LEEP Sonrası Hpv'nin Tekrarı, 2. Kolposkopi

Aynen negatif olmasını bekliycem hem hpv nin hemde cin 1 için
İnşallah o günlerde gelicek bir yorum okumuştum 12 sene önce cin 3 den leep olmuş bir daha tekrarlamamış birisi vardı rahim ağzı kanseri olmuş 19 yıl evvel kurtulmuş bunları okudukça içim rahatladı ama şu ağız boğaz vajina vulva sonradan bunlar takıldı kafama ama gittiğim jinekolog onkolog tam bu işin uzmanı onbinlerce hasta Görmüş zaten biz kolposkopi yaparken oralarada bakıyoruz evet hpv oralarda tutunur ama %5 ihtimal kanser yapar demişti uykusuz her gece valla ben paranoyak oldum iyice

Dediğim giibi o konuya fazla takılma ki en büyük etken stres sıkıntı yokmuş gibi düşün ki yok olsun ben aylarca araştırdım ve inan insanın kafası karışıyo başka birsey olmuyo dr dediği şekilde ilerle ve araştırmayı bırak 😉

Dediğim giibi o konuya fazla takılma ki en büyük etken stres sıkıntı yokmuş gibi düşün ki yok olsun ben aylarca araştırdım ve inan insanın kafası karışıyo başka birsey olmuyo dr dediği şekilde ilerle ve araştırmayı bırak 😉
Aynen öyle yapıcam kötüyü çağırmıycam çünkü bugüne kadar korktuğum ne varsa başıma geldi bıraktım araştırmayı yarın son kez bu doktora daha sorucam sonra bırakıcam yedim bitirdim kendimi

Aynen öyle yapıcam kötüyü çağırmıycam çünkü bugüne kadar korktuğum ne varsa başıma geldi bıraktım araştırmayı yarın son kez bu doktora daha sorucam sonra bırakıcam yedim bitirdim kendimi
Aynn en doğrusu doktor ne diycek yazarsın

Peşini bırakma sakın cnm bende 6 ayda 3 smear 2 hpv testi yaptırdım hepsi negatif çıktı ama içim rahat etmedi bitmek bilmeyen akıntım vardı o olmasa belki bende hepsi negatif bir sürü test yaptırdım diye peşini bırakırdım ama akıntı beni mahvetti o yüzden jinekolog onkologa gittim içimiz rahat etsin dedi kolposkopi yaptı cin 1 çıktı
Hadi yaa :KK43: devlette kolposkopi talep edebilir miyim peki

Hpv testlerinin yüksek tipli gelmesi gerekir kolposkopi için yoksa yapmıyorlar banada yapmamışlardı 5 dr gezdim ben bunun için biriside araştırma hastanesiydi üstelik araştıracağına mecbur bıraktılar özele gitmeyi

@Azby Cin 1 icin leep mi yapti biyopsi mi?leep yaptiysa o doktora gitmeyin.Yasinizi bilmiyorum ama cin1 cogu zaman geriler diye bekliyor doktorlar.Tek esliyseniz tip degistirmiyor demisti doktorum uykuda olan tipler yada yaptirdiginiz hastanede bakilan türler degisebiliyor.Moralinizi bozmayin.uzun bir süre olsa bile vucuttan gidiyormuş

Merhaba arkadaslar,
internetten hep cin1 koloskopi yapildigini okuyorum Turkiye'de. ama yasadigim ulkede boyle birsey yapilmiyor sadece 6 ayda bir takip. Turkiye'de yuksek riskli ise mi koloskopi yapiliyor yoksa her cin1 ciktiginda yapiliyor mu?

Merhaba arkadaslar,
internetten hep cin1 koloskopi yapildigini okuyorum Turkiye'de. ama yasadigim ulkede boyle birsey yapilmiyor sadece 6 ayda bir takip. Turkiye'de yuksek riskli ise mi koloskopi yapiliyor yoksa her cin1 ciktiginda yapiliyor mu?
Yüksek riskli hpv tespit edildi ise kolposkopi yapılır

Mrb arkadaşlar size 3 yıllık bir durumumu anlatayım sağlık ocağından bir gün aradılar ve smer testi yapalım diye gittim ve yaptırdım ama bu olaydan 3 ay önce ara kanamam oldu tabi ertesi gün hemen Dr gittim stres hormaneldir dedi jinekolog ama 3 ay sonra aldırdığım smer sonucum temiz fakat hpv pozitif çıktı tip 18 hemen polposkopi yaptırdım cin1 ve cin 2 çıktı hemen Ankara'da çok iyi bir Dr gittim ve leep yapıldı ve sonrasınd cerrahi sınırlar temiz çıktı 4 ay aralarla smer testi verdim hep temiz çıktı 1.5 yıl sonra Dr ilişki sonrası bazen kan gibi gelşyor ve adetten 10 gün önce hep akıntım geliyor dedim ve tekrar hpv testini yeniledi ve pozitif geldi hoca tekrar kolposkopi yapmadan 2.bir leep işlemi yaptı bu sırada 3 tane aşımı yapyırdım ahc diye bir kutu ilaç ve bir tane daha jel gibi bir ilaç kullandım devletin karşılamadığı gene kontrollerine devam ediyordum geçen ay gene smer testini yeniledim temiz ama hpv tip 18 gene kozitif çıktı ve burdaki Dr lar kolposkopi yaptılarşuan cin 1 ve burdakiler bekliyelim dediler. Daha Ankara'daki Dr gitmedim ay sonunda gitmeyi planlıyorum. Ben hep bu siteden birşeyler öğrenmek için arama yapardım.onun için belki benim durumumda olan varsa okur yazar bilemedim.

Merhaba ben de geçtiğimiz ay kolposkopi oldum. Biyopsi sonucum cin1 geldi. Doktorum sonucu görünce çok güzel dedi. Normalde 6 ay ama sen 1 yıl sonra hpv ve smear testi verirsin dedi. Benim üst üste yaptırdığım smear sonuçlarım hep temizdi. Ben de smear temiz ama cin1 geldi dedim. Doktorum normal çünkü hpv pozitif dedi. Cin1 büyük oranda kendiliğinden geriliyor dedi. Benim hpv 56,59 ve 66 pozitif
Merhabalar sizinle durumumuz aynı bende de 52 66 78 pozitif geldi kolposkobi cin 1 geldi 6 ay ara ile smear dedi doktorum hpv de bakicak sanırım bagisiklik için neler kullanıyorsunuz acaba ben bazen çok takıyorum kafama çok korkuyorum 😔

Merhabalar sizinle durumumuz aynı bende de 52 66 78 pozitif geldi kolposkobi cin 1 geldi 6 ay ara ile smear dedi doktorum hpv de bakicak sanırım bagisiklik için neler kullanıyorsunuz acaba ben bazen çok takıyorum kafama çok korkuyorum 😔
Merhaba ben 6 aydır propolis kullanıyorum. Onun dışında omega3 bazen c vitamini alıyorum. Kafanıza takmayın korkulacak bir durumumuz yok. İnşallah kısa sürede negatife döneceğiz.

Çok teşekkür ederim inşallah doktor da kontrol altında olduğun sürece kesinlikle korkulacak bir şey yok diyor ama bazen elimde olmuyor işte çok özür dileyerek bir şey daha sormak istiyorum bu süreçte cinsellige ara verdiniz mi ben cocuk istiyorum 2.5 yıldır olmadı 3 ay önce kimyasal gebelik yaşadım artik tup bebeğe başlamak istiyorum haftaya smear vericem inşallah rabbim benimde yüzümü güldürür hepimizinde inşallah 🤲

Çok teşekkür ederim inşallah doktor da kontrol altında olduğun sürece kesinlikle korkulacak bir şey yok diyor ama bazen elimde olmuyor işte çok özür dileyerek bir şey daha sormak istiyorum bu süreçte cinsellige ara verdiniz mi ben cocuk istiyorum 2.5 yıldır olmadı 3 ay önce kimyasal gebelik yaşadım artik tup bebeğe başlamak istiyorum haftaya smear vericem inşallah rabbim benimde yüzümü güldürür hepimizinde inşallah 🤲
Cinselliğe ara vermedik çünkü doktor bir sorun yok normal şekilde devam edebilirsiniz dedi. Benim de çocuğum olmuyor. Ben de tüp bebek deniyorum.

X