için kısaca anlattı. Yumusak bölgelerinde sarkma oranı var mı yok mu bilmiyorum. Karın bölgende elastikiyet kaybı varsa operasyonsuz duzelebilen şeyler olmadığını söyledi. Cihazlar cok sarkmayan , doğum yapmamış , çok az kilo alıp vermiş kişilerde , sporla toplanabilecek bölgelerde cihazla sıkılaştirmada verim alinabiliyormuş. Spor , diyet, cihaz üçünü tavsiye ediyor.

Şey biraz fazla alıntılamışım dhjdjdjdk okuyanın gözüne allahım sağlık versin amin 😂😂😂

Amiin. Başta bende bir ne oluyor dedim sonra düşündüm. Bu evladım bana emanet. İçimde taşıdım. Benden daha iyi bilen birisi olamaz onu. Ama bende herşeyi bilemem. Herkese herşeyi sorabilirim, öğrenirim, içime sineni uygularım. (Ciddi sağlık sorunlarında doktorlar 1 numaramdır.) insanlara kalırsa kesik tavuk gibi oraya buraya gidersin gerçekten. Birinin iyi dediğine birisi kötü diyor. Mesela bir doktor ateşli hastalıklarda soğuk kompleks yapılmaz diyor instagramda dün akşam hastahanede kocaman hastane yani doğuk kompleks uyguladılar. Şimdi hangisi? Allahım gerçekten doğru yollarla, doğru insanlarla karşılaştırsın.

Oh çok şükür 🤍
Ben önce 1 ay kadar yeme rutinimi oluşturup birazda kiloları verip sonrasında başlamak istiyorum. Birden hepsine girişince çünkü olmuyor. Süreklilik istiyorum. Nasipse kısmet olursa temmuzda işe döneceğim. Oğlum 25 temmuzda doğduğu için bu yıl tatil yapamadım. Bursaya tıkılıp kaldım 😂 güzel bir tatil sonrası işe başlayacağım. Hayalim o tatile göbeğimi başımı sunu mu bunu mu düşünmeden keyif alarak gidip keyif alarak dönmek 🥳

Muhtemelen bağlamış seni de 😬
Maşallah aman geri gelmesin. Valla eşimin aşırı onu sarsacak kadar ağrısını görmedim acaba eşiği mi yüksek 😑 keyifle yemek yiyemiyor sonrasında hep bir ağrı. O çok üzücü bence.

Doktorumuz diyo ki sen git rus yemeğini ye bakalım ne kadar keyif alacaksın hdjd çocukları anne sütünden direkt haşlamalara geçiriyorlar sonra gelip bu çocuk yemiyor diyorlar. Eee ona alıştı yer mi daha diyo. Bana da o mantıklı geliyor. Uyan şeylerden tadım yaptırıyorum bakalım nasıl olucak? 😊

Zaten organik deyince benim tüylerim diken diken oluyor. Birde bebek ürünü deyince..

Ya bir deterjan mesela bebek kullanamıyorsa ben neden kullanayım? Bana da yazık değil mi? Bebek tarhanası varmış mesela. Neeeden? Daha az baharatlı muhtemelen ama fabrikasyon bir ürün niye tercih edeyim? Annemin yaptığı tertemi tarhanam dururken. Böyle böyle liste uzuyor. Organik tarih için önce organik toprak olacak var mı yok eee o zaman. Bu konu yaralı konum jdjdk

Her anam babam usulü olmasa da gerçekten bilen eden insanların söyledikleri bence de kaaleye alınmalı. Ama bazı şeylerde ciddi tehlikeli. Eskiden yapılsa bile yanlış olanda çok fazla şey var.

O dut çayı ♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️ ben
1 kalp yetmez. Sezaryenden sonra yaramın iyileşmesi ve sütümün artmasında onu en başa koyarım. Muhteşem birşey. Enfeksiyon da bırakmıyor. Rutinlerinize koyun derim kızlar özellikle bu kış aylarında. Bebeklere içirilir mi bilmiyorum ama 6. aydan sonra 1-2 kaşık vermeyi planlıyorum 😇

Ayy bende. Kocamı çok seviyorum ama hep antep gelini olmak istemiştim hatta 😂😂 hayatımda hiçkimse de yoktu yanlış anlaşılmasın hdjdj

Gözlükle okuduğum için herhangi bir sıkıntı yaşamadım. :KK19:
Hayata bakış açını çok beğendim. :KK5:

Patates süt yogurt kek muhallebi haslanmis meyveler haslanmis tavuk peynirli tost bal bunlarla yasadim

Salata kesinlikle yasakti,soyulmayan meyveler yasakti. Domates salatalik hepsi yasakti. Baharatlardan sadece nane serbestti. Bulgur yasak haslama pirinc serbestti

Ve 3 ayda 7 kilo vermistim 65 tim hastalandigimda 58 e dusmustum kek sut haslanmis patates tost bal ile😂
Mideyi yormayan besinler vermiş. Deneme yanılma , biraz araştırmayla benzer şeyleri yapmışım kuzum. Kek ne alaka onu anlamadım. Bildiğimiz un, şeker , yumurta, sütle yapılan değil mi 🥺

X