Küçük birikimlerden büyük yatırımlara

Herkese de merhaba ..ne güzel kışlık soslar menemenler başlamış üreticiden 1.2 TL ye domates aliniyormus Allah üreticinin yardımcısı olsun dönümünde 25 bin zarar ettim diyor çiftçiler haberlerde bizler yine en ucuza 8 TL ye bulabiliyoruz domatesi yani cifcimjz küstü kesin seneye acaip pahalı olacaktır domates de patates de..

Henüz pek birşey yapamadım.bende kolum ağrıyor boynummzatennbeter haldeyim Allah'ım ne edeceğimi bilmiyorum..

Bu arada ne güzel bir ifade bacağına sarılan evlat 🤗🤗 kocam.bile bukadar peşimden koşmadi ifadesi ..gercektne evlat bambaşka bir his Allah sağlıklı uzun ömürler versin hepsine...
Çok geçmiş olsun bu arada el uyuşukluğu annemde de var, Şekerden oluyor onunki sanırım çünkü hastanelerde gitmediğimiz bölüm kalmadı. sadece Şehir hastanesinde EMG istediler ama annem kızdı hastanelere ikna edip gönderemedim... babama randevu aldığım gün anneme de almayı düşünüyorum.. belki öyle gider..

Ya ama gerçekten öyle.. Bildiğiniz yerlerde emekliyor bi çare bacağıma sarılıyor.. hatta bulduğu yeri öpüyor ( emme refleksi) :KK45: hangi koca ayaklarımıza kapanarak geziyor.. Öpüyorum kokluyorum ama doymuyorum..
Birde ben temas sevmezdim çok, el şakası falanda sevmezdim.. Bu bir başka ya sarılmaya doyamıyorum :KK45:

Bugün büyük oğlanın 1. Dönem okul parası yatırılacakmış oğlan telefonda anne babam euro bozduracak vs diyerek konuyu açtı
Bana ne isterse böbreğini satsın, bu ışıltılı hayatı baban istedi yavrummmm dedim 🤣🤣🤣🤣

Bir de aynı okulda okuyacakları için kardeşiyle kardeş indirimi yapılması için okul yönetimine dilekçe yazmıştı cevaben ret yanıtı gelmiş
Dolayısıyla 10bin tl lik beklenilen indirim de uygulanmamış böylece bugün 98bin tl ödeme yapılmış
Hahaha Kapak olmuş :KK45:

Abla özel olmazsa ben senin durumları tam bilmiyorum, sayfaya da baya sondan geldim ortada yazıyorsa da okumadım.. Özetle ne oldu, canını sıkacak bir şeyse önemli değil anlatma..

Günaydınlar,
önce akşamdan yazılanları okudum cevap yazdım Günaydınım geçe kaldı :KK45:

Akşam eve gittim, annem tabikii evdeki yemekler dururken kendisine menemen yapmış, canı çekmişmiş...
Oda beni boykot ediyor sanırım. Geçen hafta kızmıştım 1 torba yemek sebze meyveyle geldiği için.. Bu hafta hem getirmemiş, hemde yaptıklarımdan dişine uygun değilse yemiyor. Anlamadım annem bu hayatta ne istiyor. Ben çok güzel sağlıklı ve lezzetli yemekler çıkartıyorum. Ama bazen inattan yemiyor.
Yahu enfes mantar sote var, semiz otu yemeği var, ali nazik var, tavuk sote yaptık dün haşladığımız tavukları..
Ama annem kendi getirdiği sütten yaptığı sütlacı, kendi getirdiği pideyi ve kendi getirdiği kahvaltılığı, hatta canı istediği için yaptığı menemeni yiyor. Şekeri var, şekeri yüksek çıkıyor, şeker makinanı getir diyorum pili bitti diyor. Ne yapacağımızı şaştık kaldık. Ne dinliyor. Ne uyguluyor. Nede hayıflanmaktan vazgeçmiyor.
Ben sadece onun için çok üzülüyorum psikolojisini düzeltemediğim için, onun yaralarını saramadığım için, duvarlarını bu kadar sert ördüğü için ve dinlemeye huyu olmadığı için...
Erikten marmelat yapmış, içine şeker katmadım diyor. eriğin kendisi şekerli meyve marmelat yapınca şeker posası oluyor. Evet hazır alınana göre şekeri daha düşük ama şeker yani.

Babam bal getirmiş şeker verilmemiş arılara öyle olunca içinde şeker yok diyor. Ama balın kendi şekeri ne olacak.
Ben ilk zamanlar kahvaltı tabağı hazırlıyordum, zeytin peynir domates salatalık yeşillik yumurta, öğlen gidiyorum tabaktan hiçbişey yenmemiş.. Öğlene kadar ya kendisini aç bırakıyor yada sağlıksız şeyler yiyor. Kahvaltıda meyve yiyor mesela geçiştiriyor. yada bir bardak sütle geçiştiriyor.
Sonra da hastayım, içim kepir dedi.. bacaklarımda derman yok..
Neyse dün bir şey almadım, oğlumun kuruyan çamaşırları katladım. Akşam yemekte kalan alinaziği ve annemin yaptığı menemenden biraz yedim, tatlıda sütlaç yedim..
Bugün menüde tavuk sote var..
Yanında turşu..

He onu anlamıştım :KK45:
Canımı sıkan aslında birşey yok
2 sene önce 46000 sıralaması gelen oğlana çok bilmiş aslında mok bilmiş babası özel üniversiteye yönlendirdi her zamanki bi akıllı bu ya
Şimdi de ödemesi zor geliyor galiba 🤣🤣🤣
Bi çekirdeğini almadan boşadım bi zahmet almadığım mallarıyla benim oğlanları okutsun diyorum 😉🤣

Oğlanlar da diyorlar eğer sen çekişmeli olarak ayrılsan hakkını almaya kalksan alacağın en azından 8 10 milyon tl olurdu anne
ama sen haklı davandan vazgeçtin mecbur ihtiyaçlarımızı karşılayacak diyorlar

Günaydınlar,

Akşam eve gittim, annem tabikii evdeki yemekler dururken kendisine menemen yapmış, canı çekmişmiş...
Oda beni boykot ediyor sanırım. Geçen hafta kızmıştım 1 torba yemek sebze meyveyle geldiği için.. Bu hafta hem getirmemiş, hemde yaptıklarımdan dişine uygun değilse yemiyor. Anlamadım annem bu hayatta ne istiyor. Ben çok güzel sağlıklı ve lezzetli yemekler çıkartıyorum. Ama bazen inattan yemiyor.
Yahu enfes mantar sote var, semiz otu yemeği var, ali nazik var, tavuk sote yaptık dün haşladığımız tavukları..
Ama annem kendi getirdiği sütten yaptığı sütlacı, kendi getirdiği pideyi ve kendi getirdiği kahvaltılığı, hatta canı istediği için yaptığı menemeni yiyor. Şekeri var, şekeri yüksek çıkıyor, şeker makinanı getir diyorum pili bitti diyor. Ne yapacağımızı şaştık kaldık. Ne dinliyor. Ne uyguluyor. Nede hayıflanmaktan vazgeçmiyor.
Ben sadece onun için çok üzülüyorum psikolojisini düzeltemediğim için, onun yaralarını saramadığım için, duvarlarını bu kadar sert ördüğü için ve dinlemeye huyu olmadığı için...
Erikten marmelat yapmış, içine şeker katmadım diyor. eriğin kendisi şekerli meyve marmelat yapınca şeker posası oluyor. Evet hazır alınana göre şekeri daha düşük ama şeker yani.

Babam bal getirmiş şeker verilmemiş arılara öyle olunca içinde şeker yok diyor. Ama balın kendi şekeri ne olacak.
Ben ilk zamanlar kahvaltı tabağı hazırlıyordum, zeytin peynir domates salatalık yeşillik yumurta, öğlen gidiyorum tabaktan hiçbişey yenmemiş.. Öğlene kadar ya kendisini aç bırakıyor yada sağlıksız şeyler yiyor. Kahvaltıda meyve yiyor mesela geçiştiriyor. yada bir bardak sütle geçiştiriyor.
Neyse dün bir şey almadım, oğlumun kuruyan çamaşırları katladım. Akşam yemekte kalan alinaziği ve annemin yaptığı menemenden biraz yedim, tatlıda sütlaç yedim..
Yanında turşu..
Allah kolaylık versin canım.
Insanın bazen kendi annesi bile olsa tuhaf hareketleri kafası götürmüyor
Yaş aldıkça çocukça hareketler sergiliyorlar bazen 😏

Canımı sıkan aslında birşey yok
2 sene önce 46000 sıralaması gelen oğlana çok bilmiş aslında mok bilmiş babası özel üniversiteye yönlendirdi her zamanki bi akıllı bu ya
Şimdi de ödemesi zor geliyor galiba 🤣🤣🤣
Bi çekirdeğini almadan boşadım bi zahmet almadığım mallarıyla benim oğlanları okutsun diyorum 😉🤣

Oğlanlar da diyorlar eğer sen çekişmeli olarak ayrılsan hakkını almaya kalksan alacağın en azından 8 10 milyon tl olurdu anne
ama sen haklı davandan vazgeçtin mecbur ihtiyaçlarımızı karşılayacak diyorlar
abla ben onlara HBB diyorum :KK45: Her b..u bilen herbokolog :KK45:
Amann abla biliyorum senin dediğin duyguyu benimde ilk evliliğimde çöpünü almadım, nafakasını almadım.. hayat döndü devam ettii.. büyüdüm olgunlaştım nasıl aşağılandığımı gördüm.. şimdi yanıma gelse sinek gibi davranırım o derece yani..
Neyse ki şuan mutluyum kimsenin iğnesine ihtiyacım yok.. başımın çaresine de bakarım oğluma da paşalar gibi bakarım :KK49:

Allah kolaylık versin canım.
Insanın bazen kendi annesi bile olsa tuhaf hareketleri kafası götürmüyor
Yaş aldıkça çocukça hareketler sergiliyorlar bazen 😏
Annemin yaştan değil abla artık açık ve net görebiliyorum annemin ciddi ağır psikolojik travmaları var.. ve biz bu ortamda büyüdük.. Kardeşim anne bağımlısı ve beceriksiz bir şey oldu ben her boku kendi başına yapmak zorunda olan bir birey oldum. Hayat adil değil ama insanın annesi adil olmayınca hayat nasıl adil olsun..
Birde annemi kardeşimin yaşadıkları çok yıprattı.. sanki kardeşim boşanmadı da annem boşandı..
Babamla geçinemiyor. Çünkü kendi istediği gibi olmasını istiyor. Zamanında babamda annemin istediği gibi olmak için çok mücadele etmiş ama annem mutlu olmayan bir kadın olduğu için salmış.
Annem bizi tenkit ediyorsunuz diye uyarıyor ama tenkitin dik alasını yapıyor ve söylediği hiç bir sözden sorumlu olmuyor.
Valla bdv ye topik açsam tap yapan konu olur.
Ben bu ortamda iyi kafayı kırmadan kendimi kurtarmışım, bağımsızlığımı ilan etmişim :))

Mesela annemin içinde bizim çalışıp kazandığımızı eve vermediğimiz kısmı hep yaradır. Hem ben sizden paranızı pulunuzu istemedim der, hem de Ayşe'nin kızı, oğlu maaşını annesine babasına veriyor, ev geçindiriyor siz yardım mı ettiniz der..
Mesela beni ünide okuttuğunu hiç söyleyemez ama beni lisede 1 yıl dershaneye göndrdiği için ben üni okuyabilmişim gibi davranır. Hakkını yiyemem dershane sayesinde üni kazandım. Ama ünide 1 kuruş harçlık almadan okuyabilmekte bir marifet. annem bunu görmüyor. Ben üni öğrencisi iken çalışmak zorunda kalmıştım. Ama kardeşim evlendiğinde bile harçlık alıyordu..
Öyle olunca da işte böyle hırçın sert kadınlar oluyoruz. Sonra da erkekler genel manada şirin kadınların etrafında pervane olurken biz gibi güçlü kadınları çekemeyip beğenmiyorlar birde gücümüzü ezmeye çalışıyorlar..

Annemin yaştan değil abla artık açık ve net görebiliyorum annemin ciddi ağır psikolojik travmaları var.. ve biz bu ortamda büyüdük.. Kardeşim anne bağımlısı ve beceriksiz bir şey oldu ben her boku kendi başına yapmak zorunda olan bir birey oldum. Hayat adil değil ama insanın annesi adil olmayınca hayat nasıl adil olsun..
Birde annemi kardeşimin yaşadıkları çok yıprattı.. sanki kardeşim boşanmadı da annem boşandı..
Babamla geçinemiyor. Çünkü kendi istediği gibi olmasını istiyor. Zamanında babamda annemin istediği gibi olmak için çok mücadele etmiş ama annem mutlu olmayan bir kadın olduğu için salmış.
Annem bizi tenkit ediyorsunuz diye uyarıyor ama tenkitin dik alasını yapıyor ve söylediği hiç bir sözden sorumlu olmuyor.
Valla bdv ye topik açsam tap yapan konu olur.
Ben bu ortamda iyi kafayı kırmadan kendimi kurtarmışım, bağımsızlığımı ilan etmişim :))

Mesela annemin içinde bizim çalışıp kazandığımızı eve vermediğimiz kısmı hep yaradır. Hem ben sizden paranızı pulunuzu istemedim der, hem de Ayşe'nin kızı, oğlu maaşını annesine babasına veriyor, ev geçindiriyor siz yardım mı ettiniz der..
Mesela beni ünide okuttuğunu hiç söyleyemez ama beni lisede 1 yıl dershaneye göndrdiği için ben üni okuyabilmişim gibi davranır. Hakkını yiyemem dershane sayesinde üni kazandım. Ama ünide 1 kuruş harçlık almadan okuyabilmekte bir marifet. annem bunu görmüyor. Ben üni öğrencisi iken çalışmak zorunda kalmıştım. Ama kardeşim evlendiğinde bile harçlık alıyordu..
Öyle olunca da işte böyle hırçın sert kadınlar oluyoruz. Sonra da erkekler genel manada şirin kadınların etrafında pervane olurken biz gibi güçlü kadınları çekemeyip beğenmiyorlar birde gücümüzü ezmeye çalışıyorlar..
Annende narsistlik var sanırım
Ebeveynlerin evlatlar arasındaki adil davranış sergilememeleri önemli bir sorun
Evet güçlü kadınlar sevilmezler 🤣

Benim hacı abla da doğuştan hayattan hep alacaklı olan gruptan ,hep haklı ,hep haksızlığa uğrayan o ,en fedakar olan o,en kıymeti bilinmemiş olan o bu liste uzar gider 🤣🤣

Ben restimi çekiyorum ben senin kocan değilim diye 🤣🤣🤣🤣🤣

Iyi akşamlar canım afiyet şifa olsun
Allah şifalar versin 😔
Bende de baş ağrısı var ilaç aldım
Allah razı olsun ablacim sana da geçmiş olsun
Allah şifa versin canım
Geceleri biraz soğuk dikkat etmek lazım malum karasal iklim bi de senin ev esiyordur
Sagolasin canim
Evet geceler soğudu evde camda acmiyoruz ama nerde usuttum bilemedim
Çok geçmiş olsun bu arada el uyuşukluğu annemde de var, Şekerden oluyor onunki sanırım çünkü hastanelerde gitmediğimiz bölüm kalmadı. sadece Şehir hastanesinde EMG istediler ama annem kızdı hastanelere ikna edip gönderemedim... babama randevu aldığım gün anneme de almayı düşünüyorum.. belki öyle gider..

Ya ama gerçekten öyle.. Bildiğiniz yerlerde emekliyor bi çare bacağıma sarılıyor.. hatta bulduğu yeri öpüyor ( emme refleksi) :KK45: hangi koca ayaklarımıza kapanarak geziyor.. Öpüyorum kokluyorum ama doymuyorum..
Birde ben temas sevmezdim çok, el şakası falanda sevmezdim.. Bu bir başka ya sarılmaya doyamıyorum :KK45:
Yaaa çok tatlı kuzum
Benimkilerde öyleydi tuvalete gidemezdim
Şimdide kolum yumuşak ve kalın olduğu için koluma yapışır oynar operler😂 evde kisakollu giymeye korkarim😂
Günaydınlar,

Yanında turşu..
Ahhh anneler
Benim annemde şeker hastası ve hiç dikkat etmiyor reçel tatlı kek hiç düşünmeden yiyor anlatamıyoruz yakında göze vuracak sonra ayaklara. Hepimiz çalışıyoruz ve yanlarında kimse yok nasıl yapicaz bilmiyorum cokta inatçıdır.

Elim uyuşuyor dedi, nörolojiden randevu aldık, nörolog mr temiz çıktı hadi geçmiş olsun demiş, annem sinirlenerek çıkmış hastaneden. Hayır ne güzel işte beyinde sinirlerde birşey yok temiz çıkmış senin sorunun şeker.. ıh ıh ondan bile mutsuz :KK12:

Bence kadınlar çocuk sahibi olduktan sonra evriliyorlar.. yani ben öyle oldum en azından.. Hiç evde durmayı sevmezdim şimdi oğlumla evde oynayayım hiç umrum değil dışarda ne olmuş ne bitmiş..

Şimdi düşünüyorum da.. Annemden alamadıklarımı mı oğluma veriyorum, eksiklerimi onunla mı kapatmaya çalışıyorum..
Neden ben hiç temas sevmiyordum mesela, kimse bana dokunarak sevsin istemezdim.. Şimdi oğlum bana dokundukça yada ben onu severken onun mest olduğunu gördükçe içim değişik bir şekilde kıpırdıyor.. Sanki dünya duruyor ve o an büyüyor..
:anne:

Bence benimde şekere hassasiyetim.olabilir bu sıralar ıslak kekler trileceler hiç olmadı pudingli pastalar yapip yiyesim çok oldu.
Azaltayim bari okul başladı ya bizim.anne poacasi derken poaca ya sebep fırın açıldıysa hadi birnkek yap kurabiye yap o moda girdik yine...beslenme önemli kesinlikle ..

Bu arada çok güzel duygular bol bol sarıl op kokla yaş 10 a yaklaşınca çok yapılmıyor .bende temasa dokunmalara biraz soğuk biriydim ama halada minnosumunkucagima alır öper koklar sakalasirim.allahim.hepsine hayırlı ömürler vere

X