Popüler Konu LenaG ile MasterFit

Kinoalihatun Kinoalihatun Zipzip- Zipzip-

25 Mart 2023

sahur 04.40
kıymalı menemen
2 ceviz
yeşillik ve salatalık
avuç içi kadar yulaf kepeği lavaşı

iftar 19.40
5 küçük islim kebabı
1 kase pesto soslu makarna
salata
2-3 yk ev yoğurdu

ara 20.30
fit sufle (muz, bitter, tahin)
sade Türk kahvesi

sahurdan yatan kadar 1,5 lt den fazla su

İyi akşamlar kızlar. Bugün çok karıştırdım işleri birbirine. 2 gün debelenmek yerine bugünü temizliğe heba edip yarın rahat rahat yatmak istiyorum☺️ Saatimi de çok geç taktım, adımlarım da eksik baya çabalamam gerek.

24 Mart Cuma menüler
Sahur
1 bardak şekerli çay

İftar
1 kase domates çorbası,
Avuç içi kadar pide,
1 porsiyon hamsi tava.

Su:1,5 lt

25 Mart Cumartesi Menüler
Sahur
Avuç kadar pide,
Peynir, zeytin,
Domates, salatalık.

İftar
Avuç kadar pide (bir daha pide almayacağım😡),
Kaynattığım sütten aldığım 2 yk kaymak, 1 tk bal,
Yine hamsi tava (taze aldım, fazla almışım bozulmasın diye bugünde yaptım)
Salata.

Su:1,5 lt. Kinoalihatun Kinoalihatun Zipzip- Zipzip-
benim de canım pide istiyor ama bugün de almadan geldim eve. neyse pazartesi alırım Allahın izniyle.

Harika bir paylaşım gerçekten insan hemen düşünmeye başlıyor. Ama elimle degistiremeyecegim şeyler geliyor aklıma 🙄
Bende ölümden başka herşeyin bir çaresi olduğuna inananlardanım. İnsanlara çok değer veririm ama değer görmediğimi fark ettiğim an silerim, hemde hiç hayatımda olmamışlarcasına. Sevmediğim ortamda bulunmam, gerekirse tek başına uzun zaman mutluca kalırım çünkü yalnız olmadığımı bilirim. Kocamla mutsuzluğa sürüklendiğimizi ve bu durumu asla değiştiremeyeceğimi anladığım an boşandım. Küçük bir çocuğun her türlü sorumluluğunu, işi, evin idaresini tek başıma sürdürmeye çalışıyorum. Gardımın düştüğü zamanlar oluyor, kendimi sorguladığım zamanlar da oluyor ama her an aklımda bir cümle ‘ölüm var dombik, Allah ömür versin bu dert ne ki, aşılır!’ Birazda yapım gereği galiba, geçenlerde bir arkadaşımla konuşurken ‘keşke biraz bana benzeseydin, bu hayat senin gibi hassas insanlar için çok zor bir imtihan’ demiştim. Biraz gamsız olmak lazım. Ben lise zamanlarında çok melankoliktim. Bir gün bir arkadaşıma ağlarken ‘bitti mi?’ dedi sinirli sinirli. ‘Bitti’ dedim bende.
‘Senden birşey istiyorum. Şimdi kalkıyorsun, en yakın hastaneye gidiyorsun. Onkoloji servisini, çocuk yoğun bakım servisini şöyle bir gezip geliyorsun.’ dedi.
‘Anlamadım’ dedim, gerçekten bağlantı kuramadığım için anlamamıştım.
‘İnsanlar ne dertlerle uğraşıyor bir gör, sonra da yat kalk şükret’ demişti.
Bugün baya eski günlere döndüm, ne güzel insanlara temas etmişim ☺️
Yani canım, değişmez gözüyle bakma hiçbirşeye. Kendine güven, kendine saygı duy, kendini önemse. Karşındakine yada içinde bulunduğun duruma değer katan sensin; mutluysan ortalık güllük gülistanlık, sinirliysen cehennem, üzgünsen yağmur çamur…

benim de canım pide istiyor ama bugün de almadan geldim eve. neyse pazartesi alırım Allahın izniyle.
Almaaaa, bak sen beni dinle sakın bu yola girme. Resmen poşetin içinden sesini duyuyorum ‘beni yeee bak sıcak sıcak sana geldim... Off karnımı yarıp tereyağını sürsen şöyle off off… Bensiz çorba mı içeceksin şimdi?’
O kadar da tatlı söylüyor ki kıyılmıyor mübareğe 😂

Bende ölümden başka herşeyin bir çaresi olduğuna inananlardanım. İnsanlara çok değer veririm ama değer görmediğimi fark ettiğim an silerim, hemde hiç hayatımda olmamışlarcasına. Sevmediğim ortamda bulunmam, gerekirse tek başına uzun zaman mutluca kalırım çünkü yalnız olmadığımı bilirim. Kocamla mutsuzluğa sürüklendiğimizi ve bu durumu asla değiştiremeyeceğimi anladığım an boşandım. Küçük bir çocuğun her türlü sorumluluğunu, işi, evin idaresini tek başıma sürdürmeye çalışıyorum. Gardımın düştüğü zamanlar oluyor, kendimi sorguladığım zamanlar da oluyor ama her an aklımda bir cümle ‘ölüm var dombik, Allah ömür versin bu dert ne ki, aşılır!’ Birazda yapım gereği galiba, geçenlerde bir arkadaşımla konuşurken ‘keşke biraz bana benzeseydin, bu hayat senin gibi hassas insanlar için çok zor bir imtihan’ demiştim. Biraz gamsız olmak lazım. Ben lise zamanlarında çok melankoliktim. Bir gün bir arkadaşıma ağlarken ‘bitti mi?’ dedi sinirli sinirli. ‘Bitti’ dedim bende.
‘Senden birşey istiyorum. Şimdi kalkıyorsun, en yakın hastaneye gidiyorsun. Onkoloji servisini, çocuk yoğun bakım servisini şöyle bir gezip geliyorsun.’ dedi.
Yani canım, değişmez gözüyle bakma hiçbirşeye. Kendine güven, kendine saygı duy, kendini önemse. Karşındakine yada içinde bulunduğun duruma değer katan sensin; mutluysan ortalık güllük gülistanlık, sinirliysen cehennem, üzgünsen yağmur çamur…
kesinlikle öyle dombikim :KK51: Allah büyük...insanlar ne dertlerle uğraşıyor. bizse neleri kafaya takıyoruz. ya da şöyle diyeyim; hayatımızdaki olağan şeyleri dert sanıyoruz. oysaki baktığımız açı çok önemli ve gayret etmek... Allah yardımcı oluyor... biz mutlu olursak herşey pırıl pırıl, mutsuzsak herşey gri toz bulutu...

Almaaaa, bak sen beni dinle sakın bu yola girme. Resmen poşetin içinden sesini duyuyorum ‘beni yeee bak sıcak sıcak sana geldim... Off karnımı yarıp tereyağını sürsen şöyle off off… Bensiz çorba mı içeceksin şimdi?’
O kadar da tatlı söylüyor ki kıyılmıyor mübareğe 😂
yaa öyle demeee :KK70: canım Ramazanda da azcık yiyeyim 😬😬😬

25 mart cumartesi menü
Sahur
3 Kaşık.yulaf
4 kaşık yoğurtlu
2 cevizli tarçınlı karışım

İftar
1 kase yoğurt çorbası
1 tabak Fırın guvec
2 kaşık pilav
4 küçük dilim tatlı
Avuç içi kadar pide biliyorum İftar kötü annem.davet etmişti dayanamadım ama bundan sonra daha dikkatli olurum kaptanım üzgünüm
Su 2 litre
25 mart adım 6300 Cordelia Cordelia
Zipzip- Zipzip- 60kiloyum 60kiloyum

Eklentiler

• 20230325_210617_02.jpg
    20230325_210617_02.jpg
    90 KB · Görüntüleme: 20
Günaydın kızlar. Telefonumda sıkıntı var, bütün mesajları düzgünce okuyamadım bile. Bir de her bildirime tıkladığımda reklam geliyor, virüs gibi kalıyor ekranımda 😒
Bütün takımımı, kilo veren, gayret gösteren, emek harcayan herkesi kutluyorum. İş güç arasında elimden geldiğince burda olmaya çalıştım, umarım herkesi memnun edebilmişimdir☺️ Martın bitmesine az kaldı, bahar kapıda… montları, hırkaları, kalın sweetleri, kazakları çıkarmaya hazırlayın kendinizi. Ben gençlik zamanlarında psikoloğa giderken bana çok güzel bir yöntem önermişti, uzun zamandır benimde rafa kaldırdığım bir yöntem. ‘Eline bir kalem ve kağıt al ve sayfayı ikiye böl. Bir bölümüne seni mutlu eden şeyleri, diğerine mutsuz eden şeyleri yaz.’ yazıp götürmüştüm ve memnuniyetsiz şekilde vermiştim. Bakmamıştı bile, hiç okumadı. ‘O kadar yazdım bir işe yaramadı sanırım’ demiştim. ‘Yoo… Ben, kendini ne kadar tanıdığın konusunda gözlem yapmak isterken senin de kendini hatırlamanı istedim.’ demişti. ‘İsteseydim sorabilirdim ama cevapların kendini ispatlamak için verilmişte olabilirdi, ben soruları senin kendine sormanı ve dürüstçe cevaplamanı istedim.’ demişti. Canım benim ya…
Bende aynı şeyi size tavsiye ediyorum. Elinize bir kağıt alın lütfen, sevdiğiniz ve sevmediğiniz şeyleri yazın. Allah cümlemize uzun ömür versin ama lütfen, vaktimiz varken, sağlığımız yerindeyken ve bir şansımızın daha olmadığını bile bile çözümü elimizde olan şeyler için kırılmayalım, üzülmeyelim. İğneyi size, çuvaldızı kendime batırıyorum. Ben, beni mutlu edecek şeylerin peşinden koşmazsam bir başkasından bu özveriyi bekleyemem. En büyük şefkati kendimize gösteriyoruz tamam mı? ❤️
Kaptanım düşüncelerini bizimle paylaşın için çok teşekkür ederim şimdi sen söyleyince olumlu olumsuz kendimi ne kadar geri planda bıraktığımı fark ettim bana bunu hatırlattığın için ayrıca teşekkür ederim ♥️😘
Dün sahurda çok yedim.
Bı plan yapmam lazım.

25 Mart sahur
1 avuç fındık canım istedi🙄
Domates salatalık
2 kk peynir
8 zeytin
1 tabak Menemen
2 dilim ekmek
Avuç içi kadar pide

Böyle yersem nasıl kilo vereceğim yaaa
mümkün değil. 😭
Bu akşam daha iyi olur inşallah 🙏
Her zaman bir olmuyor kaptanım sen canını sıkma kaldığın yerden devam etmelisin moralini yüksek tut inan stres bile insanın kilo almasına sebep oluyor akşam öğününde dikkat edersin ertesi sahur 3 hurmayla kapatırsın 😘
M Meryem1306
@Faunaa
Ladygreenlimo Ladygreenlimo
Mavikus_ Mavikus_
@aypare ackerman
@menekse_kokusu

kırmızı takımım :halay: :KK68: 💖💖💖 bu hafta beraber kilo vermeye çalışacağız. adımlarımızı bugünden itibaren en az 6000 olarak bildiriyoruz. ama biliyoruz ki ekstra adım ve spor bize kilo verirken çok yardımcı oluyor.

artık bahar kapıda göründü. yavaş yavaş paltolar, montlar üstten çıkacak. daha ince kıyafetler kilolarımızı daha çok açığa vuracak. demem o ki bu hafta fazla yemeyin ki😬😬😬 güzel kilolar verelim, birlikte mavişleri yenelim :süslü::süslü::süslü:
Kaptanımmmm😍 çok haklısın hedefe ulaşmak için sonuna kadar devam 💪🏻💃🏻😘

Geldim canimmm teşekkür ederim ♥️
60kiloyum 60kiloyum
M Meryem1306
@Faunaa
Ladygreenlimo Ladygreenlimo
Mavikus_ Mavikus_
@aypare ackerman
@menekse_kokusu

Kinoalihatun Kinoalihatun
Hallederiz Hallederiz
@Jasminium84
kackaloribu kackaloribu
G Goklerce
Zipzip- Zipzip-
@Suskunkardelen

Kızlar bugünden itibaren Çarşamba gününe kadar en az 6000 adım atıyoruz

Bildirimleri örnekte oldugu gibi bildirerek Cordelia Cordelia kaptanimizi etiketlemeyi unutmayın ❤❤💙💙

25 Mart Cumartesi
167 adım

Cordelia Cordelia
Tamamdır canım♥️
Hallederiz Hallederiz 💙
@Jasminium84 💙
kackaloribu kackaloribu 💙
G Goklerce 💙
Zipzip- Zipzip- 💙
@Suskunkardelen 💙

Mavili kızlar bu hafta beraberiz.ramazanun ilk haftası rehavet kaplar tatlılar yapıp yemek isteriz.Bu rehavete benim mavi kızlarım bu hafta kapilmayacak.Cok güzel kiloların verildiği bir hafta dilerim. yürüyüşü sporu unutmayalım.Hepinize başarılar dilerim 💙💙💙💙
Yok asla kapilmam canımın içi zafer bizim olacak♥️

Bugün menü

Sahur
1 dilim peynir
1 domates
1 biber
6 7 zeytin
2 dilim ekmek

Akşam
1 kase yoğurt çorbası
5 yk sulu nohut
3 YK pirinç pilavi
1 kase salata
1 bardak ayran

Su içiyorum hala 1 anca oldu

Zipzip- Zipzip- Cordelia Cordelia Kinoalihatun Kinoalihatun

Adım

Eklentiler

• Screenshot_2023-03-25-21-35-20-436-edit_com.google.android.apps.fitness.jpg
    Screenshot_2023-03-25-21-35-20-436-edit_com.google.android.apps.fitness.jpg
    52,3 KB · Görüntüleme: 22
Bende senin gibi düşünüyorum canım, canımı sıkan birşey olduğunda en çaresiz kaldığım, en üzüldüğüm zamanlar, sevdiklerimle sinandigim günler geliyor aklıma, diyorum ki neler geçti hepsi geçiyor, Max 1 gün sonr aayni etkiyi yapmayacak bugün üzüldüğüne değmeyecek diyorum....en önemlisi de mutsuzluk da mutluluk gibi geçici, çok abartiyoruz bazı şeyleri, kendimize zaman ayirsak yeter aslında..
25 mart cumartesi menü
Sahur
3 Kaşık.yulaf
4 kaşık yoğurtlu
2 cevizli tarçınlı karışım

İftar
1 kase yoğurt çorbası
1 tabak Fırın guvec
2 kaşık pilav
4 küçük dilim tatlı
Avuç içi kadar pide biliyorum İftar kötü annem.davet etmişti dayanamadım ama bundan sonra daha dikkatli olurum kaptanım üzgünüm
Su 2 litre
25 mart adım 6300 Cordelia Cordelia
Zipzip- Zipzip- 60kiloyum 60kiloyum
İftarda sadece tatlı göze çarpıyor canım, üzülme yarından itibaren tam gaz devam ❤️💪
İyi akşamlar herkese
Bugünkü menüm
Kahvaltı iki sahanda yumurta
İki dimim ekmek
Bes zeytin bir dilim peynir iki az şekerli çay
Aksam bir kase mercimek çorbası
Salat ve iki baget tavuk
İki litre su tamamlayacağız
Spor yok maalesef hafta sonları yapamıyorum
Afiyet olsun canım 😘

X