Kurban bayramı konusu.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Kral

Evet bunu dediğim de de nerden biliyorsun demediğimi dedi bana. Ben elimden geleni yapıyorum diyor. Bu arada annesinin yanın da da dedi yapıcak bişey yok otobüsle gelirsi etler abartma da dedi ama kadın anlamıyor ki ?

Sunshine de dahil tum aile cimr, kimse arabadan vazgecmez

Mavera benim de favorim ama kanaryayi severim iste. Cunku kanrya bosanacagim ben yeah diye gelip atip tutup kendini sekilden sekile sokmuyor.

Yoruldum

Kocam taşıyormuş. Sürekli kurbanda köydelermiş. Burda kesselerde kurbanı kesip hop köye giderlermiş 2 3 günlüğüne. Hepsi manyak bunların.

Beraber değiliz ramazandan beri de yemek yemedik dün uğradık sadece iş dönüşü. Önceden beraberdik de çözdüm.
E tamam işte. Bak o konuyu halletmişsin. Adım adım herşey rayına oturacak böyle işte. Sakinleş, şu an konuşman şart değil eşinle. Şu an konuşacaksan bayramlık almaya gitmeyi konuş. Kendini bir boşa al.

Kocam taşıyormuş. Sürekli kurbanda köydelermiş. Burda kesselerde kurbanı kesip hop köye giderlermiş 2 3 günlüğüne. Hepsi manyak bunların.
O da onların alışkanlığı. Artık eşinle sen bir ailesiniz. Yavaş yavaş rayına oturacak. Sakinleş. Bak şu an öfke ile yada kontrolsüz bişey yaparsan ileride yapacak hiçbişeyin kalmaz. Eşinin tepkisini çekmeden ikiniz için de ılımlı hareket tarzları var. Şu an sakinleşmen ileriye dönük yatırımın olacak.

Eşim dönüşte kalırız dedi diye vazgeçtim kp olma ihtimali var yengeme yük olamam ben tek kalmak istiyordum.
Ben doldurmuyorum kendimi iyiyim sadece ne yapmam gerektiğini öğrendim. Tamam karar verdik dönüşte gidicez dedi olurda gidemezsek ben bir daha köye eşimle gitmem bu 1.
Eşime evet dönüşte uğrayacağız şu gün şöyle yaparız diye konuşurken darlanmak ve bunaltılmak istemiyorum ben sana demiştim şimdiden et mevzusu başları bulsunlar çözüm diyeceğim. Kaynanam da tekrar mırın kırın ettiğinde anne birazdaha söylenirsen son olucak sizle köye gelişim sıktınız beni dicem.

Sen mi kötü biriymişsin?
Evet Lalem :) ailesnin emri vakilerine, kardeşinin saçmalıklarına, iç içe olmaya sorun çıkardığım için noluyor sana dedi. Tabi küçüğüm kendimi ifade edemeyip içimden canavar çıktı. Yeter dedim sabah akşam sabah akşam ailen. Kardeşinin şımarıklıkları. Hatta boşanalım ben senin ailenle uğraşamam da dedim. Eşim sonra mesafeyi ayarladı dışındalar artık çok az gidp geliriz ama kurban canımı sıkıyor.

Kuzum bak bu yazdıklarınla bile kendini dolduruyorsun. Et konusu senin sorunun değil, hiç aldırma. Eşinle konuş tamam, yengem hamile olduğu için kalabalık gidip yük olmak istemiyorum. Köye gidince senin fırsatın olmazsa dönüşten bir gün önce ben abimlere gideyim ertesi gün de sen beni oradan alırsın beraber döneriz yada bayramda bir gün sabah çıkıp abimlere gideriz istersen kalırız istersen döneriz köye diyebilirsin. Böyle okursa ben bir daha gitmem köye filan deme. Zaten annesi eşini çekiştirip duruyor bir yandan da sen çekiştirme. Yaşansın eşin de kendine düşen kısımdan ders çıkarsın.

Evet eşim dün yine dedi gidicez hallederiz eti ne dert oldu alla alla uzak mı sanki dedi. Eşim istediğimi yaptı ama daha sert olabilir ailesine karşı.

Konum bu değil. Ben A diyorum siz B diyorsunuz ve kaynanamlardan çok size dert oldu oturduğum ev. Ne konusu açarsam açayım bunu söylüyorsunuz ve hiç hoş değil. Haz alıyorsunuz söylemekten inanamıyorum yani.

Eşim polis değil Edacım kaçırıyorsun.

Konum bu değil. Ben A diyorum siz B diyorsunuz ve kaynanamlardan çok size dert oldu oturduğum ev. Ne konusu açarsam açayım bunu söylüyorsunuz ve hiç hoş değil. Haz alıyorsunuz söylemekten inanamıyorum yani.
Konularınız hep aynı olduğu için yorumumda hep aynı oluyor doğal olarak…
Aynı konuyu açıp farklı birşey duymayı veya okumayı bekliyor olamazsınız gerçekten
Birde ev bana niye dert olsun ki? Benim değil benim ailemin değil.

Onca yolda bozulur zaten o ayrı birşey gerçekten . Bence araba var diye orda kesiyorlar
Önceden de eşimin arabasıyla gidip geliyorlardı. Sattık onu evlenmek için tekrar aldık Allah kazasız belasız kullanmayı nasp etsin. Bizle alakası yok arabası olmasın komşudan bile araba ister kaynanam.

Çok gerildim Zemheri. Eşim de çok üzüldü gözlerini görmen lazımdı ben daha ne yapayım senin için gitmiyim köye tamam çözülsün konu da dedi. Ailesine daha net olabilir onda sorun yok ama ben bayram bayram cinnet geçirmek istemiyorum. Annemde çok gergin kızım yapma hırak abini tamam aklım kalcak sende kurban olayım kavga etmeyin biz gideriz senle diyor. Ağlicam yani.

Eşim polis değil Edacım kaçırıyorsun.
Asa karıştırmışım kusura bakma. Neyse sen onları boşver. Sakinleş. Bayram alışverişine çıkın. Adamı çekiştirme. Şu anda annesi yeterince çekiştiriyor zaten. Sen tatlı dilli ol. Eşinin burnundan getirir annesi, sen keyfine bak. Diğer yorumlarımı okuyunca daha iyi anlayacaksın. Bişey daha bayramlık kıyafetinle et kesme üstün kirlenir hadi sakinleş bakalım. Kimseye yem olma.

Çok kıymetlisiniz. Beynimde diyor kendi arabanla rezil oluyorsun diye ama çok gerginim iyi iletişim kuramayacağım sakinleşmem lazım. Tek bildiğim abime gitmezsem köy benim için biter.

Siz de çok ilginçsiniz :)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…