Doğuma Hazırlık Lal Mina mı,Nil Masal mı, Duru mu daha hoş isim kızım için?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Lal susmuş-dilsiz demek.( Başka anlamları varsa bilemiyorum) Hoş değil. Duru daha iyi hem anlam bakımından hem telaffuz.

Lal dilsiz demek biliyorsunuz değil mi. Mina da bir dağ ismi ve okunuşu mina da değil zaten. Biz neden bilmem öyle telaffuz ediyoruz. Masal ve duru güzel isimler. Eh Nil de idare eder ama lal mina çok kotu. Hele bir arada okunduğunda çok çok kotu geliyor kulağa. Lalmina oluyor. Algida falan gibi.

Duru koyun bu iş huzur içinde çözülsün:KK53:

Lal Mina mı,Nil Masal mı, Duru mu?Kızım için.
Konunuz Bebeklerimizin Cinsiyetleri ve İsimler bölümüne uygun, isim üzerine açtığınız konuları taşıyıp uyarı veriyorum hala aynısını yapıyorsunuz!

Mesajımı düzenledim bakabilirsin tekrar
Şimdi baktım. Şapka işareti sıkıntılı. Annemin adında da var. Doğru yazan nadir ki annemin adının anlamı değişmiyor. Konu sahibi yazdıklarımız dikkate al derim. Özellikle çocuk yurtdışına falan çıkarsa vay haline.

Bu isimler oğlunun isminin yanında çok sıradan kalıyor...
Bence olumsuz yorumlara bakma ve baştan düşündüğün gibi Verda koy.

Mina bende çok beğeniyorum ama anlamı şarap şişesi cam demekmiş. İsmin anlamının güzel olması önemli. Eylül Mina istiyordum ama bende böyle olunca soğudum :silah:

X