Kayınvalidem bence beni sevmiyor

Merhabalar 6 aylık hamileyim hormonlardan mı bilmiyorum inanın hiç iyi değilim, kv canımı çok yakıyor yani mental olarak beni çökertiyor yaptığı davranışlar öksüzlüğümü daha çok yüzüme vuruyor, ben evleneli 1 sene olacak kv yanındayım evlenmeden önce eşim dedi biraz yanlarında oturalım dişimizi sıkalım evimizi alalım ben de kabul ettim çok şükür şuan o sürece girdik rabbim inşallah devamını getirmemizi de nasip eder neyse bi ara oturduk 1 tencere sarma sardık sonra kaynımlar görümcemler bize geldi onu pişirmişler biz de o akşam dışarıdaydık yemişler içmişler derken kalanını da kv eltimle görümceme pay etmiş çok zoruma gitti insan demez mi bu kız hamile ona da ayırayım yok demiyor işte neyse eltimler geliyor sofrayı ve mutfağı kendim topluyorum eltim koltukta telefonla oynuyor kv de oturuyor önlerine çayı koyuyorum kalkıp dolduruyorum vesaire Allahım diyorum hiç mi vicdanları yok ,eltimler bugün de geldiler ben sofrayı topladım mutfağı topladım geldim koltuğa oturdum eşim işte kv kayınbabama dedi bakkala git gel o da burun kıvırdı döndü bana dedi “ sen git gelsene” diye bakakaldım suratına yani öyle zoruma gidiyor ki düşünüyorum kendi kızı hamile olsa tüm mutfağı toplatıp bi de bakkala gönderir mi hiç sanmıyorum ama el kızı olunca böyle oluyor demek ki ,canım öyle çok yanıyor ki ben de bi ana babanın evladıyım annem bana böyle davrandıklarını görse kahrolurdu,babama tabi ki anlatmıyorum onun derdi başından aşkın , evlenmeden önceki yaşamımı çok özlüyorum annemi babamı kardeşlerimi evimi , hele annemi öyle çok özlüyorum ki gerçekten insanın annesi yoksa kimsesi yokmuş sonra belim ağrıyor diye odama geldim odaya girdiğim gibi hıçkıra hıçkıra ağlamaya başladım bebeğime bir şey olacak diye de korkuyorum ama kendimi o kadar boşlukta hissediyorum ki , şuan tek istediğim kızımın sağlıkla dünyaya gelmesi onun varlığı bana güç olacak beni hayata bağlayacak buna canı gönülden inanıyorum
evlilik böyle bir şey mi yani tüm bunlara susmak mı gerekiyor kabullenmek mi gerekiyor çok şükür eşimden yana bir sıkıntım yok ama ailesini gördükçe kendimi çok sorguluyorum “ ben niye evlendim neden ailemi ta başka şehirde bıraktım da geldim “ diye cidden evlenmeden önceki yaşamımı çok özlüyorum hep böyle mi devam edecek bilmiyorum boşuna dememişler bekarlık sultanlık diye , bunları içime atmaktan çok doldum paylaşmak istedim
Siz artık bir yetişkinsiniz bi yere verilmiş besleme değilsiniz. Öksüz olunca böyle oluyor vs diye düşünmeniz saçma. Kendi hakkınızı kendiniz savunacaksınız artık. Bi evladınız oluyor. Kendiniz de artık bir annesiniz. Siz almadıkça kimse size hakkınızı vermez

durumlar inan her evde karışık, herkesin küçük büyük kafasına taktığı şey var. eğer kv ile aynı evde olmayacaksan neden sorun ediyorsun ki? ayda bir görürsün en fazla
aynı evde yaşamayacağız inşallah ayda bir görüşürüz onla

Bence politik davran zaten evinizi almak üzereyseniz yakında taşınırsınız hiç kavga gürültü olmadan idare et lafını da tatlı tatlı sok ama

Sizin eşinizde iş yok öyle seviyorum aşığımla iş dönmüyor.. görmüyormu durumunuzu sizi mal gibi paçavra gibi kullandirtiyor herkese anasına iki kelam edip payını veremiyor mu ? gidin önce bunu sorgulayın kendi evini damını kurdu da bide hamile bırakmış tövbe estagfurullah

Kirada oturup huzurla oturmak daha iyi. Maalesef beraber oturmayı kabul ederek hata etmissiniz. Bide hayır demeyi bilmelisiniz. Sizde yapmayın oturun içeri. Kalkıp yapsınlar bir zahmet hizmetci değilsiniz.

6 aylık hamileyken ektim kenara çekilip telefonda oynasa ve çay falan istese cevabım 'az ye de kendine uşak tut' olurdu. Kv ile kp de ayrıca usturuplu şekilde cevabını çat çat veririm. Hizmetci misiniz siz, neden ezik davranıyorsunuz? Yarın öbür gün evladinizi da ezdirirsiniz bu şekilde.

Oksijene saygı duymayı bırakın
Kimse sizden büyük diye saygı duyulması gerektiğine inanmayın
Bunun adı itaat
Ev ev üstüne olmaz
Kimseye hizmetçilik yapmayın
Sınırlar mutluluktur

6 aylık hamileyken ektim kenara çekilip telefonda oynasa ve çay falan istese cevabım 'az ye de kendine uşak tut' olurdu. Kv ile kp de ayrıca usturuplu şekilde cevabını çat çat veririm. Hizmetci misiniz siz, neden ezik davranıyorsunuz? Yarın öbür gün evladinizi da ezdirirsiniz bu şekilde.
Aynen.
Görümcem eşime cay doldurdu diye ağlamıştı. Öz abisine cay koydum diye...
Erkek ailesi insanı kanser eder
İsim gücüm yok sizin sidikli kızınıza hizmet edemem demisligim var ayrı bir konu yüzünden.

Aynen.
Görümcem eşime cay doldurdu diye ağlamıştı. Öz abisine cay koydum diye...
Erkek ailesi insanı kanser eder
İsim gücüm yok sizin sidikli kızınıza hizmet edemem demisligim var ayrı bir konu yüzünden.
Ağzına sağlık valla, vicdansız olana her şey mübah...
Ben kayınvalideme gittiğimde banyolara kadar temizliyorum ama eltim/ gorumcelerimde farklı bir işin ucundan tutuyor; kim neyi yapabilirse hallediyoruz. Yani misafir değil ki elinde telefon keyif yapsın. Üstelik 6 aylık hamile kadın kendi işini bile zar zor görür. Allah merhamet versin diyeceğim ama alcak eşeğe herkes semer vuruyor şu hayatta😞

çok şükür eşimden yana bir sıkıntım yok
Bakış açınız bu ise sizi daha çok ezerler emin olun.

Kendinize saygı duyulmasını beklemek için önce onu kendi içinizde yaşamanız lazım. Siz kendinize saygı duymuyorsunuz ki, onlar da size duysun.

Hem hamile halinizle ne diye hizmetçilik garsonculuk oynuyorsunuz?

Ağzına sağlık valla, vicdansız olana her şey mübah...
Ben kayınvalideme gittiğimde banyolara kadar temizliyorum ama eltim/ gorumcelerimde farklı bir işin ucundan tutuyor; kim neyi yapabilirse hallediyoruz. Yani misafir değil ki elinde telefon keyif yapsın. Üstelik 6 aylık hamile kadın kendi işini bile zar zor görür. Allah merhamet versin diyeceğim ama alcak eşeğe herkes semer vuruyor şu hayatta😞

Boyle durumlarda da yapmak istemeyen zor durumda kaliyor. Evin öz kizi yapmak durumunda her turlu bence ama gelinler yapmak zorunda degil. Mesela benim eltim ve gorumcem de kaynanamim evinde her şeye girişiyor ama ben yapmak istemiyorum yapmiyorum kimseden önüme çay getirmesini de beklemiyorum ama eltim de bana kuruluyor her seferinde. 😄

Boyle durumlarda da yapmak istemeyen zor durumda kaliyor. Evin öz kizi yapmak durumunda her turlu bence ama gelinler yapmak zorunda degil. Mesela benim eltim ve gorumcem de kaynanamim evinde her şeye girişiyor ama ben yapmak istemiyorum yapmiyorum kimseden önüme çay getirmesini de beklemiyorum ama eltim de bana kuruluyor her seferinde. 😄
Kızkardeşim yok ama olsaydı ve elini surmeseydi ona bile çok pis bilenirdim. 😁 Kendi adıma sürekli birilerinin yapmasından rahatsız oluyorum, hep görümcem ya da eltim yapsın istemem. Bizim düzenimiz güzel, sıkıntı etmiyorum ☺️

Kızkardeşim yok ama olsaydı ve elini surmeseydi ona bile çok pis bilenirdim. 😁 Kendi adıma sürekli birilerinin yapmasından rahatsız oluyorum, hep görümcem ya da eltim yapsın istemem. Bizim düzenimiz güzel, sıkıntı etmiyorum ☺️

Kardeşime ben de kizarim da elti eltiye niye kiziyor yani. 😄

Bir buyugun esinizle guzelce konuşması lazım. Sizin sozleriniz etkili olmaz aksine adiniz fesata cikar. O evden cikin ve birakin arayıp sormayin

gelinini seven kayınvalide var mı ya merak ediyorum çok nadir sanırım
Çok çok çok nadir onlar da oğlu-gelini arasında anlaşmazlık olsa oğlunun yanında olur çünkü kanından canından bir parça o yüzden kv ve gelinlerin sevgi oyunlarına asla inanmıyorum. Saygı duyalım birbirimize yeter. Sevgi için yaşanmışlık ve bir bağ olması şart.

Çok çok çok nadir onlar da oğlu-gelini arasında anlaşmazlık olsa oğlunun yanında olur çünkü kanından canından bir parça o yüzden kv ve gelinlerin sevgi oyunlarına asla inanmıyorum. Saygı duyalım birbirimize yeter. Sevgi için yaşanmışlık ve bir bağ olması şart.
Şimdi iyi kızsın hoş kızdır diyormuş benim için ama içten içe oğluna daha iyisi layık izlenimi veriyor etrafa çok akıllı bu kaynanalar ya baş etmek imkansız yaranamadım ben

X