Popüler Konu LenaG ile MasterFit

Çok var böyle açık. Aklıma yatıyorsa, mantığa uygunsa uyguluyorum ben de. Geçen haftalarda bebeğimin hırıltısı vardı, öksürüğü geçmiyordu. İlaç vs veriyorum iyileşmiyor. Başucuna gece uyurken soğan koydum, göğsüne ayaklarına Vicks sürüp bezle sardım. Çocuk resmen hızlıca toparladı. Ama internete sorsan kesin Vicks çok zararlıdır. Kınayan kınasın. Çocuğum iyileşti ya ben ona bakarım. 🤣
kesinlikle canım 6 aylıkdı daha oğlum geçmeyen öksürük vardı doktor alerjiden dedi dünya ilaç verdi kaynanam dut suyu ile 3 günde toparladı bebeyi :) doktorda ialçlardan sanıyordu :lülülü:

Helede konu suysa dinlemek lazım cidden,daha neler varda . :KK200:

Elbette her duyulanda yapılmaz zaten yanlış olanlarda var mesela.
Sıcak havluya kuru sabunu sürüp sırtına koyabilirsin,vicks iyi geliyor cidden.

Diyorum ya ne varsa anne tavsiyelerinde var,
kesinlikle havluı sabunda efsane ben bu yaşta bile yapmışlığım var anam babam usulü candır

Oglum ilkokula anasinifi tecrubesi olmadan basladi
Birden sınıf dolusu arkadas gorunce haliyle hareketlendi.. hiperaktif bu cocuk diyip gecme modasida yeni baslamisti😀 ogretmeni beni çağırdı Leyla hanim oglun cok hareketli ama ayni zamanda hayalgucu cok genis gecen gun bak senin kafani kirarim dedim ogretmenim benim kafam cam mi kirilsin,aaa ogretmenim cam olsaydi ne guzel olurdu dimi beynimizi gorurduk diye cevap verdi nasil kizayim,ben de onun hareketini fotokopi dagitma gorevine kitledim haberin olsun bu cocuk hiperaktif diyip gecemem sadece odak noktasini sasirtacagiz dedi🫠🫶🏻🥰 canim ogretmenimiz sagolsun🙏🫶🏻
maşallah ne güzel bir öğretmenmiş keşke hepsi öyle olsa her grup gibi onlardada iyiler ve umursamazlar var

Bazen biz büyüklerin sözünü dinlemekte fayda var,yabana atılmasın sözlerimizde.
Kendi kızım bile bazen dinlemedi beni,damat kızıyordu hatta annemden daha mı iyi bileceksin diye.
şimdi moda kaynanamın dediğini yapmamak yok görümce yılan yok elti çiyan aile bütünlükleri akrabalıklar bitirilmeye çalışılıyor bence istisnalar var ama sen dört dörtlüksünde onlar mı kötü ben hep öyle bakarım çok şükür kaynanamda eltimde öz akrabalarımdan daha canlar bana bebeğimi onlar büyüyttü resmen yemeğimide yaparlardı hakalrını ödeyemem ama karşılıklı daha istemeden agzından çıkmadan neleri eksikse alırım hasta olsalar doktor doktor gezdiriirm onlar yaptı diye değil ben onlara onlar bana ana yada kaynana kötü olsun istemez yavrusunun yavrusu

şimdi moda kaynanamın dediğini yapmamak yok görümce yılan yok elti çiyan aile bütünlükleri akrabalıklar bitirilmeye çalışılıyor bence istisnalar var ama sen dört dörtlüksünde onlar mı kötü ben hep öyle bakarım çok şükür kaynanamda eltimde öz akrabalarımdan daha canlar bana bebeğimi onlar büyüyttü resmen yemeğimide yaparlardı hakalrını ödeyemem ama karşılıklı daha istemeden agzından çıkmadan neleri eksikse alırım hasta olsalar doktor doktor gezdiriirm onlar yaptı diye değil ben onlara onlar bana ana yada kaynana kötü olsun istemez yavrusunun yavrusu
Son gunlerde peceli carsafli bir doktor mu ne varmis meme kanserinin sebebi anneye kizginlik yok su hastaligin sebebi baba onlarla iletisimi kes kurtul... Bir de boyle giyiniyorlar inanctan faydalanmak icin.Hep bir oyun... Aile baglarini koparmak icin🤝

Son gunlerde peceli carsafli bir doktor mu ne varmis meme kanserinin sebebi anneye kizginlik yok su hastaligin sebebi baba onlarla iletisimi kes kurtul... Bir de boyle giyiniyorlar inanctan faydalanmak icin.Hep bir oyun... Aile baglarini koparmak icin🤝
ay evet bende gördüm ona benzer bişi biz anneler de bitiyor ama ben ona inanıyorum ben oğluma babannesini kötülersem ne olacak o çocuk yada benzeri konular

kesinlikle canım 6 aylıkdı daha oğlum geçmeyen öksürük vardı doktor alerjiden dedi dünya ilaç verdi kaynanam dut suyu ile 3 günde toparladı bebeyi :) doktorda ialçlardan sanıyordu :lülülü:
Dut suyu mu? Nasıl bir şey o aklımızda bulunsun bizim de. 🤣

ay evet bende gördüm ona benzer bişi biz anneler de bitiyor ama ben ona inanıyorum ben oğluma babannesini kötülersem ne olacak o çocuk yada benzeri konular
ay n guzel dusunuyoruz hepimiz,ne guzel bi grup olmusuz hep boyle arkadaslarimiz gelsin aramiza insallah🙏 birbirimizin guzel dusuncelerinden beslenelim🌸🫶🏻

En ilginci şu organik olan meyve sebzelerde bana saçma geliyor,markette satılanlar ne kadar doğru acaba.
Organiği bizler yedik doğaldı herşey,yıkamadan bşle yediğimiz oluyordu sağlıklıydık beaaa şimdi öyle değil ki,basıyorlar ilacı .
Eşimin köyde kayısı ağaçları var. Hiç ilaçlamıyorlar bile bakım yapmıyorlar. Kendiliğinden veriyor meyve. O kadar tatlı ki sanki şekeri basmışlar içine. Full organik. Ama gel gör ki hep kurtlu 🐛 hafgdgdjf

Benim oglumda da alerjik astim vardi doktor ilac verdi surekli kullanacak dedi fıs fıs falan 🥺 sonra arastirdim gelisim geriligi birsuru yan etki... Biraktim onun aksine ciger gelistirici aktiviteler yaptirdim toplu ufleme cihazi var ondan aldim,karadut özü,menengic,oyun urettim zıplama oyunu(elele tutusup ziplayalim ziplayalim diyip zipliyorduk),bögrüne vurup bagirma oyunu(bagisikligi guclendiriyor)
Kalmadi bisey coook şükür 🥰🙏

kurudut sarı olanı çay gibi demleyip suyunu içiriyor bizde içeriz öksürüğe çok faydasını gördük
birde elhanım kaptanım önermişti mandalina çayı kabuk oda çok fayda etti çocuga vermedim denemedm ama biz içtik gerçekten fayda etti

Nööeeeyyyy hangi manyak bu, adı ne?

kurudut sarı olanı çay gibi demleyip suyunu içiriyor bizde içeriz öksürüğe çok faydasını gördük
birde elhanım kaptanım önermişti mandalina çayı kabuk oda çok fayda etti çocuga vermedim denemedm ama biz içtik gerçekten fayda etti
Ay ben bunları unuturum kesin. Neyse bir şey olursa bu topiğe sorarım. Hepiniz şifacı leylek ana çıktınız. 🤣🤣

Benim oglumda da alerjik astim vardi doktor ilac verdi surekli kullanacak dedi fıs fıs falan 🥺 sonra arastirdim gelisim geriligi birsuru yan etki... Biraktim onun aksine ciger gelistirici aktiviteler yaptirdim toplu ufleme cihazi var ondan aldim,karadut özü,menengic,oyun urettim zıplama oyunu(elele tutusup ziplayalim ziplayalim diyip zipliyorduk),bögrüne vurup bagirma oyunu(bagisikligi guclendiriyor)
Kalmadi bisey coook şükür 🥰🙏
harikasın canım bende aynen kese kagıdı şişirmece falan oynuyoruz bizde karadut özü bende hala veriyorum çay isteyince sıcak suya karadüt özü katıp veriyorum.

harikasın canım bende aynen kese kagıdı şişirmece falan oynuyoruz bizde karadut özü bende hala veriyorum çay isteyince sıcak suya karadüt özü katıp veriyorum.
Karadut özü Antep’te yazın sokaklarda satılır. Mısır satan seyyarlar oluyor ya öyle düşün. 😁

Ay ben bunları unuturum kesin. Neyse bir şey olursa bu topiğe sorarım. Hepiniz şifacı leylek ana çıktınız. 🤣🤣
büyüklerimizden duyduklarımız denediklerimiz gerek olmasın inşallah sağlıklı olun ama hoşuna gidenleri favoriye ekle butonu ile favlara ekleyip lazım olunca bakabiliyorsun mesajın sağ üstdeki adının yazdığı yerin yanındaki buton :)

X