Popüler Konu LenaG ile MasterFit

harika valla. oranlı tarif verebilir misin canım?
Ben hep el karari ile yapiyorum ama bu karisimda 1 kabak,1 sogan,2 havuc, yarim bardak yulaf,yqrim bardak pirinc,baharatlarda 1 er tatli kasigidir tahmini... 2 adet kalcali but yada marketlerde satilan sekilde 1 tabak tavuk ciger kullanabilirsin bu olcuye... Pisecek kadarda su🌸👍🏻🫶🏻 şuan sizdilar resmen😂 bu mamayi yer yemez uykuya daliyorlar

Ben hep el karari ile yapiyorum ama bu karisimda 1 kabak,1 sogan,2 havuc, yarim bardak yulaf,yqrim bardak pirinc,baharatlarda 1 er tatli kasigidir tahmini... 2 adet kalcali but yada marketlerde satilan sekilde 1 tabak tavuk ciger kullanabilirsin bu olcuye... Pisecek kadarda su🌸👍🏻🫶🏻 şuan sizdilar resmen😂 bu mamayi yer yemez uykuya daliyorlar
eline sağlık 🥰 baharat derken karabiber, kırmız biber, tuz falan değil mi?

Rızık bolluğu sadece nimette olmuyor bazen misafirde de oluyor 😅 Güzel bir dua mi bedduami mi almışsın bilemem artık. :confused: Senin tatlı diline kim gelmez . Orada olsam ben de gelirdim :KK48:
Menün çok güzel afiyet olsun kankişim. :KK60:turşuya dikkat et tartı günlerinden önce yeme. Kilo yapmıyor ama bir süre su topluyor vücutta.
Evet canım misafir bereketiyle geliyor Allah geleni gideni eksik etmesin keşke yakın olsak da gelsen kankişim ne güzel olur
Turşu yu abartmadan yedim eskiden olsa bi tabak yerdim vallahi
30.12.2023

Kahvaltı 12:00
1 haşlanmış yumurta
2 çavdar ekmeği
1 dilim peynir
6 zeytin
1 domates

Ara 15:00 1 fincan kahve

Akşam 18:00

karnıbahar pilavı (pilav porsiyonlama kabı ile koydum) Miktarı görmeniz için resim koydum
Roka salatası
Ayran

1 litre su
Adım 3795
Elhan Elhan @Cordelia blonde ambition blonde ambition
Karnabahar pilavi ilk kez duyuyorum kisirını yaptım begendim biliyorum da bunu bilmiyorum nasıl güzel oluyor mu canım

Keşke uzun soluklu olsa
O zaman vücut alışır 😅arada yap yeter canım
İnşallah kaptanimm . Bizde kutlama olmaz yilbaslarinda . Regl donemim değilse biraz kuran okurum, güzel bir yıl olması için hacet namazi kılarım . O yönden de rahatım. Kaçamak da olmayacak 🙈🥰
Biz de kutlamıyoruz. Yemeği sevdiğimiz için yemeğe bahane🙈😂😂😂çok iyi gidiyorsun maşallah 🧿

20 Aralık Cuma

Sabah 10.00
2 waffle
Peynir 1 d kadar karışık
1er tk fıstık ezmesi ve petek bal

Ara
2 kavala kurabiyesi

Öğle 15.30
2 tabak haşlama et az patates
4 kaşık spagetti

Akşam 20.30
1 kase kestane

30 Aralık Cumartesi

Kahvaltı 13.00
Ispanaklı peynirli omlet
Biraz peynir zeytin
Salatalık
1tk tahin pekmez
1 d ekmek

Akşam 17.30
1 kase mercimek çorbası
4 kaşık makarna
2 köfte
2 kaşık yoğurt

Ara 21.00
1 avuç kaju leblebi

Elhan Elhan
blonde ambition blonde ambition

🌧️✨🌨️⚡⛄☔30 Aralık cumartesi menü☔⛄⚡🌧️⛈️🌨️🌦️
⛄Sabah
5 çtl yumurta, 3 dilm peynir,1 siyah zeytin,2 tatli kasigı tahin pekmez,4 dilim ekmek
⛄Ara
1 kupa emziren anne çayı,1 tane kücük dilim çikolata
⛄Öğle
8,9 tane yesil üzüm
⛄Aksam
1 tabak ıspanaklı yumurta, 5 yk etli eriste,1 bardak ayran , 1 dilim ekmek

💦 1,5 lt
Elhan Elhan

Eki Görüntüle 3361145 Eki Görüntüle 3361146 Eki Görüntüle 3361147

Kedili arkadaslarim bu veletler bana geldiginden beri onlara mama hazirliyorum bayilarak yiyorlar,bir gun kuru mama bir gun benim yaptigim mamadan yiyorlar yaklasik iki senedir çokta faydali oldugunu dusunuyorum 🧿 bizde yesek yeriz zaten icinde bilmedigimiz birsey yok🤩 kabak,havuc,sogan,pirinc,yulaf ezmesi,zerdecal,karabiber,pulbiber sabit gidalar. icine protein olarak tavuk yada tavuk ciger ekleyip pisiriyorum iyice ezip bazen el blenderiyla parçalayıp posetleyip derin dondurucuya koyuyorum. Bi onceki tavuk cigerliydi bu defa kalcali but ile yaptim sifa olsun kuzularimiza🫶🏻 ben fazlaca yapip dükkandaki kedilerimide mutlu ediyorum🌸 hazir mamalardan bin kat daha faydali👍🏻👍🏻👍🏻 artik gunleri biliyorlar derin dondurucudan cikarmayi unuttugumda kuru mama verirsem hani bizim mamamiz der gibi bakiyorlar😂😂😂
Ellerine sağlık, bol bol sevap almışsın
Benimkiler hazır yiyor😔
Bazen tavuk, balık yerdi biri, şimdi onu da bıraktı😔
Biri kuru mama yiyor, kendisinin ıvır zıvırını yiyor, biri yaş mamayı çok yiyor, arada kuru da yiyor 😔

İnşallah kaptanimm . Bizde kutlama olmaz yilbaslarinda . Regl donemim değilse biraz kuran okurum, güzel bir yıl olması için hacet namazi kılarım . O yönden de rahatım. Kaçamak da olmayacak 🙈🥰
Şimdiden Allah kabul etsin 🤲🏼
Biz kızımda toplanacağız, kutlama yok, birlikte oturacağız, kayınvalidesigiller, eltisi, görümcesi filan

X