Küçük birikimlerden büyük yatırımlara

Bu ayki toplam harcama 16850 17000 tl civarı

Bunun 12145 tl si kredi kartıyla gerisi elden harcama

Kredi kartı borcu içerisinde mtv, benzin ,cep telefonu ,elektrik, doğalgaz faturaları ,market ,kasap ,internetten alışveriş taksiti ,tatil harcamaları vs var

Önümüzdeki hafta arabanın tüvtürk muayenesi var

Herkese slmlar Allah'ım.sen tüm hastalara çok acil şifa versin dilegin yakinlarina annene..herkese

Bu hafta 4 gün oğlanla ise gitmek beni mahvetti zaten ilkgunden atladı boynuma dönennsandalyeden bende aman düşecek diye acaip ters hareketle tutayım.dedim boynum cattt etti iki.gun çok ağrıdı öyle böyle değil araç sürerken sola bile dönemedim yer bastı derken bir gittim kas yırtığı mi yada lif zedelenmesi boyun sırt sağ sanki birşey çekiyor öldüm adeta Allah'ım nasıl can verecez yarabbim ..kremler kasgevseticiler agrilesiciler kar etmedi yarın prof a randevu aldım bakak ne diyecek tummhayat kalitem.gitti güya haftasonu kışlık turşu vs yapacaktım aman iyi olayaimda turşu eksik kalsın dedim.o moddayim tlfnlanyazinbile yazamıyorum sol elimle yazdım hepsini .Allah'ım sen paralimpik oyuncalarina eli kolu olmayanlara tutmayanlara yardım eyle zaten geçen ay sagbtarafim uyusuyordu birde bu çıktı iyice koptum cocukmu maymunmu yaratık mi besliyoruz aşırı huysuz bu sıralar ise gidip gelmeleri de gergin. Ben niye tatil etmiyorum benim okulum acilacak kimseye özel ders olmuyor kimse ise gitmiyor ben niye gidiyorum benimde tatilim uzun olsun saydı durdunvenson bir hafta kala da edeceğini etti ... Elim.tutsun terlik ile başlayacak.sana dedim..

Herkesler de iyidir inşallah hastalara acil şifa.. temizlik yapanalr aman dikkat çok yormayın ters hareket etmeyin.. önce sağlık güvenlik..

Bu arada maaşı bekliyoruz bakalım Allah büyük Eylül birikimli olacak inşallah.. sağlık sigortası yeniledik adama birde dikey Süpürge aldim kredi kartlari olmadığı kadar dolgun günlere güveniyorum...

Okulları başlayan seminerlere gidenlere Allah'tan başarılı sağlıklı okullar dilerim..

Herkes ve aileleri iyidir inşallah..
Çok geçmiş olsun canım, benim de haftasonu ters hareketten belim tutuldu, seni çok iyi anlıyorum, şimdi daha iyi çok şükür.. 😭🤲

Hayırlı sabahlar bu arada…gün başlasın hayırlısıyla, çok yoğun bir gün olacak, hiç kalkasım yok… 😅

Bu ayki toplam harcama 16850 17000 tl civarı

Bunun 12145 tl si kredi kartıyla gerisi elden harcama

Kredi kartı borcu içerisinde mtv, benzin ,cep telefonu ,elektrik, doğalgaz faturaları ,market ,kasap ,internetten alışveriş taksiti ,tatil harcamaları vs var

Önümüzdeki hafta arabanın tüvtürk muayenesi var
Darısı bana canım, ben de o rakamlara yakın rakamları görürüm bir gün inşallah…. 😅

Bu hafta pazar dışında bir harcamam olmadı.
Markete gitmedim.
Geçen oğlum ve arkadaşlarını avm ye götürdük. Eşimle onlar yemek yerken, ben biraz dolandım. Mağazalarda indirimler vardı. Ancak hiç bir ihtiyacım yoktu . İndirimde olmayan bir ayakkabıya ihtiyacım var. Onun içinde kendime hedef koydum. Şimdi değil. Önceden bişeyler beğenebilirdim ama yok; insan kolay kazanç sağlamıyor. Saatlerini veriyor, gelir elde ediyor. Harcamak fütursuzca olmamalı. Bir de ben maddi şeylerden ziyade anısı olan şeylere para harcıyorum, bunu uzun soluklu buluyorum. Zaten giyim sezonu sürekli değişiyor.. gardrobu her mevsim yenilemek gerek kapitalist sisteme göre… ama ailece yapılan bir tatil başka.. ya da duygularımı düşüncelerimi sırtlayıp bir kafeye gidip kahvemi yudumlarken kendimi muhasebe etmek başka.. çok sevdiğim o pastayı yemek de öyle…

O yüzden kendimi tebrik ettim😍 akıllıca harcamak gerek…

Bu hafta pazar dışında bir harcamam olmadı.
Markete gitmedim.
Geçen oğlum ve arkadaşlarını avm ye götürdük. Eşimle onlar yemek yerken, ben biraz dolandım. Mağazalarda indirimler vardı. Ancak hiç bir ihtiyacım yoktu . İndirimde olmayan bir ayakkabıya ihtiyacım var. Onun içinde kendime hedef koydum. Şimdi değil. Önceden bişeyler beğenebilirdim ama yok; insan kolay kazanç sağlamıyor. Saatlerini veriyor, gelir elde ediyor. Harcamak fütursuzca olmamalı. Bir de ben maddi şeylerden ziyade anısı olan şeylere para harcıyorum, bunu uzun soluklu buluyorum. Zaten giyim sezonu sürekli değişiyor.. gardrobu her mevsim yenilemek gerek kapitalist sisteme göre… ama ailece yapılan bir tatil başka.. ya da duygularımı düşüncelerimi sırtlayıp bir kafeye gidip kahvemi yudumlarken kendimi muhasebe etmek başka.. çok sevdiğim o pastayı yemek de öyle…

O yüzden kendimi tebrik ettim😍 akıllıca harcamak gerek…
Tebrikler gerçekten insanın düşünce yapısı değişmeye görsün
Kim ne yapmış ne etmiş nereye gitmiş ne harcamış hayatı nasıl yaşamış gerçekten umursamıyor ,15 yaşında ergenler gibi özenti delisi gibi bir hayat anlayışından çok uzak yaşıyor
Adeta kendine ait dünyası ile diğer insanların dünyası arasında sınırlar çizip kim nasıl biliyorsa öyle yaşasın modunda yaşıyor hayatı
Zira dediğin gibi kapitalist düzenin kölesi olmaktan alamıyor kendini farkında bile olmadan
Ve de para kolay kazanılmıyor
Yıllar geçip iyi ve kötü gün için birşeyler kenara koymamışsa kafaya öyle bir dank ediyor ki ama işte ama
Rabbim hepimizi öyle bir durumdan esirgesin
Bilinçli üretici bilinçli tüketici olmak lazım 😘

Çok geçmiş olsun canım, benim de haftasonu ters hareketten belim tutuldu, seni çok iyi anlıyorum, şimdi daha iyi çok şükür.. 😭🤲

Hayırlı sabahlar bu arada…gün başlasın hayırlısıyla, çok yoğun bir gün olacak, hiç kalkasım yok… 😅
Offf çok geçmiş olsun sizede yok böyle bir aci acaba kaç güne gecer

Şimdi hastaneden eczaneden medikaldenn alacakları alıp geldim.boyunluknyatarkennbile takacaksinndedi Dr 3 gün aşırı dikkat et iğne ilaç birde likit jel rolonlu verdi . Geçmeyecek gibi duruyor bunlarla haftasonunu idare edesin pazartesi ara fiziktedavi 15 seans programlayalim dedi ufff hiç sevmiyorum fizik tedavi çocuğu goturmektennusanmisim ama.kolum bile tutmuyor uyuşuk

Offf çok geçmiş olsun sizede yok böyle bir aci acaba kaç güne gecer

Şimdi hastaneden eczaneden medikaldenn alacakları alıp geldim.boyunluknyatarkennbile takacaksinndedi Dr 3 gün aşırı dikkat et iğne ilaç birde likit jel rolonlu verdi . Geçmeyecek gibi duruyor bunlarla haftasonunu idare edesin pazartesi ara fiziktedavi 15 seans programlayalim dedi ufff hiç sevmiyorum fizik tedavi çocuğu goturmektennusanmisim ama.kolum bile tutmuyor uyuşuk
Çok geçmiş olsun canım benim
Hayatımda 2 ya da 3 sefer başıma geldi sabahın erken saatlerinde kahvaltı sonrası mutfaktaki tezgahın üzerini de silerken oradaki pekmez şişesini de kaldırıp altını sileyip derken belimden bir çat sesi ki sorma olduğum yere hemen yattım Allah'ım nasıl birşeydi o kas gevşetici iğneler vurulmuştum
Elimden geldiğince ani hareket etmemeye özellikle de ısınmamış vücutla dikkat etmeye çalışırım
Allah başlara vermesin

Çok geçmiş olsun canım benim
Hayatımda 2 ya da 3 sefer başıma geldi sabahın erken saatlerinde kahvaltı sonrası mutfaktaki tezgahın üzerini de silerken oradaki pekmez şişesini de kaldırıp altını sileyip derken belimden bir çat sesi ki sorma olduğum yere hemen yattım Allah'ım nasıl birşeydi o kas gevşetici iğneler vurulmuştum
Elimden geldiğince ani hareket etmemeye özellikle de ısınmamış vücutla dikkat etmeye çalışırım
Allah başlara vermesin
Amin gerçekten Allah vermesin ...

Harcamalarında epeyi çok oldu bu ay zaten eylulve Mart aylari bana hep böyle oluyor..
Migrosdan yumurta aldım.10 lusu 82 TL
Kakao bir şut oglana çikolata 162 TL
Medikalciye 450 TL
Hastane 15 TL eczane 120 TL 🤣 devletin karsilasiginilaclar hastane ödemesinden fazlaa 🤣 sağlık sigortası şart bizimkinin sigortasininyenilettim geçen gün 13.750 TL
Benimki Ocakda
Bunlar hep benden odemeyecem yapmayacam.diyorum yine bana geçmiş oluyor kahrolsun içimdeki bu insan sevgisi der gibi oldum

Çok geçmiş olsun bacim

Hello bacilar
Oluyorum yorgunluktan ama isim hala bitmedi
Sabah erkenden pazara gittim
Patates soğan domates salatalık biber patlıcan kabak fasulye dolmalık biber şeftali kavun muz üzüm havuç mantar maydanoz kapya ve Konserve için 10 kilo domates dondurucuya atmak için 3 kilo patlıcan. Hepicine 750tl verdim. Fırından cocuklara açma aldim
Geldim eve onları yerleştirdim mantarlı bir omlet yaptım Mutfağı topladım markete koştum
5000tlcik de orada bıraktım
Eve gelip yerleştirdim konserveleri yaptim patlıcanları hallettim
Yemeğe karnıyarık pilav tarhana çorbası ve cacık yaptim
suan uzandım çünkü belim ve boynum ağrıdı
Hala dağ gibi bir utum var yarın kahvaltıdan sonra yaparım artık sonra da temizlik
Dünde çarşıya inmistim okul alışverişi için 2500tlde orda bıraktım

Hello bacilar
Oluyorum yorgunluktan ama isim hala bitmedi
Sabah erkenden pazara gittim
Patates soğan domates salatalık biber patlıcan kabak fasulye dolmalık biber şeftali kavun muz üzüm havuç mantar maydanoz kapya ve Konserve için 10 kilo domates dondurucuya atmak için 3 kilo patlıcan. Hepicine 750tl verdim. Fırından cocuklara açma aldim
Geldim eve onları yerleştirdim mantarlı bir omlet yaptım Mutfağı topladım markete koştum
5000tlcik de orada bıraktım
Eve gelip yerleştirdim konserveleri yaptim patlıcanları hallettim
Yemeğe karnıyarık pilav tarhana çorbası ve cacık yaptim
suan uzandım çünkü belim ve boynum ağrıdı
Hala dağ gibi bir utum var yarın kahvaltıdan sonra yaparım artık sonra da temizlik
Dünde çarşıya inmistim okul alışverişi için 2500tlde orda bıraktım
Aldıkların bereketli olsun canım
Afiyet şifa olsun
Allah kazançlarımıza bol bereket versin Evlatlarımıza zihin açıklığı versin 😘

Bugün oğlanlarla bir düğün yemeği alanına katıldım düğün sahibine hediyesini verdim yemek filan yemeden geldik

Baştan anlaşmamız düğün yemeği yememekti oğlanlar hiç sevmiyorlar ben de özellikle toplu yemek hazırlamanın ne şartlarda olduğu konusunda endişe duymuyor değilim

Taze ekmek aldım
Eve gelince dünden kalan mercimek çorbası, çıtır tavuğun yanına patatesli domatesli sucuklu yumurta, yoğurt, gazoz ,puding
Bugünü de bu şekilde geçirdik çok şükür

Şimdi yeni eğitim öğretim yılının evraklarını hazırlıyorum

X