Kv ve taşınma

Canım işini yapıyorsan belki bekleyebilrsin ama hiç bı işine karismiyosan çokta bekleme zaten ne kadar uzak o kadar iyi illa burnunun dibinde bitiyosa tabi sinir eder.cok şükür annem var iyiki o var Allah kimsenin eline düşürmesin kv doğumumda geldi başıma kendini cagirdigim bile yok işte doğum sonrası 1 ay icinde tekrar ameliyat oldum annem islerinden dolayı gidip gelmek zorunda kaldı ben uzun süre kalkamadim ameliyata giricem camasirim yok her yer savaş alanı tabi benim gözüm hiç birşeyi gormuyodu ne zaman baksam kadın karşı koltukta oturuyodu yani basima niye geldin gelmese daha hayirliydi normal şartlarda kalkıp kendi işimi yapabilsem zaten işin yok oğluda özel sektor olunca patronu sen mi dogurdun doğum iznin dışında iznin yok dedi
Ben 5 aylık oluncada kp kalp ameliyatı geçirdi bende böbrekten bu sefer operasyon goruyodum annemin evine yerleştim 2 bekar kızı var onda bile sen bakicaksin diye kavga ettiler üst üste ameliyat olmam tekrar operasyon gecirmem çocuğumun küçük olması vallahi babam kocama sen nereye gidiyorsan git benim canım burnumda dedi kocam bırakmadı beni işlerini gördü ameliyat,refakatcilik hergun pansuman vs ona rağmen inkar sen bizim yanımızda olmadın diye kadın benden hıncını almaya çalışır.

Merhaba kızlar
Taşınıyorum kendi evimi toparlamaya annem kız kardeşim geldi evi toparladık canımız çıktı çok yorulduk küçük bebeğim de var kv bi kere bile arayıp ne yapıyorsunuz demedi hatta o gün oturmaya çağırdı arkadaşlarını. Eşim aramış onu bana da sonradan söyledi anne böyle böyle gel diye ben kaç gündür çok iş yaptım yorgunum salı gelirim demiş, zaten iş bitiyor asıl iş bugün yani pazar eşya eve gelecek yerleştirecez.açıkçası çok üzüldüm bari geleyim de bebeği tutarım bile demiyor . Nasıl davranayım ona sizce geldiğinde?

Taşınmaya gelmediği gibi sizede karışmıyorsa hiç tavır almam. Yani el gibi oturur gönderirim.
Ama yardımcı olmadığı gibi her konuda fikir sahibi ve rahatsız edici bir insansa direk söylerim lafımı.
Birde tabi karşılıklı. Siz ona karşı nasılsınız onuda bilmek lazım.
Sonuçta millet sizin peşinize gezmek zorunda değil. Kendi eviniz kendi sorumluluğunuz.

Annen var kız kardeşin var neden kayınvalideni başına toplamak istiyosun ki? Bunun için tavır alınmaz tabi eğer sen her işine koşan bir gelinsen ayrı tabi. Kaç kez taşındım. Hamileyken, küçük çocukluyken bilerek ben istemedim çünkü yardım ayağına gelip her defasında torun torba ne kadar insan varsa başıma toplar kafasına göre her şeyi bir yere koyar, zaten temiz olan evi kirletir, üstüne bir de o kadar işe yaramaz insanı doyurmakla uğraşırdım. Düşünün kayınpederi de almış adam oturduğu yerden habire hizmet bekliyor, küçük çocuklar eşyalara zarar veriyor uyarıyoruz kötü oluyoruz, zaten yardım yok, sadece lak lak. Asla çağırmam asla yardıma gitmem. Kendi işimi kendim yaparken valla kafam çok rahat. İş çıkarmayın başınıza.

Ben olsam cagirmazdim gelmesin.suan hamileyim son haftalardayim eşimin ailesi bırak gelmeyi arayıp biseye ihtiyacın var mı diye bile sormadı.esime dedim sakin doğuma gittiğimde haber verme ne zaman arayıp sorsalar öyle öğrensinler doğum yaptığımi.

Benim kayınvalidem gelmişti ev taşırken sağolsun. 5 aylık bebeğim vardı. Ama gelmek zorundalar mı, tabi ki değiller. Yine de arayıp sorabilirdi.
Bundan sonra siz de ona göre davranırsınız

Anaa benden beteri de varmış 😂
Olmaz mı benim kv bekar oğluyla birlikte eltimin evinde iki yıl boyunca kaldı ellerini hic cebine atmadan. Kv erkenden cikar kursa giderdi eltim yemek temizlik her isi halleder aksama dogru da kv gelirdi. Eltim bu iki yılda hamile kaldı cocugu oldu ama birsey fark etmedi yani. Kv eltimin evinde kalarak para biriktirip bekar oğluna ev aldı 🙈

Evlendiğimden beri o kadar çok taşındım ki, kimseden yardım beklemedim. Hatta en son geçen sene taşındığımda görümcem yardım için haber ver dedi, taşındıktan sonra taşındığımı öğrendi. Kendim yaparım, kimseye ihtiyacım yok.
Birinden bişeyler bekleyince daha çok yoruluyor, üzülüyor insan. Şimdi durup duruken kayinvalideye bilendiniz.

Merhaba kızlar
Taşınıyorum kendi evimi toparlamaya annem kız kardeşim geldi evi toparladık canımız çıktı çok yorulduk küçük bebeğim de var kv bi kere bile arayıp ne yapıyorsunuz demedi hatta o gün oturmaya çağırdı arkadaşlarını. Eşim aramış onu bana da sonradan söyledi anne böyle böyle gel diye ben kaç gündür çok iş yaptım yorgunum salı gelirim demiş, zaten iş bitiyor asıl iş bugün yani pazar eşya eve gelecek yerleştirecez.açıkçası çok üzüldüm bari geleyim de bebeği tutarım bile demiyor . Nasıl davranayım ona sizce geldiğinde?
Sıfır beklenti=sonsuz mutluluk...
Kayınvalide size yardım etmek zorunda değil aynı şekilde siz de ona yardım etmek zorunda değilsiniz.(Hastalık gibi durumların dışında)
Ben şahsen sadece hamilelik ve doğum sürecimde yalnız oldugum için vicdanen bekledim yapmadılar ondan sonra da mesafemi korudum.kimseye de minnetim yok gayet mutluyum bu durumdan.
İleride gelinlerim bana yardım etmesinler ben de hastalık doğum gibi elzem durumlar dışında müdahil olmam.bir yaştan sonra kafa dinlemek istiyorum çünkü.herkes kendi dünyaya getirdiği çocuğuna baksın taşınıyorsa kendi evini toparlasın.Allah kimseyi de kimseye muhtaç etmesin en güzeli.bizim toplumda birbirine destek konusu çok abartılıyor bence.her çekirdek aile kendi sorunlarını kendisi halledebilmeli kayınvalide falan bana göre dış kapının dış mandalı.

Olmaz mı benim kv bekar oğluyla birlikte eltimin evinde iki yıl boyunca kaldı ellerini hic cebine atmadan. Kv erkenden cikar kursa giderdi eltim yemek temizlik her isi halleder aksama dogru da kv gelirdi. Eltim bu iki yılda hamile kaldı cocugu oldu ama birsey fark etmedi yani. Kv eltimin evinde kalarak para biriktirip bekar oğluna ev aldı 🙈
Ee bu da okuzluk artik.

Çok fazla beklenti içerisindesiniz bence. Kimse ev taşınacak diye gelip yardım etmek zorunda değil ki. 5 kere ev taşıdım, kimseden yardım beklemedim. Üstelik birinde bebeğim 4 günlüktü, kimse de yardım etmedi, istemedik de. Taşıma şirketi geldi topladı, evi eşim temizledi (yapabildiği kadar), eve geçince de yavaş yavaş yerleştirdik. Olduğu kadar yahu. Takmayın bu kadar. Ne kadar az beklenti, o kadar az hayal kırıklığı.

Kimsenin böyle bir yardıma mecburiyeti yok içinden gelir yaparsa ne ala ha siz hizmette sınır tanımıyorssanız kendisine karşı isteyin tabi ama onu bile yapmasaydınız derim çünkü sizinde öyle bir mecburiyetiniz yoktu. Bende ev taşıdım oğlum 10 aylıktı ve hamileydim hamile olduğumuda bir tek eşim biliyordu söylemedim taşınma işini kendimiz halledelim karışan olmasın diye kv yine geldi kendi isteğiyle yardım etti ama annem hiç sormadı bile. Bizim hayatımız yardım etmek isteyen varsa gelir istemeyen gelmez kimseye güvenipte evlenmedik sonuçta.

Merhaba kızlar
Kv de olmakta çok zordur herhalde
Bana karışmasın, mümkünse gözüme gözükmesin aslında en iyisi nefes almasın
Amaaaa eğerki içim düşerse hemen herşeyi bıraksın gelip koşsun, çocuklarıma ve bana yetişsin sonraa işim bittince hemeeennn eski düzene dönsün hata ölü takliti yapsın…

Merhaba kızlar
Kendi evinizi yerleştirin yahu. Ne insanlar var .

Kv de olmakta çok zordur herhalde
Bana karışmasın, mümkünse gözüme gözükmesin aslında en iyisi nefes almasın
Amaaaa eğerki içim düşerse hemen herşeyi bıraksın gelip koşsun, çocuklarıma ve bana yetişsin sonraa işim bittince hemeeennn eski düzene dönsün hata ölü takliti yapsın…
Surda kv'lerden beklentileri okudukca iyiki kizim var diyorum.

X