Küçük birikimlerden büyük yatırımlara

Okuldan çıkınca anneme gitti günü için yaptıklarından yedim
Eve de götürmek paket yaptım 🤭

Gelin pastası
Sarma
Cevizli haşhaşlı çörek
Peynirli poğaça
Patatesli börek

Günaydınlar

İki gündür hastanelerdeyim.Nefroloji doktoru idrarda protein kaçağı var dedi.Görmen nasıl dedi.Bulanık görüyorum deyince göz doktoruna muayene ol dedi.Şeker ve tansiyona bağlı sinir hasarı varmı diye.Onlar yokmuş ama retinada yırtılma varmış hiçbir şikayetim yok ama gözlük yazdırırken asistan doktor muayenede buldu .Tesadüfi öğrenmiş olduk.Nadir görülen bir durummuş.Ertesi günde uzman doktora gittim evet yırtık var dedi.Haftaya göz lazerine gideceğim.Bu arada nefroloji doktoruda ultrason istedi sonuçlara göre neden protein kaçağı var diye böbreğe biyopsi yapılabilir dedi.İki gündür şaşkınlık içindeyim.Daha ne çıkacak acaba diye.

Bu seneye kadar bir tane ilaç içmeyen ben şeker tansiyon hastası oldum üstüne karaciğer böbrek göz çıktı.Rabbim herkese sağlık versin öncelikle.

Sabah işe gitmeden gözlüğümüde aldım.1500 tl tuttu.

Bugünde iş çıkışı psikolog randevum var 1300 tl de ona vereceğim.Uygun görürse her hafta değilde iki haftada bir görüşelim diyeceğim.Biraz tuzlu gelmeye başladı çünkü.Oğlanın psikolog parasınıda ben veriyorum.Oğlanı özel diyetisyenede götürmem gerekiyor.Sürekli bilgisayar başında hareketsiz bir yaşamı var.Aşırı kilo aldı.

Aslında başka masraflarda var.Mutfağın dolap kapaklarından biri çıktı onuda yaptırmam gerekiyor.

Düğünler var .Çeyrek takmak istiyorum ama çeyrekte olmuş 5000 tl ne yapacağım bilmiyorum.Masraf çok istek çok para yok
Geçmiş olsun canım
Yasadiklarin kolay degil
Malesef dertler sağlığı da etkiliyor olumsuz şekilde.
İyi bak kendine hicbisey senden değerli değil
En büyük imtihanı yaşadın artık kendine odaklan

Bende de durumlar çok iç açıcı değil
Kızın hastalığı ilerledi gribe çevirdi tat koku yok diyince covid dediler rapor verdiler
Oğlanın burnu kaniyordu hergun kbbye götürdüm damarda catlak varmış yaktı dr
3 saattir bebek gibi nazlanir acıyor sanırım
Kendimin kemikleri kırılıyor sanki
Adam başka ile gitti hastane icin yüksek tansiyondan artık tuzsuz yapicaz yemekleri
Cocuklara yoğurt çorbası babalarına kuru fasulye yaptım pilav var dolapta
Fiziksel yorgunluk geciyorda mental yorgunluğu nasıl geciricem bilmiyorum
Kımıldamadan yatmak istiyorum gunlerce

Kızın hastalığı ilerledi gribe çevirdi tat koku yok diyince covid dediler rapor verdiler
Adam başka ile gitti hastane icin yüksek tansiyondan artık tuzsuz yapicaz yemekleri
Canım yaaa
Allah şifalarınızı versin 😔

@dolar milyoneri I idilkaya kızlar nasıl oldunuz aklım sizde kaldı 😔😘
Merhaba öğretmenim .vallahi benimmtummhayat kalitemndustu iş yerinde de oğlanın yüzünden kendime zaman ayarlamasi yaptiramiyorum fizik yazdı Dr gitmeliyim feci haldeyim.bir çok kişide covid olmuş acaba covid ağrısını kemiklerim kaşlarım tutulmaalar ağrı sızı acaip birşey yaşıyorum... Herkesler iyidir inşallah bizde balık sezonunu açtık oğlan istedi diye

Yaaa çok fazlaaa arttı bende de bir gariplik var neyse bugün kendime Urfa siparişi verdim de iştahlı yedimm tat kaybı var mı diye yokladım kendimi dedim herkesede

Günaydın kızlar sağlıklı mutlu huzurlu güzel bir gün olması dileğiyle...😘🌺

Topiğin hasta hanımlarına Allah'tan acil şifalar diliyorum 🤲
Bir evde kadın hasta ise o evin gidişatı resmen felç 😏😔

Geçmiş olsun canım
Yasadiklarin kolay degil
Malesef dertler sağlığı da etkiliyor olumsuz şekilde.
İyi bak kendine hicbisey senden değerli değil
En büyük imtihanı yaşadın artık kendine odaklan
🥰canım çok teşekkür ederim söylediklerin çok iyi geldi.17 sene çocuğuma odaklandım .Onun sağlığı ile ilgilendim.Bir şikayetimde olmayınca kendimi hep sağlıklı görüyordum.Bu sene patlak verdi birşeyler.Bu senede kendim sürekli doktorlardayım.Yine buna şükür Allah dermansız dert vermesin.Lazerle ilaçlarla düzelir inşallah.

Bu sene kendim odaklıyım kendimi iyi hissetmek için ne iyi geliyorsa onları yapıyorum.Kendimi spora verdim üç dört gündür sabahları yürüyüş yapıyorum.Yediğime içtiğime daha çok dikkat ediyorum.Sevdiğim kurslara gitmek seyahat etmek istiyorum.Çocuğumun acısı sevgisi asla unutulmuyor hep içimizde bir gün bile aklımdan gittiği gün yok ama hayattayız hem kendimiz hem ailemiz için ayakta durmalıyız.Buda sürekli ağlayarak üzülerek olmuyor.Hayatı bir yerden yakalamakla oluyor.

Kendim psikoloğa gidiyorum büyük oğlumu psikoloğa gönderiyorum.Daha da iyi olacağız inşallah.

Bu arada dün iş çıkışı psikoloğuma gittim.Ücretlere zam gelmiş.Psikoloğum sen eski danışanım olduğun için konuştum indirim yaptırdım dedi.Normalde ücret 2500 tl olmuş benimde 1500 verdiğimi sanıyormuş zamlı 2000 tl olur diye düşünmüş.Yok ben 1300 TL veriyorum nakit olduğu için dedim.O zaman 1800 sana uygunmu dedi.Uygun dedim.Yalnız ayda dört değilde iki hafta gideceğim.

Bizim odada altın gününe girdiler yine bu sefer 20 gramına.Ben girmedim.Kredi kartımı sıfırlayım nasipse kendim de altın alırım.Şu an kredi kartı borcum 80 bin tl

Okuduklarımı görünce çok şaşırdım kızın covit olmuş demek.Yeniden çoğalmış demekki.Çok çok geçmiş olsun hepinize acil şifalar dilerim.

Çok sağolun bir geçmedi gitti ama..siz nasılsınız durumlar nasıl.varminyakind abir gezme.plani.bende bu bir aydır sizinle aynı duyguları yaşıyorum ..

Gerçi herşeyde yalnizim
İdilkayacağım benim bu sene yıllık izinlerim bitti mazeret izinlerim bitti.Hepsini kışın kullanmıştım.Ocağa kadar yıllık iznim yok.Yazın üstüste aralıksız yatılı misafir ağırlayınca, üstünede 1.5 aya yakın öksürük bronşit olunca biraz bunaldım İstanbuldan uzaklaşmak istedim.30 ağustostada 3 gün resmi tatil olunca değerlendireyim dedim.Evde olacağıma dışarıda olayım bir hava değişimi olsun dedim.

Ondan sonra 29 ekim turlarına bakıyordum ama geçen hafta büyükannem vefat etti.Kırkı çıkmadan bir yere gitmek istemiyorum.

Yalnız seneye yurtdışına gitmek için planlar yapıyorum.Bir firma ile görüştüm.peşinat 10 bin tl verirseniz kayıdınız yapacağız dedi.Euro olarak vermenizi istiyoruz dediler.Diğer kalan kısmada 6 ay taksiy yapacaklarmış.Daha zaruri ihtiyaçlar varken iptalmi etsem diye düşünüyorum kararsız kalıyorum.Ancak avrupayıda görmek istiyorum.Uzun zamandır hayal ettiğim birşey.Biraz tuzluda olsa kendim için birşeyler yapmak istiyorum .

Son düzenleme:
🥰canım çok teşekkür ederim söylediklerin çok iyi geldi.17 sene çocuğuma odaklandım .Onun sağlığı ile ilgilendim.Bir şikayetimde olmayınca kendimi hep sağlıklı görüyordum.Bu sene patlak verdi birşeyler.Bu senede kendim sürekli doktorlardayım.Yine buna şükür Allah dermansız dert vermesin.Lazerle ilaçlarla düzelir inşallah.

Bu sene kendim odaklıyım kendimi iyi hissetmek için ne iyi geliyorsa onları yapıyorum.Kendimi spora verdim üç dört gündür sabahları yürüyüş yapıyorum.Yediğime içtiğime daha çok dikkat ediyorum.Sevdiğim kurslara gitmek seyahat etmek istiyorum.Çocuğumun acısı sevgisi asla unutulmuyor hep içimizde bir gün bile aklımdan gittiği gün yok ama hayattayız hem kendimiz hem ailemiz için ayakta durmalıyız.Buda sürekli ağlayarak üzülerek olmuyor.Hayatı bir yerden yakalamakla oluyor.

Kendim psikoloğa gidiyorum büyük oğlumu psikoloğa gönderiyorum.Daha da iyi olacağız inşallah.
Kuzucuğun Cennette seni bekledigini bilerek daha umutla yaşayabilirsin. Malesef yaşamak zorundasın bir çocuğun daha var. Canımız da çıksa yiyoruz içiyoruz hatta gülüyoruz da. Yurt dışına da git. Pahaliysa pahalı. Sağlığına dikkat et sen daha onemlisin. Evdekindende iste her yükü ustlenme
çok geçmiş olsun canım
Teşekkür ederim
Okuduklarımı görünce çok şaşırdım kızın covit olmuş demek.Yeniden çoğalmış demekki.Çok çok geçmiş olsun hepinize acil şifalar dilerim.
Teşekkür ederim canim

Kimseye tahammülüm kalmadı
Kırılacaklar diye sustuklarım yeri geliyor ezmeye çalışıyor.
Artık kim kırılırsa kırılsın
Canım diye gördüğüm birkaç arkadaşımın meğer dışarıdaki bir yabancıdan farki yokmuş
Resmen son zamanlarda yok saymaya başladılar. Bende iletisimimi kestim. İnsanlarda faydan kadar değerinin olduğunu öğrendim yazık. Baktım ki ben aramasam arayan yok.
İnsanın çocuklarından başkası yalanmış içim yana yana öğrendim
Kardeşin bile kendi çıkarları doğrultusunda sana yaklasiyor bazen
Bundan sonra ne kadar ekmek o kadar köfte.

Kimseye tahammülüm kalmadı
Kırılacaklar diye sustuklarım yeri geliyor ezmeye çalışıyor.
Artık kim kırılırsa kırılsın
Canım diye gördüğüm birkaç arkadaşımın meğer dışarıdaki bir yabancıdan farki yokmuş
Resmen son zamanlarda yok saymaya başladılar. Bende iletisimimi kestim. İnsanlarda faydan kadar değerinin olduğunu öğrendim yazık. Baktım ki ben aramasam arayan yok.
İnsanın çocuklarından başkası yalanmış içim yana yana öğrendim
Kardeşin bile kendi çıkarları doğrultusunda sana yaklasiyor bazen
Bundan sonra ne kadar ekmek o kadar köfte.
Ben bu kafa yapısına 24 ile 40 yaş arasında yaşadıklarımın bir sonucu olarak dibi gördükten sonra eriştim
Bu kesinlikle bencillik değil kendine değer vermek

Son düzenleme:
Kuzucuğun Cennette seni bekledigini bilerek daha umutla yaşayabilirsin. Malesef yaşamak zorundasın bir çocuğun daha var. Canımız da çıksa yiyoruz içiyoruz hatta gülüyoruz da. Yurt dışına da git. Pahaliysa pahalı. Sağlığına dikkat et sen daha onemlisin. Evdekindende iste her yükü ustlenme

Teşekkür ederim

Teşekkür ederim canim
Bu mesajın beni çok duygulandırdı hatta gözlerim doldu.

Onun beni asıl dünyada karşılayacağını bilmek ,buranın geçiçi olduğunu bilmek beni rahatlatıyor.O da olmasa kafayı yerdim herhalde.Kavuşacağız elbet diyorum.Sevdiklerimizi orada göreceğiz.Birde burada daha fazla yaşasa daha çok acı çekecekti daha huzurludur diyorum.İnşallah öyledir.

Desteğin için asıl ben teşekkür ederim

X