4.5 yaşındaki oğlumun davranışları

Kötü anne niye olasın. Eşin yapmıyosa mecbur sen yapacaksın. Kreşe gidiyo muydu seninki?
Yapamıyor bence Oda o konuda gerçekten iyi değil . Evet bu sene kreşe gitti yarım gün birde baskete gitti . Bu sene anaokuluna gidecek sabahçı

Ben aslında oyuncak oyun vs durumlarında ona soruyorum ne yapmak istersin diye o karar veriyor ona göre yapıyoruz. Dışarı çıkma işinde ben karar veriyorum öğleden sonra olması gerektiği için çünkü okul yoksa öğleden sonra oyalanması daha zor oluyor o yüzden . Ama bunun üzerine özellikle eve dönünce dikkatli davranacağım önerileriniz için teşekkür ederim
Bence hiç soruda sormayın neyle oynuyprsa ona katılın hevesli ve meraklı şekilde. Oğlunuz eminim ki size sebebini söyleyecektir 🙏

Valla bu saydıklarınızın hiç biri yok okulda bi sorun yoktu zaten . Yanında kavga eden yok zaten biz evde çok az tartışırız onda da çocuk görmez duymaz sırf duymasın diye msj yazarım eşime oda bana . Valla günde ev düzenini vs sağladıktan sonra öğlenden akşama kadar onunla ilgileniliyor Lego boyama hamur park gezme suyla oynama evdeki hayvanlarla ilgileniyoruz birlikte yemek yapıyoruz gibi gibi daha yapabilirim bilmiyorum?

Neden bukadar çok yemin ettiniz anlamadım🤦🏻‍♀️
Ayrıca yazım şeklinizdende anlaşıldığı üzere asla sizinle alakalı olabileceğini kabul etmiyor gibisiniz. Çocukta kendini ifade etiğinde böyle davranıyorsanız mecburen anormal davranıyodur bi şekilde ilgi görmek için.

Neden bukadar çok yemin ettiniz anlamadım🤦🏻‍♀️
Ayrıca yazım şeklinizdende anlaşıldığı üzere asla sizinle alakalı olabileceğini kabul etmiyor gibisiniz. Çocukta kendini ifade etiğinde böyle davranıyorsanız mecburen anormal davranıyodur bi şekilde ilgi görmek için.
Tamam sorun bende rahat olun kabul ediyorum

Valla bu saydıklarınızın hiç biri yok okulda bi sorun yoktu zaten . Yanında kavga eden yok zaten biz evde çok az tartışırız onda da çocuk görmez duymaz sırf duymasın diye msj yazarım eşime oda bana . Valla günde ev düzenini vs sağladıktan sonra öğlenden akşama kadar onunla ilgileniliyor Lego boyama hamur park gezme suyla oynama evdeki hayvanlarla ilgileniyoruz birlikte yemek yapıyoruz gibi gibi daha yapabilirim bilmiyorum?
Fazla ilgiye alışmış , ilgi üzerinden gittiği an ilgi çekmeye çalışıyor. Benim oğlumda öyle , sürekli birebir onunla ilgilendiğim için çevremde biriyle konuşurken veya telefonlar konuşurken bile sürekli anne diyip olmadık şeyler ister ve sürekli sorun çıkartır.

Fazla ilgiye alışmış , ilgi üzerinden gittiği an ilgi çekmeye çalışıyor. Benim oğlumda öyle , sürekli birebir onunla ilgilendiğim için çevremde biriyle konuşurken veya telefonlar konuşurken bile sürekli anne diyip olmadık şeyler ister ve sürekli sorun çıkartır.
Evet hiç telefonda konuşamıyorum veya annemle yan yana geldik kadın 2 kelime birşey anlatacaksa oğlum susmuyor ki anlatsın bende anlayayım

Herkese selam oğlum şuan tam 4.5 yaşında yeni yeni saçma sapan davranışları başladı . Sürekli bir şımarıklık hali geldi . Mesela şuan tatildeyiz annemlere geldik annem babam oğlum denize havuza gidiyorlar vs birlikte zaman geçiriyorlar . O zamanlarda annemle babamın ortak söylediği şey çok düzgün çocuk çok eğlenceli çok zeki çok bilmiş , çok hareketli yoruyor vs vs . Ama eşimle ben ortamda olduğumuz zaman veya birimiz ortamda olduğumuz zaman şımarık davranışlar başlıyormuş . Gözleri devirmeler bitmek bilmeyen istekler vs vs gibi işte gerçekten çok zor oluyor annemle babam bunu fark ettiler . O böyle yapıyor diye istekleri yapılmıyor kuralları var ama birşey değişmiyor aynı kafada devam . Bu sabah sohbet ederken oğluma dedim ki sen babanla beni neden bu kadar fazla üzüyorsun . Verdiği cvp evet bilerek yapıyorum dikkat çekmek istiyorum . Yine sabah o erken kalktığı için önceden kahvaltı yaptı biz yapacağız oyalansın oynasın diye arabadan oyuncakları çıkarttım arabasının şarjı yokmuş ona problem çıkarttı kahvaltı ağzımdan burnumdan geldi . Annem diyor ki haklısın böyle çocuk bakmak çok zor diyor . Biz ne yapacağız ya nasıl düzene girecek bu çocuk? Birde okuldan kapandı şimdi tamamen birlikteyiz yalnızız . Günde 4-5 saat parktayız bisiklet scooter kum etkinlik vs vs geçiyor ama artık bunalıyorum bende 😔
Merhabalar. Arabanın şarjı yok diye sorun çıkarması çok normal gayet yaşına uygun,benim kızım 5 buçuk yaşında o da öyle durumlarda kriz çıkarabiliyor.
İstekleri de sizin sınırınızı denemek için olabilir, büyüdükçe bu konuda çok zorluyor çocuklar. Yaşadığınız yer de psikolog varsa oyun terapisi yapan bi gidebilirsiniz. İlle siz yanlış davranıyorsunuz diye değil mizacı olabilir,bilmediğiniz bir şeyden etkilenmiş olabilir

Merhabalar. Arabanın şarjı yok diye sorun çıkarması çok normal gayet yaşına uygun,benim kızım 5 buçuk yaşında o da öyle durumlarda kriz çıkarabiliyor.
İstekleri de sizin sınırınızı denemek için olabilir, büyüdükçe bu konuda çok zorluyor çocuklar. Yaşadığınız yer de psikolog varsa oyun terapisi yapan bi gidebilirsiniz. İlle siz yanlış davranıyorsunuz diye değil mizacı olabilir,bilmediğiniz bir şeyden etkilenmiş olabilir
Ya annemlerden ayrıldık o garip davranışları bitti . Annemle babam varken sürekli şımarık davranıyordu bebek gibi konuşmalar numaradan ağlamalar . Mesela kv lerin yanında böyle yapmıyor ve orada şımartıyor aslında ben kuralları koyuyorum yine izin vermiyorum yanlış olana . Annemler hiç bi kural çiğnemezler ben ne dersem o ama annemlerin yanında bana huzur vermiyor 🫤 şuan mesela tatilde bir oteldeyiz oldukça iyi davranışları . Zaten annem diyor ki siz yokken biz başbaşayken 18 yaşında dakikanlı gibi bizi hiç üzmedi

X