Popüler Konu LenaG ile MasterFit

Üstteki liste bugün ki menüm
Bugün tostum var öğlene salata yapmadım

Eklentiler

• IMG_20240104_064940.jpg
    IMG_20240104_064940.jpg
    69,9 KB · Görüntüleme: 28
12:00

3 kuru incir

17:30

Çok az et
2 kabaktan Spagetti
Bol roka
Bir avuçtan fazla fıstık

1,5 lt su

Bugün terapide masaj ve aletli çalışma vardı, bacaklarım hamladı galiba

Elhan Elhan blonde ambition blonde ambition
Afiyet olsun fezocum. :KK60:
Sağlıklı menüler görmek göz sağlığına iyi geliyor teşekkür ederim. :rapci:Şifa olsun. 😘

Günaydın kızlar
Dünkü menüden hiç çıkmadım bozmadım.
Sıvı alımı 1.5 lt oldu. Spor yapmadım.
Üstümde hala ağırlık var 🙁
@Cordelia canım spor adimlarimi eklerim. Sadece dün boş geçti
Günaydın bitanem. :KK60:
Suyu da zamanla artirirsin. Su kabin varsa sabahtan içine limon, tarçın kabuğu, karanfil , salatalik isteğe bağlı birkaç dal maydanoz ekle . O zaman bitirmeye çalışıyorsun hem de vücudun alkali oluyor.

Günaydın 😊
Bu gün yine yoğun olacağım kızlar ama akşam eve döner dönmez yine hızlıca tüm günü okuyacağım ve tabi ki tek tek menülerinize bakacağım.
Bu gün son gün ve yarın üzülmemek için bu gün hiç kaçamak yapmayıp bol su içip, mümkünse ödem çayı vs. ile de destek verelim güzellerim akşam görüşürüz Öpüldünüz . 💋 ♥︎

Günaydın 😊
Bu gün yine yoğun olacağım kızlar ama akşam eve döner dönmez yine hızlıca tüm günü okuyacağım ve tabi ki tek tek menülerinize bakacağım.
Bu gün son gün ve yarın üzülmemek için bu gün hiç kaçamak yapmayıp bol su içip, mümkünse ödem çayı vs. ile de destek verelim güzellerim akşam görüşürüz Öpüldünüz . 💋 ♥︎
Günaydın güzel kaptanım. :KK60: :KK68:
İşlerinde kolaylıklar dilerim. :dua: Takımın için arzuladigin tüm güzelliklere bol amin içinde biz de olalım :dua::KK53:mavişler de boş durmaz inşallah. :spor:

Hep karnı ağrıyordu. Ama bizim çevremizde öyle karnı ağrıyan kimse yoktu. Bak şimdi hatırlar gibi oldum gorumcem hep midem kötü derdi. Neyse. Ama işte önce alerji denildi diyet yaptık ama hala geçmiyordu. 2 haftada bir atakları oluyordu. Geçmeyen Karun ağrısı. Sonra genetik test yapıldı ve fmf çıktı. Tasiyiciymisiz eşim taşıyıcı sanırım. Akdenizli o. Yani tek geninde var ve çok etkileyen bir gen değilmiş ama yavrum gecelerce uykusuz kalırdı. Şimdi de ara ara oluyor ama 3 güne geçiyor çok sukur
çok geçmiş olsun canım size de :dua:

kızımda da sebepsiz karın ağrısı çok oluyor, doktor da ondan dolayı şüphelendi sanırım
şimdi demiri ilacını başlattık, 2 ay sonrası için bakalım ne diyecekler

Jasminium84 Jasminium84 Kiziniz ve sizin icin kolaylıklar diliyorum Evlat olunca insan başka bir türlü hassas oluyor Ama şimdi imkanlar daha çok şükürler olsun İnternetden de takip edebilirsin almanız gerekenleri İndirimler oluyor daha uygun olur
çok teşekkür ederim, haklısın dün nette gezindim de türlü çeşitli şeyler var glutensiz :KK28:
ben glutensiz unlarla tarif yapıyorum. sana veririm.

glutensiz unlar;

yulaf unu
karabuğday unu
kinoa unu
sorgum unu
akdarı unu
hindistancevizi unu
ketentohumu unu
kuruyemiş unları (badem, cebiz, fındık, fıstık vs)
baklagil unları (mercimek, nohut, fasulye vs)
kestane unu
mısır unu
pirinç unu
patates unu

yalnız patatesle pirinç ununun glisemik indeksi yüksektir. çok fazla tercih etmezsen iyi olur.
çok teşekkür ederim canımm bilgiler için :KK60:

belki bu sayede biz de daha sağlıklı beslenmeye başlarız :KK200:

Sıkıntı menüler de değil canlar.
Bı tanıdığın ölecek haberi geldi. Duygusal yoksunluk 🙁 çaresizlik
Allah sabır versin canım :KK43:

İyi bir doktora denk gelmişsin bence Rabbım kolaylıklar versin kalbini ferahlatsin güzel Hberler seninle olsun 🙏
Acil şifalar diliyorum
çok şükür kuzum evet doktorumuz iyi bir kadın :dua:

aminn canımm çok teşekkür ederim :KK60:

Geçmiş olsun canım Rabbim Şafi ismi hürmetine şifa versin inşallah
aminn canım çok teşekkürler :dua::KK60:

Jasminium84 Jasminium84
kahvaltı için basit bir tarif vereyim.

1 yumurta, 2 yk yulaf unu, peynir, maydanoz, 2 yk su ya da süt ve bir çimdik karbonat. su veya süt yerine 2 yl kefir koyarsan karbonata gerek yok.
bu karışımı pankek gibi kaşıkla parça parça az yağlı tavaya döküp alt üst kızartıyoruz. peynirli börekçik oluyor.
bu tarifi diğer un çeşitleriyle de yapabilirsin. içine peynir yerine başka şeyler koyabilirsin. kullandığın un ve içine koyduklarına göre çok versiyonu oluyor.
kızım bayılır buna, sağol canımm, ellerine kollarına sağlık :dua::KK200::KK60:

Çok geçmiş olsun. Benim de oğlumun karaciğerlerinde bir rahatsızlık var. 1 yıldır teşhis konulamıyor. Şu an sadece semptomları tedavi ediyoruz. Zor bir süreç. Umarım bir an önce teşhis alır tedaviye başlarsınız. Allah dermansız dert vermesin diyorum hep hastanelere giderken. çok kötü hastalıklar var. Çölyak evet zor bir süreç çocuk için zor. Kaç yaşında bilmiyorum ama yememesi gereken gıdaları anlatması zor. Ama şükür dermansız bir dert değil. 🙏
çok teşekkürler, çok şükür ki dediğin gibi dermansız değil, Allah dermansız dert vermesin neler neler var, Rabbim yardımcıları olsun :KK43:
tek üzüldüğümüz daha çok küçük 5 yaşında, kreşe gidiyor, doğum günü oluyor pasta börek oluyor diğer arkadaşları yerken sen yeme nasıl diyeceğiz

sizlere de çok geçmiş olsun, inşallah bir an önce oğlun iyileşir :dua::KK200:

Canim muhtemelen sadece iga degeri bakılmıştır. Çölyak teshisi koyabilmesi için transglutaminaz iga testinin pozitif olması ardından endoskopi yapılıp alınan biyopsinin de pozitif gelmesi gerekiyor. Hiç biri tek başına bir anlam ifade etmiyor yanii..
Benim gözlemim küçük çocuklar bu konuyu çok çabuk kavriyor.. kızıma 1 ay kadar diyet denemesi yapmıştık. Parkta bir çocuk çubuk kraker uzattığında Benim allerjim var alamam demişti. Farkettim ki ben bu duruma ondan daha çok üzülüyorum.. okula gidiyor mu bilmiyorum ama okulda zorlayabilir eğer orada yemekhane varsa.. o zaman da günlük menü ne ise evde glutensizini yaparsın sadece biraz masraflı ve zaman alıcı oluyor. Aslında keşke hepimiz glutensiz beslenebilsek. Şu an glutenli olan şeyler de doğal olmadığı için yarardan çok zarar veriyor bizlere 😔
şimdi sen yazınca baktım canım evet Doku transglutaminaz IgA antikoru değerine bakılmış o pozitif gelmiş
gastroenterolojide de yapılacak testler sonrası tam tanı konur demiş doktoru

inşallah kuzum dediğin gibi olur da çabuk adapte olur, kreşe gittiği için ve sabah öğle ve akşamüstü yemeklerini orada yiyor, diğer arkadaşları yerken o nasıl yemeyecek nasıl olacak bilmiyorum, öğretmeniyle konuşmak gerecek

mutfakta vakit geçirmeyi çok severim zaten, değişik tarifler denemeyi de, kuzum için azıcık daha geçiririm hiiiççç önemli değil :KK200: o bahaneyle biz de sağlıklı besleniriz inşallah, tek kafama takılan dışarıda nasıl olacak, ona alışması biraz zorlayabilir canım

Çok güzel ve dengeli bir menü olmuş tatlım. 🧿🥰
teşekkürler kaptanımm :KK60:

Selam jasmin. Eşim çölyak benim. Sana instagramda bazı hesaplar atayım. Tarifler, glutensiz beslenmeyi hayat tarzı haline getirmiş insanlar. Emin ol korktuğun gibi değil. Sadece küçük olduğu için bazı durumlarda dışarıda zorlanacak nefsi isteyecek. Bunun için de takip ettiğim bir hesap var. Yol gösteriyor. Sana biraz iş düşüyor mutfakta. Bunun içinde çok düzenli tarif veren bir beyi takip ediyorum. Yarın toparlayıp burdan yazarım. Öpüyorum miniği❤️
çok teşekkürler canım ilgine, gönderdiğin zaman takibe alayım hemen :KK60:

eşine de çok geçmiş olsun

biz de seni öpüyoruz :KK60:

Ben biraz hastayım. Toparlanamadım. Düzenli menü veremeyebilirim. Elhan Elhan ablacım blonde ambition blonde ambition kaptanım. Öksürük baş ağrısı boğaz ağrısı var. İnşallah atlatırım çok yoruldum.
geçmiş olsun canımm

Bu gün ki menü,spor,su yine şahane 🤩
teşekkürler güzel kaptanımm :KK200::KK60:

X