Kuzenime gelen görücü, maddiyat sıkıntı olur mu?

Mutsuz olur tabiki. İstesekde istemesekte maddiyat hele şu şartlarda önemli. Belkide çocuk kız ailesinin durumunu biliyor ve ona göre yanaşıyor. Malesef devir böyle.

Bizim bir akrabanın başına geldi böyle bsy, kız tek çocuk markalar özel okullar dolgular botokslar, buna biri talip oluyor annesinin iş yerinden arkadaşının oğlu tanıştırıyorlar, kızın annesi başta bunları iyi birşey sanıyor ama sonradan anlıyor durumu, bizim kız da çocuğu beğenmiş, çocuk kıza diyor ki senin annenin 3 evi varmış birinde biz oturalım yoksa benim annemle yaşarız, bizim kızın annesi de kıza diyor ki tamam git onlarla yaşa benden de anne ben botoks yaptırcam anne ben partiye gidicem diye sakın para isteme git kaynananın evini temizle kız sonra tutuştu ayrıldı

Her gördüğüyle evlenmek için masaya niye oturuyor kuzenin? 24 yaşındaki insan birini kırmamak için buluşmaz o kadar yokluk içinde mi? (Maddi yokluk değil)
Hem beğenmemeiiler birbirlerini hem de o yola girmişler nikahtan sonra düşünürler artık diğer uyumsuzlukları eminim daha neler neler vardır. En kötü ikinci çocuktan sonra düşünmeye başlasınlar birbirlerine uygunlar mı değiller mi diye. Üstüne başına kaynana bile karışmış daha bismillah süphanallah

şurası çok acaip değil mi:

hem babam icralık oldu diyor
hem birikmişim var diyor
abicim baban icralıksa senin de kenarda paran varsa ver, icralık olana kadar neredeydin? ve bunları neden daha dün 1 bugün 2 yeni tanıştığın kıza anlatıyorsun?
hadi ailesiyle öyle çok bir maddi alakası filan yok diyelim, annem uzun tırnak sevmez,kıyafetine de dikkat etsin dedi" diyecek kadar anacı erkek anasının icralık olup sokakta kalmasına "olabilir, onların evi onların geçimi" der mi gerçekten?
hiç tutarlı gelmedi bana

Evliliği tv dizilerindeki höt zöt bağırmalı ittirip kaktırıp öpüvermeli iç diyaloglu sahneler gibi sanıyorlar herhalde. Akşam tencere kaynamak zorunda, boklu tuvaleti evde biri temizlemek zorunda, çamaşır- bulaşık-ütü- derleme toplana toz alma falan cabası. Safi hesap vermeden yaşanacak tensel ihtiyaçlar aklına geliyor evlenmek diyince en genç tiplerin. Bir de üst baş alıp gezmek.
Hı botoks yaptırır elin adamı sana hıııı

İstersen sen çalışma benim maaşımla geçinmeye çalışırız her şeyi istediğin gibi yapıcam birikimim var demiş ama işte ama bana göre hepsi laf
Olmayabilir aslında. Dayınızın evlerinden haberdardırlar, kira vermeyiz diyorlardır. Kadının ilk görüşmeden sonra giyim kuşama karışması zihniyetlerini gösteriyor zaten. "Otur, çocuk bak"... Kuzeninizin hayalindeki evlilik, eş vs böyle ise devam etsin konuşmaya, yok değil ise konuşmayı bitirsin. Hoşlantı vs kalmıyor mutlu olmadıktan sonra ..

İşin komik kısmı erkekler istediği şekle sokuyorda. Kadınların erkekleri değiştirebildiğine şahit olmadım. Ama çevremde erkek için birçok sevdiği, kıymet verdiği, düzeni, alışkanlığından vazgeçen kızlar oldu. Keşke taviz vermeseler ama seni sen olduğun için kabul etmeyen birine fedakarlık yapmak çok kötü.

Evet kuzenimde bir daha bulabilir miyim herkes eğlence kafasında dedi

Bu da yeme kafasında. Sanki düzgün mü? Yağlı kapı bulduk diye iyi davranıyor.

İcralıklar kirayı ödeyememekten.

Evlenince iki ağlayıp sızlayınca cimri dediğin dayım kızına dayanamaz evlerinden birine oturtur illaki. Bunlar bunu hesap ediyorlar.

İcra olayı var sıkıntı.Maddi durumu iyi olduğu için kıza göz koymuş olabilirler.
Her ne kadar iyi olsada rahata alıştı ise Maddi durumu kötü biriyle zorlanır.
Yinede acele etmezsin.Tanisin oğlanın huyunu suyunu.

Daha kötüsü düşünmüştüm ben yazmadım.Dayinin evleri de icralık yapabilirler.

İşlerine gelince değiştiriyorlar başka bir şey değil bizim kızlar daha ortada fol yokken değiştirmeye başlıyor son sevgilimden aile konusunda bakış açısını değiştirmediği adım atmadığı içinbu konudan ayrıldım ama benim için içki içiyormuş diye bunu bir lütüfmuş gibi söyledi ki ben asla içmesini istemedim ondan önceki sevgilim de kendi kendine içmeye başlamıştı

Yahu siz niye habire birileri için teması DAİMA para, maddiyat olan konular açıyorsunuz??

Konularınız öyle tuhaf ki, yerine oturmayan parçalar var yani.

İşinize gelen yorumlara cevap verip diğerlerini hiç takmıyorsunuz bile, ansızın gidip yeni bir konu açarak geliyorsunuz. Bence saygısızca bir davranış. İnsanlar emek verip konunuza yorum yapıyor, siz de bir zahmet cevap verin yani.

Uzak dursun, o senedin altından ne çıkacağı hiç belli olmaz, ortada kumar bağımlısı bir kp olma olasılığı yüksek geldi bana. Boş senet tefeci işidir, başlarını kurtaramazlar. Giyim kuşam işi de ayrı felaket, hani beğenmişti şimdi giyimime mi maydonoz olmaya kalkışmış

boş kağıda imza atmak nedir kandırmaya çalışıyorlar. bağlanmadan bitirsin ayrıca kaynana pek sevimli gelmedi bana. okuyorsa bu mesajları aklı da varsa biraz bu icralık aileye babasının evini kaptirmasin.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…