kuzenimin kazığı..

Annenize söyleyin o gerekli aksiyonu alır bence bu konuda,anneannenizi almaya giderken sizinle gelir ne bileyim size gelince çeker konuşur onunla böyle bir durum olamaz gibisinden.
Babanıza söylemeyin istemiyorsanız ama anneniz bilmeli. Gerekiyorsa teyzenizle konusur size gelmesini engeller anneniz.

Kıvırmadan kesin bir dille sizin için böyle bir münasebetin uygun olmadıgını ve istemediğinizi belirtin. Kapıyı 1 milim bile açık bıraksanız, konunun peşini kuzeniniz bıraksa aileniz ve ailesi bırakmaz.

Çok haklısınız bende katılıyorum bu dediklerinize. Şahsen bende doğru bulmuyorum ama ne yazikki yaşadığım bölgede yada insanların kafasında bu normal geliyor. Onlara bu durumun yanlış olduğunu anlatmaya çalışsam bile anlamak istemiyorlar. Benim tarafımda olanların akraba evliliği genel çocuğunluğu görücü usulüyle yapılıyor. Yani kız okumamış oluyor. Babası da kız yabancıya gitmesin, bir gün kapının önüne geri koyulmasin, üzülmesin falan diye bahanelerle kızın da aklını çelerek bu olaya evet diyor. Bunu en iyi ben biliyorum çünkü ablam ve kız kardeşim öyle evlendi. Biri dayımın oğluyla biri amcamın oğluyla. Ne kadar itiraz etsemde ablam ve kız kardeşim tepkilerini ortaya koyamadiklari için elimden hiç bir şey gelmedi. Şuan bana da yüzsüz gibi akrabalarim gelir görücüye. Eğer gelir de bana bu akraba ile evlendirmeye çalışırsanız bu evden anında giderim haberiniz olsun deyip Ciddi anlamda tepkimi koydum. Sadece akraba evliliği de değil başlık parasi da mide bulandırıcı. Mal gibi hisseder insan kendini. Ve bu uygulamalar hala var. Bitmiyor da. işte ne yapsan da ne etsende o cahil insanların( kendi ailemde dahil) kafasından bu saçmalıkları söküp atamıyorsun.
Bazı bölgelerde hâlâ yaygın olarak yapıldığını biliyorum.kızın bir söz hakkı da olamiyor dayatılana razı gelmek zorunda kalıyor malesef.
Bizim toplumun ciddi şekilde eğitilmesi lazım bu tür carpikliklarin çoğu cahillik kaynaklı.
Sizi de tebrik ederim o düzene uymak zorunda hissetmeyip,tepkinizi koyduğunuz icin 🙏🌺

Bazı bölgelerde hâlâ yaygın olarak yapıldığını biliyorum.kızın bir söz hakkı da olamiyor dayatılana razı gelmek zorunda kalıyor malesef.
Bizim toplumun ciddi şekilde eğitilmesi lazım bu tür carpikliklarin çoğu cahillik kaynaklı.
Sizi de tebrik ederim o düzene uymak zorunda hissetmeyip,tepkinizi koyduğunuz icin 🙏🌺
Teşekkür ederim.🌸🌸🌸🌸

Olaydan annenize bahsedin mesajlarla destekleyin. Çünkü gelmeli gitmeli kalmalı durumlarınız olacak en azından bilsin önlem alsın.

Ahlaksız herife bak hele.
Annenize babanıza durumu anlatın. Bazı şeyler gizli kalmamalı. Teyzenizin bile haberi olabilir,toptan hepsi ahlaksız olabilir yani. Aranız çok iyiydi vs diye sakın ilişkiler bozulmasın demeyin. Teyze düzgün bir insansa bu olayı duyunca bin kere özür dilemeli mesela,bir bakın bakalım özür dileyecek mi? Dilemezse anlayın ki teyzeniz de yamuk insan. İnsanların yıllar sonra da çıkabilir yamuk oldukları. Güvenmeyin asla.

X