Kuslarimiz Hakkinda Sorular ve Cevaplar

kızlar bendede papağan var, hamiş kalmadan önce almıştık.
şimdi hamişim ve çevremden laf duyuyorum aman kuşun yanında durma, aman onu yapma bunu yapma diye..

kendime her heyvan alışımda çevremden tepki almak zorundamıyım çok üzülüyorum artık.
gerci bunları diyenlerde hep iiçinde hayvan sevgısı olmayanlar:110:

neyse varmıdır sizce bi zararı
Kimse emin değil bu konuda.
Ben besliyorum, bence bir zararı yok. Kadın doğum doktorumuz da (karı-koca) hamileyken evde kedisi olduğunu söylemişti.
Kanıtlanmış bir durum yok.

Kimse emin değil bu konuda.
Ben besliyorum, bence bir zararı yok. Kadın doğum doktorumuz da (karı-koca) hamileyken evde kedisi olduğunu söylemişti.
Kanıtlanmış bir durum yok.

diimi benimde düşüncem bu yönde , Rabbim korusun inşallah:nazar:

Şöyle bir mantık geliştirsek aslında biraz;
Kırsal kesimde yaşayan hamileler kedisiyle de, köpeğiyle de, keçisiyle de ineğiyle de iç içe yaşıyor, hangi birinin çocuğu sırf bu sebepten hasta doğuyor, biz hala evdeki kuşun tüyünden işkilleniyoruz yav hayret bişiy yani...

kızlar bendede papağan var, hamiş kalmadan önce almıştık.
şimdi hamişim ve çevremden laf duyuyorum aman kuşun yanında durma, aman onu yapma bunu yapma diye..

kendime her heyvan alışımda çevremden tepki almak zorundamıyım çok üzülüyorum artık.
gerci bunları diyenlerde hep iiçinde hayvan sevgısı olmayanlar:110:

neyse varmıdır sizce bi zararı
Canım kesinlikle bişey olmuyor..Ben veterinerlik okuyorum.Ayrıca komşum dahiliye uzmanı ve hiçbirşekilde olumsuz etkisi yokmuş aksine çocukların bağışıklık sistemi güçlü oluyormuş..Yakınlarda okuduğm bi makale; hayvanlarla uyuyan çocukların akciğer sisteminin fazlasıyla güçlü ve sağlıklı olduğunu kanıtlamış..
Bebeğine sağlıkla kavuşursun inşallah..
Ama lütfen evladın olacak diye hayvan evladını terketme :KK43:
Eski kafalı cahil insanlar böyle laflarla kaç hayvanı yuvasız bıraktı kimbilir.....

Canım kesinlikle bişey olmuyor..Ben veterinerlik okuyorum.Ayrıca komşum dahiliye uzmanı ve hiçbirşekilde olumsuz etkisi yokmuş aksine çocukların bağışıklık sistemi güçlü oluyormuş..Yakınlarda okuduğm bi makale; hayvanlarla uyuyan çocukların akciğer sisteminin fazlasıyla güçlü ve sağlıklı olduğunu kanıtlamış..
Bebeğine sağlıkla kavuşursun inşallah..
Ama lütfen evladın olacak diye hayvan evladını terketme :KK43:
Eski kafalı cahil insanlar böyle laflarla kaç hayvanı yuvasız bıraktı kimbilir.....

içimi rahatlattın gerçekten sağol canım. tabi keşke herkez senin düşüncende olsa. tam tersi kuşla aynı odada uyuyunca çok zararlı olduğuna inanmış gitmiş herkez.
sanırım kuş annemlere gidecek bir süre istemesemde..
bende sık gittiğimden yabancılık çekmez diye düşünüyorum.
nasipse sonra geri alırım.
hayvanlar kadar masum şeymi var anlamıyorum:KK51:

Kizlar 2 yasinda muhabbet kusum var. Uzun suredir gozlerinde sknti var. Kısık bi sekilde sulu ve kizarik. Kac gundur arastriyorum. Sanirim göz nezlesi oldu. Ne yapmam gerekiyor. Kuşçuya gdip danisicam ama sizlere de sormak istedim. Yardimci olursaniz cooooook sevinirim.

İyi Akşamlar kızlar eşimde dün muhabbet kuşu almış adını oğlumla pamuk koyduk :KK68:
kuş 45 günlük satan adam sürekli kendimize alıştırmamamizi söyledi eşim eline omzunda gezdiriyor ama bu iyi biseymi bilemedik daha küçük olduğu için incinmesinden korkuyorum.
Bide bakımı ilgili bilgi verirseniz sevinirim.

Elinize alışsın zaten o zaman sizi yadırgamaz sizinle daha da ilgili olur kafesine ayna ve tahta oyuncaklar koymayın konuşturmak istiyorsanız ama ilk günler avucunuza almaktan kaçının korkar ve size güvenmez kendisi zamanla elinizi tünek yaparsanız gelir bu size güvendiğinin bir göstergesidir sabırlı olun size alışacaktır kuşunuza uzak kalmayın

Arkadaslar benm disi kus 2 3 yasinda erkek kus ise 6 aylik surekli kavga ediolar disinin kuyrugu dusuk duruo karni biraz sis gbi yuvalikla fazla ilgilenmio ben yuvaliga koyuyom kapagini kapatiom talaslari atio ortasini acio bulundugu yern ilk yuvaligi taktigimda kendi girdi ilgilenir gbi talaslar atti asagi hamilemi anlamiyorudmda yardm eder misiniz?

Eklentiler

• 20151109_194729.jpg
    20151109_194729.jpg
    88,5 KB · Görüntüleme: 63
  • 20151109_194737.jpg
    20151109_194737.jpg
    94,4 KB · Görüntüleme: 60
Esi yoksa muhtemelen kizişmiş ve eş istiyordur.yada bir sekilde cani acimis ve size olan guveni kalmamis ondan isiriyordur.yani kendini koruma ic gudusu.

Arkadaslar iki tane muhbbet kusum var biri erkek biri disi surekli kavga ediyolar disi surekli erkeqi dovuyo yanina yaklastirmiyo ndn acba bilgisi olan yardim etsn ltfen

Ne yapmam qerek peki kusu aldqm yere tekrr qtrdum adm mevsimlerden dolayi disi yaklastrmaz kendine dedi bnde tekrr qetrdim

Ne yapmam qerek peki kusu aldqm yere tekrr qtrdum adm mevsimlerden dolayi disi yaklastrmaz kendine dedi bnde tekrr qetrdim
Mevsimlerden dolayi yaklastirmiyorlar ise benim kuslarin suan 6 yumurtasi var onlar nerden geldi :KK39:Yok oyle bisey cnm.eslerden birinin degismesi gerekiyor.yoksa ciddi anlamda bir birlerine zarar vere bilirler.disiyi sevdiyseniz erkek kuslarin bulundugu salmaya birakin esini kendi secsin.yok disiyi degistirmek isterseniz sizdeki erkegi disilerin bulundugu salmaya birakin.ona yanasan disiyi alin.dedigim gibi disiler secicidir.her erkekle es olmazlar.

X