LEEP Sonrası Hpv'nin Tekrarı, 2. Kolposkopi

Merhaba benim smear ve biyopsi sonucum cin 1 çıktı HPV negatif maalesef rahim ağzının üst kısmında bir lezyon mevcut ya da kanser olabilecek bir kısım o yüzden birkaç gün sonra Leep olacağım doktorumun söylediği negatif gelmesi bu hastalığı hiç taşımadığınız anlamına gelmiyor mus belkide daha önce vücudumuzda varmış ve atmışız
Merhaba doktorunuzdan iyi bilmemiz mümküm değil tabii ama bence 2.bir görüş için başka bir doktorla görüşün cin3 sonrasi kanser diye biliyorum.cin 1 için en azindan 3 ay deflagyn ahcc gibi takviyelerle düzeltme şansinizi deneyin.Hpv negatif ise ilerleme de olmaz herhalde.

Merhaba doktorunuzdan iyi bilmemiz mümküm değil tabii ama bence 2.bir görüş için başka bir doktorla görüşün cin3 sonrasi kanser diye biliyorum.cin 1 için en azindan 3 ay deflagyn ahcc gibi takviyelerle düzeltme şansinizi deneyin.Hpv negatif ise ilerleme de olmaz herhalde.
Merhaba evet ilk başta zaten takip dediler daha sonra ki ilaçlı MRımda parlayan rahim ağzı sonundaki lezyon sebebiyle leep kolonizasyon yaparsak oradaki parlamanın ne olduğunu anlarız dediler Cin 1 için değil üstteki parlama için ameliyata alacaklar üç farklı doktora gittim üçüde aynı şeyi söyledi böylelikle Cin 1 de temizlenecek tabi evet hpv negatif çıktı Ama doktorlar bu hastalığı hiç geçirmediğini anlamına gelmez belki de vücudundan temizlendi vardı diyorlar

Merhaba benim smear ve biyopsi sonucum cin 1 çıktı HPV negatif maalesef rahim ağzının üst kısmında bir lezyon mevcut ya da kanser olabilecek bir kısım o yüzden birkaç gün sonra Leep olacağım doktorumun söylediği negatif gelmesi bu hastalığı hiç taşımadığınız anlamına gelmiyor mus belkide daha önce vücudumuzda varmış ve atmışız
Benimde 6 aydır geçmeyen bir akıntım vardı pek çok dr gittim hep fitil verip gönderdiler 6 ayda 3 smear 2 hpv testi yaptırdım hepsi negatif çıktı ama akıntı beni mahvetti en son jinekolog onkologa gittim bazen testler yanıltıcı olabilir dedi ama hocam bir sürü test yaptırdım hem devlete hem özele dedim olsun biz yinede yapalım içimiz rahat etsin dedi ve kolposkopi sonuç cin 1 leep oldum üzerine 2 aşı oldum üçüncü kaldı yapılacak inşallah bir daha aynı yollardan geçmeyiz diye çok dua ediyorum

Bende hpv 39 vardı. Bir sene sonra tekrar smear yaptırdım negatife dönmüşüm şükür. Ama vajinal mantar ve ilişki sırasında ağrılarım kasılmalarım bitmiyor. Emin olamadım, ilçe halk sağlığına gidip orada hpv taraması yaptırdım devlette de tekrar smear yaptırdım, temiz çıktı. Yani bir hpv vs yok. Valla içim hala rahat değil. Bu testler negatifse hpv bulgusuna dair başka bir şey yaptırmam gerekmiyor sanırım dimi ...
Peşini bırakma sakın cnm bende 6 ayda 3 smear 2 hpv testi yaptırdım hepsi negatif çıktı ama içim rahat etmedi bitmek bilmeyen akıntım vardı o olmasa belki bende hepsi negatif bir sürü test yaptırdım diye peşini bırakırdım ama akıntı beni mahvetti o yüzden jinekolog onkologa gittim içimiz rahat etsin dedi kolposkopi yaptı cin 1 çıktı

Merhaba ben 29 yaşında aynı yollardan geçmiş biri olarak söylüyorum ki şuan hpv 16 pozitif bende korkutmak istemem sizi ama bende rahim ağzı kanserine yol açtı ve 15 gün önce rahim ağzı alındı bence doktoru beklemeyin kolposkopiyi yaptırın bu tür rahatsızlıklar beklemeye gelmiyor ne kadar çabuk o kadar faydalı gönlünüzü ferah tutun 🤲💪😘
Cin 3 falan değil yani direk rahim ağzı kanseri teşhisi mi koydu dr

Rahim ağzı alındı ama çok derin değil bana bi engeli olmuycak şekilde yaş daha ileri olsa 40 falan komple rahim alıcaklardı

Rahim ağzı alındı ama çok derin değil bana bi engeli olmuycak şekilde yaş daha ileri olsa 40 falan komple rahim alıcaklardı
Evet genelde cin 3 de rahimi komple alıyorlar benim cin 1 geldi leep oldum bu formda uzun zamandır yorumları okuyorum doktorların dedikleri birbirini tutmuyor rahatlatmak için mi daha çok korkutmak için mi anlamıyorum ama kendi doktorum kendim oldum artık şimdide kafamda ağız boğaz kanseri var maalesef bu hpv oralarda da kanser yapıyormuş ama rahim ağzı kadar tehlikeli bilemiyorum araştırıyorum Allahım rahim ağzı yetmezken birde ağız boğaz çıktı kafayı yiyicim artık

Ağız boğaz kanseri ewet bende takıldım bu konuya araştırdım ama dildekimve ağızdaki hücreler kendini çok sık yenilediği için bu ihtimal çok düşük en çok rahimde yüksek bnm şuan cin1 de hiçbişey yapılmıycak 6 ayda bir takip sadece olabildiğince ilaç içme denildi

Ağız boğaz kanseri ewet bende takıldım bu konuya araştırdım ama dildekimve ağızdaki hücreler kendini çok sık yenilediği için bu ihtimal çok düşük en çok rahimde yüksek bnm şuan cin1 de hiçbişey yapılmıycak 6 ayda bir takip sadece olabildiğince ilaç içme denildi
Ben cin 1 le leep oldum çünkü hpv ve smear testleri hep negatif çıktığı için bunun ne zaman bulaştığını bilemeyiz ilerletmenin anlamı yok işimizi şansa bırakmayalım dedi birde enfeksiyon çok fazlaydı bu enfeksiyonuda cin 1 tetikler dedi ara ara lekelenme şeklinde 2 defa kanama oldu bide iyikide olmuşum çünkü enfeksiyon bitti gerçekten sizin enfeksiyon falan varmıydı

Ben cin 1 le leep oldum çünkü hpv ve smear testleri hep negatif çıktığı için bunun ne zaman bulaştığını bilemeyiz ilerletmenin anlamı yok işimizi şansa bırakmayalım dedi birde enfeksiyon çok fazlaydı bu enfeksiyonuda cin 1 tetikler dedi ara ara lekelenme şeklinde 2 defa kanama oldu bide iyikide olmuşum çünkü enfeksiyon bitti gerçekten sizin enfeksiyon falan varmıydı
Kanama enfeksiyon bacak ağrısı aşırı gaz krampları

Ama kanamalar sadece ilişki esnası ve sonrasında adet sonrasında vardı

Bu konuyla ilgili bir kaç kişi ile görüştüm kendim sormadım ama onlar 5 10 tene dr la konuşmuşlar onlarda aynı sizin dediğinizi demişler yarın yine gidicem jinekologa birde ben sorucam

Ama bnm net olarak kanserdi bunlar olırken şuan cin 1 ve bu sıkıntılar yok ameliyattan sonra yara geçene kadar enfeksiyon oldu artık şükür ki oda kalmadı sende panik yapma cin1 sadece takip gerektiren bi seviye korkutma kendini şikayetlerin ne senin

İşte benim enfeksiyon kasık ve bacak ağrısı vardı enfeksiyon yapar dedi dr peki senin cin 3 olmuşsun cerrahi sınırların negatif değilmiydi de şimdi cin 1 oldu

İşte benim enfeksiyon kasık ve bacak ağrısı vardı enfeksiyon yapar dedi dr peki senin cin 3 olmuşsun cerrahi sınırların negatif değilmiydi de şimdi cin 1 oldu
Ameliyattan sonra sınırlar cin1 geldi şubatta oldum ameliyatı yeni sınırlar negatif olmadı hiç

X