kzlarnzn kulaklarn ne zaman deldirdiniz/deldireceksiniz?

E

EU3

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi EU3
Selam kızım 2 yaşında kulağını deldirmek istiyorum ama daha küçükken deldirseydin diyorlar. 8-9 aylıkken anlamazken..şimdi aklı eriyor kurcalar küpesini acıtır kulağını diyorlar..fikirlerinizi bekliyorum kızlar

• Konu Sahibi EU3
8 aylıktı kızım anneannesi götürmüştü deldirmeye ilk kulağı delinirken tabancanın sesinden ürkmüş ikinci kulakta biraz rahat durmamış.2 yaş çocuğunu bilemiyorum ama söylenenler doğru olabilir çünkü birde herşeye hayır döneminde eller sen yapma dedikçe inadına yapar .Ama bilemiyorum tabi inşallah o yaşta deldiren anneler tecrübelerini paylaşşın.

• Konu Sahibi EU3
benim kulağım 3 aylıkken delinmiş.
bencede biraz küçükken deldirilmesinde fayda var..
kız çocuklarına da küpe pek yakışıyor ya

• Konu Sahibi EU3
Benim de 15 günlük bebekken delinmiş hediye küpe geldiği için...

Bence ufak yaşta deldirmek iyi değil, sürekli küpe takıldığında seneler geçtikçe delik genişleyebiliyor....

• Konu Sahibi EU3
benim iki kizim var burada onlari doktorlarina deldirttirecektim ozamanlar 4-5 ayliktilar yok ddi doktoru iyice oturacakmislar kendileri felan....sonra hasta oldular grip ozamanda delmediler...
simdi ise biri 8 yasinda digeri 6 halen kulaklari delik degil , türkiyeye geldigimizde deldirtecektik ama korktular, anlattim birsey olmuycak diye ama olmadi yapritmadilar, bende deim kalsin kendileri biraz daha büyüyünce yaptirirlar....
yani anliycaginiz kücükken deldirilirse iyi olur.....................

• Konu Sahibi EU3
kızım 2yaşında:icecream: ben kızımın kulağını 3ay önce deldirdim eşim ısrarla büyüsün diyodu bense çevredekilere görüp özendiğim için tek başıma eczaneye gittim ve deldirdim ilkinde çok korktu ama 2.si daha kolay oldu ilk günlerde çok oynadı ama bende taktığım için anneninde var benimde diyerek fazla üstünde durmadı sevdi küpelerini şükür

• Konu Sahibi EU3
bende 10. ayında deldirdim tabanca sesinden ve acıdan çok ağladı bebeğim
şimdi hiç farkında bile değil kulagındaki küpeden giysisine takılmadığı sürece

• Konu Sahibi EU3
kızlar kızlarınızın kulaklarını kendı akıl edene ve ısteyene kadar bırakın deldırmeyın cunku ılerde bundan pısmanlık duyabılır onun dogurmus olabılırsınız saygım buyuk ama bedenı ıle ılgılı kararları kendısıne bıraksanız daha dogru degıl mı?
belkı ılerde deldırmek ıstemeyecek ya da kendı gıdıp deldırmekten buyuk mutluluk duyacak.
annem benımkını 5 yasımda deldırdı bana sordu oncelıkle ıstıyor musun dıye bak canın acıycak bılmem ne dıye oyle gıttık deldırmeye benden mutlusu yoktu acıkcası o gun.
sadece solıyım ıstedım..

• Konu Sahibi EU3
kesinlikle büyüsün öle ufacık bebeğin nie canını yakayım ki küpe taksın die.

bende en kısa zamanda kızımın kulaklarını deldircem.küçükken hem çabuk iyileşir hem farkına varmaz. millet korkusundan evlenene kadar deldirmiyor kulağını. keşke bizimkide küçükken delinseydi diyorlar... istemezse dahasonra küpe takmaz. ama deldirmeyekorkarsa nolcak? niye aklım başımdayken deldirmedin anne demezmi

yeğenimin kulaklarını 9 aylıkken ben götürüp deldirmiştim ama tam iyileşecekken abisi kıskanıp birkaçkez çekti kulağını ve kulak şişip küpeleri kesmek zorunda kaldık sonra bıraktık kapandı.2.kez 2 yasında falandı annesi deldirmiş yine aynı sonuçlandı şimdi okula başlamadan kendi gidip deldirdi en sağlıklısıda bu olsa gerek...

merhabalar benim kızım şuan 29 aylık bende tam 1 yaşındayken deldirtik hatta ben 8 aylıkken götürecekltim eczane 1 yaşından küçükleri delmiyoruz dedi kulak memeleri iyicene şeklini alsın dedi büyüyünce delik yamuk falan olabilir dedi bende 1 yaşında gittik deldirdik ama bazı arkadaşlarımızın dediği gibi canları yanmıyor uyuşturuluyor bende kulağıma 2 ve 3 cü deliği deldirdim ve acımadı kızımında canı acımadı ama tabancanın sesinden ürktü ve korktu bende erken yaşta deldirilmesinden yanayım tabi bu benim sahsi fikrim

Benim kızımında 9 aylık delindi kulakları.Annanesi götürdü eczaneye.Ben dayanamam dedim.Ama iyi ki o zaman yapmışız diyorum.Hiç sıkıntı çekmedik biz.

sekiz aylık filandı deldirdigimizde babasının kucağında kızım cığlık attığında babası kıpkırmızı olmustu kulağındaki yara cok uzun süre kanadı iyilesmedi esim o ğünüde unutmadığndan kara aldı kızımız resit olana kadar karısmayacakmısım o kendi kendine ben deldireceğim diyeni kadar üc tane cok ğüzel küpesi var ama takamıyoruz babamızada karsı cıkamıyoruz keske onunla ğöndermeseydim diyorum bazen yeniden deneye bilirdik

bayanlar bir yaşın altındaki çocuklarınızın kulaklarını asla deldirmeyin... bu bazı çocuklarda şok etkisi yapabilir... dikkatli olun..

bende kız bebeklerin kulaklarının deldirilmesine karşıyım..bebeklerimiz kız olunca hemen süs bebeklere döndürmeye çalışıyoruz her nedense..kendimiz küpeyi seviyorsak onlarda sevecekmiş gibi kulaklarını hemen deldiriyoruz..oysa bırakalım onlar büyüyünce istediklerini yapsınlar..belki küpe takmayı tercih etmeyecektir..onlara bu hakkı verelim..ben 27 yaşındayım kulağım hala delik değil..çünkü küpe takmak hoşuma gitmiyor..annem küçükken deldirmemiş büyüyünce de ben istemedim..iyiki de deldirmemiş dedim..kızım 14 aylık ben kendisine bırakmayı düşünüyorum..

bende çok düşündüm hatta buraya konu dahi açtım ama 10 gün önce bende deldirdim..ağladı ama şu an kulaklarında küpe olduğunun farkında bile deil..oynamadığı içinde yara felan olmadı...

ben de 10.30 aylıkken deldirdim kızımın kulaklarını
çok şükür hiç bi sorun olmadı

Benim üc tane kizim var.Türkiyede deldirmek isteyince yas siniri yok zannedersem ama almanyada yas siniri 3 ayrica 3yasindaki cocuk isterse deliyorlar.isteyince deldirebilirsin bence tek hatan acele edip küpeleri cabuk degistirmek olucak ben bu hatayi iki kizimda yaptim ama 3. kizimin küpesini acele edip cikarmadim 2 yasinda türk zarrafinda deldirdimve hala küpe takiyor simdi 4 yasinda.

2 kızım var ve kendileri isterse,zamanı gelince delinsin istiyorum.ben 26 yaşımda deldirdim,o da kulağım küpeleri taşıyamadı deldirdi.bence çocuklar kendi iradesiyle yapsınlar bunu.yani isterlerse deldirsinler

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…