Kumar bağımlısı eş

Bana da asla göstermezdi uyurken telefına dokundugum an uyanırdı o derece. Şimdi her şeyi göstericem dedi ama ben aç göster bile demedim bilsem görsem ne olacak dedim kendi lendime

Bunlar başka bir kafa yaşıyor eşim kolay para kazanmıyor tehlikeli bir işi var ama o parayı ggözden çıkarıyor böyle bi kafa işte

Bunlar başka bir kafa yaşıyor eşim kolay para kazanmıyor tehlikeli bir işi var ama o parayı ggözden çıkarıyor böyle bi kafa işte
Aynen öyle.ilk yıllarımızda ben safım tabi . çok ağır şartlarda çalışıyordum, maaşım ondan çok daha fazla idi .bana hiç acımadı kartlarımı alıp sen yorulma hayatım ben her türlü ödemeyi yapıp yönetirim senin kafan rahat olsun demişti . meğerse neler neler yapmış … şimdi kendi çok zor şartlarda çalışıyor değişen bir şey olmadı .. DEĞİŞMİYORLAR.

Boşanmak gerçekten zor bir olay , sizi çok iyi anlıyorum ama size şu kadar diyebilirim, boşanma konusunda şuan hissettiğiniz üzüntü ve gelecek korkusu, bebeğiniz olduktan sonra 1000 kat fazlası oluyor. O zaman çekip gittiğinde çocuktan dolayı bağı da koparamıyorsun. Bir daha yeni bir hayata ( evlilik adına) başlayamıyorsun büyük ihtimalle.
Bu nedenle ben size yolun başında ayrılmayı tavsiye ederim. Ancak sizden aldığım enerjiye göre boşanacağınıza kanaat getirmedim. O yüzden size tavsiyem, kesinlikle çocuk düşünmeyin. Hani öyle bir iki sene kumar işine girmedi diye bebek düşünmeyin yani. Çünkü illa ki o dürtü bir yerde yeniden gelecektir ona. Şuan sizlere mahcup olduğundan değil, sizlere mecbur olduğundan manipülasyon yapıyor, yok öldürürüm kendimi vs diye. Bu kadar borcu tek başına ödeyemeyeceği için böyle yapıyor, buna eminim. Üç beş gün sonra size bile suç atmaya başlar. "Sen şunu alalim dedin, paramız yetmiyordu, onu almak için - sana daha güzel yaşam sunmak için - sen idare edelim demiştin, parayı çoğaltmak için " gibi binlerce şey sıralar. Normalleştirir. Borç ödeme durumu düzene girince de ilerde ödemek zoruna gidip, borcu kapatmak için yeniden kumara girişir. O yüzden evliliğe devam edecekseniz aman diyeyim çocuk yapmayın. İkinci tavsiyem ise mutlaka gizli birikim yapın. Çünkü boşanırsanız lazım olur. Boşanmazsanız da, eşiniz haybeye yiyor paraları zaten, sizin de emeğiniz boşa gitmesin.

G guneess düzelmez boşuna ya şöyle olursa ya böyle olursa diye beklemeyin hayatınızın içine etmeyin. Bir kere şans vermişsiniz zaten (ki o bile hata, neyse) artık laflarına kanmayın.

Ayrıca o borç söylediğinden çok daha fazladır emin olun.

Bursin siz ne yaptınız konuşabildiniz mi?

Ben tabi şu ikileme düştüm bu insan neydi ben onu nasıl tanıdım gördüm çünkü. Belki de o eski halinin yasını tutuyorum o halinden ayrılmak istemiyorum bilmiyorum. Ama farkındayım o kişi yok artık yerine gelemez o boşanma imzasını önüne koyduğumda ne yapacağı da çok önemli dediğiniz gibi bir şey görüp o an evet ben kesinlikle doğruyu yapıyorum diyeceğim. Böyle birinin de borçlarıyla başbaşa kalması ve boşanmasının aslında ona iyilik olacağının farkındayım. Geri kalan hayatında temizlenir mi daha da batar mı artık ona kalmış bir şey. Ama bedel ödemeli bu bedeli yanında kaldığımda ödemeyecek. Birlikte düzeltebileceğimiz bir şey değil tek başına kalması her şeyi kaybetmiş olması lazım

İlk defa bugun konustuk yüzüne bakamıyorum ben dibin dibindeyim sensiz başaramam falan diyor çok sakin üzgün bi şekilde anlayamıyorum
Gidip tüm parayı kumara basıyor ve çok üzgün..Çok üzgünse oynamasaydı mesela..Yapıp üzgün ve sensiz tabiki başaramaz..Onu ekonomık olarak fonlayacak bırı gerekiyor..Eve bakacak..Çok üzücü..Sanırım yaşamadan dibine kadar batmadan idrak edemeyecekseniz..

Gidip tüm parayı kumara basıyor ve çok üzgün..Çok üzgünse oynamasaydı mesela..Yapıp üzgün ve sensiz tabiki başaramaz..Onu ekonomık olarak fonlayacak bırı gerekiyor..Eve bakacak.Birde hamile kalsan ne güzel olur. Sakın çocuk yapma en azından..Sen 50 yıl tahammul et tabiki sen bilirsin.Dünyaya nede olsa 50 kez gelip gidiyoruz..Ama bu adama bir çocuk yaparsan adam değil tüm günahı sana ait.Çocuk var ayrılamam daha etkili bir kendini kandırma biliyorum.Bu kumarbaza tek başıma tahammül edemiyorum birde çocuk yapayım birlikte acımızı paylaşırız çocugumla kafası en tutunası seçenek.Anneler neden bunu yapar, çocuklarına bilerek yaşatır bilmiyorum..A bu arada bagımlıların asıl sıkıntısı kişilik bozukluğu..Yani karşıdaki insanın ağzından çıkanın, beden dilinin artık zerre kadar önemi yok..Çünki yüzde 99 yalan.Sağlıklı insanların beden dili bişey ifade eder.Onlar her adımı planlayarak ve amacları hizmet etmek için atarlar.Çok üzücü..Sanırım yaşamadan dibine kadar batmadan idrak edemeyecekseniz..

Gidip tüm parayı kumara basıyor ve çok üzgün..Çok üzgünse oynamasaydı mesela..Yapıp üzgün ve sensiz tabiki başaramaz..Onu ekonomık olarak fonlayacak bırı gerekiyor..Eve bakacak.Birde hamile kalsan ne güzel olur. Sakın çocuk yapma en azından..Sen 50 yıl tahammul et tabiki sen bilirsin.Dünyaya nede olsa 50 kez gelip gidiyoruz..Ama bu adama bir çocuk yaparsan adam değil tüm günahı sana ait.Çocuk var ayrılamam daha etkili bir kendini kandırma biliyorum.Bu kumarbaza tek başıma tahammül edemiyorum birde çocuk yapayım birlikte acımızı paylaşırız çocugumla kafası en tutunası seçenek.Anneler neden bunu yapar, çocuklarına bilerek yaşatır bilmiyorum..A bu arada bagımlıların asıl sıkıntısı kişilik bozukluğu..Yani karşıdaki insanın ağzından çıkanın, beden dilinin artık zerre kadar önemi yok..Çünki yüzde 99 yalan.Sağlıklı insanların beden dili bişey ifade eder.Onlar her adımı planlayarak ve amaclarına hizmet etmek için atarlar.
Asıl sıkıntı kumar oynamanın ötesine geçtiğinde başlar. İnsanlarla oynarlar nasıl mı? Mesala şu an sana yaptığı gibi.Üzgünmüş gibi yapıp, sessizce köşeye geçip değişik taktiklerle ki o senin yumuşak karnını bilir. Eğer seni ikna ederse pokerde blöf yapmış ve kazanmış yada iddia da tuttuğu takım kazanmış gibi haz alır.. Havadan para gelmiştir.Tam gaz oynamaya devam eder. Yeni üzgün numarasına kadar. A bu arada kumarbazlar şizofren değiller. Yaptıklarını ve sonuçlarını biliyorlar.. Ama o kadar zevkli ki.. Sen yada çocuk, yada annesi -babası , yada Adriana lima..Hepsi boş onlar için.. Tek birşey var kumar oynamak. Onlardan ziyade ben bilerek hala onları fonlamaya hevesli hadi anne-baba neyse de sizin gibi eşlere kızıyor ve üzülüyorum ..Çok üzücü..Sanırım yaşamadan dibine kadar batmadan idrak edemeyecekseniz..

Konuştum, hep aynı şeyler ben sensiz yapamam, beni sakın bırakma, söz bir daha oynamayacagim, oynarsam beni affetme bla bla.

Sen bayagi yol kat etmişsin kuzum, ben daha o aşamaya gelemedim.

Aslında söyledikleriniz burada yazılanlar her şey apaçık ortada farkındayım biliyorum ama neden bu kadar zor geliyor? Başkası olsa aynı yorumları yapardım bende salak mısın sen diye sarsardım. Peki neden bu kadar zor? Çocuğu olup yıllarını geçirmiş insanlara allah sabır dayanma gücü versin gerçekten

O kadar ayni durumdayız ki bende işin içinden çıkmaya çalışıyorum. Rabbim yardımcımız olsun. Ben çok netim gerçi, ama yine de zorluyor insani.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…