kv beni kıskanıyor mu ne yapmalıyım

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
İnsanların hayatını kolaylaştıran robot süpürge , airfryer , kurutma makinası v.s. gibi makinalar herkesin evinde var.

Kayınvalide sizden görüp aldı diye kıskançlık yapmış olmuyor.

Almak istediği halde almayıp , aklında soru işareti olup almayan insanlar birilerinde görüp kullanabileceğine karar verip almasıda kıskançlık değildir.

Aynı marka olmasındada bir sakınca yoktur. En azından bence sorun yok alabilir.

Saçlara gelince bırakın ya yaşlı diye ölsün mü ? Kaldı ki yaşlı dediğiniz insan galiba daha 50 bile olmamış.

Sizin anneniz aynısını yapsa bu kadar tepki gösterir misiniz ?

Valla ben garibim galiba

En basitinden bir arkadaşım tişörtümü beğenirse ben onur duyarım hatta daha ileri gidip kendisine aynısını alırım.

Hiçbir kıyafet , hiçbir eşya kişiye özel üretilmedi bence

Birazda karşı taraftan bakmalı madalyonu çevirip

yaşım 50 üzeri yıllardır sarı saçlıydım covidde berberle uğraşmayıp koyu renge döndüm kimseyide kıskanmadım

Ya bu tarz şeyler bana çok basit geliyor kusura bakmayın ne olur.

Aile olmak bambaşka birşey bu kadar basit değil yani

Sorsan he kıskandım diyecek, en fazla şunu söyler gördüm beğendim aldım 🤷🏻‍♀️
Öyledir zaten.. Demek ki kadın konu sahibinin tarzını, zevklerini beğenmiş o da alıyor..

Belki de konu sahibi kayınvalidesi aralarında ile 18 yaş olmasından dolayı kadını çekemiyor ve kıskanıyor.

Düşünsenize buraya konu açacak kadar çekemiyor.

Kadının ise umurunda değildir. Keyfine bakıyordur.

Öyledir zaten.. Demek ki kadın konu sahibinin tarzını, zevklerini beğenmiş o da alıyor..

Belki de konu sahibi kayınvalidesi aralarında ile 18 yaş olmasından dolayı kadını çekemiyor ve kıskanıyor.

Kıskanabilir de ne değişecek evlisin oğlu annem karımı kıskanıyor diye ne yapabilir😅

18 yaş ablası yaşında ya konuyu açan kaç yaşında acaba ?

Ergen tripleri gibi.

Bide şu var kayınvalide bu kadar genç olup (bana göre) doğursa beni kıskandı benden önce doğurdu olacak

Sizi kıskanıyor, çamur atıp sonra aynısını alıyor. E bu belli zaten, bu konuda okeyiz siz de farkındasınız. Kafanızda niye cevap arıyorsunuz ki? İlla sende gördüm beğendim, memnun musun deyince mi niyetinin ne olduğunu anlayabileceksiniz. O zaman iyi niyetli mi olacak? Baya örnek alıyor ki sizi avizelerinize kadar almış. Sanırım sizde pek kayınvalidenizi çekemiyorsunuz.

Çünkü bugün temizlik robotu her yerde herkesin evinde var her yerden görmeme rağmen eltim, kayınvalidem benden önce almışsa ben şimdi onlardan birini kıskandım mı oluyor? Eyvah evlerinde gördüm gitmiş hemen almış mı diyecekler? İlla onlara söylemem mi gerekiyor bakın böyle böyle alıyorum diye. Hani bu konuda yapılacak hiç bir şey yok. Sizi oğlundan kıskanıp sizi huzursuz etseydi o bambaşkaydı.

Son düzenleme:
Aynen haklısınız, gecenin ikisinde avukatıma sordum, o da dedi ki kendini beyinsiz yerine koyup "senin gibi ben de" şeklinde başlayınca hakaret olmuyormuş shshjk
Başına "Senin gibisi ben de" ekleyince beyinsizden o.puya kadar geniş bir yelpazede hakaret edilebiliyormuş.
Yeter ki kendini de aynı kefeye koy dedi.

Gerizekalı mısın ise bir soru cümlesi ve bana edilen hakaret cümlesiyle bir alakası yok. Cümle, soru cümlesi, dil bilgisi falan...

Ayrıca öyle olsaydı bile biriyle ilgili şikayette bulunmak avukatla görüştükten sonra 5 dk süren bişi ve sonucunun dava olması gerekmiyor. Kocişinin kk hesabından ve annişiyle ilgili düşüncelerinden haberdar olması yeterlidir herhalde bu aldığı aletin adının ayfer olduğunu sanan genç kardeşimiz için.

Büyük yardımınız içi tşk yine de.
O zaman ben sana burda sonuna " mısın " ekleyerek her türlü şeyi söyleyebilirim öyle mi güzelmiş 😂 ama değmez. AVUKATINA gecenin bi vakti yazabilcek kadar işsiz ve boşsun. Küfür etmeden küfür etkisi yaratmayı bilen biriyim bende seninle uğraşırım istesem ama ciddiye alincak bi kişilik değilsin ama beni bu kadar ciddiye aldığın ve önemsediğin için teşekkür ederim sende bayaaaa etki bırakmışım canım benim kendine iyi bak 😗

Anlayamadığınız kaynana da 42 yaşında henüz bu arada. Abileri olan bir adamla evlenseniz bu yaşta eltiniz olurdu.
Yani yaşından ötürü bu hareketler normal mi ? Bence hiç değil konuyu saptiran çok oldu ama mesele aldığı eşyalar da değil tekrar tekrar açıklama yapmak istemiyorum isteyen istediğini anlamakta özgür

Sizi kıskanıyor, çamur atıp sonra aynısını alıyor. E bu belli zaten, bu konuda okeyiz siz de farkındasınız. Kafanızda niye cevap arıyorsunuz ki? İlla sende gördüm beğendim, memnun musun deyince mi niyetinin ne olduğunu anlayabileceksiniz. O zaman iyi niyetli mi olacak? Baya örnek alıyor ki sizi avizelerinize kadar almış. Sanırım sizde pek kayınvalidenizi çekemiyorsunuz.

Çünkü bugün temizlik robotu her yerde herkesin evinde var her yerden görmeme rağmen eltim, kayınvalidem benden önce almışsa ben şimdi onlardan birini kıskandım mı oluyor? Eyvah evlerinde gördüm gitmiş hemen almış mı diyecekler? İlla onlara söylemem mi gerekiyor bakın böyle böyle alıyorum diye. Hani bu konuda yapılacak hiç bir şey yok. Sizi oğlundan kıskanıp sizi huzursuz etseydi o bambaşkaydı.
Söylediklerinizin hepsine hak verdim yalnız siz de cekemiyosunuz kısmına hak veremedim maalesef. Ayrıca oğlundan kıskanmadığını nerden biliyorsunuz. Sizce tek sorun bunlar mı? Daha önce açmış olduğum konular mevcut eğer sizi aydınlatacaksa evet oğlundan da kıskanıyor. Beni aramıyor diye ağlayan sorun çıkaran biri. Oturmaya gidince saat gece 12 den aşağı salmıyor regl ağrım vardı 10 da kalkalım dedim diye gidin gidin diye suratıma kapı çarpıldı eve döndüğümde paragraf mesajlar atıldı gelmek istemiyosan gelme oğlum gelsin zorla mı getiriyor falan laf yemiş biriyim herseyin üzerine yemin ederim ki acayip sorunlu ilgi meraklısı bi insan ve bunu kendi kız kardeşleri söylüyor ben demiyorum sadece. Baştan aşağı herşeyi yanlış tek bir doğrusu yok ve ben mi onu çekemiyorum? Lütfen insanların hayatı hakkımda yorum yaparken biraz düşünceli olun. Kimsenin neler yaşadığını bilemezsiniz. Şu kadar dertsiz olsam yeter diyenlere ne eksik ne fazla kaynanamin aynısından diliyorum rabbimden. Görsünler bakalım hayat nasil zehir oluyor. Kendi evime çocuğuma odaklanamaz oldum. Oraya gidileceğini öğrendiğim anda günler geçmiyor saat duruyor zaman kavramım yok oluyor. Gitmeme gorusmeme gibi bi imkanım da yok oğlunu doldurur ne yapar ne eder yuvam yıkılır zaten büyücülerde geziyor ne yaptığı da belli değil Allaha havale ettim o görür bilir o versin cezasını benim haddime değil

valla o kadar umrundayım demekki ben naparsam aynısını yapıyor bence sürekli dusunuyodur gelinimde görüp almadığım başka şey kaldıysa onu da alayım diyodur. Ya siz şaka mısınız koskoca kadını niye çekemiyim??? Ömrüm boyunca kimse gibi olmak için cabalamadim kimseyi kıskanmadım tanımadan etmeden bommmboş yorumlar ne oluyor bunları yazınca ödül falan mı veriyorlar size teker teker gelin yaa yeter o zaman buraya her konu açan kendi problemli öyle mi? Kaynanasiyla sorun yaşayan binlerce insan forumu var burda hepsi mi art niyetli? Yazmayın o zaman yardım etmiceksen konu sahibine bk atcaksan yazmıcaksınnnn! Sen beni gerçekte gördün mü? Ya da kv mi gördün mü? Gormediysen sus kardeşim. Benim annemde 40 yaşında genç annem var alışkınım arkadaş gibi oluruz dedim ama beni rakip gören kendisi tek konu bu mu zannediyorsunuz? Bazen biseyler bardağı taşıran son damla olur demekki çok sorun yaşaya yaşaya bunları da art niyet olarak algılamaya başladım. Çevremde 50 kişi ona sorunlu hasta gözüyle bakarken bi senin katılmaman veya 3 5 kisinin boyle sacma dusunmesi çokta sorun değil biyerlerimde değil yani de adı kaynana işte sevilmiyor gelinler de sevilmiyor seviyorum diyen yalan söylüyor ama belli ki siz çok seviyorsunuz heralde yoksa bile kaynananiz insallah sizi tamamıyla taklit eden oğlunu arayan soran sizi sevmeyen biri çıkar karşınıza ömrü billah çekin sizde bu sorunları sonra burda çare ararsınız

Gitmeme gorusmeme gibi bi imkanım da yok oğlunu doldurur ne yapar ne eder yuvam yıkılır
Dolmasın? Annem yine şöyle böyle saçmalıyor, he he diyip geçeyim desin? Eşime haksızlık yapıyorsun, ikinizin arasında kalmak istemiyorum herkes sınırını haddini bilsin desin? Annesinin lafıyla sizden boşanacak evini yuvasını dağıtacak adam varken annesi kim oluyor? Evet bayağı sorun yaşamışsınız, oğulcu kayınvalideniz var ama eşinizi niye ayırıyorsunuz soyutluyorsunuz? Eş ailesi sorunu yoktur, eş sorunu vardır. Bazısı bir lafıyla hem annesini hem eşini idare eder, kimseyi kimseye ezdirmez. Sizin eşiniz niye hiç etliye sütlüye karışmıyor? İyi niyetliymiş, siz de iyi niyetlisiniz peki bu sorunlar niye çıkıyor?

O zaman pasif agresyon zamanı bence. "Çok güzel olmuş aynı benimkinden almışsın ama tabii bende daha iyi durdu. Senin yaşına yakışmamış ama tabii gençken görmeyince heves etmissindir" falan diyin. Oyle bir diyin ki, ne diyosun sen be dese "Olur mu annecim ben size hayirli olsun demek istedim, uyumlu bir model soyleyecektim, soyleseydiniz ucuza nerden alinir soylerdim" vs salaga yatin. Diger yorumlarda insanlar pek inanmamis ama bence yasiniz cok yakin annesiyle ve ogullarina sapkin derecede duskun anneler gelinleri kiskanip her seyi yapabiliyor. Bana cok gercekci geldi.
Aaa ne varmış 43 yaşta, 40'lı yaşlar en güzel yaşlar bence. Çocuklar büyümüş oluyor,emekli zamanı geliyor. Kendine daha iyi zaman ayırabiliyorsun

Yani yaşından ötürü bu hareketler normal mi ? Bence hiç değil konuyu saptiran çok oldu ama mesele aldığı eşyalar da değil tekrar tekrar açıklama yapmak istemiyorum isteyen istediğini anlamakta özgür
kadının yaşında ne var,60 değil 70 değil kısa süre sonra sen de o yaşa gelince yaşlandım deyip köşeye mi çekileceksin

Kendi evime çocuğuma odaklanamaz oldum. Oraya gidileceğini öğrendiğim anda günler geçmiyor saat duruyor zaman kavramım yok oluyor. Gitmeme gorusmeme gibi bi imkanım da yok oğlunu doldurur ne yapar ne eder yuvam yıkılır zaten büyücülerde geziyor ne yaptığı da belli değil Allaha havale ettim o görür bilir o versin cezasını benim haddime değil
Kendinize gelin yahu ciddiye almayın bu kadar kadını. Oğlu boş kova mı ki doluyor? Onun lafına dolacak adam zaten size değer vermiyordur. Doldurmayla yıkılabilecek bir yuvanız varsa çok da sağlam değildir temeli. Zorla ayakta tutamazsınız. Mesafe koyun bence. Ancak öyle arınırsınız bu duygudan. Çok sağlıklı düşünemiyorsunuz bu konuda. Size iyi gelmiyorsa çıkarın hayatınızdan. Büyü müyü bunları siz evine gitseniz de yapar gitmeseniz de. Hatta gitseniz daha kolay yapar akskksksk

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X