kuzenimin kazığı..

Geçmiş olsun kuzenliğiniz bitmiş artık. Şu saatten sonra ne kuzen ne arkadaş olamazsınız. Büyük ihtimal Bayadır hoşlanıyordur o kızma diye yakın zamandan bahsetmiş. Kazık mı tartışılır. Yanlış olsa da bu yakınlık onda farklı duygulara sebep olmuş sen kanka gibi takılırken. Bence artık birbirinizin evinde kalmayın. Sonuçta o seni kadın olarak görüyor hatta hoşlanıyor pek doğru olmaz. Annene aç konuyu büyümeden engellesin gelmesini.

merhabalar, aşırı derecede sinir olduğum bir konuyla geldim.
ben 23 yaşındayım, mühendisim. kendimi geçindirecek kadar çalıştığım bir işim var. mutluyum yani.
benim teyzemin benden 3 yaş büyük bir oğlu var, kendisi de kurumsal bir firmada güzel bir departmanda. bunları sırf eğitimsiz, hayatsız insanlar gibi algılamayın diye anlatıyorum. biz kendisiyle çok yakınız yani annelerimiz zaten çok yakın biz de öyle. farklı şehirlerdeyiz, ben iki hafta önce yıllık iznimde onlara gittim. iki hafta boyunca gezdik, eğlendik, birlikte akşamları dışarı çıktık. içimizi dışımızı biliyoruz yani. tüm sevgililerimizi, flörtlerimizi biliriz. kısa bir süre önce ayrılık yaşadım, hâlâ o kişiyi sevdiğimi de bilir. ben oradan döndüm, her zamanki gibi konuşuyoruz. önce şöyle bir konu açıldı. kasımda askere gidecek bir aylık telefonumu sana vereceğim en güvendiğim kişi sensin kredi ödemelerimi yaparsın maaşım yatınca dedi. bunu birkaç sefer daha söylemişti öncesinde. ben de takılarak niye yaa benden başka güvendiğin de vardır diyince birden konuyu farklı yöne çekti. içimde tutmaktan çok sıkıldım, sen burdayken çok iyi anlaşacağımızı düşündüm, başkalarında düşününce çok saçma kuzenle evlenmek ama ben istiyorum seni yalan söyleyemem dedi. ben hiçbir zaman bu gözle bakmadım. afalladım. her şeyi kafasında mantığına oturtmaya çalıştığını, ben de olumlu bakarsam ailelere kendisinin açıklayacağını falan. ben çok şaşırdığımı ve istemediğimi söyledim. biraz ısrar etti. ben kuzenime bu gözle bakamayacağımı söyledim. bu sefer bizim diğer teyzemizin de aynı bu şekil evlilik yaptığını söyleyerek normalleştirmeye çalıştı. ikna olmadım tabii ki yazarken bile tiksinmeye başladım..
biz aralık ayında gece kokoreç yemeye gitmiştik oradaki amca bizi evli sanmıştı, bizde yok kuzeniz demiştik. işte neden olmasın falan demişti bize. o zamandan beri bunu düşündüğünü söyledi.. açıkçası umrumda değil sevgisi düşüncesi ama bunu ailelerin duymasından korkuyorum. mesajları silmedim hepsi duruyor. babam böyle bir şeyi duysa kızımı kimlere emanet ediyorum der. ve bu adam benim evde daha rahat giyindiğim hallerimi de gördü. ev hali sonuçta. neler düşündü kurdu kim bilir.teyzemleri çok severim, bu dünyada anne babamdan sonra en sevdiğim kişi teyzemdir. böyle bir şeyin ara bulandırmasından korkuyorum..
bu ay sonunda anneannemi almaya onlara gitmek zorundayım.. kasım ayında yaşadığım şehre askere gelecek, aralıkta dönecek.. bizde de kalacak. nasıl davranmalıyım ne yapmalıyım lütfen akıl verin..:KK43:
Benim gözümde kardeş neyse kuzen de odur.baska türlüsünü düşünmek bile midemi bulandırıyor.siz zaten gerekeni yapmışsınız.
Olabildiğince mesafeli davranın asla beraber bir yerlere gitmeyin, tavrınızı net koyun.
Annenize söyleseniz,bilgisi olması açısından teyzenize anlatmaması şartıyla?teyzenizle arasi açılır mı?
Erkek milletinden cidden tiksiniyorum artık yüzde 70' i karaktersiz...fırsatını bulunca her karşı cinse hallenecek yapıdalar.

Bence aileniz duysun, sizin evde de kalmasın.
Neden yaptığı şey unutulsun, bir şey olmamış gibi hayatına devam etsin ki. İğrenç bir teklifte bulunmuş, buna uygun muamele görsün.
Bir de yarın bir gün deli anına denk gelir, sizi kıskanır falan bu olay bir yayılır. Aileniz de sizi suçlar , "madem böyle bir şey vardı neden söylemedin,adam bizde kaldı onca zaman" diye

Bunu annenize söylemeniz en doğrusu, sonuçta size gelip kalacak.Farkli davranip ortalığı karıştıracak bir tipse mevzuyu toparlamaniz zor olur.Asla yapmaz demeyin,sizi kafaya taktiysa zor duruma düşürüp evlenmeye mecbur bırakabilir.Anneniz sonradan öğrense kendisini aldatılmış hisseder Ben olsam en baştan bilmek isterdim,ona göre kızımı korurdum.

o konuşmadan sonra ertesi gün bir daha konuşmayacak mıyız diye mesaj attı, ben de bilmiyorum dedim. kafanı topla yine konuşuruz demiş. cevap vermedim:/
Yumuşak cvp vermeyin kesinlikle annenize söyleyin sizi sıkıştıracak ortam yaratır siz sakladikca gönlü var naz yapıyor diye..bilmiyorum yazmanız bile kararsız kaldığınız yeşil ışık yaktiginizi gösterir ona kusura bakmayın

bu ay sonunda anneannemi almaya onlara gitmek zorundayım.. kasım ayında yaşadığım şehre askere gelecek, aralıkta dönecek.. bizde de kalacak. nasıl davranmalıyım ne yapmalıyım lütfen akıl verin
Annenizle konuşun,
Anneannenizi almaya siz gitmeyin ve size gelip kalmasina musade etmeyin veya o geldiğinde evde kalmayin. Hatta bu tiple asla yalniz kalmamaya dikkat edin.
Midem bulandi yeminle

Ayy bunu okuyunca kafamda neler kurdum. İnşallah psikopat laf anlamayan ruh hastası biri değildir. Çok takıp da sırf zorla iknaya girişmez inşallah. Öyle biriyse bizde kaldığı zaman şöyle böyle oldu şunu bunu yaptık bana umut verdi gibi iftiralara kalkışmasın da.. O potansiyel var mı??

ben 23 yaşındayım, mühendisim. kendimi geçindirecek kadar çalıştığım bir işim var. mutluyum yani.
benim teyzemin benden 3 yaş büyük bir oğlu var, kendisi de kurumsal bir firmada güzel bir departmanda. bunları sırf eğitimsiz, hayatsız insanlar gibi algılamayın diye anlatıyorum. biz kendisiyle çok yakınız yani annelerimiz zaten çok yakın biz de öyle. farklı şehirlerdeyiz, ben iki hafta önce yıllık iznimde onlara gittim. iki hafta boyunca gezdik, eğlendik, birlikte akşamları dışarı çıktık. içimizi dışımızı biliyoruz yani. tüm sevgililerimizi, flörtlerimizi biliriz. kısa bir süre önce ayrılık yaşadım, hâlâ o kişiyi sevdiğimi de bilir. ben oradan döndüm, her zamanki gibi konuşuyoruz. önce şöyle bir konu açıldı. kasımda askere gidecek bir aylık telefonumu sana vereceğim en güvendiğim kişi sensin kredi ödemelerimi yaparsın maaşım yatınca dedi. bunu birkaç sefer daha söylemişti öncesinde. ben de takılarak niye yaa benden başka güvendiğin de vardır diyince birden konuyu farklı yöne çekti. içimde tutmaktan çok sıkıldım, sen burdayken çok iyi anlaşacağımızı düşündüm, başkalarında düşününce çok saçma kuzenle evlenmek ama ben istiyorum seni yalan söyleyemem dedi. ben hiçbir zaman bu gözle bakmadım. afalladım. her şeyi kafasında mantığına oturtmaya çalıştığını, ben de olumlu bakarsam ailelere kendisinin açıklayacağını falan. ben çok şaşırdığımı ve istemediğimi söyledim. biraz ısrar etti. ben kuzenime bu gözle bakamayacağımı söyledim. bu sefer bizim diğer teyzemizin de aynı bu şekil evlilik yaptığını söyleyerek normalleştirmeye çalıştı. ikna olmadım tabii ki yazarken bile tiksinmeye başladım..
biz aralık ayında gece kokoreç yemeye gitmiştik oradaki amca bizi evli sanmıştı, bizde yok kuzeniz demiştik. işte neden olmasın falan demişti bize. o zamandan beri bunu düşündüğünü söyledi.. açıkçası umrumda değil sevgisi düşüncesi ama bunu ailelerin duymasından korkuyorum. mesajları silmedim hepsi duruyor. babam böyle bir şeyi duysa kızımı kimlere emanet ediyorum der. ve bu adam benim evde daha rahat giyindiğim hallerimi de gördü. ev hali sonuçta. neler düşündü kurdu kim bilir.teyzemleri çok severim, bu dünyada anne babamdan sonra en sevdiğim kişi teyzemdir. böyle bir şeyin ara bulandırmasından korkuyorum..
bu ay sonunda anneannemi almaya onlara gitmek zorundayım.. kasım ayında yaşadığım şehre askere gelecek, aralıkta dönecek.. bizde de kalacak. nasıl davranmalıyım ne yapmalıyım lütfen akıl verin..:KK43:
Ablam gibi sevdiğim yaşı yakın bir halam var. Bir de halamın kuzeni. O zamanlar çok iyi anlasan kuzenler bunlar. Bir gün oğlan kız bakmaya gidiyor memlekete biz de gezmeye beraber. O sırada biri diyor ki yaşlı bir amca yanında mis gibi kız var ne kız bakıyorsun. O zamana kadar hiç o gözle bakmamıştım diyor çocuk ve kıza bir süre sonra açılıyor. Ailede kıyamet kopuyor önce sonra da işte daha iyisi mi olacak deniyor. Halam da babası ile kavgalı önce hayır diyor sonra o evden kaçmak için kabul ediyor. Düğüne yakın pişman oluyor ama artık geç kalıyor. Neyse bu ikisi evleniyor enistem/ amcam dünyanın en iyi insanı. Halam ilk yıl sevmedim ama sonra yavaş yavaş sevmeye basladim anlattıkça diyor ve şu an çok mutlular. 20 yılı geçti ve bu kadar didisen ama hemen barışan eglenceli çift görmedim. Şimdi bu bardağın doku tarafı. Boş tarafı su; dünya güzeli bir kızları var maşallah tip fakültesinde zeki tatlı. Ama akraba evliliği dolayısı ile kızın bir bacağı kısa ve toparlıyor ve bu ceza ana babaya değil yeni doğan bebeğe kesildi. Yakın akraba ile evlilik sizin için doğru olsa bile, kuzen için doğru olsa bile hatta aile için bile doğru olsa acaba doğacak bebeğin onayı var mı buna?

Ablam gibi sevdiğim yaşı yakın bir halam var. Bir de halamın kuzeni. O zamanlar çok iyi anlasan kuzenler bunlar. Bir gün oğlan kız bakmaya gidiyor memlekete biz de gezmeye beraber. O sırada biri diyor ki yaşlı bir amca yanında mis gibi kız var ne kız bakıyorsun. O zamana kadar hiç o gözle bakmamıştım diyor çocuk ve kıza bir süre sonra açılıyor. Ailede kıyamet kopuyor önce sonra da işte daha iyisi mi olacak deniyor. Halam da babası ile kavgalı önce hayır diyor sonra o evden kaçmak için kabul ediyor. Düğüne yakın pişman oluyor ama artık geç kalıyor. Neyse bu ikisi evleniyor enistem/ amcam dünyanın en iyi insanı. Halam ilk yıl sevmedim ama sonra yavaş yavaş sevmeye basladim anlattıkça diyor ve şu an çok mutlular. 20 yılı geçti ve bu kadar didisen ama hemen barışan eglenceli çift görmedim. Şimdi bu bardağın doku tarafı. Boş tarafı su; dünya güzeli bir kızları var maşallah tip fakültesinde zeki tatlı. Ama akraba evliliği dolayısı ile kızın bir bacağı kısa ve toparlıyor ve bu ceza ana babaya değil yeni doğan bebeğe kesildi. Yakın akraba ile evlilik sizin için doğru olsa bile, kuzen için doğru olsa bile hatta aile için bile doğru olsa acaba doğacak bebeğin onayı var mı buna?
İlk aklıma gelen şeylerden birisi buydu benimde...Bazı seyler kaderdir ama bu bir kader değil.Bile bile lades.
Dünyada başka eş adayı mı yok? Gerçekten şu zamanda hâlâ bile bile kuzen evlilikleri,akraba evlilikleri nasıl yapılıyor anlam veremiyorum.
Konu sahibi için söylemiyorum o zaten gerekli tepkiyi vermiş olumlu bakmıyor.
Bana göre kuzene o gözle bakmak bile mide bulandirici ama zil zurna delice bir aşk olsa bile olmaz,olmamalı.

Balkan göçmeniyim. Bu konuya bakış açım ve kuzenlerimle nasıl yetiştiğimi düşününce sizinle empati bile kuramıyorum. Üzgünüm bir daha görüşmemelisiniz. Telefonunu falan almayın, bu işin sonunda size b.k atacak gibi hissediyorum.
Bizde balkan göçmeniyiz bizde asla olmaz böyle akraba evlilikleri bilirsiniz kuzenler kardeşimiz olarak yetişiriz hep öyle derler yani.

Geçmişte bu hataya dusuluyormus ama artık asla olmamalı Kesinlikle geri adm atmayın.

Valla kuzenle evlenen var mı yok değil ama kardeş gibi büyüyüp sonra o gözle bakmak tuhaf geldi😅kendi kuzenlerime asla o gözle bakamazdım herhalde.bir süre mesafe koyun yani hayatınızdan atacağınız biride değil artık bayramda seyranda görüşürsünüz mecbur.
Bana da o kısmı kötü geldi. Bizde özellikle bir önceki kuşakta çok yaygın kuzen evliliği. Şu dönemde de hala devam ettiren var. Açıkçası ensest gibi algilamiyorum o sebepten. Kendim asla akraba bile düşünmedim. Kuzen de düşünmezdim. Ama küçükken dayımın oglunu oldukça begeniyordum. Kuzen evliliği yaygın olduğu için de hep mesafeli büyümüştük. Dolayısı ile çocukken hoşlanmak garip gelmiyordu. Bir de kardeş gibi büyüdüğüm kuzenim var. Onla annelerimiz sık gorustugu için kardeş gibi büyüdük. O bana böyle bişi dese direkt ensest gibi algılarım. Diğerlerinden böyle bir istek gelse kültürel olarak garip gelmez ama kardeş gibi büyüdüğüm kuzenim böyle bir şey dese midem bulanır.

Siz istemedikçe ısrar etmeyecektir inşallah. Duyurursa ailede nasıl bir kopmanin olacağını söyleyin. Kardeş gibi de desek kardeş değiliz kuzenlerle, o yuzden ben hıc tam rahat davrananadim erkek kuzenler yanında. Ev halimle kalamadım.

İlk aklıma gelen şeylerden birisi buydu benimde...Bazı seyler kaderdir ama bu bir kader değil.Bile bile lades.
Dünyada başka eş adayı mı yok? Gerçekten şu zamanda hâlâ bile bile kuzen evlilikleri,akraba evlilikleri nasıl yapılıyor anlam veremiyorum.
Konu sahibi için söylemiyorum o zaten gerekli tepkiyi vermiş olumlu bakmıyor.
Bana göre kuzene o gözle bakmak bile mide bulandirici ama zil zurna delice bir aşk olsa bile olmaz,olmamalı.
Çok haklısınız bende katılıyorum bu dediklerinize. Şahsen bende doğru bulmuyorum ama ne yazikki yaşadığım bölgede yada insanların kafasında bu normal geliyor. Onlara bu durumun yanlış olduğunu anlatmaya çalışsam bile anlamak istemiyorlar. Benim tarafımda olanların akraba evliliği genel çocuğunluğu görücü usulüyle yapılıyor. Yani kız okumamış oluyor. Babası da kız yabancıya gitmesin, bir gün kapının önüne geri koyulmasin, üzülmesin falan diye bahanelerle kızın da aklını çelerek bu olaya evet diyor. Bunu en iyi ben biliyorum çünkü ablam ve kız kardeşim öyle evlendi. Biri dayımın oğluyla biri amcamın oğluyla. Ne kadar itiraz etsemde ablam ve kız kardeşim tepkilerini ortaya koyamadiklari için elimden hiç bir şey gelmedi. Şuan bana da yüzsüz gibi akrabalarim gelir görücüye. Eğer gelir de bana bu akraba ile evlendirmeye çalışırsanız bu evden anında giderim haberiniz olsun deyip Ciddi anlamda tepkimi koydum. Sadece akraba evliliği de değil başlık parasi da mide bulandırıcı. Mal gibi hisseder insan kendini. Ve bu uygulamalar hala var. Bitmiyor da. işte ne yapsan da ne etsende o cahil insanların( kendi ailemde dahil) kafasından bu saçmalıkları söküp atamıyorsun.

X