Kurban bayramı konusu.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu kaynanalar hep mi fesat olur ya. Bir tanede iyisine rastlamadım daha çevremde de öyle hepsi oğlunu gelinini dizinin dibinde istediği gibi her istediğini yaptıracak bir dediğini ikiletmeyecek bunu istiyorlar Haklısın tabi tüm bayramlarda her iki tarafın ailesine de elinden geldiğinden uğranmalı çok ayıp yaptığı. Bencillik işte. Sadece kendi etraflarında dönülsün istiyorlar. Eşiniz orta yolu bulmaya çalışıyor ama sizi de düşünmeli ben annemi babamı ziyaret etmeden o bayramı geçiremezdim. Tabi ki eşimin ailesine de giderim ama full değil Bizim de öyle bayramlar hep köyde geçiyor ama ben gitmiyorum annem gider gelir.

Çok uzattılar artık. Ben olsam bir daha temizlik muhabbeti ya da et lafı çıkarsa “tamam abimde kalıyorum ben, dönüşte kapıdan alırsınız” der gerçekten de o köye gitmez, kapatırdım konuyu. 1 kez tavrı net koymak, her bayram bunu çekmekten iyidir. Yoksa bunlar allem edecek kallem edecek o bayramı burnundan getirecek. Bayramın 2. günü gelir buraya “etler bozulmasın, abine sonra gidelim diyorlar” konusu açarsın.

Eşin gitsin işte sende bilet al git ne dert ettiniz yaYapışık ikiz gibi gezmek zorunda değilsiniz evlendiniz diye benim rahmetli babam çok iyi adamdı annem istemez ise gider kendi ailesini görür gelirdi her seferinde sende gel diye tutturmanın anlamı yok siz kendi ailenizi görün o kendi ailesini bitti.bahaneside var ailesi kurban kesiyor o da yardım etmek durumunda.

Bence hiç uğraşma, yapışık olmana gerek yok, herkes kendi ailesinin yanına gitsin. Onlar da orada saracak bir şey bulamayınca sıkılırlar, eğlenceli olmaz zaten

Kız bana etlerim haa diye çemkirdi ya nasıl sinirlendim. Önceden haberi olmalı dolmuş o onun çemkirmesi. Ayıp valla insan derki git kızım tabiki. Sinirden diyemedim.
Niye desin ki kanarya bak normalde biliyorsun seni severim ve sakin yorumlar yaparım ama artık sende böyle olursan laf vuranda olur . Madem cevap veremiyorsun susup oturacaksin . Verdiğin cevabı gördüm o cevap değil . Etlerim diye cemkirirse bu dünyada sadece siz ve sizin işleriniz yok bende kırk yılın bası o tarafa geliyorum tabi ki abime gideceğim korkuyorsan bizimle yollama etlerini diyeceksin . Temizlik derse ben zaten çalışıyorum çok yoruluyorum bir temizlikçi tutun orda iş yapamam diyeceksin gittin iş bekliyor suratını as otur. Kadın resmen seni kukla gibi hareket ettirmek istiyor sen içten içe cildirip küçük zaferler peşindesin bu ne yetişkinlik ne kendi kararını kendin vermek
Eline bir şeker verilmis susturulmuş çocuk gibisin . Eşinden ayril ortalığa çık bağır diyen yok ama tepki koymayı bilmelisin çok gülüyorsun belki yanlarında çok yakın buluyorlar biraz ciddi otur şakaya vurma cevaplarını sakin ve net söyle.

Fazla pısırıksınız. Herkese hak ettiği cevabı verirseniz içinizde büyümez bunlar. Benzin parası atayım da sus diyen birine saygı gösterseniz ne, göstermeseniz ne? Size ne onların kurbanından, köyünden. Giderken eşiniz sizi bıraksın, dönüşte de alsın. Bu kadar basit çözümü olan bir şeyi uzatmak saçma olmuş.

S Sunshine1 konunu boyle okudum ve çok şaşırdım. En son bana cozduk demistin o yuzden sasirdim.

Şu yukarıdaki yorumu lütfen dikkate al. kötü niyetle yazılmış bir yorum degil aksine olabildiğince yumuşatıp yazılmış bir yorum. Neden biliyor musun çünkü burada yorum yazan bizler hepimiz farklı kültürlerde, farklı karakterde insanlarız. Tıkandığın noktada farklı fikirler almak güzeldir ama esin nasıl ki ailesinin etkisinden çıkamıyor ve yeri geliyor eşini eleştiriyoruz, biraz senin de ozelestiri yapman lazım. Sürekli başka fikirlerle ilerlersen sen olmazsın. O evlilik siz olmaz.

Fevri oldugunu yazmissin ya fevri olmak sence ne demek? Sana fevri oldugunu dusunduren nedir ya da kimdir? Sen fevri falan değilsin az daha sabrestsen evliya makamina yukseleceksin :) sen sadece icine atmaktan hasta olacaksin sinirin bundan.

Karsimizdaki insanin bize nasil davranacagini biraz da biz belirleriz. Sana temizlikten bahsedildiginde, abine gitmek yerine etlerini dusunduklerinde rica ediyorum bana emrivaki yapmayin demek senin icin neden bu kadar zor? Bu insanlar duracagi yeri bilmeyen insanlar. Karin bana temizlikte yardim eder denildiginde sen oo ben o zaman koye gelmiyorum diye takildim yazmissin. Bu bir tavir degildir cunku net degilsin. Kendini ifade etmekten cekiniyorsun. O yuzden cift terapisti ikinizin de yararina olacaktir.

Evlenince insanların aileleri puf diye ortadan kaybolmuyor. Eşinizin ailesine bayram ise sizin ailenize de bayram. Eşinizin bayram planını annesigile, köye, etlere bağlı olarak yapması hoş değil. Sizinle ortak nokta bulmaya çalışmıyor size sus payı veriyor. Ortak nokta bulmaya çalışıyorsa annesi sizden önce otobüsle gider yada abinizin yaşadığı yere kadar beraber giderseniz oradan otobüs ile gider siz de madem eşiniz sizi bırakmak istemiyor bir yada iki gece eşinizle beraber abinizde kalırsınız. Sonra da köye gider bir gece kalır kaynana, et vb şeyleri alıp dönersiniz evinize. Kaynana benzin parasını koyacak, etleri bozulmasın diye komşu gezmesi gibi abinize uğrayıp çay kahve içip gitmek nedir. Dinlenme tesisi mi abiniz? Benzin koyarım arabaya ne demek? Benzin koyuyorum para veriyorum benim dediğin olacak mı demek istiyor. Benzinin de filan değilsiniz eminim ama benzin fiyatları da aldı başını gitti, 2-4 günlük bayram için size ve eşinize de günah. Hem maddi, hem manevi hem fiziksel olarak çok yorar bu durum sizi. Lütfen üzülmeyin de sus payları ile de yetinmeyin.

Bayramdan bir kaç gün önce yola çıkın abinizi görün sonra yüceler yücesi irkek ailesine dogru gidin.

Bence abinize uğrayama ihtimalinin çok düşük. Dönüş için bahane çok. Kv sırf siz abinize ugramayin diye erken bile döner. Allah kolaylık versin.

Bence eşinizin köy istemesi normal, ama zaten aynı binada oturduğunuz kv evine sürüklemek istemesi hata. Sizi abinize bıraksa, annesine evin çocuğu benim temizlik yaparım, karımı ilgilendirmez dese sıkıntı yok. Ama esiniz annesinin gönlü de olsun istiyor, sizin gönlünüzde olsun istiyor. Ama ikisi bir arada olmuyor. Çünkü eş ve ailesi problemli. Bu vakte kadar çok sabırlı davranmışsıniz.

Ayrıca söylemeden geçemeyeceğim görümce tam bir manyak. İyi dayanmışsinız.

Abime gideriz,eşimin bir gece bizimle kalmasını rica eder,ertesi gün onu yolcularım.Zaten çalısıyorsunuz 3 gün bayram tatilimi iş güç ile geçirmek istemiyorum demenizden normal birşey yok.Kayınvalidenizin bir itirazı varsa oğluna şikayet edebilir bunun muhatabı siz olmak zorunda değilsiniz.Yılda bir kez abimi görmek için kimseden icazet alacak değilim.

+10000

Benzer şeyler yazmaya gelmiştim. Hiç yorulmayacağım :)

Çözdük dediğin şey aslında çözülmedi anlık bi geçiştirme oldu. Sen kendince onlar bana uyacak diye seviniyorsun ama tam net bi ifade olmadığı için bunlar bir sonraki olayda yine tekrarlanacak.

Çok ilerleme kaydettin evet. Ama bu konuda net olmalısınız sen de eşin de. Ne münasebet 4 5 günlük bir dünya yolu gidip de tadilat temizliği yapacağım? O temizliği yapmak için abimle geçireceğim vakitten çalacağım. Bana mı güvendiler tadilatı yaparken?

Ya da etler de öyle. Arkadaş alacaksınız bi dolap çanta. Vallahi biz bi kere tam bayram dönüşü trafiğinde istanbula geldik. 19 saat arabada kaldılar çözülmediler. Çözüm isteyene çözüm çok.

Kayınvalidenin benzin parası muhabbeti çok çirkin. Yani araba benim istediğim gibi parasını verir kullanırım siz bana uymak zorundasınız demiş resmen.

Bunları duymaman için net olman lazım.

Eşin sensiz gitmek istemiyorsa sana uyacak. Abine giderken yanında kimseyi götürmemelisin. Yengen hamileymiş mecbur değil kadın senin yanında gelecek eş ailesini misafir etmeye.

Yani anlık bi çözüm önerisi istersen de giderken uğrayın eşinle, kv kp sizle gelecekse de size oradan bilet alırız siz gidersiniz ben abimde uzunca vakit geçireceğim diyin. Ya da eşine beni abime bırak bensiz gitmek istemiyorsan da madem o kadar önemli git anneleri köye bırak geri dön de bakalım ne diyecek?

Abine uğrama işini dönüşe bırakırsan asla gönlünce olmayacak etler olacak bayram dönüşü trafiği olacak. Sen onlar bana uydu diye anlık sevineceksin. Ama bir kez daha senin istediğin olmamış onların da istedikleri olsun diye geçici bir şeyler olmuş olacak.

Yok almıyorum aksine sinirlendim akşam kaynanamın sanki babamın işiymiş gibi izin al demesi de cabası. Keyif alsam bu saatte uyur olurdum sinirleniyorum ve ağzımdan ters bişey çıkmasından korkuyorum.
Kimseyi çekme, saygını bozmadan o an cevap ver biriktirme.... Yoksa çok üzülürsün, sen hep devrede ol kayınvaliden laf söylediğinde laf soktuğunda...

Ve bir şey nasıl başlarsa öyle gidiyor, bayramda neyi nasıl istiyorsan onu öyle yaptırmaya bak.Hadi bundada alttan alıyım onun hatrı olsun bunun hatrı olsun dersen eşinde olsa bu duruma alışır

Sen fevri değilsin Kanarya, keşke fevri olsan biraz.
Kendi ailende çok mu baskılandın ya da onlar çok mi sessiz sakin, başına vur ekmeğini al yapısındalardı, özellikle annen?

Aslında öyle değilken kendini fevri, ters birşey söyleyecek gibi görmen normal değil.

Kayınvalidene gülerek değil açık açık söyleyeceksin bazı şeyleri.
Temizlik için gitmediğini, kimsenin keyfine göre bayram tatilini ayarlamayacagını söyleyeceksin. Abine dönerken uğramak değil, ayrıca vakit ayıracaksın. Eşinde biliyor seni, dönerken uğrarız, gerekirse kalırız diyerek asıl kendi istediğini yaptırıyor.

Bence video izlemeleri bırakıp direkt terapi almaya başla. Çocuk falan yokken.

Daha bayrama 3 ay varken eşimi darlamışlar köy köy birlikte gidelim otobüs biletine vericeğimize sana verelim diye. Eşim de geldi bana sordu bende mantıklı bizim içinde iyi olur ama ben abimi görücem dedim. Gideriz dese de sonra aa etler olucak araba diye yan çizdi. Bende susmadım madem öyle yolda bırakırsın beni plan yapamıyorsan ben de gelmem dedim. Eşim de tamam dönüşte gidicez mecbur uyucaklar dedi.

Kaynanam pasif değildir beni. Önce kocama çemkirmiştie şimdide benim olduğum ortamda söylendi. Benzin parasınıda vereyim sus diyor. Ay sinir oldum ailesinin her mevzusuna susmadığım içinde memnuniyetsiz olarak algılıyor eşim.

Bayram meselesını çözmeniz lazım. Cunku bunu her yıl cekmek eziyet gibi bisi.

Eşinizle anlaştıktan sonra ailesi önemsiz.
Amy geçen sene bunun 10 katını düşün. 20 günlük kapanma olmuştu ya kadın bizi gidene kadar taciz etti. Gelin gelin bi gidiyoruz arabayla gidelim. İşteyim kendi arıyor yetmiyor kocasına aratıyor. Şimdi bu sinmiş hali. Bunu da hazmedemiyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…