Kuzenime gelen görücü, maddiyat sıkıntı olur mu?

Bayılıyorum böyle insanlara ya sanki araba alıyor sonra modifiye edecek fiziksel beğeniyor ama kıyafeti değiştirelim şöyle yapalım diye daha dayatıyor hiçbir şey yokken ortada
Sorunuzun cevabına gelirsek bence olmaz reddetsin daha hiçbir şey başlamadan hoşlantı hormonel geçer

Merhaba dayımın kızı için konu açtım. Kendisi rahat, gezmeyi seven ailesinin maddi durumu şimdi şartlara göre iyi bir kız. 24 yaşında geçen anneannemdemizdeyken 20 yıl önce ki komşusu geldi ve kuzenimi oğlu için çok beğendi. Kızda kırmamak için “teyze allah büyük olursa olur evlenmeyi düşünmüyorum pek yemek yapmayı falan bilmiyorum” dedi ama kadın ısrarla instagram istedi. Biz unuttuk geçmişti kadın oğluna demiş akşam kuzenimi eklemişler ve oğlu ile kuzenim konuşmuş buluşmuş birbirlerinden baya hoşlanmışlar . Çocuk 29 yaşında ve çok efendi saygılı biriymiş. Ama durumları kuzenimden daha kötü kirada oturuyorlar ve dayımın 3 evi ve arabası var. Kuzenim çalışıyor ve maaşını eve vermiyor dayım istemiyor çünkü. Dayım evi olan birini istese de kız iyi biriyse ilerde çalışıp beraber alırız kafasında ama bugün çocuk kuzenime ev sahibi bizi icraya vermiş babam 2 sene önce imza atmış boş kağıda falan demiş. Şimdi kuzenim diyor ki evet çok iyi bir çocuk ama ilerde mutsuz olur muyum? Ayrıca çocuğun annesi çocuğa kıza giyim konusunu söyledin mi demiş, çocukta güya o ikimizin arasında anne gerekeni konuştuk demiş kuzenim kararsız hem maddiyat hem kaynana konusunda
Maddiyata bir şey diyemem ama uygun değiller. Kıyafet meselesi, annenin her şeye karışması falan olmaz

Kayınvalide kızın ailesini, maddi durumunu kesin biliyordur buna yüzde yüz eminim. Oğlum rahat yaşar bizi de yaşatır düşüncesi ile o kadar ısrarda bulunmuşlardır. Kaldı ki kıyafete daha ilk günden karışacak kayınvalide evlendiğinde neler yapar düşünmek bile istemiyorum. Kendi annesi babası bile karışmazken uyarmak onlara mı kalmış. Görücü usulü dendiğinde benim bildiğim bazı şeyler denk olur. Bunda belli ki hayat görüşleri ve maddi olanaklar taban tabana zıt. Çocuk ilk günden beyefendi beyendi oturmuş kendini tanıtmış. Ne yapacaktı ki başka,ilk günden evlenince babamın borçlarını ödememiz lazım, kıyafetlerin çok açık kot pantalon giymene izin vermiyorum mu diyecekti

Evet kuzenimde bir daha bulabilir miyim herkes eğlence kafasında dedi
Bak nasıl bildim. Ya huu. Milyonlarca erkek var bu ülkede. Bu milyonlarca erkekten %99 eğlence kafasında da bir tek bu mu değil.
Artık bu kızlarımız bu saçma kafadan çıkmalı yaa. Her zaman iyinin iyisi vardır.

Merhaba dayımın kızı için konu açtım. Kendisi rahat, gezmeyi seven ailesinin maddi durumu şimdi şartlara göre iyi bir kız. 24 yaşında geçen anneannemdemizdeyken 20 yıl önce ki komşusu geldi ve kuzenimi oğlu için çok beğendi. Kızda kırmamak için “teyze allah büyük olursa olur evlenmeyi düşünmüyorum pek yemek yapmayı falan bilmiyorum” dedi ama kadın ısrarla instagram istedi. Biz unuttuk geçmişti kadın oğluna demiş akşam kuzenimi eklemişler ve oğlu ile kuzenim konuşmuş buluşmuş birbirlerinden baya hoşlanmışlar . Çocuk 29 yaşında ve çok efendi saygılı biriymiş. Ama durumları kuzenimden daha kötü kirada oturuyorlar ve dayımın 3 evi ve arabası var. Kuzenim çalışıyor ve maaşını eve vermiyor dayım istemiyor çünkü. Dayım evi olan birini istese de kız iyi biriyse ilerde çalışıp beraber alırız kafasında ama bugün çocuk kuzenime ev sahibi bizi icraya vermiş babam 2 sene önce imza atmış boş kağıda falan demiş. Şimdi kuzenim diyor ki evet çok iyi bir çocuk ama ilerde mutsuz olur muyum? Ayrıca çocuğun annesi çocuğa kıza giyim konusunu söyledin mi demiş, çocukta güya o ikimizin arasında anne gerekeni konuştuk demiş kuzenim kararsız hem maddiyat hem kaynana konusunda
Bence sıkıntı çıkar.

Son düzenleme:
Boş kağıt dediği tahliye taahhüdüdür. Dava bitince evden çıkartılacaklar. Eski ödedikleri kira atıyorum 5.000 ise şimdi piyasada kira neyse onu verecekler.
Ev sahibi aramıştır çıkın demiştir, çıkmamışlardır. Maddiyatı olan insan evi tahliye eder. Dava sonuçlanınca kirayı ödeyebileceklerini sanmıyorum. Kuzeninin sevgilisi destek olacaktır. Param var demesi faso fiso, ne kadar birikmişi var? Davalık olmayı beklediyse öyle çokta parası yoktur.
Para önemli. Parasız insanla evlenilmez bu devirde. Aklını başına alsın, kuzenin sürünür.

İnsanların hem fakir hem taleplerinin olmasını kabullenemiyorum 😂
Bende kabullenemiyorum çalışan yaşı küçük çıtır kızı alacaksın birde üstüne eğitir gibi onu giymesin bunu giymesin, menfaatçiler çok bilendim inş kız gözünü açar da sümüğünü bile atmaz bu kekolara

Bastan fiyasko. Her dogruda her yerde soylenmez babam gibi hemen atlamis ortaya. Neyse Allahtan sinsi degil de kiz aklini kullansa hayatini yakmaz. İki fakir gonul birlesince samanlik seyran olmuyor bilgisi olsun. Evet evi olanlar zengin olanlar da iyi cikacak diye birsey yok. Ama o eskiden di aman zengin bulacaksin batmayacagi ne malum olayi. Disarda hem efendi hem duzgun borcsuz harcsiz dumduz yasayan karisini mutlu eden yalansiz adamlar var onlardan birini bulsun

En itici kısmı kayınvalidenin şimdiden kıyafeti söylemesi müstakbel damadın bunu kıza yansıtması. Pek dengeyi kuramaz. Bu devirde maddiyat da önemsiz değil. İcralıksa babaya da yardım etmek ister. Daha yaşı küçük kuzeninizin aşk da yok. Görüşme ile olmuş bir şey gerek yok uzatmaya.

Gerçekçi olmak lazım. Tanışma aşamasında erkekler karışmıyorum ayağına yatıp evlenince giydiğine, gittiği yerlere karışır hele ki annesinin sözünden çok etkileniyorsa eyvah. Baba yüzünden ev icralık olduysa annesiyle yaşamış ve öyle olacak gibi görünüyor. Maddi kısmı da bence önemli zira kız rahat büyümüş biri oğlan da kızın eve destek olmasını isteyecek çünkü ev zaten icra bırak kızın isteklerini karşılamayı kendisinden maddi talepte bile bulunabilir.
Ama kimi insan çok sever aşık olur ben onunla her şekil yaşarım der o ayrı. Fakat kuzeniniz aşık değil hoşlanmış ve alıştığı hayattan kopması zor olur.

Bu iş olmaz, maddiyat neyse de kılık kıyafet konusu sıkıntı daha şimdiden daha fol yok yumurta yok. Müstakbel kv de uyanık nereye kapak atacağını biliyor
Kıza talip olan o, kıyafetini görmemiş mi? Ona göre seçse imiş.
Bu iş baştan sorunlu sırf bu sebeple

X