Küçük birikimlerden büyük yatırımlara

Şimdi düşünüyorum da.. Annemden alamadıklarımı mı oğluma veriyorum, eksiklerimi onunla mı kapatmaya çalışıyorum..
Neden ben hiç temas sevmiyordum mesela, kimse bana dokunarak sevsin istemezdim.. Şimdi oğlum bana dokundukça yada ben onu severken onun mest olduğunu gördükçe içim değişik bir şekilde kıpırdıyor.. Sanki dünya duruyor ve o an büyüyor..
:anne:
Benim.annemde.oyle pek sevgisini gosterememis zaten benden sonra iki çocuk yapmış yaslarimiz birer yıl ara ile nasıl baksın bez bile yıkamalı soba yakmalı kadın ne ara kucaklasin oynatsin sevsin diye kendime.teselli etsem de bazen bende kızıyorum arkds bakacagin çocuğu yapacan diye.neyinizi eksik ettik derler sevgiyi derim sadece.bende de bir sevgi eksikliği hem çocuklukta hemde maalesef evlendim evlilikte oldu..oluyor.iyiki çocuğum var diyorum bu sefer bende onu aşırı sevgimle boguyorum gibi diyor anne beni sal artık yok olmaz.ben sensiz yapamam vs bdv deki gıcık kv ler gibi olmayı Allah nasip etmeye .... Yani sevgi önemli ne kardesim...

Allah razı olsun ablacim sana da geçmiş olsun

Sagolasin canim
Evet geceler soğudu evde camda acmiyoruz ama nerde usuttum bilemedim

Yaaa çok tatlı kuzum
Benimkilerde öyleydi tuvalete gidemezdim
Şimdide kolum yumuşak ve kalın olduğu için koluma yapışır oynar operler😂 evde kisakollu giymeye korkarim😂

Ahhh anneler
Benim annemde şeker hastası ve hiç dikkat etmiyor reçel tatlı kek hiç düşünmeden yiyor anlatamıyoruz yakında göze vuracak sonra ayaklara. Hepimiz çalışıyoruz ve yanlarında kimse yok nasıl yapicaz bilmiyorum cokta inatçıdır.
Bende kek enyaptigim çilek reçelini döküp döküp yedim bu sıralar uyusmalarm ondnanbile olmuş olabilir bak yaa ...

Çok çok geçmiş ola bugunn bizim pencerede açık kalmış belim tutumusdu ..soğudu geceleri evet

Elim uyuşuyor dedi, nörolojiden randevu aldık, nörolog mr temiz çıktı hadi geçmiş olsun demiş, annem sinirlenerek çıkmış hastaneden. Hayır ne güzel işte beyinde sinirlerde birşey yok temiz çıkmış senin sorunun şeker.. ıh ıh ondan bile mutsuz :KK12:

Bence kadınlar çocuk sahibi olduktan sonra evriliyorlar.. yani ben öyle oldum en azından.. Hiç evde durmayı sevmezdim şimdi oğlumla evde oynayayım hiç umrum değil dışarda ne olmuş ne bitmiş..
Ahanda bennn

Canımı sıkan aslında birşey yok
2 sene önce 46000 sıralaması gelen oğlana çok bilmiş aslında mok bilmiş babası özel üniversiteye yönlendirdi her zamanki bi akıllı bu ya
Şimdi de ödemesi zor geliyor galiba 🤣🤣🤣
Bi çekirdeğini almadan boşadım bi zahmet almadığım mallarıyla benim oğlanları okutsun diyorum 😉🤣

Oğlanlar da diyorlar eğer sen çekişmeli olarak ayrılsan hakkını almaya kalksan alacağın en azından 8 10 milyon tl olurdu anne
ama sen haklı davandan vazgeçtin mecbur ihtiyaçlarımızı karşılayacak diyorlar
Senin oğlanların canını yerim... Allah'ım onlara hayırlı okullar eyleyede erkenden mezun olup hayatlarini kuralar inşallah..

Nöbette de kolaylıklar dilerim

Ben birde öğretmenlik okudum, pedagojik formasyonum var.. Çoğu konuyu kendi çocukluğum ile inceledim.. belki aştım belki kendimi yetiştirdim.. Ama işte insanın sorunun temelinin aile olduğunu bilmesi...
Annemde çok çekmiş kaynanadan, görümceden.. babam annemi sevmiş ama babamda daha evlenecek olgunlukta değilmiş.. Gençlik heyecanları, toyluk.. annemle evli iken askere gitmesii. annemin 3 görümce ve gaddar kaynana yanında korunmasız kalması, bazen aç bırakılması.. bazen hor görülmesi.. ben doğmuşum.. annemi tarlaya gönderip lohusa iken benden benide sütümden ve anne kokumdan ayrı bırakmışlar..
Şimdi annem bazen geçmişte yaşıyor, bazen gelecekte savaşıyor.. Mutsuz bir kadın mutlu olamıyor.. allahtan oğlum ona birazcık sıkıntılarını unutturuyor..
Ama işte diyorum ki annem.. iyi edemiyorum ama bakmak zorundayım onu kimsesiz bırakamam..

Bugün öğretmen bir arkdsimla konuştuk daha önce eşi terk etmişti çocuğu hastalıklı diye .sonra yeniden barıştılar çocuğu bahane ederek geri döndü arkdsimin şehrine başka şehre gitmişti adam.evet ilgili baba madden ama kadına sevgi vermiyor hoş hangimize bizimkiler iyi davranıyor ki neyse kadın diyor bosandigimmsurecte amcasının bulduğu tanıştığı bir bey olmuş ama ilerlememis konu derken gorusmemisler şimdi arada sırada WhatsApp dan msjnatiyormus vsvs.. derken evli ama kendi eşiyle şimdi yani tam Esra Erol Luk vakasın dedim. Diyor görüşmedim etmedim ama çocuğumu aldatmis gibi hissediyorum İdil ne yapayim sence benden mi akıl alacan dedim zaten erkek düşmanı oldum çıktım.neyse tam bdv lik bu da ama yazık yani biz kadınlardaki sevgi hisside hissetme hisside var demek.hasi ben çocuğum var diye onla yasiyorum adamı takmıyorum ama böyle çocuğuyla da çocuk özel birey olunca demek farklimi oluyor konusamayinca evin içinde bir bireyle demekki daha mi arayışlar oluyor.dedim kurban olayım okumuş düzgün işi guviyueirndenolan birisin evlat sınavın elbette bu sınavda her iki sütünuda sen yalacagij için yalnız oldugun icin zorlanman çok normal ama boşver be ne edecen elalami dedim. Yani ama diyor gorusmuyoruk sadece WhatsApp da haftada 3-5 bir msj bazen bir doğa resmi bazen birnkitap bazen bir müzik paylaşıyor bende bir yanit vermiş oluyorum diye.olaun yapma etme dedim ama kendi iç sesime döndüm nerde yanlısı acaba diye düşündüm.. bende de aynı durumlar oldu ama.ben kendime kurslar yeni okumalik okullar çeşitli kulüpler buldummzamani öyle şeylere ayırdım en azından erkekle görüşmedim hepsi aynı b
... K diyip .. ama mantıklı bir akılda veremedim içindeki sevgi isteginede ya günah yazık boşver sınavını geçmeye bak hayat kısa vs vs msjlar verdim ama hala aklıma dert oldu.

Ben birde öğretmenlik okudum, pedagojik formasyonum var.. Çoğu konuyu kendi çocukluğum ile inceledim.. belki aştım belki kendimi yetiştirdim.. Ama işte insanın sorunun temelinin aile olduğunu bilmesi...
Annemde çok çekmiş kaynanadan, görümceden.. babam annemi sevmiş ama babamda daha evlenecek olgunlukta değilmiş.. Gençlik heyecanları, toyluk.. annemle evli iken askere gitmesii. annemin 3 görümce ve gaddar kaynana yanında korunmasız kalması, bazen aç bırakılması.. bazen hor görülmesi.. ben doğmuşum.. annemi tarlaya gönderip lohusa iken benden benide sütümden ve anne kokumdan ayrı bırakmışlar..
Şimdi annem bazen geçmişte yaşıyor, bazen gelecekte savaşıyor.. Mutsuz bir kadın mutlu olamıyor.. allahtan oğlum ona birazcık sıkıntılarını unutturuyor..
Ama işte diyorum ki annem.. iyi edemiyorum ama bakmak zorundayım onu kimsesiz bırakamam..
Çok çok iyi ozetlemisssiniz annenizide ..dediğinz gibi bazen geçmişte çok takılıp kalıyor annelerimiz ve bizede bu sirayet ediyor... Kesinlikle kimsesi bırakmamak gerek hayat bazılarına zor bazilarina daha zor üstü zor.. güzel günleriniz olsun inşallah..
Sevgisiz bir evlilik ne bileyim ölüm gibi.. ama çocuk olunca işin içinde insan nelere dayanıyor değil mi? sevilmemeye, yok sayılmaya..
Kesinlikle ..bendede yok sevgisiz bir evlilik oldu 2.evliligm.ama çocuğuma sebep yine bir sevgiye sebep öküz e katlanmaca.bakalim kaç yıl daha sabr edebileceğiz birbirimize...

Ohretmenmisssinizde.ne Güzel... Epeyi öğretmen tanıdığım oldu🤗🤗🤗🤗🤗

Çok çok iyi ozetlemisssiniz annenizide ..dediğinz gibi bazen geçmişte çok takılıp kalıyor annelerimiz ve bizede bu sirayet ediyor... Kesinlikle kimsesi bırakmamak gerek hayat bazılarına zor bazilarina daha zor üstü zor.. güzel günleriniz olsun inşallah..

Kesinlikle ..bendede yok sevgisiz bir evlilik oldu 2.evliligm.ama çocuğuma sebep yine bir sevgiye sebep öküz e katlanmaca.bakalim kaç yıl daha sabr edebileceğiz birbirimize...

Ohretmenmisssinizde.ne Güzel... Epeyi öğretmen tanıdığım oldu🤗🤗🤗🤗🤗
Mesleğimi yapmıyorum ama mesleğimin tohumları içimde.. Oğlumu yetiştirirken kendi doğru bildiklerimle ve içgüdülerimle yetiştiriyorum kimseyi takmıyorum..
Sonrada aaa sen nasıl yaptın oluyor.. Uyku düzenimizi oturttuk.. emmeyi bırakmadı.. Çok sevgi yanlısı güler yüzlü..
Korkuları yok.. bağımlı değil bağlı bir bebek..
Üzücü olan acaba yağmurdan kaçarken doluya mı tutuluyoruz.. Bir mutsuz evlilikten sonra ikincisinde neyi atlıyoruz.. Çocuğunuzun olumsuz etkileneceği durumlar yaşanmamasını ve eş kişisinin hatasını tez zamanda anlamasını dilerim.

Benim.annemde.oyle pek sevgisini gosterememis zaten benden sonra iki çocuk yapmış yaslarimiz birer yıl ara ile nasıl baksın bez bile yıkamalı soba yakmalı kadın ne ara kucaklasin oynatsin sevsin diye kendime.teselli etsem de bazen bende kızıyorum arkds bakacagin çocuğu yapacan diye.neyinizi eksik ettik derler sevgiyi derim sadece.bende de bir sevgi eksikliği hem çocuklukta hemde maalesef evlendim evlilikte oldu..oluyor.iyiki çocuğum var diyorum bu sefer bende onu aşırı sevgimle boguyorum gibi diyor anne beni sal artık yok olmaz.ben sensiz yapamam vs bdv deki gıcık kv ler gibi olmayı Allah nasip etmeye .... Yani sevgi önemli ne kardesim...
Kesinlikle öyle
Bakabilecekleri kadar dogursalardi
Bizde 6 kardesiz en buyugu benim
hepsini ben buyuttum evlendigimde en kucuk kardesim 8 yasindaydi
Travma desen gırla
Napalim insanlara hayati zindan mi edelim
Bende 2 çocukta karar kildim dedim bu kadarına yetebiliyorum ve zaten çocuğa doygundum gerek yok

Bende kek enyaptigim çilek reçelini döküp döküp yedim bu sıralar uyusmalarm ondnanbile olmuş olabilir bak yaa ...

Çok çok geçmiş ola bugunn bizim pencerede açık kalmış belim tutumusdu ..soğudu geceleri evet
Sagol canim
Yeme kız😡

Öğle arası boş vaktim vardı
Lcwda gratiste kargolar vardı alınacak birde iade vardi
Çarşıya indim aras kargo yerinde yok😂
Sordum sanayiye tasindi dediler
Önce lcwya sonra avmdeki gratise gittim
O arada hesabınıza para geldi yazdı tlfda bi baktım annem 1000tl atmis kesesine bereket😂😂
Hemen avmden çıkarken bir kahve ısmarladım kendime okula geldim
Şimdi okul çıkışı koca sanayide kargo arayacagim😡

Kesinlikle öyle
Bakabilecekleri kadar dogursalardi
Bizde 6 kardesiz en buyugu benim
hepsini ben buyuttum evlendigimde en kucuk kardesim 8 yasindaydi
Travma desen gırla
Napalim insanlara hayati zindan mi edelim
Bende 2 çocukta karar kildim dedim bu kadarına yetebiliyorum ve zaten çocuğa doygundum gerek yok

Sagol canim
Yeme kız😡
Çok kardeşli aileyi severim ama aile çocuğa bakabiliyorsa, hani ben çocuğa bakmayı parasal olarakta görmüyorum. Öyle özel okullarda okutayım falan değil, karnını doyurabileyim, sağlıklı olalım ve mutlu edebileyim. Eğer ikinci çocukla ben onları mutsuz edeceksem yapmamalıyım. İkinci çocuk demek annenin zorlu hayatına yeni br zorluk 3-4- derken anne kendi kimliğini kaybedebiliyor.
Kendim mutlu değilsem çocuğumu nasıl mutlu edeyim..

Çok kardeşli aileyi severim ama aile çocuğa bakabiliyorsa, hani ben çocuğa bakmayı parasal olarakta görmüyorum. Öyle özel okullarda okutayım falan değil, karnını doyurabileyim, sağlıklı olalım ve mutlu edebileyim. Eğer ikinci çocukla ben onları mutsuz edeceksem yapmamalıyım. İkinci çocuk demek annenin zorlu hayatına yeni br zorluk 3-4- derken anne kendi kimliğini kaybedebiliyor.
Kendim mutlu değilsem çocuğumu nasıl mutlu edeyim..
Katılıyorum
Ama benim annem sanki kendi bakacakmıs gibi 3. Yapmam için yıllarca baskı uyguladı
Ama bi kaç senedir baktı ki sağlık sorunlarım var hic seslenmiyor

X