Boşanıyoruz eşim pisman olurmu sizce

mahsungonul

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
18 Mayıs 2024
28
43
31
Merhabalar...
Az evvel üye oldum, aranizda yeniyim.
İki senelik evliyim iki aylik bir bebegim var ve baba evindeyim.. bugün anlasmali bosanma protokolü imzaladim. Boşanıyoruz. Cok uzgunum saskinim caresizim.
Siddet, aldatma, kumar icki yok.
Şöyle ki esim dogumdan hemen sonraki gun degisti. Ve lohusaligimin birinci haftasi tartismamiza aileleri eve toplamasiyla ben evden ayrıldım, daha sonra geldi özür diledi ama iki gun sonra yine burnumdan gelmeye basladi en son kotu tutustuk ve ben yine toparlanip baba evine döndüm cocugumla. Senin ailen gelecek benimki gelmeyecek meselelerinden dolayı bu arada... Sezeryan dogum yaptim bu arada ve cok zorlandim,destek almama musade etmedi esim. Annesi kardesi bi yandan ...
Babamin evine geldikten sonra esim ona buna aratti ama maalesef aramızda ozel ne varsa herkese ifsa ederek... Yatak odama kadar... Daha sonra bigun kendisi aradi madem ailen arkanda bende yarin avukata gidiyorum bosanma davasi aciyorum dedi o sira cocuk emziriyordum zaten cok uzgundum arayıp duranlar ve esimin sesssizligi yuzunden ... Yikildim tamam dedim. Gercekten bi kac gune beni avukat anlasmali protokol icin aradi ... Oyle olunca ben bi üzüldüm esime mesaj attim gel konusalim boyle olmaz diye eve gectim konusmaya baktim kopuruyor adam ... Bana degisik ültimatomlar veriyor bundan sonra soyle olacak boyle olacak yok o anani gormeyecem asla diye saydirip sovuyor. Teskin ettim, sakinlettim toparliyoruz saniyordum ki bu sefer hic konumuz degilken bana tazminatı alip isten cikacaksin dedi, bende bunu kabul edemedim... Bi aydir bes kurusum yok cocugu beni sormadin ben niye tazminatı alip yakayim iznim bitince isime donerim dedim ki iyi bir isim on yillik emegim var ve tek maasla kira masraflar ve annesinin evine de bakiyorken gecinmemiz mumkun degil .. kabul etmedi ve avukata gitti tekrar bana protokol yollatti. Bu sure zarfinda ne kendisi ne ailesi kimse cocugu sormadi gormedi ve ses etmedi. Esim 43 yasinda bense 30 bu arada ... İncir kabugunu doldurmayacak seyler ama esimin inadi anlamsiz . İs konusunda takti durdu en sonda. Hal boyle olup protokol gelince bana ben onun protokolu kabul etmeyip bir avukata gittim bense protokol yazdirdim tazminat esya ve ziynet talebim vardi once hicbirini kabul etmedi sonra hepsini birden kabul etti zorlamadi . Onun avukati geldi benim avukatin ofisine bende gittim bugun protokolu imzalayip verdim ... Sonrada o imzalayip hafta ici basvuracaklar bosanma icin . Cok anlamsiz bos geliyor yasadiklarim . Sizce bu neden boyle oldu yillarca evlenmek icin cabalamis , cocuk cok onemliydi onun icin ama ne evliligi ne cocugu asla umrunda degil suan ve bitiyor... Ben anlamiyorum. Annesimi ille bosan diyor . Annemde annem diyen biri...Bu adam pisman olurmu, dogumdan sonra bu yasattiklarina el kadar cocukla doktugum gozyaslarina uzulmezmi ? Dik duruyorum ama yoruldum. Bitsin gitsin istiyorum bi yandan bi yandanda korku endise icindeyim ... Bana akil verin, yasanmis ornekler verin, ne olabilir durum nedir icinize ne doguyor bir şeyler soyleyin ihtiyacim var 🥹

Dik durmaya devam edin, 2 cocuk annesi olarak diyebileceğim en onemli sey insan lohusalikta yasadigi hicbir seyi unutmuyor. Yani bu bosanmadan donseniz dahi muhtemelen bir daha huzurunuz olmaz.

Isiniz var, maasiniz var, belli ki ailenizde arkanizda, yolunuz acik olsun, sizin yasadiklarinizi yasasam, lohusalikta üstüme titremesi gerekirken, ustumde tepinen adami ve ailesini affetmezdim. Kimin lafiyla bosandiginin bi onemi yok bu arada 43 yasinda adammis, aklini basina toplamasi ve yuvasina sahip cikmasi gerekirken baskalarinin lafiyla hareket ediyorsa zaten ise yaramazin tekidir.
Gecmis olsun, bebeginizi huzurla ve saglikla buyutun insallah 🧿

Dik durmaya devam edin, 2 cocuk annesi olarak diyebileceğim en onemli sey insan lohusalikta yasadigi hicbir seyi unutmuyor. Yani bu bosanmadan donseniz dahi muhtemelen bir daha huzurunuz olmaz.

Isiniz var, maasiniz var, belli ki ailenizde arkanizda, yolunuz acik olsun, sizin yasadiklarinizi yasasam, lohusalikta üstüme titremesi gerekirken, ustumde tepinen adami ve ailesini affetmezdim. Kimin lafiyla bosandiginin bi onemi yok bu arada 43 yasinda adammis, aklini basina toplamasi ve yuvasina sahip cikmasi gerekirken baskalarinin lafiyla hareket ediyorsa zaten ise yaramazin tekidir.
Gecmis olsun, bebeginizi huzurla ve saglikla buyutun insallah 🧿
Evet dogru soze ne denir tam anlamiyla uzerimde tepindiler ... Kendileri grip olsa bi ay pijama cikmazdi uzerlerinden yatarlardi . Zor bi surecmis sadece . Hüsran. İnsallah gecer. Guzel yorumunuz icin cok teşekkür ederim 💐 ❤️

madem ailen arkanda bende yarin avukata gidiyorum bosanma davasi aciyorum dedi
bana tazminatı alip isten cikacaksin dedi,
Hem aile desteği olan hem de meslek sahibi kadınlar böyle erkeklerin baş düşmanı. Asla asla değişmez düzelmez, gözyaşınıza acımaz çünkü onun boyunduruğu altına girmeyi kabul etmiyorsunuz. İşten çıkıp tazminatı almak falan hayatınızın hatası olur. Her şeyi herkese anlatan bir adama ölsem güvenmem. Toparlarız düzeliriz diye hayal kurmayı bırakın da bir an önce düzeninizi kurun. İşten çık demesinin sebebini anlayamadınız mı?

Hem aile desteği olan hem de meslek sahibi kadınlar böyle erkeklerin baş düşmanı. Asla asla değişmez düzelmez, gözyaşınıza acımaz çünkü onun boyunduruğu altına girmeyi kabul etmiyorsunuz. İşten çıkıp tazminatı almak falan hayatınızın hatası olur. Her şeyi herkese anlatan bir adama ölsem güvenmem. Toparlarız düzeliriz diye hayal kurmayı bırakın da bir an önce düzeninizi kurun. İşten çık demesinin sebebini anlayamadınız mı?
Cok iyi anladim kolumu kanadim baglansin, sesim kisilsin guclu durmayim istedi ama sasirdigim boyle degildi is konusu yoktu bunlar bir anda cikti boyle baskin bir sekilde .. bu beni dumur etti neden diye dusundurdu... Ya da ben anlayamadim sinyalleri vardida ben alamadim demekki ...Taviz vereceğim konular zaten asla degil. Kafami toparlayamiyorum . Basima neden bunlar geldi...

Merhabalar...
İki senelik evliyim iki aylik bir bebegim var ve baba evindeyim.. bugün anlasmali bosanma protokolü imzaladim. Boşanıyoruz. Cok uzgunum saskinim caresizim.
Şöyle ki esim dogumdan hemen sonraki gun degisti. Ve lohusaligimin birinci haftasi tartismamiza aileleri eve toplamasiyla ben evden ayrıldım, daha sonra geldi özür diledi ama iki gun sonra yine burnumdan gelmeye basladi en son kotu tutustuk ve ben yine toparlanip baba evine döndüm cocugumla. Senin ailen gelecek benimki gelmeyecek meselelerinden dolayı bu arada... Sezeryan dogum yaptim bu arada ve cok zorlandim,destek almama musade etmedi esim. Annesi kardesi bi yandan ...
Babamin evine geldikten sonra esim ona buna aratti ama maalesef aramızda ozel ne varsa herkese ifsa ederek... Yatak odama kadar... Daha sonra bigun kendisi aradi madem ailen arkanda bende yarin avukata gidiyorum bosanma davasi aciyorum dedi o sira cocuk emziriyordum zaten cok uzgundum arayıp duranlar ve esimin sesssizligi yuzunden ... Yikildim tamam dedim. Gercekten bi kac gune beni avukat anlasmali protokol icin aradi ... Oyle olunca ben bi üzüldüm esime mesaj attim gel konusalim boyle olmaz diye eve gectim konusmaya baktim kopuruyor adam ... Bana degisik ültimatomlar veriyor bundan sonra soyle olacak boyle olacak yok o anani gormeyecem asla diye saydirip sovuyor. Teskin ettim, sakinlettim toparliyoruz saniyordum ki bu sefer hic konumuz degilken bana tazminatı alip isten cikacaksin dedi, bende bunu kabul edemedim... Bi aydir bes kurusum yok cocugu beni sormadin ben niye tazminatı alip yakayim iznim bitince isime donerim dedim ki iyi bir isim on yillik emegim var ve tek maasla kira masraflar ve annesinin evine de bakiyorken gecinmemiz mumkun degil .. kabul etmedi ve avukata gitti tekrar bana protokol yollatti. Bu sure zarfinda ne kendisi ne ailesi kimse cocugu sormadi gormedi ve ses etmedi. Esim 43 yasinda bense 30 bu arada ... İncir kabugunu doldurmayacak seyler ama esimin inadi anlamsiz . İs konusunda takti durdu en sonda. Hal boyle olup protokol gelince bana ben onun protokolu kabul etmeyip bir avukata gittim bense protokol yazdirdim tazminat esya ve ziynet talebim vardi once hicbirini kabul etmedi sonra hepsini birden kabul etti zorlamadi . Onun avukati geldi benim avukatin ofisine bende gittim bugun protokolu imzalayip verdim ... Sonrada o imzalayip hafta ici basvuracaklar bosanma icin . Cok anlamsiz bos geliyor yasadiklarim . Sizce bu neden boyle oldu yillarca evlenmek icin cabalamis , cocuk cok onemliydi onun icin ama ne evliligi ne cocugu asla umrunda degil suan ve bitiyor... Ben anlamiyorum. Annesimi ille bosan diyor . Annemde annem diyen biri...Bu adam pisman olurmu, dogumdan sonra bu yasattiklarina el kadar cocukla doktugum gozyaslarina uzulmezmi ? Dik duruyorum ama yoruldum. Bitsin gitsin istiyorum bi yandan bi yandanda korku endise icindeyim ... Bana akil verin, yasanmis ornekler verin, ne olabilir durum nedir icinize ne doguyor bir şeyler soyleyin ihtiyacim var 🥹
Ay yok bacım evlerden ırak adama yazıklar olsun doğurup gelmişsin bebekle sütün mü kesilecek bebek travma mı yaşayacak dememiş iki sabredememiş bu ney böyle ayıp... senin sülale kabahatli olsun diyelim sen lohusasın ameliyatlısın hayatının en zor ve en muhteşem anında senle mutlu olacağına içine ettirmiş. Sözler laflar yenilir yutulur değil. İşten de çıkarıp kendine mahkum edecekti iyice . Hakkında hayırlısı olsun en doğru olanı yapmışsın bu adam bir tuhaf konuşarak değil de devirip döküp çirkefliğe vardırmış her şeyi

Ay yok bacım evlerden ırak adama yazıklar olsun doğurup gelmişsin bebekle sütün mü kesilecek bebek travma mı yaşayacak dememiş iki sabredememiş bu ney böyle ayıp... senin sülale kabahatli olsun diyelim sen lohusasın ameliyatlısın hayatının en zor ve en muhteşem anında senle mutlu olacağına içine ettirmiş. Sözler laflar yenilir yutulur değil. İşten de çıkarıp kendine mahkum edecekti iyice . Hakkında hayırlısı olsun en doğru olanı yapmışsın bu adam bir tuhaf konuşarak değil de devirip döküp çirkefliğe var

Sastim kaldim
Ay yok bacım evlerden ırak adama yazıklar olsun doğurup gelmişsin bebekle sütün mü kesilecek bebek travma mı yaşayacak dememiş iki sabredememiş bu ney böyle ayıp... senin sülale kabahatli olsun diyelim sen lohusasın ameliyatlısın hayatının en zor ve en muhteşem anında senle mutlu olacağına içine ettirmiş. Sözler laflar yenilir yutulur değil. İşten de çıkarıp kendine mahkum edecekti iyice . Hakkında hayırlısı olsun en doğru olanı yapmışsın bu adam bir tuhaf konuşarak değil de devirip döküp çirkefliğe vardırmış her şeyi
Hiç sabir akil izan goremedim maalesef... Benim basima gelmez boyle seyler saniyordum da iste insaniz sinav bana da varmis 🥹

Bu küçük çocuk zekasına sahip adamla sırf evlenmek için evlenmiş, boşanmamak içinde her şeyi yapıyorsunuz. Boşanmayacaksınız, ama boşansanızda eşiniz pişman olmaz. Çünkü pişman olmak için normal biri olması lazım. Ne siz neden eşiniz pek mantıklı gelmediniz kusura bakmayın.
Neticede evlendim evet maalesef ve severek evlendim ... Bende ki mantiksizlik nedir ? Gercekten bu durum nasil görünüyor merak ediyorum düşünmeden duramıyorum...

Merhabalar...
Öncelikle çok geçmiş olsun ama ben hiç kimsenin bir gecede değişeceğine inanmam illaki sinyal vermiştir ya siz görmemişsinizdir ya da siz sustuğunuz için adamı sakin sanıyorsunuzdur inş bundan sonra çocuğunuzla kimseye muhtaç olmadan yaşarsınız korkacak hiçbir şey yok bu ilk sizin başınıza gelmiyor bu hayata bu adamla da doğmadınız adam şu an gücü zaten çocuktan alıyor nasılsa çocuk var geri gelir diye ki protokolü görür görmez aramakla zaten istediğini de vermişsiniz bunu yapmayın kesip atın bu saatten sonra barışsanız da bu oonu ısınır ısınır ortaya çıkar . Son olarak da diyorsunuz ya üzülmez mi yaptıklarına diye el oğlunun üzülüp üzülmemesi önemli de sizin kendinize ettiğiniz ? Siz kendinize üzülmüyor musunuz size bunu yaşatan adam daha pişman olsa ne olmasa ne geri dönse barışsanız ne barışmasanız ne elden beklediğiniz merhameti önce siz kendinize gösterin

Senin en zor zamanında sezeryanlı halinle sana bunları yaşatan ve Yatak odasına kadar herşeyini anlatan 43 yaşındaki kişiliksize mi pişman olur mu diye soruyorsun! Arada 13 yaş var çalışan bir kadınsın ailesinede maddi olarak bakıyorsunuz evlilik yeni sayılır bebek doğmuş sana en değer vermesi gereken zamanlarda sen avukatlık ofislerinde sezeryanlı halinle geziyorsun hadi hadiii bas geç bakma sakın ardına sürünsün dursun acıma

Adamın yaşattıklarını önemsiz, incir çekirdeğini doldurmayacak şeyler olarak kabul etmeye çalışmanız çok saçma. Anneci, mantıksız, huysuz, yatak odasına kadar özelini herkese anlatan bir gevşek bırakın da boşasın sizi zaten. Kurtulduğunuza şükredeceğiniz yerde nasıl barışırız diye düşünüyorsunuz hayret bir şey.

Merhabalar...
Ailesi doldurmuş belli, boşanma konusunda da desteklemişler bence. Şuan ki öfkesi geçip, sensizliği farkettikçe pişman olması muhtemel. Ama sen onun pişman olmasını mı bekleyeceksin. Ayrıca ya pişman olmazsa! Öylece bekleyip duracak mısın? Hadi diyelim pişman oldu, barıştınız. Yara almış bu ilişkiyi devam ettirebilecek misin?

40 yaşına kadar evlenmeyen erkekler sözde özgürlüğüne çok düşkün oluyor. Sözde diyorum çünkü herşeyi ona bağlıyorlar. Benim abimde 38 yaşında yaşında. hiç göstermez yaşını 25 yaşındaki kızlar ondan hoşlanır evlenmek isteyen bile oldu ama sürekli bn bu saatten sonra evlensem elin kızının hakkına gireririm çünkü tahammül seviyem yok gibi diyor. Alışıyorlar tek yaşamaya en ufak sorumluluk çok geliyor. Kendi öz abimden biliyorum bi ilişki yaşarken nereye gidiyorsun lafı bile ona koyuyor. Evlenince de kaçamayacaklarını anladıklarını an sorun çıkartıyorlar bitsin diye ilişki. O yüzden hiç pişman olacağını sanmıyorum. Olursa da belki bebeği için oluyormuş gibi yapar ya da yaşlanınca ona bakın diye yapar. O yüzden pişman oldum diye gelirse de pek inanmayın.Siz güçlü olmaya bakın. Daha çok gençsiniz siz hayatınızı yeniden kurabilirsiniz ama onun ki çok zor.

X