kzlarnzn kulaklarn ne zaman deldirdiniz/deldireceksiniz?

bence hıc beklemeyın 1-2 aylık cok erken ama 7,8 ay ıdealdı bence hemen deldırın aklı ermeye basladıcca korkucaktır hem sıze hem ona zor olur.ben 7 aylık deldırdım hemen unutuyolar ve hıc kupesını kurcalamaz cabuk benımsıyolar

ben 1yasındayken deldırtım hiç sorun olmadı az birsey agladı sonra unutu

benim kızım 3 yaşına yaklaşıyor... ben kıyamadım ve deldirmek istemedim..büyümesini ve anlayıp kendinin özenip istemesini bekledim ama kızım şimdilerde ''küpe alalım anne lütfennnn''diyor ve istiyor.. hala kıyamıyorum acıkçası canının yanacağı fikrine... ve bir yerlere takılıp kendinin zarar görmesinden korkuyorum işin aslı..bu şekilde kulağı yırtılan bebek ve çocukları duydum ..endişeliyim acıkçası...henüz deldirmeyi düşünmüyorum..ilkokul çagına dek...

bende 6 aylıkken felan deldirdim.bişey olmaz heralde yaa canı yanar neden ellesin cocuk nasılsa bir gün delinecek deldir en kısa zamanda

ben bırakırım, çocuğum ne zaman isterse o zaman kendi deldirir.. zaten kendim de sonradan 2. ve 3.yü deldirdiğim için acımayacağını biliyorum, eğer deldirmek ister de korkarsa bunu ona izah ederim..

kız kardeşim kıbrısta yaşıyo,doktoru doğum hediyesi erkek çocukları sünnet ediyo,kızların kulaklarını deliyo...

benim kızım 5.5 yaşında kulağını deldirmeyi hiç düşünmedim.herkeside tembihledim benden habersiz böyle birşey yapılmaması konusunda.ben aklı başına geldiğinde kendi istediği zaman deldirmesi taraftarıyım.hem biraz tehlikeli geliyor bana.yattığı yerde saçına yastığa takılma tehlikesi eliyle oynama tehlikesi arkadaşlarının oyun oynarken çekme tehlikesi ne bileyim korkarım açıkçası.

benim kızım 5.5 yaşında kulağını deldirmeyi hiç düşünmedim.herkeside tembihledim benden habersiz böyle birşey yapılmaması konusunda.ben aklı başına geldiğinde kendi istediği zaman deldirmesi taraftarıyım.hem biraz tehlikeli geliyor bana.yattığı yerde saçına yastığa takılma tehlikesi eliyle oynama tehlikesi arkadaşlarının oyun oynarken çekme tehlikesi ne bileyim korkarım açıkçası.

canım benim kızım 22 aylık ve daha kulaklarını deldirmedik babası büyüsün o nezaman deldirmek isterse o zaman deldirsin ne gerek var dedi bende öyle çok istekli değildim üstüne düşmedim bu konunun. artık nezaman deldiririm belli değil küpeleride var ama hiç öyle aman gidip deldireyim taksın diye bir derdim yok zamana bıraktım gibi birşey belkide genç kız olunca kendisi deldirir bellimi olur :))

cnm ben kızımın kulaklarını babasından gizli deldirmiştim eşim istemiyordu 3,5 yaşında deldirdim ama çok pişmanım keşke deldirmeseydim şimdi 4 yaşını bitirdi hala daha sorun yaşıyoruz kulaklarına elletmiyo acıycak diye çok korkuyo ilk deldirdiğimiz zaman intaaplanmıştı kulakları küpsini değiştirmek zorunda kalmıştık canı acımıştı o zaman,ne rahat banyo yaptırabiliyorum nede ustunu giydırebiliyorum geçen gün dışarı çıkmıştık rüzgar vardı ellerini kulaklarından ayırmadı ya düşerse diye yine kupe takarmışım yine canı çok acırmış çok korkuyo

ben kızımın kulağını 9 aylıkken deldirdim evet büyüdüğü zaman bırakmaz diye ben küçükken deldirmeği tercih ettim en güzeli anlamadığı zaman deldirmek

ben kızımın kulağını 15 aylıkken deldirdim hiç sorun olmadı küçükken deldirmek daha ii büyüdükçe zorlaşıyo inan çevremde görüyorum yaşı büyüdükçe kimse cesaret edemiyo bence fazla gecikmeden tak kulağına küpelerini bir kaç gün gözetim altında tut o alışır şimdiden kolay gelsin

4yada 5 yaşına gelince sorar anne benim neden küpelerim yok diye

kızım 2.5 yasında ama hala kulaklarını deldırmedım..
kucukken canı acır dıe kıyamadım sımdı de bıraz daha aklı ersın dıyorum..:asigim:
aslında bıraz da cocuklarda kupeyı sevmememın etkısı var tabıı bunda..
kucucuk kulaklarda kı o parlayan kupeler hep ıtıcı gelmıstır bana fisfisfis

Kizimin kulaklarini 5 gunluktu deldirdik,,ozel tercihim degildi doktor istermisin dedi kabul ettim kupesini 24 saat alkolde beklettik aglamadi bile,,cok kucuk diyebilirsiniz ama buyudukce daha zor oluyo..kupesi arkadan vidali acmasi imkansiz,,herkezin kendi tercihi tabi

bende doğduğu zaman eldirmek istiyorum..
yani erken dönemde.
nasıl küpe takıyosunuz altın küpe mi ilk başta deldrirken taktığınız küpe

Ben altin kupe aldim arkasinin vidali olmasina dikkat edersen daha iyi olur

bence deldirin canım.bunda korkacak bi şey yok.ben kızımın kulaklarını 10 aylıkken deldirttim.hiç de sorun olmadı.anlamadı bile.şimdi 3 e gidiyor.istediği küpeleri takıyor.tavsiye ederim canım.

doktor arkadaşım yedi yaşından önce deldirme demişti bende öyle yaptım.bişeyde olmadı.

lütfen okuyunsenağlamasenağlamasenağlama ben kızımın kulaklarını 17 aylıkken deldirdim yaklaşık 1 ay sonra kulağı yara oldu ve küpelerini çıkarttım hemen takmalısın yoksa delik kapanır dediler ben bi daha yara olur diye kıyamadım evvelsi gün eşimle inceledik kulak yapısı değişiyor simetri duran kulak delikleri şuan yukarıya doğru çıkıyor. kız çocukları süsü çok sever ileride kendisi zaten isteyecektir bence kararı onlara bırakalım. ben eşimi dinlemedim hem deldirirken hemde yara olduğunda kızımın canının yanmasına sebeb oldum bebeklere çok yakıştığını biliyorum ama ben yaptım siz yapmayın kızım kulağımda ne zaman küpe görse anne ufff at diyosenağlama

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…