Küçük birikimlerden büyük yatırımlara

Herkese slmlar Allah'ım.sen tüm hastalara çok acil şifa versin dilegin yakinlarina annene..herkese

Bu hafta 4 gün oğlanla ise gitmek beni mahvetti zaten ilkgunden atladı boynuma dönennsandalyeden bende aman düşecek diye acaip ters hareketle tutayım.dedim boynum cattt etti iki.gun çok ağrıdı öyle böyle değil araç sürerken sola bile dönemedim yer bastı derken bir gittim kas yırtığı mi yada lif zedelenmesi boyun sırt sağ sanki birşey çekiyor öldüm adeta Allah'ım nasıl can verecez yarabbim ..kremler kasgevseticiler agrilesiciler kar etmedi yarın prof a randevu aldım bakak ne diyecek tummhayat kalitem.gitti güya haftasonu kışlık turşu vs yapacaktım aman iyi olayaimda turşu eksik kalsın dedim.o moddayim tlfnlanyazinbile yazamıyorum sol elimle yazdım hepsini .Allah'ım sen paralimpik oyuncalarina eli kolu olmayanlara tutmayanlara yardım eyle zaten geçen ay sagbtarafim uyusuyordu birde bu çıktı iyice koptum cocukmu maymunmu yaratık mi besliyoruz aşırı huysuz bu sıralar ise gidip gelmeleri de gergin. Ben niye tatil etmiyorum benim okulum acilacak kimseye özel ders olmuyor kimse ise gitmiyor ben niye gidiyorum benimde tatilim uzun olsun saydı durdunvenson bir hafta kala da edeceğini etti ... Elim.tutsun terlik ile başlayacak.sana dedim..

Herkesler de iyidir inşallah hastalara acil şifa.. temizlik yapanalr aman dikkat çok yormayın ters hareket etmeyin.. önce sağlık güvenlik..

Bu arada maaşı bekliyoruz bakalım Allah büyük Eylül birikimli olacak inşallah.. sağlık sigortası yeniledik adama birde dikey Süpürge aldim kredi kartlari olmadığı kadar dolgun günlere güveniyorum...

Okulları başlayan seminerlere gidenlere Allah'tan başarılı sağlıklı okullar dilerim..

Herkes ve aileleri iyidir inşallah..
Çok çok geçmiş olsun canım dikkat et inşallah çabucak gever
Merak ettik seni 🥺

Amanın tüm etiketleri okumusss...helal vallla ben onları isaretlemeyise beceremiyorum yukarıda alarm zile basınca bazıları gidiyor .. kk yi tlfndan değilde birde laptopdan denemeliyim.....Bu arada teşekkür de ederim bakalım hayat... Bir hedefim yok zaten önce sağlık insan 40larinda olunca sağlığın önemini yazı yazarkenki durumdan daha derin anlıyor gerçek anlamda hissediyor.. ;(

Herkese iyi geceler inşallah sarıp marmazlarsa yarın gelirim görüşürüz.. herkese mutlu hafta sonları
Tam hepsini okuyamadım da yarıdan fazlasını okudum gibi 🤣
Ben de tlf dan giriyorum canım

Sağlık herşeyin başı ya Allah bugünlerimizi aratmasın

Günaydın kızlar
Hafta sonu hiçbir şey yapmamış olsam bile çok yoruluyorum ve hiçbir şey de anlamıyorum..
cumartesi ne yaptığımızı hatırlamıyorum desem yeridir..
Pazar sabah 9 gibi eşimin kapı sesi ile uyandık.. o direkt mutfağa gitti kahvaltı hazırlamaya bende oğlumun altını değiştirdim kendi dişlerimi fırçaladım kahvaltımızı yaptık terasa çıktık biraz oyun oynadık bir arkadaşımız uğradı bir kahve yaptım içtik onlar gitti bende oğlumu geri uyutacaktım babasının sesine geri uyandı.
Oğlumu yıkadık babası uyanınca inin aşağıya gezmeye gidelim dedi birazcık uyudu geri uyandı bu aralar huzursuz..
Aşağıya indik gezme planı yaptığımız herkes yan çizince bebekle hem sıkılırız hem zor olur diye bizde vazgeçtik.. ( kalabalık olunca bende rahat ediyorum bebek sevmeye aldıklarında, diğer türlü bir eşimde bir bende oluyor ve dışarda oturduğumuzdan keyif almıyorum) ben markete gitmeye karar verdim, eşimde siz gelene kadar çiçeklerin topraklarını değiştireceğim dedi anlaştık..
Markette;
Halı şampuanı 6 adet kahvaltı tabağı 4 adet yağdanlık Cips muz kızarmış kadayıf kıtırı, şekerpare tatlısı, chedar sos, beyaz peynir dil peyniri eski kaşar süt tost ekmeği 5 adet kahve 50gr, salça 1600 tl tuttu.
Eve geldik eşim toprakları yarılamış, yardım ettim bitirdik terası yıkadık.
Misafir çağırdık onlara hazırlık yaptık.. evimizde ohh missler gibi bir mangal parasıyla eğlendik..
Herkes gitti giderken de herkes yardım etti topladık evi.
Eşimde terasta duran mama sandalyesini aşağı indirdi.. Çöpleri aşağıya gidenler aldı.
Oğlum o kadar çok eğlendi ki çocuklarla ve suyla oynarken 4-5 defa üstünü değiştirdik. Umarım hasta olmaz..
Herkes gittikten sonra mutfağı domestosladım tezgah üzeri vs . Bulaşıkları kaldırdılar ama ben tezgah dağılıp eve kalabalık girince çamaşır suyuyla silmeden hijyenik olduğuna ikna olamıyorum ya.. Herkesin eli bir yere değiyor illaki.. o ellerin değdiği yerde de yemek hazırlanıyor. Neyse biraz obsesif olabilirim. :KK45:

Bir duş aldım.. annemler geldi.. bir makina da oğlumun çamaşırlarını attım, çıkardım astım kuruyanları topladım ve katlyıp yerleştirdim.

Öylece gün bittii...

Son düzenleme:
Saat 06.00 gibi uyandım kuşları yemledim, sabah namazı, kıyafet ve okul önlüğümü ütüledim,duşumu aldım, kahvaltımı yaptım, okuldaki kediler için kavanoza süt koydum, giyindim okula gitmeye hazırım
Ders 08.30 'da başlıyor öncesi bayrak töreni
Okula erken gitmeyi seviyorum 😊

Son düzenleme:
Saat 06.00 gibi uyandım kuşları yemledim, sabah namazı, kıyafet ve okul önlüğümü ütüledim,duşumu aldım, kahvaltımı yaptım, okuldaki kediler için kavanoza süt koydum, giyindim okula gitmeye hazırım
Ders 08.30 'da başlıyor öncesi bayrak töreni
Okula erken gitmeyi seviyorum 😊
Günaydın öğretmenim, yeni okul döneminiz size huzur, mutluluk ve sağlık getirsin, öğrencilere zihin açıklığı sizlere de mutlu bir eğitim öğretim dönemi nasip olsun inşallah..

Bu arada bana 22 ayar 2 gr altın daha ekler misiniz. Güne girmiştim 2 si daha geldi. Bu gün bitsin bu ekiple bir daha girmem. Zaten gün yapalım diye ısrarcı olan arkadaşa da lafı çakıcam. Ben kendi başıma daha güzel biriktiriyorum diye. Millet biriktiremiyor diye biz bide gün sıramızda 10 gündür bekliyoruz. Ben bir şey yapılmış ve bir tarih söylenmişse o tarihte 2 elim kanda olsa alır veririm. İnsanlardaki rahatlığı anlamıyorum yani. Yok ben sevmiyorum. Yaşım ilerledikçe iyice takıntılı bir kadın oldum çıktım ama napiyim.. Yani belki ben o gelecek paraya plan yaptım belki lazım. Yani illa istememiz mi lazım. Neyse bu yazdıklarım olumsuz enerji içeriyor. Unutayım gitsin.

merhaba arkadaşlar

insan isterse ve de yeterli geliri olursa paranın miktarına bakmaksızın 3- 5 demeden biriktirmeyi kendine adet haline getirirse güzel birikimler yapmamak için hiçbir neden yok ....

birikim yapmanın bazı püf noktaları ve de gerekliliği

-sahip olduğumuz gelirin mutlaka belli bir kısmını her ay düzenli olarak ( en az % 30 nu )bir kenara ayırmak

• evde bazı tasarruf tedbirleri uygulamalı
  • indirimleri takip etmek
-kısa - orta- uzun vadeli hedefler belirlemeli ( kısa vade 6 ay ve daha aşağı zaman dilimlerini , orta vade 1 yıldan 3 yıla kadar zaman dilimlerini , uzun vade 4 - 5 yıldan daha uzun zaman dilimlerini kapsamalı )
- her ne kadar birikim yapmak günümüz şartlarında zor olsa da arada kendimizi yapmaya çalıştığımız birikim konusunda motive etmeliyiz.
(birikim yapmanın faydalarını aklımıza getirmeliyiz)

• birikim yapmanın en güzel yanı başkasına muhtaç olmadan hayatı sürdürebilmektir ,bundan daha güzeli olabilir mi zaten
    • çocukların eğitimlerini sorunsuz tamamlatabilmek onlara lazım olan parayı onlara temin edebilmek için birikim yapmak gereklidir.( şüphesiz ki en güzel ve de önemli yatırım insana yapılan yatırımdır ...)

- şunu unutmamak lazım ki doğru yerde ve de zamanda yapılan yatırım yapmak çok önemli
-her işte olduğu gibi birikim -yatırım konusunda da imkansız diye bir şey yoktur inanmak başarmanın yarısıdır..

2024 YILI İLK 6 AYLIK BİRİKİM LİSTEMİZ

OCAKŞUBATMARTNİSANMAYISHAZİRAN2024 YILI TOPLAM HEDEFİULAŞILAN HEDEF
ozrengin ozrengin 115 gram7gram1.5 gr8 gr3 gr15.5gr150 gr Altın168 gr
@sempatik_kiz12 gr bilezik2 Bilezik, 12 Çeyrek1 bilezik
@Findikfaresi1233çeyrek
T Thewitcher 1çeyrek
5 gram
1çeyrek 5 gram1çeyrek 5 gram19 gr1 çeyrek 5 gram1 çeyrek 1 gram50 gr Altın ,12 Çeyrek5 çeyrek
21 gram
penceremden penceremden 15'er gramlık 4 Bilezik
@zinnia22.10 gr bilezik11.92
gr
bilezik
5 gr
6gr7 bilezik40 gram ,10 Ata Altın
@Purpplee2 gr50 dolar
@Beth18100 Euro
1çeyrek
100 Euro
1 çeyrek
100 Euro
1 çeyrek
100 Euro
2 çeyrek
100 Euro
1çeyrek
dolar milyoneri dolar milyoneri 30 gr bilezik15 gr bilezik23gr bilezikbilezik borcu ödüyorbilezik borcu ödüyorbilezik borcu ödüyor
@Dilyy1 gram2 gr
15 dolar
4 gr
@idilkaya1 çeyrek1gr
@Redpanda117 gr3.5 gr5 gr2.5 gr
@Meyraa-

2024 YILI SON 6 AYLIK BİRİKİM LİSTEMİZ

TEMMUZAĞUSTOSEYLÜLEKİMKASIMARALIK
ozrengin ozrengin 11 gram7 gram
T Thewitcher 8 gram5 gram
1 çeyrek
dolar milyoneri dolar milyoneri 10 gram13 gram
@idilkaya6 gram ,1 çeyrek,1 bilezik5 gram, 1 çeyrek
@Purpplee
@zinnia
@Dilyy
@Redpanda117 gram3 gram
@Beth18
penceremden penceremden
@Findikfaresi123
@sempatik_kiz
@Meyraa-6çeyrek2 cumhuriyet altını
Sahihuban Sahihuban 10 gr bilezik
Khalesinil Khalesinil 12500 tl (fon alımı)
1 gr
17000 tl (fon alımı)
2 gr altın

2024 YILI BORÇ ÖDEME ÇİZELGESİ

TEMMUZAĞUSTOSEYLÜLEKİMKASIMARALIKTOPLAM BORÇKALAN BOÇ
@zinnia8 ajda bilezik (85 gr )
70000 tl
30664tl
6 ajda bilezik
@Purpplee299350 tl
3 gr altın
185825tl
3 gr
ozrengin ozrengin 1 yarım altın1 yarım altın25 gram altın
10 yarım altın
3 yarım
@Dilyy22000 tl400000 tl178000tl
@idilkaya27950 tl457400tl356250tl
@Kirmizi krizantem21750 tl
12 çeyrek
2 yarım
1 tam
18250 tl
12 Çeyrek
2 yarım
1 tam
Ben de öğrenciyim de aylık 5000 civarı para alıyorum. Sizce nasıl bir birikim yapmalıyım? Kız kardeşimde 5000 alıyor biz diyoruz ki ondan 1000 lira benden 1000 lira altına yatıralım her ay. Yıl sonuna kadar birikmiş olur ama siz daha tecrübelisiniz ne yapmalıyız sizce?

Herkese Selam!

Okullar açıldı, eğitim öğretim hayatı başladı. Herkese verimli, keyifli, kendini keşfedebildiği, eğlenceli bir yıl diliyorum.

Dün akşam geç yattığımız için sabah güç kalktım. Kendime kahvaltı hazırlayamadım.

Bugün eşimle gelir gider durumumuzu konuştuk. Tatil giderimiz bu yıl planlamamız dışında oldu. (otel tatili hesapta yoktu ama ihtiyacımız varmış iyi ki de gittik)
Nasipse Kasım da bir tatil biletimiz var, gidip gitmeyeceğimiz net değil . Ancak maddi manevi imkanlar yerinde olursa gitmeye niyetliyiz evelallah.

Yıl sonuna kadar 32,15 gr altın alma niyetim var. Olursa güzel olur. Ama nasipse daha fazlasını biriktirebileceğimize inanıyorum. Birikiyor.. fazlası da.. ( olumlama :) )

Günaydın genşler
Yogundum birazcık
Ohh be okul açıldığında daha mutlu oluyorum nedense🤣
Araba vizeye gitti egzoz emisyonları 2100
Sigortası da 6600 tl tutmuş taksit yapmamışlar kartım kesilmişti Ekim ayında odenecek
Hemen moralmanlarim cöktü🤣🤣🤣
Neyse şiitmiyoruz🤣

Herkese slmlar Allah'ım.sen tüm hastalara çok acil şifa versin dilegin yakinlarina annene..herkese

Bu hafta 4 gün oğlanla ise gitmek beni mahvetti zaten ilkgunden atladı boynuma dönennsandalyeden bende aman düşecek diye acaip ters hareketle tutayım.dedim boynum cattt etti iki.gun çok ağrıdı öyle böyle değil araç sürerken sola bile dönemedim yer bastı derken bir gittim kas yırtığı mi yada lif zedelenmesi boyun sırt sağ sanki birşey çekiyor öldüm adeta Allah'ım nasıl can verecez yarabbim ..kremler kasgevseticiler agrilesiciler kar etmedi yarın prof a randevu aldım bakak ne diyecek tummhayat kalitem.gitti güya haftasonu kışlık turşu vs yapacaktım aman iyi olayaimda turşu eksik kalsın dedim.o moddayim tlfnlanyazinbile yazamıyorum sol elimle yazdım hepsini .Allah'ım sen paralimpik oyuncalarina eli kolu olmayanlara tutmayanlara yardım eyle zaten geçen ay sagbtarafim uyusuyordu birde bu çıktı iyice koptum cocukmu maymunmu yaratık mi besliyoruz aşırı huysuz bu sıralar ise gidip gelmeleri de gergin. Ben niye tatil etmiyorum benim okulum acilacak kimseye özel ders olmuyor kimse ise gitmiyor ben niye gidiyorum benimde tatilim uzun olsun saydı durdunvenson bir hafta kala da edeceğini etti ... Elim.tutsun terlik ile başlayacak.sana dedim..

Herkesler de iyidir inşallah hastalara acil şifa.. temizlik yapanalr aman dikkat çok yormayın ters hareket etmeyin.. önce sağlık güvenlik..

Bu arada maaşı bekliyoruz bakalım Allah büyük Eylül birikimli olacak inşallah.. sağlık sigortası yeniledik adama birde dikey Süpürge aldim kredi kartlari olmadığı kadar dolgun günlere güveniyorum...

Okulları başlayan seminerlere gidenlere Allah'tan başarılı sağlıklı okullar dilerim..

Herkes ve aileleri iyidir inşallah..
Çok geçmiş olsun rabbim şifa versin

TünaydınlarHafta sonu Cumartesi temizlik yaptım.Pazar günüde bir akrabamızın 40 mevlüdü vardı.Mevlüde karşıdan gelen iki akrabamızı eve davet ettik .Çay faslı akşam yemeği derken günü bitirdik.Bugünde mesai.Umarım güzel bir hafta sonu olur.Bir akrabamızda oğlunu evlendirecekmiş düğüne davet etti.Ondan hariç iki düğün daha var.Altın takmak istiyorum ama bütçem bayağı zorlanacak gibi hayırlısı bakalım.Bebek olayıda çok doğuran doğurana.Ev alanda var.Ev görme bebek görme düğün vs...İstanbulda bu işlerede ayrı bir bütçe lazım.

Çok kararsız kalıyorum çeyrek olmuş 4500 tl az buz bi parada değil .Üç düğünede taksam bebeğede versem batarım gibi geliyor.Sonu yok gibi bu işlerin

Son düzenleme:
Günaydın genşler
Yogundum birazcık
Ohh be okul açıldığında daha mutlu oluyorum nedense🤣
Araba vizeye gitti egzoz emisyonları 2100
Sigortası da 6600 tl tutmuş taksit yapmamışlar kartım kesilmişti Ekim ayında odenecek
Hemen moralmanlarim cöktü🤣🤣🤣
Neyse şiitmiyoruz🤣
Merhaba şekerim benim de bugün tüvtürk muayenesi ve egzoz emisyon ölçümü vardı gittim geldim 😊

Herkese Selam!

Okullar açıldı, eğitim öğretim hayatı başladı. Herkese verimli, keyifli, kendini keşfedebildiği, eğlenceli bir yıl diliyorum.

Dün akşam geç yattığımız için sabah güç kalktım. Kendime kahvaltı hazırlayamadım.

Bugün eşimle gelir gider durumumuzu konuştuk. Tatil giderimiz bu yıl planlamamız dışında oldu. (otel tatili hesapta yoktu ama ihtiyacımız varmış iyi ki de gittik)
Nasipse Kasım da bir tatil biletimiz var, gidip gitmeyeceğimiz net değil . Ancak maddi manevi imkanlar yerinde olursa gitmeye niyetliyiz evelallah.

Yıl sonuna kadar 32,15 gr altın alma niyetim var. Olursa güzel olur. Ama nasipse daha fazlasını biriktirebileceğimize inanıyorum. Birikiyor.. fazlası da.. ( olumlama :) )
Ve aleyküm selam canım çok teşekkürler 😘

Niyetindeki birikimi gerçekleştirebilmen dileğiyle 😊

Günaydın öğretmenim, yeni okul döneminiz size huzur, mutluluk ve sağlık getirsin, öğrencilere zihin açıklığı sizlere de mutlu bir eğitim öğretim dönemi nasip olsun inşallah..

Bu arada bana 22 ayar 2 gr altın daha ekler misiniz. Güne girmiştim 2 si daha geldi. Bu gün bitsin bu ekiple bir daha girmem. Zaten gün yapalım diye ısrarcı olan arkadaşa da lafı çakıcam. Ben kendi başıma daha güzel biriktiriyorum diye. Millet biriktiremiyor diye biz bide gün sıramızda 10 gündür bekliyoruz. Ben bir şey yapılmış ve bir tarih söylenmişse o tarihte 2 elim kanda olsa alır veririm. İnsanlardaki rahatlığı anlamıyorum yani. Yok ben sevmiyorum. Yaşım ilerledikçe iyice takıntılı bir kadın oldum çıktım ama napiyim.. Yani belki ben o gelecek paraya plan yaptım belki lazım. Yani illa istememiz mi lazım. Neyse bu yazdıklarım olumsuz enerji içeriyor. Unutayım gitsin.
Ekledim bereketli olsun canım 😊

X