Küçük birikimlerden büyük yatırımlara

Bugün büyük oğlan üniversiteye 3 dk yürüme mesafesinde yarı eşyalı ara kat 3 +1 daire tutmuş 23000 tl ye Balçova'dan

Küçüğe ekmek arası köfte ve kola yedirdim
Mutfakta aman aman işim olmadığı için kıyafet ütüledim

Bugün 18 tl ye ekmek almaktan başka harcamam olmadı

Ben bugün bir ara tahmini gelir gider hesaplaması yaptım kenara yazılı not aldım bakalım piyasa şartları nasıl olacak hayırlısı olsun

Aylık gelirimin %70 ni biriktirip %30 uyla oğlanlara harçlık da gönderecek şekilde geçinmeyi düşünüyorum 😊

Bugün büyük oğlan üniversiteye 3 dk yürüme mesafesinde yarı eşyalı ara kat 3 +1 daire tutmuş 23000 tl ye Balçova'dan

23 bin ikisi kalacaklarsa azcikda anne yapımı yemenicme yaparlarsa iyi bile olabilir .. bende mi ogrenciye versem kiralık gerçi ev minik bir bakımdan geçiyor 8 bin tutar mı 5 verdim 1650 ye yolluk halı aldık yeni gerisi bakalim
Ben bugün bir ara tahmini gelir gider hesaplaması yaptım kenara yazılı not aldım bakalım piyasa şartları nasıl olacak hayırlısı olsun

Aylık gelirimin %70 ni biriktirip %30 uyla oğlanlara harçlık da gönderecek şekilde geçinmeyi düşünüyorum 😊
Aylık gelirimin %70 i değilde 30 unu biriktirebilsemmbariii..

Bugün yemek yaptık hala canım siparis verme derdinde kokoreç künefe gibi ... sonra grup geldi aklıma vermedim...
Bugün 344 TL bime harcadim
Dondurma, crax, Uludağ portakal, buzdolabı poşeti, soğan halkası, birde lavabo açıcı ile ekmek aldım ...

Geçende 1780 gibi X5 taksitle kitap almıştım

Şimdi bir baskül Alaçam.... Aldığım gelemedi iade ettiler gelmedi diye yeme icmeme dikkate de başlamadım uff bir garip ruh halindeyim

23 bin ikisi kalacaklarsa azcikda anne yapımı yemenicme yaparlarsa iyi bile olabilir .. bende mi ogrenciye versem kiralık gerçi ev minik bir bakımdan geçiyor 8 bin tutar mı 5 verdim 1650 ye yolluk halı aldık yeni gerisi bakalim
Bugün yemek yaptık hala canım siparis verme derdinde kokoreç künefe gibi ... sonra grup geldi aklıma vermedim...
Dondurma, crax, Uludağ portakal, buzdolabı poşeti, soğan halkası, birde lavabo açıcı ile ekmek aldım ...
Şimdi bir baskül Alaçam.... Aldığım gelemedi iade ettiler gelmedi diye yeme icmeme dikkate de başlamadım uff bir garip ruh halindeyim

Benim beceriksizler dışarıdan yemek söylerler o evin hakkından nasıl gelecekler anlamış değilim
Anne ayda bir gel evimizi temizleyiver vs demeler şimdiden başladı
Baş üstüne diyorum burada babanızın parasını yiyen salak bir kadın yok canım dedim
Mesaiden çıkıp yorgun argın bir de sizin evi temizleyeceğim oradan o yorgunlukla buraya gelip iş başı yapacağım öyle mi bravo dedim pesss
Evinizi temiz tutun kiraya veren kişiyi pişman etmeyin dedim

kiz seninki keske babasina biraz cekeydi iyidi
Hiç çekmemiş yeminle
Vallahi oyleee ya çok üzücü ama .....denilecek laf yok

Bereketli kazançlar dilerim...benimde çıkan kiracı depozito iadeler uğraşmacaa falan şuan için kredi kartimi ödeyince birde şu başıma.is açtım üniversite işine bir bakınca alabileceğim altını yazarım da alirimda inşallah herkese bereketli olsun...

Vallahi gelsin artık @dolar milyoneri .... Okullar başlayınca taşınmasıyla interneti vs sorun yoksa gelir herhalde..bugun arkdsimin kardeşi ildisindan yanlarına tayin olmuş öğretmen belki öyle bir durum u vardır...

Ayrıca ne hayırlı dede ne güzel gelinsin beee T Thewitcher taktir etttim.. o babaya sebep o evlilik çekilir bee valla ... Benimkinde baba da yok anası babayı bosamis öyle radikal bir aileye..ah babam.demisti kızım bunun anasını gözüm hiç tutmadı normal değiller yol yakınken dönelim diye yok ben inat yaa ne vardı amannn biteydi
Benimde anacım alisveriste anlamış gel yol yakınken dön dedi de donmediydim. Balık baştan kokuyorda o koku bize gelmiyor o aralar

Ne güzel denk gelmiş ama sana bulasmasalar bari
Haftalık temizliklerini yapsınlar öğrensinler babası gibi olmasınlar
Gitmeden de basit yemekleri makarna erişte pilav gibi öğrensinler her zaman dışarıda yenecek zaman değil malesef

Hellooo
Bugün 8 gibi köye gittik oglusla
Salça için domatesleri dogradik 250 kilo vardı rahat
Annem bir yandan kahvaltılık sos kaynatti küçük kavanozlardan aldım 8 adet
10 adette gecen yıldan var Bi 5 6 kilo domates alip biraz daha yapmam lazım yetmez pazartesi halledeyim
Eve geldiğimde akşam 8 olmustu baba kız dışarıdan yemişler
Çok yorgunum ama uyuyamıyorum

Hellooo
Bugün 8 gibi köye gittik oglusla
Salça için domatesleri dogradik 250 kilo vardı rahat
Annem bir yandan kahvaltılık sos kaynatti küçük kavanozlardan aldım 8 adet
10 adette gecen yıldan var Bi 5 6 kilo domates alip biraz daha yapmam lazım yetmez pazartesi halledeyim
Eve geldiğimde akşam 8 olmustu baba kız dışarıdan yemişler
Çok yorgunum ama uyuyamıyorum
Canım yaptıklarınız bereketli olsun 😊

Bu yıl sadece birkaç kilo derin dondurucuya domates koyarım
Bir de acı biber ve kornişon turşusu yaparım nasipse
Geçen seneki yaptığım domates sularından kalanlar var çoğunlukla yalnız geçince kaldı
Kuruttuğum biberler de öyle

Canım yaptıklarınız bereketli olsun 😊

Bu yıl sadece birkaç kilo derin dondurucuya domates koyarım
Bir de acı biber ve kornişon turşusu yaparım nasipse
Geçen seneki yaptığım domates sularından kalanlar var çoğunlukla yalnız geçince kaldı
Kuruttuğum biberler de öyle
Allah razi olsun ablacim😘

Bugün evden çıkmadım bir ihtiyaç da yoktu o nedenle para harcamadım

Oğlana akşam için sucuklu domatesli yumurta yaparım, patates kızartırım, peynir ,zeytin, bal ,çikolata ceviz ,domates ,salatalık, biber ile kahvaltı sofrası hazırlarım

Kendim ekmek koyun peyniri ve kavun yemek istiyorum

Bugün kahvaltı canım istemedi öğleyin patatesli yumurta ve mercimek çorbası yemiştim

Benim büyük oğlanla telefonda konuşurken sen makarna yapabilir misin diye sordum az buçuk tarif etti ardından telefonda teorik olarak pizza menemen ve taze fasulye bile yaptık 🤣🤣🤣🤣
Aslında bu çocukta ışık var görüyorum
Anne ben işin başına geçsem yaparım kendimi kaptırmak istemiyorum diyor vay manyak vayyyy🤣🤣🤣🤣🤣

Günaydınlar gerçi öğlen oldu ama sabah doktora gittim.
Bir aya yakındır öksürüyordum .Öksürüğüm azalmıştı ama tamamen geçmemişti.Doktor film çekti akciğerde iltihap var bronşitsin dedi .Antibiyotik ve şurup verdi.İkinci kere antibiyotik alacağım .İnşaallah bu sefer tamamen geçer.On gün rapor verdi.Evde olmak iyi gelecek.Burada klimadanmı cereyandanmı bilmiyorum üşüyorum.Ürperti geliyor.

Yatılı misafir olayıda bitti evde rahat rahat dinlenebilirim.Dün eltimin oğlu ile dört çocuk karşıdan gelmişti.İki haftadır karşıda ablasının evinde kalıyordu.Memlekete dönme zamanı gelmişti.Gitmedende bu tarafa uğrayalım demişler.İlk olarak eltime uğramışlar .Eşim eve akşam onda geldi işi uzamış .Yemeğini yer yemez eltime geçtik yiğenleri orada gördük.Yiğenim gelmeseydiniz bende size gelmeyi düşünüyordum dedi.Geceyi eltimde geçirdiler sabahta memlekete döneceklerdi.

Maaşada birgün kaldı sabırsızlanıyorum.
Geri dönmene sevindim, hoşgeldin penceremden penceremden ☺️
İşe dönmen bence de iyi olmuş. Ve sen çok güçlü bir kadınsın bil bunu 🌸

X