Küçük birikimlerden büyük yatırımlara

Dün büyük oğlan Izmir'den gelmedi tuttukları evin sahibi evden bazı eşyalarını götürecekmiş sonrasında anahtarı teslim edecek dolayısıyla yavrum mecburen oralarda kalmak zorunda

Ben de küçük oğlanla ikimiz olunca bir de dışarıdan geç gelmiştim alışveriş de yapıp eve çıktım
Yemekte domates soslu makarna, tavuk, süzme yoğurt, kavun ,kola yedik içtik
Kızartma yapmadım o nedenle bugün makarnanın yanına kıymalı türlü yaparım kabak patlıcan ve patatesli

Bir de süzme yoğurt işini marketten aldığım normal yoğurtla yaptım çok da güzel oldu hem istediğim miktarda yapabiliyorum hem de neredeyse %50 ye yakın bir fiyat tasarrufu sağlıyorum 😊

Nasılsın canım bugün ne işler yaptın?
Ay dün kadın geldi temizliğe
Bende pazara gittim domates kapya acı biber falan aldim
Kadın evle uğraşırken mutfakta sosu hallettim 5er kilo kapya ve patlıcan kozlettim pide fırına
2 kilo kadarda karniyariklik patlıcan kizarttim
1500 kadına
850 halılara
800 pazara
60 fırına ödedim
Allah ağız tadıyla yemeyi nasip etsin
3 gün izinliyim
Cocuklar tatlı istedi ama birinin istediğini öbürü istemiyor bende ikinizinkini de yapmıyorum dedim çilek soslu muhallebi yapicam😂

Ay dün kadın geldi temizliğe
Bende pazara gittim domates kapya acı biber falan aldim
Kadın evle uğraşırken mutfakta sosu hallettim 5er kilo kapya ve patlıcan kozlettim pide fırına
2 kilo kadarda karniyariklik patlıcan kizarttim
1500 kadına
850 halılara
800 pazara
60 fırına ödedim
Allah ağız tadıyla yemeyi nasip etsin
3 gün izinliyim
Cocuklar tatlı istedi ama birinin istediğini öbürü istemiyor bende ikinizinkini de yapmıyorum dedim çilek soslu muhallebi yapicam😂
Aldıkların da yaptıkların da bereketli olsun canım ellerine sağlık afiyet şifa olsun

Ev de misss gibi olmuştur
Benimkilerin de biri profiterol ister diğeri
sebastian cheese cake
En iyisi tatlı niyetine kavun kesmek 🤣🤣🤣🤣🤣🤣

Epeyi isnbitirmisssin T Thewitcher sağlıcakla ye güzel günlerde kirlenmeden kalsın evde darısı bizlere halıları verecektim büyük gelij arasi gelecekler işte ne bilim bebek var emekliyor kalsın dedim okul zamanı hem cocukda evde olmaz üşümez de havalar sıcak gidiyor baklim

Oğlanlar yeni ev açıyorlar o sebeple de birtakım ihtiyaçları var
Benim evdeki yataklarını götürecekler iyi oldu ben de salonumdaki 2 tane uzun koltuğu keşke 2 alsaymışım diyordum zaman zaman artık mümkün olduğunca çabucak ve de çok fazla yorulmadan temizlik yapabilmek için evde elimden geldiğince az eşya olsun istiyorum deyim yerindeyse öğrenci evi bekar evi gibi olsun istiyorum 😊

Onların odasında yere iki yatak arasına yolluk şeklinde halı almıştım zamanında bunu da götürün gittiğiniz yerde belki lazım olur koridora filan serebilirsiniz dedim

Bana ev görmeye geldiğinde eşin dostun getirdiği kullanmadığım kiler odasına büyük bir koli içerisine yerleştirdiğim eşyaları da meydana çıkardım ihtiyacınız olanı götürün diye

Bu ev tutma işi sebebiyle kendi evimde pek fazla birşey olmasa da yine de evim hafifleyecek 😊

Salondaki 3 uzun koltuktan birini bunların odasına koymayı zamanında salon için 6 metrekare halı almıştım sonra baktım temizlik yaparken koltuklarla birlikte zor oluyor salona 4 metrekare beyaz halı aldım

Şimdi yataklar oğlanların odasından çıkınca o 6 metrekare halıyı da sererim nasılsa bir tek koltukla beni zorlamaz bir masa bir de sandalye var
Orayı oğlanlar olmayınca çalışma odası ve namaz odası olarak değerlendiririm inşaallah

Benim evdeki yataklarını götürecekler iyi oldu ben de salonumdaki 2 tane uzun koltuğu keşke 2 alsaymışım diyordum zaman zaman artık mümkün olduğunca çabucak ve de çok fazla yorulmadan temizlik yapabilmek için evde elimden geldiğince az eşya olsun istiyorum deyim yerindeyse öğrenci evi bekar evi gibi olsun istiyorum 😊

Onların odasında yere iki yatak arasına yolluk şeklinde halı almıştım zamanında bunu da götürün gittiğiniz yerde belki lazım olur koridora filan serebilirsiniz dedim

Bana ev görmeye geldiğinde eşin dostun getirdiği kullanmadığım kiler odasına büyük bir koli içerisine yerleştirdiğim eşyaları da meydana çıkardım ihtiyacınız olanı götürün diye

Bu ev tutma işi sebebiyle kendi evimde pek fazla birşey olmasa da yine de evim hafifleyecek 😊

Salondaki 3 uzun koltuktan birini bunların odasına koymayı zamanında salon için 6 metrekare halı almıştım sonra baktım temizlik yaparken koltuklarla birlikte zor oluyor salona 4 metrekare beyaz halı aldım

Şimdi yataklar oğlanların odasından çıkınca o 6 metrekare halıyı da sererim nasılsa bir tek koltukla beni zorlamaz bir masa bir de sandalye var
Orayı oğlanlar olmayınca çalışma odası ve namaz odası olarak değerlendiririm inşaallah
Allah nasip ederse ileride bir kişi dört kişi olarak dönecekler. Bana kalırsa odalarını bozmayın derim. Tatillerde yine gelecekler.Torunlar ,gelinler. Uzak gibi görünse de zaman hızlı akıyor.Rabbim çocukların gönlüne göre versin.İyilerle karşılaştırsın.

Allah nasip ederse ileride bir kişi dört kişi olarak dönecekler. Bana kalırsa odalarını bozmayın derim. Tatillerde yine gelecekler.Torunlar ,gelinler. Uzak gibi görünse de zaman hızlı akıyor.Rabbim çocukların gönlüne göre versin.İyilerle karşılaştırsın.
Allah razı olsun ablacım lakin yatakları götürmeyi oğlanlar istediler şimdi hiç onları mutsuz etmiyeyim ileride lazım olursa alırım inşaallah sorun olmaz
Bir de herşey nasip tabiki ama mümkünse bu evi satıp başka bir yerden ev almak istiyorum, tabi Allah ol derse
Bazı şeyleri uzun vadeli düşünmek istemiyorum anlık yaşamak istiyorum hayırlısı olsun 😊

Allah razı olsun ablacım lakin yatakları götürmeyi oğlanlar istediler şimdi hiç onları mutsuz etmiyeyim ileride lazım olursa alırım inşaallah sorun olmaz
Bir de herşey nasip tabiki ama mümkünse bu evi satıp başka bir yerden ev almak istiyorum, tabi Allah ol derse
Bazı şeyleri uzun vadeli düşünmek istemiyorum anlık yaşamak istiyorum hayırlısı Evi değiştirmeyi düşünüyorsanız en doğrusu eşyaları da azaltmak. Yeni ev ,yeni düzen.Aslında uzun vadeli planlar konusunda size katılıyorum.Hayat bize neyi gösterir ,bilemeyiz.Aynen anı yaşayabilmek önemli.

Epeyi isnbitirmisssin T Thewitcher sağlıcakla ye güzel günlerde kirlenmeden kalsın evde darısı bizlere halıları verecektim büyük gelij arasi gelecekler işte ne bilim bebek var emekliyor kalsın dedim okul zamanı hem cocukda evde olmaz üşümez de havalar sıcak gidiyor baklim
Teşekkür ederim
Evet işlerim bitti sayılır
Haftaya gelince okul acilmadan Biraz daha domates konservesi yapicam sonra da turşu. Bitti gitti😂

Ayyy ne güzel
Allahim bana da nasip et🙏

Öğlen olmuş bile
Dün de bisey yapmadım bugünde isim yok
3 gün izin almıştım 2 alsam olurmuş sıkıldım
Çamaşırları bitirmeye çalışıyorum havluları attım akşam da beyazları atarım yarın da renklileri. Cuma da ütü yaparim.
Akşama dolma ve corba düşünüyorum
Aşırı sıcak var vişne suyu yaptim

Öğlen olmuş bile
Dün de bisey yapmadım bugünde isim yok
3 gün izin almıştım 2 alsam olurmuş sıkıldım
Çamaşırları bitirmeye çalışıyorum havluları attım akşam da beyazları atarım yarın da renklileri. Cuma da ütü yaparim.
Akşama dolma ve corba düşünüyorum
Aşırı sıcak var vişne suyu yaptim
Benim de evde öyle yapılacak pek bi işim yok
Dinlene dinlene yapıyorum
Balkonu lavaboları yıkarım gerekli yerlere süpürge tutarım
Ceviz ayıklarım
Dünden kalan kıymalı türlünün yanına nohutlu pirinç pilavı yaparım
Bir de sütlü tatlı yapasım var karar veremedim

Oh oh misss gibi olur o odada ..bende her yaz minimalizme hevesleniyorumm sonra herşeye ihtiyacım çıkıyor..vallahi iyi olur harikaa.. ama.ben eşyalı ev tuttular sanıyordum

X