lanet olsun evlendigim güne....

ilay86

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Ağustos 2011
203
1
4 yıllık evliyim burda bakıyorum okuyorum yazılanlara bakıyorum kaynanalar bası cekiyo sorun cıkarmda.malesef bende esimin anne babası 2 tane evli ablası hatta aynı binada oturuyoruz.ilk evlendim ertesi gün sabah saat 10 da kapı caldı ne oldu görümcemin oglu ateslenmis bizi hastaneye götür die kapıya gelmisler ailecek.neyse uzatmıyım cok.esim evin tek erkegi babasına bir kıymetliki sormayın sabah kalkalım direk yanlarına gidelim aksam yatmaya eve gelelim bitek onu istiolar.yeme icme bir olsun gezme bir olsun herseyi beraber yapalım istiolar.bende sevmem öle cıvık cıvık seyleri kendi aileme karsı bile öleyim.ben bi kac kere surat yaptım gitmedim falan araya mesafe koydum ki bunları evlenmeden önce esimle konusmusdum ben öle beraber duramam evim ayrı barkım ayrı sonradan aileninde seninde kalbin kırılmasın sende tavrını koy demisdim.ilk baslarda kaynanam esime söyleniyormus gelmio buraya bizimle gezmio yanımızda oturmuo die esimde kızıp beni koruyomus zamanla alısdı kaynanam buna.derken cocuk oldu bi üst katta oturan kaynanam annemde benimle kaldıgı halde gelip bizde kalmaya basladı!dolayısıyla ben ne lohusalık ne yeni bebek heyecanı hicbisey yasayamadım.esime rahatsızlıgımı söledigimde ne yapim annem isde gitmi diyim diyodu en sonunda benim annem bu böle olmıcak ben gidiyim evime dedi ve gitti kadıncagız.bebek görmesi icin bana sorma zahmetine girmeden misafir cagarmalar falanda cabası.gecenin 11 inde arayıp cocugu yukarı getirin özledik die arayabiliolardı rahat rahat esimde götürüyodu falan.ne olduysa dogumdan sonra esimde anasına babasına bi düskün olduki sormayın yani.ve bizim sorunlarımızda baslamıs oldu.bi sıkıntıda kayınpederim herseye cok karısıyor herseyi cok biliyor allahım.evde tadilat yapcaz siz bilmessiniz o öle olmaz ben yaparım ben yaptırtırım siz ne anlarsınız die asagılıyor bizi ve benim kocamda ses etmio.yeni ev aldık kiracı cıktı evde tadilat yapcaz.kayınpederin buldugu isciler marangozlar onun istedigi seyler.bisey yaptırmak icin resmen ondan izin aldık.ve cok bilen kayınpederim gitti ucuzcu kötü bi marangoza mutfak dolapları icin sparis verdirtti bize ve tam 2,5 aydır bi mutfak dolabinin kapagı icin beklioruz.bide sanki ustayı biz bulmusuz gibi bize cemkiriyo sizin yüzünüzden oldu böle öbür mutfagın nesi vardı die.sanki o vermis parasını gibi.canım evi rezil etti bizide kendi paramızla rezil etti.benim zavallı anam babamda 4 senedir daha 1 gün evime özel olarak gelemediler.her gelmelerine kapıda ayakkabı gördük bizi niye aramadınız die cört die eve daldılar.ne özelim kaldı ne biseyim esime ben istemiorum burayı tasınalım dedim kac kere kavga ettik anam babam ablalarım burdayken ben gitmem burdan dedi her defasında ve bana sus payı olarak aynı binanın dier blogundan satılık olan bi daireyi aldılar.sanki birbirimizi hicgörmüyomusuz gibi caya cagarmalar caya gelmeler davetsizce yemekler bilmem neler.cocugumu istedigim gibi büyütemiyorum onun sıkıntısıda ayrı.esim iyice anacı babacı oldu cıktı basıma.annemler caya cagarıolar gitmioz ama anası babası cagarınca bi üst kata cıkıyoruz kosa kosa.cok zoruma gidiyo cok siddetli kavgalar ediyoruz esimle bazen gözüm kararıyo zor geliyorum kendime.ufff bıktım artık bıktım.cok asabilesdim pskolojim cok bozuldu esim hala babasını anasını koruyo bana 1 saat önce yine kavga ettik babası yüzünden.esimle aramızda kalan tek sey sadece saygı suan ki onuda yitirmek üzereyiz hatta yitirdik sayılır.nereye gidicek sonumuz bilmiorum baska seylerle ilgilenmeye calısıyorum ama bütün hayatımı öle bi kaplamıslarki heryerden onlar cıkıyo ne yapcam bilmiyorum.lanet olsun evlendigim güne lanet olsun burda oturmayı kabul ettigim güne cok kızıyorum kendime cokkk..

canım benım bu anlattıklarını bırebır yasayan bır arkadasım var ondan bılıyorum yanı cooooooooooooooook zor kızcagız yasemın canım bı yemek cekıyo onu bıle yapamıyorum evımde dıyodu kıyamam ALLAH KURTARSIN IKINIZIDE

seni cok iyi anlioyorum. RAhatin, özelin yok hic. Ama bunu kalabalik aile olan yada öyle bir ailede büyüyen kisiye zor anlatirsin, anlamaz. Senin esinin aileside öyle gibi. Sen haksiz cikarsin, cikartirlar... Bende kaynimdan yakiniyorum hergün bize geliyor diye ama seninkisi daha baska bir boyutta. Daha zor durumdasin. Esinede cok yüklenemiyorsun. Zavalli o napsin? Ben artik esimle kardesi hakkinda konusamiorum bile, hemen tartisiyoruz diye.. Onada aciyorum. Hangi tarafi tutacagina sasirdi... En iiyisi baska semte tasinmak...

canım benim evin anahtarı hepsinin elinde diledikleri zaman diledikleri saat sorgusuzca girebiliyorlar ..bırak özeli benim hayatım kalmadı ..((

bunlara ek olarak ta büyük bir olasılıkla aldatılıyorum romen uyruklu bir hanım ile yinede günahına girmemek için konu açtım foruma romence bilen yardımcı olsun tercüme etsin diye..sabır ile bekliyorum ve tek celsede bitiricem ....

Güzel kardeşim işin zor biz daha önce uzakta idik şimdi yakınlarındayız ha seninki gibi değil ama görüşmemiz eskiye göre senede 1 ,2 defa görüşme yerine şimdi haftada 1 2 bazen 3 :))) oluyor.Canım her şeyine karışır bunlar karışmamaları zaten olanaksız bizdede her şeye karışıyolar ben gelmişim kaç yaşına eşim gelmiş kaç yaşına hala ufacığız biz aklımız ermez bizim hiç bişeye.Başta hatan beraber aynı blokta oturmayı kabul etmekle olmuş bizler gelin olduğumuz sürece eşlerimizde anne babacı kardeşçi olduğumuz sürece bizim yaşamımız kısıtlı sinirle ömrümüzü tüketmekle geçer durur.Onlarda suç yok eşinde canım fazla bu kadar anneci babacı olmayacak aynısı bendede var boş ver takma taktıkça hasta olan biz oluyoz psikolojimiz gidiyor bütün yaşamsal fonksiyonlarımız çürüyor.RABBİM BİZLERE SABIR VERSİN.

üzülme koy tavrını ortaya eşine baskın ol biraz psikolojim bozuldu bak deliricem böyle gitmiyo huzur vermiyolr filan de..ne bilim..ayrıca romence yada hangi dili istiyorsan kelimeyi kopyala yapıştır..google translate den yapabilirsn..allah kolaylık versin ne denir bu durumda bilmiyorum yuvanı da yıkma kolay koaly..

google ile baktım yazılara hiçte iç açıcı şeyler yazmıyordu :)) ama emin olmak istiyorum google de çıkanlar aşk şehvet öpücük tatlım öptüm seviyorum ile dolu cümleler ..hayırlısı inş

keske öle bi sansım olsa yalvardım resmen tasınalım baska binayada gitsek yeter cıkalım su binadan yeter dedim ama yok anası babası burdayken onları bırakıp baska yere gidemezmis vs vs.daha cok asabim bozuluo öle böle konusunca sanki benim anam babam yokmus gibi.benim kocamda hatanın büyügü istemedigimi bile bile bi mesafe koyamıyor aradaki dengeyi koruyamıyor hatta yeri geldiginde onları haklı buluyor.gerci esim mesafe koysa yüzsüzlerin anlicanı hic sanmıyorum.esim benimelimden gelen bu kadar mecbur idare etcen diyor ama tükendim artık ya ufffff böle giderse bosatıcaklar bizi sonrada sucluyu ben yapcaklar rahatlıcaklar

zor bi durum ya her türlüsü zor bu erkeklerle beraber olmanın allah sabır versin hakkınızda hayırlısı neyse o olsun.ne olursa olsun allah sabrını verir insallah.

annem hep derdi "el acımaz insana" diye..gerçekten öyle...

keşke o apartmandan çıkmanızın bir yolu olsa...

gerçekten çok vıcık vıcık....

ilay, belliki çok ama çok bunalmışsınız..
Bu kadar şeyden sonra hala saygımız kaldı diyorsanız demek ki çokta az ilerlememişsiniz demektir.

Saygıyı korumak herşeyden zordur; bu evliliğinizde bir umuttur, her nekadar da tüketmek üzereyiz desenizde bu şuanki öfkenizden kaynaklanıyor.

Bütün aileyi toplasanız, sizin aile hariç; bağırıp çaırmadan güzelce bir konuşma yapsanız, içinizi dökseniz olmaz mı ?

Belki eşiniz o an için anlamayacaktır sizi, kızacaktır ama sonra anlayacaktır.

Birde lanet okumayın, ne kadar kızarsanız kızın lanet okumayın, heleki evliliğinizin başlangıcına.

Allah yardımcınız olsun, huzur versin.

amin.böle bi konusma yapma imkanım yok malesef cunku bundan anlıcak tipte insanlar degiller.ben böle konussam bile aradan 1 saat gecdikten sonra ya bize gelirler yada yukarı cagırırlar yada biz gezmeye gidiyoruz sende gel diye kapıya dayanırlar.daha önce kayınperderle bu tarz bi konusma yapma fırsatı buldum.üstü kapalı siz oglunuza böle davrandıkca sıktıkca oglunuz gelip evde huzursuzluk cıkarıyo aramız bozuluyo gibilerinden bi konusma yaptım ama adamın bana söledigi 'ben bisi demedim bisi yapmadım karısmam ben banane canım' falan oldu ve bana kocanla aranızı iyi tutun dilin kısa olsun dedi.onlar hep alısmıs erkek karar verir erkek ister kadın susar yapar bende tam tersi esimle herseyi beraber yapalım beraber karar verelim isterim bu onlara cok ters gelio mesela.neyse neler neler var daha yazmakla bitmez.allah sabır versin baska bisey istemiyorum.

allah yardımcın olsun canım durmun çok zor,çokkk
sanki benden bahsetmişsin bende eşime yıllarca yalvardım gidelim burdan diye annemi babamı bırakıp gitmem dedi.şükürki eşim beni ezdirmiyordu ama gitmiyordu da
malesef ordan kurtulman çok zor

arkadaşım işin gerçekten çok zor.ne eşin ne ailesi seni anlayamaz.onlar için oğulları var.elin kızıda gelsin diyolardır.yada gelin gelmek zorundadır.sen çağırdıklarında gitmesen .en azından her çağırmalarında.eşinede hastayım işim var.çocuğuda al git deyin.işimi bitireyim geleyim deyin ama gitmeyin.işi bitiremedim deyin.annenize sık gidin.onları çağırın.bende annemleri özlüyorum deyin.evi değiştirin diyemiyorum değiştirmezler.değiştirsen bile yine sık gelirler.allah yardımcın olsun.

öncelikle rabbim yardımcın olsun canım. yuvanı yıkmadan bir yol göstersin sana. hatayı baştan yapmışsın. hiçbir zaman kendi ailenle kaynanala aynı mahallede bile oturmayacaksın. ama olan olmuş.
neler yapabilirsin onu düşünelim.
her çağırdıklarında gitme bahane bul. işim var de hastayım de. gerekirse numara bile yap.
anneni daha sık çağır. çünkü annen size gelmedikçe onlara gün doğar.
annen sizdeyken kaynanan gelirse annele mutfağa geçin. bişey söylerse ana kız özel konuşuyoruz deyin.
gece 11 de arayıp çocuğu özledik görücez derse şu an uyuyor sonra görürsünüz de.
bu arada kocanda alıp gitmeyecek.
kocanla ailesi için tartışma ters teper. ailen tabi de geç.
akşamları eşinle dışarıda gezmek için program yap. şuraya gidelim de.
arkadaşlarınız varsa gidin, onlar size gelsin.
eşinle birlikte geçireceğiz hoş zamanlar yarat. yani öyle bir şey ki eşin bunu daha sık yapmak istesin.
kaynana oraya gidelim gel dediğinde bende şimdi çıkıyorum anneme gidiyorum arkadaşıma gidiyorum diye bahane bul.
aklıma gelen bunlar belki işine yarayabilir.
lütfen sabırlı olmaya çalış.

kusura bakmada senın kocan akılsızmıs ...ev almıssınız gıdın orda oturun yok ya bu erkek mılletı kadınlara acı cektırmezlerse ıclerı rahat etmez sonucta hepımız el kzıyız elın oglu acımaz....bence sen ne yap et o evden tasın

canım alınan evde aynı binanın dier blogunda yani sadece girisleri farklı.bunada sükür girisimiz farklı olur en azından dedim kabul ettim hos kabul etmesem ne olcak baska secenegim var sanki.ev tadilatta suan cok bilmis kayınpederim yüzünden bi türlü bitiremedik tadilatı isler bitince tasıncaz zaten.ama dedigin gibi ben en büyük kabahati esimde buluyorum zaten arayı bulamıosun bi ortasını bulamıosun die ama ne yapim annem babam isde dio.ne yapcamı bilemiyorum bazen lafın sözün bittigi yere geliyoruz.ya idare etcez sonucda deli olcaz huzursuz yasamaya mahkum olcaz,ya bu diyardan gitcez

Sanırım en iyi ben seni anlarım bu dert insanı öldürmez ama mutsuz eder bununla yaşamaya alışacaksın zaten en büyük fedakarlık kadınlar yapıyor ailesi yüzünden ayrılmak oda olmaz mücadeleye devam en azından kk var yazıp rahatlıyoruz

canım benim aynı yollardan bende geçtim,kaç kez boşanmayı düşündüm ama eşimi seviyordum.savaşmayı seçtim şükür huzurluyum.emin ol evliliğin eskidikçe bazı şeyler tam rayına oturuyor,artık ben sevdiğim sevmediğim şeyleri söylüyorum.eşime hiç annesinden bahsetmem kendi işimi kendim görürüm şimdi allah izin verirse 2.çocuğumuz olucak ilk çocuğumda kaynananam evimden çıkmazdı,yatmadan yatmaya evine çıkardı 2.de asla yapamaz yarı tatlı yarı acı söylerim sölicemi...

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…