LEEP Sonrası Hpv'nin Tekrarı, 2. Kolposkopi

benim de smearler normaldi. hpv 31 ve 45 olduğu için kolkoskopi yapıldı ve sonuç cin 1. bana da geriler dediler. ama ben aşı, jel, vitamin ne okuduysam çabalıyorum. biraz korkuyorum ilerlemesinden
Merhabalar bende de 45 çıktı smear temizdi.hepv yeni çıkınca 3 farklı doktorla görüştüm birisi ketemden girince acil olarak sadece smear alıp 45 önemli değil 3 ayda bir smear yapalım dedi. Bugün başka doktora gittim bana resmen ölecekmişim gibi muamele edip hiç iyi görünmüyor acilen kolposkopi olman gerekiyor dedi bende 3 ayda önce smear yaptırdğımı söyleyince bi afalladı sonra ama iyi görünmüyor dedi bende 3 ayda ilerler mi diyince evet ilerleyebilir dedi.aynı gün özele ilk smeari yapan doktra gittm o da görünürde bişey yok dedi hangisi doğru söyledi bilmiyorum.devlet hast.sindeki emin konuştu önemli diye of of kafam allak bullak oldu resmen.

Bende hpv 39 vardı. Bir sene sonra tekrar smear yaptırdım negatife dönmüşüm şükür. Ama vajinal mantar ve ilişki sırasında ağrılarım kasılmalarım bitmiyor. Emin olamadım, ilçe halk sağlığına gidip orada hpv taraması yaptırdım devlette de tekrar smear yaptırdım, temiz çıktı. Yani bir hpv vs yok. Valla içim hala rahat değil. Bu testler negatifse hpv bulgusuna dair başka bir şey yaptırmam gerekmiyor sanırım dimi ...
Rahim ağzında yaranız var mı ondan oluyordur belki. Bende de 45 çıktı rahim ağzında yara enfeksiyon ilişkiden sonra yanma sızlama kanama hepsi var. Rahim ağzını iyi görmedi doktor bugün kolposkopi istedi. İlk gittiğim doktor önemli bişey yok demişti smear yaptı temiz çıktı ama bu nasıl iş şimdi. Biri başka biri başka söylüyor. Artık moralim alt üst oldu iyi görünmüyor rahim ağzı kolposkopi olman gerekiyor hemen dedi😔

Bendede smear testi sonucu hov negatif ve hücre degisikligi cikti. Doktora gittim kolposkopi ile biopsi yapti. Cin 2 ve hpv 16 cikti. 2 hafta önce leep yapildi ve doktorum yarin patolojiden cikan sonuca göre beni arayacak. Insani gercekten cok tedirgin ediyor. 2 haftadir diken üstündeyim:KK43:
Kolposkopi uyutularak mı yapıldı

Merhaba arkadaşlar, uzun bir aradan sonra yeni gelişmelerle tekrar aranızdayım.
Haberler maalesef kötü.
Geçen şubatta yaptırdığım pop smear testinde tip 16 ve 18 olmayan hpv taşıyordum ve inanılmaz mutluydum lakin 1 hafta önce yaptırdığım 6 aylık pop smear sonucunu gorunce hayatımın şokunu yaşadım, var olan hpv türünden kurtulmadığım yetmiyormuş gibi bir de tip 16'ya yakalanmışım. Ben de, doktorum da, hemşire de şaşırdık. Tip 16 türlerin en laneti, yapıştı mı kolay kolay seni bırakmıyor. Cinsel hayatım aktif değil son 6 aydır, nasıl tip 16'ya yakalanmış olabilirim, inanılır gibi değil. Hală şoktayım. Doktorum yakın zamanda covid geçirip gecirmedigimi sordu. 6 ay önce 2. kez covide yakalandığımı söyleyince muhtemelen bağışıklık sistemimin zayıfladığıni bu sebeple vücudumun virüsü atamadığını söyledi. Yeniden kolposkopi ve biyopsi yapıldı, bu hafta sonuç gelecek. Sonuca göre uygun tedavi ya da cerrahi işlem yeniden planlanacak. Ve maalesef yapılacak işlem hamile kalma ihtimalimi biraz daha düşürecek. Bana folik asit, green tea tablet ve Shiitaki tableti almamı önerdi. Gerçi bir yıldır kullanıyordum ama düzenli değil, lakin son 6 ayım hayatımın en stresli dönemiydi, sanırım bağışıklığımı çökerten en büyük etmen bu stres oldu. O yüzden bugun itibari ile yeni bir hayata başlamaya karar verdim ve kendimce radikal kararlar aldım, șöyle ki:

Ahcc siparişi verdim. Sanki sağır ve kör olmuştum. Ahcc'yi ben nasıl hiç duymadım ya da hakkında yazılanlara denk gelmedim? Yazılanları okuyunca umudum yeniden arttı. Bunun yanında propolis, d vitamini, Greentea tablet ve folik asidi kullanmaya başladım, düzenli olarak. Seretonin siparişi de verdim, mutlu hissetmem gerek. Kendime daha fazla zaman ayırmak için çalışma saatlerimi düşürdüm. Sosyal medya hesaplarımı kapattım. Bu illetten kurtulan kadar sex yapmamaya yemin içtim. Asla meyve yemeyen ben hergün meyve yemeye söz verdim kendime. Telefonumdaki hüzünlü müzikleri sildim, drama filmi dahi artık izlememeye karar verdim. Bu illeti içimden ve ruhumdan atmak için ne gerekiyorsa yapacağım!
Ahhcyi nerden sipariş verdiniz ve fiyatı ne kadar

Ben yaş 35 in ustundeyse hpv nin olay kolay vucutdan atılacağına inanmıyorum. Moralinizi bozmak istemem ama neyle karsikarsiya olduğumuzu anlamamız gerek. Leep sadece o alanı temizliyor hpv hala sistemde ve elbet bı açık bulup yine kendini gösterecek. Bu konuda ben umutlu olamıyorum. Sürekli smear, kolkoskopi,leep döngüsü gerçekten çok yorucu.
Rahimi komplr alsalar kurtulanabiliyor mu acaba bi bilginiz var mı benimde hpv 45 çıktı rahim ağzında yarada var enfeksiyon hepsi birden doktorun biri iyi görünmüyor diyor biri kçtü bişey göremedim ben diyor.be yapacağımı şaşırdım.kolposkopiyi bayıltmadan olsam çok ağrı acı olur mu acaba

Ben de kolposkopi oldum 3 hafta sonra çıkar dediler sonucu 20gun olcak sonuç bekliyorum bende sürekli kafamda kuruyorum burayı okuyorum ne cikar diye merak ediyorum ınsallh iyi çıkar siz kaç yaşındasınız smear lsil hov negatif mi doktorunuz ne dedi bunun icin
Nerde oldunuz kolposkopi birde bayılttılar mı

X