Laparoskopi olanlar bilgilerini paylassin

Merhaba arkadaslae laparaskopi olan arkadaslar lutfen bilgilerinizi paylasirmisiniz.
Bende oldum. Ameliyattan önceki gün ve olduğum gün kaldım. Çok zor bir işlem değil ama vucut narkoz alıyor illaki dikişlerin oluyor onların ağrısı vardı. 1 hafta icerisinde toparladim kendimi. Ayakları vucudu sıcak tutmak cok önemli ve ameliyat olacak kisiler yanlarında mutlaka çorap falan alsn yani. Tuplerimi kontrol etmek için olmuştum ben, şükür onda sıkıntı yok.

Merhaba cok gecmis olsun arkadaslar.bende oldum Biraz agir gecti surecim kanallarimi kontrol etmek icin iyi kide yaptirmisim iki tarafta kapaliymis meger. Bir gun hastanede kaldim sonra evime geldim.Benim merak ettigim konu laparoskopiden ne kadar sure sonra hamile kaliniyor? Insallah sonucu guzel olur hepimiz icin
Benim tüpler açıkmış bir problem yok dedi ama hâlâ hamile kalamadım. 7 ay gecti üzerinden.

Insallah dileyen isteyen herkes kavussun bizim gibi. Bilmiyorum canim doktorun bana verdigi raporda gordum ameliyatla ilgili tek tarafim tamamiyle kapali digeri yarim acildi diye. Benimde pek bilgim yok bu konularda. Tek tavsiyem insanlardan uzaklas ben oyle yaptim.
Nereye kadar uzaklascam ya görümcem kaynanam dibimde ister istemez eşimin tarafıyla 1.2. derece görüşüyoruz kendi tarafimdan zaten soyutladim kendimi bu sorular yüzünden hep

Nereye kadar uzaklascam ya görümcem kaynanam dibimde ister istemez eşimin tarafıyla 1.2. derece görüşüyoruz kendi tarafimdan zaten soyutladim kendimi bu sorular yüzünden hep
Kendi tarafimiz bizlerin iyiligi icin daha dikkatli davraniyorlar onemli olan oteki taraftan uzaklasmak acimiyorlar konusurken.😔😔

Ne gibi bilgi istiyorsunuz oma göre yazalım
Ne kadar sure sonra hamile kalinir?
Rahim kendini ne kadar sure icerisinde toparlar? Kendim icin tek tarafim kapali diger tarafimida yarim acti doktor sansim ne kadar ? Buradaki arkadaslarin tecrubelerine guveniyorum. Her konuda yardimci oluyorsunuz sagolun ❤❤

Aynen öyle sinir oluyorum arkamı dönüp çıkınca hemen benle ilgili konusulmasindan 😟
Esinle konus bir sure herkesten uzak olmak istiyorum de, laf arasinda soyle mesela. Ben kendi tarafima soylemistim bana hic bir sekilde kucukte olsa sorunlarinizi anlatmayin diye. Esim tarafindan baya bir uzagim bana zararlari yok Allah var ne karisan ne gorusen.

Esinle konus bir sure herkesten uzak olmak istiyorum de, laf arasinda soyle mesela. Ben kendi tarafima soylemistim bana hic bir sekilde kucukte olsa sorunlarinizi anlatmayin diye. Esim tarafindan baya bir uzagim bana zararlari yok Allah var ne karisan ne gorusen.
Desemde aynı günü güne görümcem kayınvalidem biliyo adet tarihlerini ne zaman gittigimi naptigimi demiyorum yine de ay ne var bunda bizde geçtik yollardan falan filan nasihatler sonra ben eşimle kapışıyorum onlardan sinirimi çıkartamayip 😂

Ne kadar sure sonra hamile kalinir?
Rahim kendini ne kadar sure icerisinde toparlar? Kendim icin tek tarafim kapali diger tarafimida yarim acti doktor sansim ne kadar ? Buradaki arkadaslarin tecrubelerine guveniyorum. Her konuda yardimci oluyorsunuz sagolun ❤❤
Ne kadar hamile kalınır sorusunu ben cevaplayamicam canım diğer sorularına gelirsek benimde sağ kapalı cıktı doktor laparoskopi yaptı ve sağ tüp alındı hidrosalpenk olmuş ise yaramaz yani şansın birazda kişiye bağlı başka problemin çıkmazsa yumurtalarında problem yoksa eşinde hiç bir sorun yoksa sebepsiz hamileliğin yoksa nasipse olur çocuğun insaAllah normalden olmazsa tüp bebek denersiniz rahim filmini ne zaman cektirdinjz?

Desemde aynı günü güne görümcem kayınvalidem biliyo adet tarihlerini ne zaman gittigimi naptigimi demiyorum yine de ay ne var bunda bizde geçtik yollardan falan filan nasihatler sonra ben eşimle kapışıyorum onlardan sinirimi çıkartamayip 😂
😱😱😱😱oyle seymi olur canim yavas yavas uzaklastirmaya bak onlari esinide tembihle kendimi toparlamam icin yalniz kalmam gerekiyor falan de. Isin cok zor canim virusten daha zor.allah sabrini versin

Ne kadar hamile kalınır sorusunu ben cevaplayamicam canım diğer sorularına gelirsek benimde sağ kapalı cıktı doktor laparoskopi yaptı ve sağ tüp alındı hidrosalpenk olmuş ise yaramaz yani şansın birazda kişiye bağlı başka problemin çıkmazsa yumurtalarında problem yoksa eşinde hiç bir sorun yoksa sebepsiz hamileliğin yoksa nasipse olur çocuğun insaAllah normalden olmazsa tüp bebek denersiniz rahim filmini ne zaman cektirdinjz?
Cok gecmis olsun doktor rahim filmi cekmedi yaniltabiliyor diye direk laparoskopi yapti. Hamileligim yok hic.yumurtaladimada hem bu doktorum hemde jinekologum cok iyi demislerdi. Hemen tup bebek yapalim dedi ama ben dinlenmek istiyorum 3 ay dedim ve ertrledim.

Cok gecmis olsun doktor rahim filmi cekmedi yaniltabiliyor diye direk laparoskopi yapti. Hamileligim yok hic.yumurtaladimada hem bu doktorum hemde jinekologum cok iyi demislerdi. Hemen tup bebek yapalim dedi ama ben dinlenmek istiyorum 3 ay dedim ve ertrledim.
Her doktorun tedavi şekli farklı olabilir tabi ama sizinki bir degisikmis benim doktorum ilk önce rahim filmini istedi sonrasında hem laparoskopi hemde histereskopi yapmıştı . Yeni evliysen biraz daha bekleyebilirsin hem doğal yoldan denemiş olursunuz.

😱😱😱😱oyle seymi olur canim yavas yavas uzaklastirmaya bak onlari esinide tembihle kendimi toparlamam icin yalniz kalmam gerekiyor falan de. Isin cok zor canim virusten daha zor.allah sabrini versin
Kime ne anlatmaya çalışayım ki amaan deyip bosveriyorum en yakınım bile bazen anlamiyo onlar normal kuzu cokça aminnnn

X