Aile Planlaması Kürtaj olmak istiyorum..

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

papatya3506

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Kasım 2011
22
0
merhaba ben 2 yıllık evlı bır bayanım...2 yıl once bır kere kürtaj oldum fakat şimdide isteyerek hamıle kaldım ..Ancak kendımı hazır hıssetmıyorum ve aldırmak ıstıyorum eşim bu konuda yanımda olacagını ama bundan sonra cocuk ıstemedıgını sıtemkar bır sekılde soyledı..ne yapacagımı şaşırdım bır yandan hazır degılım bır yandanda eşimin bu sozlerı..yardımcı olurmusunuz ?

sakın yapma sakın!! 1.yi aldırmışsın zaten 2.yi de aldırırsan bir daha hamile kalma şansın büyük ihtimalle olmayacak..1. kürtajdan sonra zorken bile sen hamile kalmışsın çok şanslısın allah sana böyle birşey nasip etmiş..

ne kadar çok anne olmak isteyen olupta düşük yapan insan var.. insanlar bunun için yıllarca uğraşır tevadi oluyor vucutlarına olmadık şeyler yapılıyor sağlıklarından vazgeciyorlar ama yine de olmuyor..sana bahşedilen şeyi "hazır değilim" diyerek o cocuğun yaşam hakkını elinden alamazsın..eşine de bu üzüntüyü veremezsin..yine şanslısın ki eşin aldığın karara saygı göstermiş..sana sunduğu teklifde de çok haklı..çünkü tekrar hamile kalıp aldırma durumlarına girip üzülmek istemiyor..

eminim doğurduğunda ilk cocugunu aldırdığına bile pişman olacaksın

lütfen yapma

merhaba ben 2 yıllık evlı bır bayanım...2 yıl once bır kere kürtaj oldum fakat şimdide isteyerek hamıle kaldım ..Ancak kendımı hazır hıssetmıyorum ve aldırmak ıstıyorum eşim bu konuda yanımda olacagını ama bundan sonra cocuk ıstemedıgını sıtemkar bır sekılde soyledı..ne yapacagımı şaşırdım bır yandan hazır degılım bır yandanda eşimin bu sozlerı..yardımcı olurmusunuz ?

Ne saçma! Kendi hayatinla alakalı bir kararı bizden tavsiye alarakmi yapacaksın??
Cocuk için hazır olmak ne demek??? 3. Bebeğime hamileyim hazır olmak hazır hissetmek nedir bilemiyorum!!
Ne olmasını bekledin acaba?!!
Bu kadar insan dogururken nasıl planlar yapıyor bunumu düşündün?
Kusura bakma ama çok çok çok saçma
Madem isteyerek hamile kaldın o zaman doğur
Yok ikilemlerle doluyum çelişki insaniyim diyorsan burdan tavsiye alma herkesin dediğini yapmaya çalışırsın çünkü
Unutmalı bu bebeği öldürdükten sonra bir daha asla istesende cocuk sahibi olamayabilursin gerçi bunuda istemissin ya! Nasıl istemekse o?!
İki kızım var umarım onlar karakter sahibi insanlar olurlar

Son düzenleme:
İsteyerek hamile kaldın, hazır değilsin aldırmak istiyorsun...
Pardon ama çocuk oyuncağı mı bu?
Bir tavsiyede bulunamayacağım, eşin haklı...

Tırnak kesip atmıyorsun farkındasın değil mi.O bir can.Yazacak çok şey var ama sen nasılsa bildiğini yapacaksın.yazık çok yazık.Madem aile planlaması bölümüne konu açtın 2 kürtajdan önce korunma yöntemlerine bi baksaydın.

İsteyerek hamile kalıp da daha sonra hazır olmadığını söylemene anlam veremedim. Hazırmışsın ki bu bebeğe hamile kalmayı istemişsin ve Allah da sana bu güzelliği nasip etmiş. Şimdi duyguların karışmıştır, belki de bebeğin vereceği sorumluluk duygusundan dolayı paniklemişsindir. İyi düşün derim. Bir tanesine kıymışsın buna da kıyma. Sen bebeğini bir doğur bak o zaman ilkini de aldırdığına pişman olacaksın. O kadar mucizeler yaratıyor ki bu minik canlar hayatımızda bu güzelliklerden eşini de kendini de mahrum etme. Benim bir yaşında bir kızım var, Allah nasip ederse iki ay sonra tekrar doğum yapacağım. Sürpriz bir bebekti bizim için ama bir an bile aldırmak geçmedi aklımdan. Çocuk sahibi olmak için saçını başını yolan insanlar var. Allah bize bunu nasip etmişse nankörlük etmemek gerekir.

eger ısteyerek hamıle kaldıysan neden aldırmak ıstıyorsun anlamadım ama bu durum esınle aranı bozacaktır bence

sonra yne konu acarsın esım bana karsı ılgısız soyle boyle dıye hem bebek ne kadar guzel bırsey bence aldırma ıyı dusunmeye calıs

Kimine aş verip diş vermez , kimine diş verir aş vermez...Çevrende gördüğün minik bir bebeği öldürdüğünü düşün önce...Sonra da benim yaptığımda aynı şey de kendi kendine.Vicdanın sızlamıyorsa bildiğini yap çünkü sende merhamet ve vicdan kalmamış demektir.Sızlıyorsa da doğur ilkini aldırdığınla kal.

Yorumlarınız için teşekkür ederim..Olumlu veya olumsuz..

İnsan ne dyeceğini ne istedıgını bılmıyor bazen bocalıyor...Arada kalıyorsun eşim 2 yılldır cocuk ıstedıugını soyluyor ve sankı baskı yapıyordu bana..kurtulmaktı belkıde amacım onun baskılarından ama bır yandanda bende ıstıyordum...Biraz daha maddi acıdan rahatlamaktı belkı..Dün ciddi şekilde konustu eşim bebegı aldırırsan hayatımdanda çık git dedi...Haklıydı aslında son söz hala kafamda soru işaretlerı olsada bu bebeği doğurucam...

Saygılarımla...

inanamıyorum yaa..
böyle insanalrdan nefret ediyorum ..
o canı siz mi dünyaya getirdiniz de siz canına son veriyorsunuz ..
çocuğu yaparken keyfiniz yerinde oluyor ama iş hamileliğe gelince aldırıyorsunuz pes doğrusu ..
bir de yazıyorsunuz buraya ..
bunun adı tamamen cinayettir..
hazır değilseniz önleminizi alsaydınız ..
sizin keyfinize göre iki tane can dünyaya veda etmiş olack..
bu nasıl vicdan yaa..
biz burda bebek sahibi olmak için kendimizi yırtıyor bir sürü tedavi görüp ,psikolojik olarak hasar görüyoruz. .
siz keyfinize çocuk yapıp aldırıyorsunuz..
sizin gibi insanları şiddetle kınıyorum ..:KK47::KK47::KK47::KK47:47::KK47::
bu kadar mı insanlıktan bir nasibimiz kalmadı yaa:KK47::KK47::KK47::KK47::KK47::KK47:

İnsan ne dyeceğini ne istedıgını bılmıyor bazen bocalıyor...Arada kalıyorsun eşim 2 yılldır cocuk ıstedıugını soyluyor ve sankı baskı yapıyordu bana..kurtulmaktı belkıde amacım onun baskılarından ama bır yandanda bende ıstıyordum...Biraz daha maddi acıdan rahatlamaktı belkı..Dün ciddi şekilde konustu eşim bebegı aldırırsan hayatımdanda çık git dedi...Haklıydı aslında son söz hala kafamda soru işaretlerı olsada bu bebeği doğurucam...

Saygılarımla...

doğru karar almışsınız...:KK9::KK9::KK9:

inanamıyorum yaa..
çocuğu yaparken keyfiniz yerinde oluyor ama iş hamileliğe gelince aldırıyorsunuz pes doğrusu ..
bu nasıl vicdan yaa..
biz burda bebek sahibi olmak için kendimizi yırtıyor bir sürü tedavi görüp ,psikolojik olarak hasar görüyoruz. .
bu kadar mı insanlıktan bir nasibimiz kalmadı yaa:KK47::KK47::KK47::KK47::KK47::KK47:

Hanımefendi verilmiş bir karar değildi sadece yardım almak istedim..Benım gıbı olan ınsanların dusuncelerı onemlıydı ..Ailem burda yok yanlız sayılırım eşimi saymaz isek..Şuan daha rahatım emın olabılırsınız..

bencede sakın ypmmaaa ıst edıgın zmanda olmaz ben bır yıllık evlıgım bende hazr degıldım ama olgunda hıc uzulmedım ama 9 hftalıkken dusdu sıımdı tekrar denıyruz ve cok ıstyrumm

inanamıyorum yaa..
bu nasıl vicdan yaa..
En Büyük KK:nazar::KK54:Bu yorumu tebrik ediyorum...Tam nefret ediyorum diyecekken 2. sayfada karşıma çıkıverdi...kk kadınlarının bazılarına hayranlık duymamak imkansız,,,,,,,,, bazılarına ise NEFRET:KK47:

Bebek kadar büyük bir lütuf ve ıhsan olabilir mi? ALLAH sana nasip etmiş çocuğu olmayan onca kadın var . Eşine ve çocuğuna sıkı sıkıya sarıl . Başkasından fayda yok.Allah her doğanin rızkını verir. inşallah sağlıklı bir evladın olur

hamile kalıyorsunuz iseyerek sonrada yok yanlızım eşimden başka kimsem yok falan filan. hep bahane hep bahane. sanki hamile kalırken yanınızda ordu vardı.
neyse doğru kararı vermişsiniz bebeğinizi kucağınıza aldığınızda önceki kürtajı olduğunuza pişman olacaksınız. hayatın en güzel mucizesine tanık olacaksınız kıymetini bilin.

insanlar insanlıktan çıkmş valla sizmi verdinizde o canı siz alacaksınız zaten bir cinayet işlemişsinz hiç mi vicdan yok sizde ya anlamyorum ben insanları Rabbim merhamet versin size o kadar insan bebek için uğraşrken..

Saygılarımla...

------------------------------------------

X