Laparoskopi olanlar bilgilerini paylassin

Sarazara

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Mayıs 2020
859
433
Merhaba arkadaslae laparaskopi olan arkadaslar lutfen bilgilerinizi paylasirmisiniz.

Laparoskopi ile ilgili ne bilmek istiyorsunuz ki ben oldum. Bir kaç saat içinde de taburcu oldum. Hic iz kalmadı. Organ yapisikligi vs. Olmadi. Hizli iyileşme sureci yasaniyor. Avantajli bir ameliyat.

Bende geçen ay laparoskopi oldum çikolata kisti alındı. Çok rahat süreçti. Ameliyattan bir gun önce yatış yapıldı . Ameliyat gunu de hastanede kaldim hemen kalkabiliyorsunuz sıkıntı olmuyor

Merhaba cok gecmis olsun arkadaslar.bende oldum Biraz agir gecti surecim kanallarimi kontrol etmek icin iyi kide yaptirmisim iki tarafta kapaliymis meger. Bir gun hastanede kaldim sonra evime geldim.Benim merak ettigim konu laparoskopiden ne kadar sure sonra hamile kaliniyor? Insallah sonucu guzel olur hepimiz icin

Genelde doktorum 6 ay içerisinde hamile kalma olasılığı yüksek diyor . 1 ay korunma verdi bize Bu ay başladık çalışmaya klomen kullanarak bakalım hayırlısı .

Genelde doktorum 6 ay içerisinde hamile kalma olasılığı yüksek diyor . 1 ay korunma verdi bize Bu ay başladık çalışmaya klomen kullanarak bakalım hayırlısı .
Insallah olur bu ay guzel haberlerini aliriz bize doktor korunma vermedi. Aklimdaki seylere cevap vermissin cok tesekkurler. Bende kist yoktu kanallarim kapaliymis bir tarafimi acti sadece ama onuda yuzde 50 actigi icin tup bebek yapacagiz dedi doktor.

Rica ederim ne demek . Tabi daha iyi olur diğer türlü zaman kaybı olabilir. Hakkımızda hayırlısını versin Allah . Tüpler kist olmadan neden kapanıyor acaba ya

Merhaba arkadaslae laparaskopi olan arkadaslar lutfen bilgilerinizi paylasirmisiniz.
Ah ah bende oldum agustos da sonra adet im geldi daha da gelmedi bekliyorum o ay belki doğal olur diye gitmedim devamı gelemedi tüplere bakıldı benim bı tanesi alındı acilmadigi için sabah gittim öğlen çıktım ameliyattan bı gece doktorum kalmamı istedi benim vücudumdan dolayı bı parmağım kesilse bı kaç haftada iyileşir i yuzden yaralarım geç iyileşti dikişleri geç düşürdüm 1 ayı geçkin bı sure de eğer ki hamile değilsem gelir gelmez yaptirdigim hocaya gidip tüp bebek yaptircam

Son düzenleme:
Geri kapanma ihtimali olabiliyor demişti doktorum bana tam acilmayani aliyolar diye biliyorum keyfiye almiyolar sonuçta bizim sağlığımız için

Gözünüzü korkutmak istemem, benm ki çok ağır geçti. Dış gebelik ile bir tüp alındı. Göbekte ki delik inanılmaz ağrı veriyor. Ben 10 gün de zor ayaklandm. Tuvalete bile desteksiz gidemiyordum. Öldüm diyebilirim. Bence doktor el farkkı ve cihaz farkı kaynaklı değişiyor acı durumu. Hiç kolay bi ameliyat değildi benm ki. Ayrıca 5 ay bitti hamile kalamadım. Hormonları bozuyor ameliyat her türlü

Çoklu ve büyük boyutlu 2. miyom ameliyatım laparoskopiyle oldu. Açık ameliyata göre muhteşem birşey. Aynı gün ayağa kalkıyorsun. 1 gün sonra hastaneden çıkıyorsun. Ağrısı vs hiç olmadı. Sadece gazı atmak uzun sürüyor ve gaz sancısı çekiyorsun o süreçte.

O gaz içinde aklinizda olsun Nescafe için çok güzel gaz cikartiyo bana annem gibi gördüğüm biri demişti akşam üstü 6 gibi dayanamayıp kahveyi ictim 7 gibiydi gazlar başladı elimde kahve ile dolandım evde de sadece büyük de sorun yaşadım onda da ne meyve yediysem olmadı rahatlatmadi doktora kontrol e gittigimde hemen surup vermişti

Rezene ile atlattım ben. İlaç kullanmadım.

6 ay içerisinde kalan hiç yazı görmedim arastirmalarimda umudum düşük
Normalde oyleymis valla bizde doktor ne derse ona inanmak zorunda kalıyoruz . Doktor sitesi var orda soru sordum doktora o da öyle dedi 6 ay yüksek ihtimal dedi baska sorunlr yoksa tabi

Cok gecmis olsun canim bende gecen ay oldum ama sadece oldum onun disinda bilgim fazla olmadigi icin arkadaslara sormak istedim sagolsunlar cok yardimci oluyorlar burada sonucta kader arkadasi gibi bir seyiz. Ben gece kaldim hastanede 1 hafta sonra ayaga kalkabildim. Cok kisininkisi gobek sag ve sol tarafta dikis oluyormys benim sadece gobegim ve rahimle gobek arasinda delmis doktorum artik farkli bir teknigimu var bilmiyorum. Burada cok okudum ben ikinci ay hamile kalanlari. Ameliyattan sonra 15 gun gec geldi adetim simdi normal dongusune doner diye bekliyorum. Normalde doktor bu ay tup bebege baslayalim demisti ama ben dinlenmek istedigim icin baslamadim yoruldum cunku bundan once 3 defa asilama yaptirdim ilaclar vucudumu bu ameliyatta ruhumu yordugu icin zaman istedim.

Geri kapanma ihtimali olabiliyor demişti doktorum bana tam acilmayani aliyolar diye biliyorum keyfiye almiyolar sonuçta bizim sağlığımız için
Benim sag tarafim acilmadi ama almadi doktor bahsetmedi bile alinmasindan. Diger tarafta yuzde 50 acildigi icin direk tup bebek demisti.

Belkide hasar yok diye almamış da olabilir bilmiyorum 2 doktor la görüştüm ikiside aynı şeyleri söylemişti bana alınmasıyla ilgili yarım kapalı veya açık diye bişey olamaz aslında mantıken şemalı anlatmıştı ikisi de 2 tarafa da sprem gider ama tıkalı olan yerden döner dönünce de embriyo oluscakken öldürür demişlerdi bende de sağ sol ve göbek deligimde var kesiler bı yönden de ondan bekledim bende senin gibi çok yıprandım söylemler sormalar tamam iyiliğin için ama bı rahat bırakmıyor çevremdekiler umarımherkese verir rabbim bı an önce hayırlısıyla

Insallah dileyen isteyen herkes kavussun bizim gibi. Bilmiyorum canim doktorun bana verdigi raporda gordum ameliyatla ilgili tek tarafim tamamiyle kapali digeri yarim acildi diye. Benimde pek bilgim yok bu konularda. Tek tavsiyem insanlardan uzaklas ben oyle yaptim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…