Kurallara uymayı hep ama hep reddeden oğlum. Canım çok sıkkın

Siz cocugun ne probleminin oldugunu bilmeden nedne kendiniz terapiste gidiyorsunuz alt tarafi baska bir ile gidip cocugu gotureceksiniz bu cok zor bisey olmamali diye dusunuyorum. Ben oyun terapisinin cok onemli veriler verdigine inaniyorum bir ogretmen olarak.

Biraz daha detay yazabilir misiniz çocuğunuzda neler vardı ? Şimdi nasıl? Değişim süreci nasıl
Bizimkinde baskılanma vardı. Öğretmeni fazla baskıladı ve söz dinlemez duruma geldi. Komut dahi almıyordu söz dinlemiyordu. Şu an hiç biri yok. Çok şükür normal yaşıtı çocuk oldu

Ne yaptı da sıkıntı gözlemlemedi, test uyguladı mi?
Şimdi koskoca doktor ne yapacağını biliyordur da tek görüş o da anca 20 dakika nasıl yok deyip geçiyor acaba.

Bireysel sporlara yönelebilirsiniz, özel hocayla bi savunma sporu gibi.
Grup sporlarından daha iyi olur oğlunuz için.
Yüzme de çok öneriliyor hareketli çocuklara.

Duyusal bütünleme alın. Muhtemel bu iyi gelecektir

Bu benim oğlum dehb malesef ye iç yat tek derdi bu asla keyif alarak bir şey yapmıyor sevdiği hiç bir şey yok oyun yemek yemek bisiklet sürmek gezmek hep keyif veren şeyleri yapmak istiyor bir kere tabak getir desen ikinciye bardak getir de kıyamet kopar. Aman ne olacak sanki aman sürekli böyle tükendim bittim eğer öyleyse ki benziyor ilerisi daha zor ödev yapmaz zorla yapar ödevi yazmaz söylemez okulda hareketli hep şikayet alır. Öğretmen yüzünü buruşturarak konuştu benimle bende öğretmenim bu bir sorun tam çaresi yok bireysel destek spor ilaç vs ama çözümü yok inşallah değildir sizinki ilkokulda tam belli oldu bizimki

Of ya ben de ilkokuldan korkuyorum zaten. Peki zorla güzellik oluyor mu? Yani siz zorla ödev yaptiriyorsunuz ödevleri anlıyor mu ? Kaçıncı sınıfta su an ? Başarısı nasıl ?

Of ya ben de ilkokuldan korkuyorum zaten. Peki zorla güzellik oluyor mu? Yani siz zorla ödev yaptiriyorsunuz ödevleri anlıyor mu ? Kaçıncı sınıfta su an ? Başarısı nasıl ?
5.sinifta geçen sene teşekkür almıştı. Soru cozduruyorum yanına oturup çözüyor doğru hepsi az yanlış yapıyor hep destek istiyor ama tek yapmıyor diğer çocuklar gibi değil boşlukta gibi işte yapıyorum nolucak ufff hep böyle dün yine ödevi almadan geldi hergün ödev istiyorum velilerden ite ite gitmiyor işte bir yerde kalicaz futbol oynuyor beş yaşında verdik hiç ilerlemedi tekvandoya verdik beş yaşında gram ilerleme yok gitti tek tekme atmadı maçta dayak yedi geldi umurunda değil hiç bir şey hızla kilo alıyor. Bide zekiymis 120 dedi doktor test sonucu raporsuz idare eder dedi olmazsa rapor alırım napiyim

Benim oğlum da dehb li durtuselligi var aynı zamanda 1. Sınıfta çok net ortaya çıkıyor ben geçen sene kendimi yırttım ama olmadı goturmedim yer kalmadı ergoterapi oyun terapisi az da olsa işe yaradı her çocukta aynı olmaz onu soyleyeyim şimdi yeni bir çocuk ergen psikiyatrisine başladık ama zor çok zor bir yol her gün okuldan aranmak velilerin ulaşması bunları dinlemek bazen ciğerim yaniyo kül oluyo çünkü en hassas noktalarım şiddet zorbalık okul acilali 1 ay oldu iki güne bir okuldayim.
Bakalım şimdi ilaç başladı doktorumuz iki tane düşük dozdan ama durduramazsa devam edicek dozu yukselicek demem o ki bu yol zor çok zor çok sabır hoşgörü istiyor.
Ceza ödül yontemi bu çocuklarda pek işe yaramiyor tabi dediğim gibi her çocuk farklı ama size tavsiyem hemen çocuk ergen psikiyatrisi bulun gereken testler yapıldıktan sonra yol alırsınız devlet hastanesi bu noktada çok yetersiz kalıyor maalesef çocuğu 10 dk gözlemleyip sıkıntı görmedim demek ki ben de defalarca götürdüm özele de devlete de doğru doktoru zamanla buluyorsunuz

Beş yaşında verdik on yaşında hep gitti ona rağmen hiç ilerlemedi
Yazdıklarımız gerçekten üzücü yani hep destek ile olmaz gerçekten bizde de bu sorun çıkarsa kendi yorgunlumuzu geçtim hiçbir işte doğru düzgün calismayip evde yatan erkekler vardır boyke bjr şeye donusmelerinden korkuyorum. Benimkinde de kilo sorunu var.

Çok üzüldüm sizin adınıza da umarım buyunce düzelir

aynı yollardan geçtim 4. sınıfta geçti 2 ilaç kullanıyoruz biz de

dehb e benziyor bi psikiyatriye gitmek de fayda var ankarada iseniz dr önerebilirim
İlaçla falan geçen bir durumsa iyi en azından. Ama gecmeyecek bir durum gibi yazılmış uyumsuzluk ve başarısızlık bizim cocuklarimizin kaderi mi olacak. Bu arada son derece küçük bir kuzey doğu ilindeyim.

Bilişsel kurslarda nasıl peki hiç denediniz mi ? Robotik kodlama vb

İlaçla falan geçen bir durumsa iyi en azından. Ama gecmeyecek bir durum gibi yazılmış uyumsuzluk ve başarısızlık bizim cocuklarimizin kaderi mi olacak. Bu arada son derece küçük bir kuzey doğu ilindeyim.
ilaç zamanla oturtuyor yani şöyle oluyor ilaç ona sakin durmayı öğretiyor ve etkisi 8 saat ama en azından okulu rahat atlatıyor ama mesela hala yazı yazmak istemiyor. Dersi dinlemiyor gibi gözüküyor ama sorulan soruya hemen cevap veriyor. Zor ama aşılmayacak bir durum değil iyi bi dr çare olabilir. Eğer ank ya gelebilirseniz dr umuzu önerebilirim size 6 ayda bir gidiyoruz muayenehaneye

Maddi durumumuz su an için 6ayda bir bile olsa Ankara'ya kadar gitmeye müsait değil. Biz buralardan bakinalim çok teşekkürler.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…