Küçük bir anket

iyikiamaiyiki

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Eylül 2020
2.173
551
Annemle olan sorunları bilen biliyor.ikinci evliliği ve yalan söyleyen bir eşi var. Her tartıştığında bize geliyor ayrılıcam deyip, sonra bizde de mutlu olamıyor ve dönüyor. Bizde 4 ay kaldı mutlu olamıyor kapı dışarı çıkmıyor ve ben öyle görünce daha çok üzülüyorum
En son kızdım. Bize geliyorsun bizde mutsuzsun oraya gidiyorsun orda öylr daha napalım sana dedim? Herkesin hayatında sıkıntısı var herkes mutlu olmaya çalıyor. Gelirin yok ne yapıcaksın artık adamın iyi yönlerine bak dedim
Evet haklısın dedi sonra bir dönem iyi oldu. Şimdi yine mutsuz, tartışma yapmış onu anlatıyor hiç cevap vermedim istemediğimi anladı.
Artık hiç gel demiyorum. Annemi mutsuz görmek beni etkiliyor. Birde şöyle birşey var annem boşanıcam dediği için biz iki katlı ev aldık. Annem rahat etsin diye ancak annem boşanmadığı gibi her tartışmada eşyalarını alıp bize geliyor ve artık çok sıkıldım bu durumdan
Sırf bu yüzden evi sayıp normal bir daire almak istiyoruz ancak etrafımızdaki herkes bize delimisiniz birdaha böyle bir evi nerden bulucaksınız dedi, sonra satmaktan vazgeçtik ancak annem telefon etti ve yine tartışmış ve her tartışmada bize gelicek gibi hissediyorum
Şimdi kendinizi benim yerime koyun. Küçük bir anket yapmak istiyorum
2 katlı büyük bir ev mi, nomal daire mi siz olsanız ne yapardınız?

Normal dairede de gelicek Kadin alismis Basiniza daha buyuk dert açarsınız Anneniz gelmesin diye evi degistirme zahmetine girmek yerine onunla konusup daha mantikli ve olgun davranmasini sağlamaniz lazim
Anlamıyor kaç kez konuştuk, inanın bıktım. Bizde de öyle hiç dışarı çıkmıyor bütün gün öyle oturuyor. Geliri olmadığı için sizden birşey istemeye çekiniyorum diyor ki biz mutlu etmek için herşeyi yaptık ama onu öyle görünce bana yansıyor ve Benden de kızıma
Böyle mi olucak hep ya ömrüm böylemi geçicek

Anneniz normal bir dairede de size gelir bence. O yüzden küçük bir eve geleceğine büyüğüne gelsin en azından sıkışmayız derim.
Daha önceki evimde böyle değildi devamlı gelmiyordu şimdi ev büyük diye her tartışmada geliyor
Bizde de mutsuz artık dayanamıyorum. Bütün dertlerini dinlemekten bıktım. Önceden babamla olanları dinlerdim şimdi bu adamla
Kendi çocuğuna adapte olamadım hiç.

Annem bosanirsa gelsin bizimle yasasin diyr dubleks ev almakla en bastan o mesaji vermissijiz zaten. Kadin basbaya kendi evi olarak görüyor orayi. Anneniz bosanirsa ve geliri yoksa kardesler bir olur bir ev kiralardiniz otururdu, siz niye bizde kalsin diye yer yaptiniz ki. Pek geri donusu olabilecegini sanmiyorum bu isin

Bakın toksik insan toksiktir. Benim anneannem böyle, kadın dert yumağı olarak dünyaya gelmiş ve sürekli mutsuz. Zor bir durum ama işte yapacak bir şey yok. Gelmez diyorsanız küçük eve geçin ama anneniz size gelir.

normal daire olsa sanki size gelmeyecek mi?
daire iki katlı diye mi size geliyor?
iki katlı daireye siz geçin bence, anneniz size geldiğinde rahat kalacak bir odası olsun.
Bizdeykende mutsuz hatta daha mutsuz çünkü gelirimiz ona göre
Ancak adamla evdeyken daha iyi her yeri geziyor daha rahat ancak adamın yaptığı en küçük yanlışta ayrılıcam ben gelicem ben demeye başlıyor
Boşanmıyorda
Valla hayattan soğuttu

Boşanıcam dedi diye. Geliri yok diye gel bizde kal dedik. Aslında babamla boşanmasını hiç istemedim biliyorum çünkü annemi. Kardeşim ben bakarım anneme demişti. Ben bakarım demedim ancak kardeşim evlendi ve ben boşanınca bizde kal dedim en azından mutlu olur diye düşündüm
4 ay kaldı bizde inanın hiç mutlu, kapı dışarı çıkmadı. Bizden para isterken çekindi. Kolay değil damat evinde
Oda düşündü böyle olucağına gideyim en azından orda daha rahatım beni gezdiriyor vs diye iyi taraflarını düşündü.
Boşanamıyor, orda da mutlu olamıyor. Çok sıkıldım ve büyük bir ev aldığıma pişman oldum
Bakıyorum kayınvalideme şu anki durumu annemden daha kötü ama hiç birşeyi kafasına takmıyor, mutlu görünüyor
Annem dediği olmayınca hemen tartışma yapıyor, ayrılmaya kalkıyor, eşyalarını toplayıp geliyor
Düzen denen birşey kalmadı. Evimi benimseyemedim bir türlü. Kendi evim gibi gelmiyor artık

Kesinlikle ne olursa olsun, satmayın evinizi. Piyasa da durumlar malum, gerçekten bir daha böyle bir alamayabilirsiniz. Biz araba alacaktık , biraz daha bekleyelim dedik, istediğimiz modeli alabilelim diye, pandemi çıktı. Fiyatlar uçtu. Benim para hiç oldu

Annenizi bir psikoloğa götürüp dertlerini dökmesine ve doğru bir karar almasına yardımcı olsanız daha iyi bence.
Bu şekilde sizde dertler ile sürekli muhatap olmazsınız ve modunuz düşmez.
Ev konusuna gelince her ihtimali düşünerek iki katlı evimi tercih ederdim ben..

Bunu bizde düşündük ancak ev büyük diye annemin bir ayağı bizde.adamla her tartışmasında bize geliyor.madem evlendi geçinmeye baksın 35 yaşındayım kendimi bildim bileli mutsuz.
Sağlık sorunu yok çok şükür, elden ayaktan düşmedi gerçekten dert dinlemekten bıktım. Kalbinide kırmak istemiyorum.
Dinlemek istemediği belli ediyorum, üzüldüğümü anladım istiyorum ama yok anlamıyor

Annenin gidecek başka yeri olmadığı için size geliyor muhtemelen.
Ev küçük de olsa büyük de olsa yine de gelecek bence.
En iyisi kendi beğendiğiniz evi seçin.
Çünkü anne her türlü hayatınızda olacak.

Evet öyle ihtimalde var haklısın pişman olur muyum ancak ev büyük diye annem kafasına estiği zaman bize gelip kalıyor ve benimde bir ailem var eşimde ben etkilendiğim için anneme kızmaya başladı

Yok mu hiç yorum yazıcak, önemsiz mi geldi konum
Bunu hiç kimseye anlatamıyorum, kafayı yemek üzereyim
Konunun önemsiz gelmesinden değildir, yapacağınız şey belli çözüm de belli ama siz sorunu çözmek yerine evi satıp başka ev almayı düşünüyorsunuz, bunu da çözüm sanıyor apartman dairesi olursa anneniz her aklına estiğinde gelmez sanıyorsunuz.

Yanlış anlamayın elbette burada içinizi dökebilirsiniz ama genel olarak sizin en büyük sıkıntınız anneniz, eğer bunu kökten çözmek istiyorsanız ev değiştirmek çözüm değil, sorunu uzatmak hatta belki daha dar bir alanda iyice sıkışıp kalmak ve anne sorunlarınıza yenisini eklemek, yine yanlış anlamayın fakat direkt kestirip atmazsanız anneniz gibi sizde sürekli mutsuzluğunuzdan şikayet eden birine dönüşürsünüz.

Bu aralar bunu çok yazar oldum ama insanlar hayatlarındaki kişilere bu anne babaları, kayınvalide görümce, eşleri bile olsa net olmalılar.
Anneniz arayıp kavga ettim vb dediğinde net dille resti çekeceksiniz, Anne evliliği de beni de kendine oyuncak edemezsin, adamdan boşanmak istiyorsan boşanırsın, o zaman gelir benimle yaşarsın ama her tartışmanda kapıyı vurup bana gelemezsin, kusura bakma artık senin evcilik oyununa alet olmayacağım, temelli benimle yaşayacaksan başımın üzerinde yerin var ama git gel yapacaksan gelemezsin, seni toparlayacağım derken ben mutsuz oluyorum diyeceksiniz.

Gitmiyor psikoloğa. Kaç kez söyledim dinlemiyor anlamıyor. Kafasının dikine gitme gibi bir huyu var
Dilimde tüy bitti

Haklısınız ancak yazdım mı bilmiyorum ama şu an 2 karşı olan bu ev annemle babamın eviydi satın aldık. Ancak ev hiç benim gibi gelmiyor. Annemde hala kendi evi gibi görüyor kafasına estiği gibi geliyor ben hala annemin evindeyim gibi hissediyorum
Aslında değiştirmek isteme sebebim biraz da bu. Önceki evimde annem böyle değildi ancak bu evde öyle değil.
Evet onun için bu eve taşındık ancak ben mutlu olacağını düşündüm ve boşanın önüne bakar dedim ancak ne boşandı ne orda mutlu oldu
Kafana estiği zaman gel demedim ki ben ona
Elden ayaktan düşmedikçe her tartıştığı zaman annemle kalmak istemiyorum artık. Etrafımda mutsuz insana tahammül edemiyorum yaşım geçtikçe

Evden memnun değilseniz değiştirin elbette ama genel olarak kullanışlı ve satarsanız pişman olacağınız bir evse satmayın, orası artık anne babanızın değil sizin eviniz.
Annenize kafana estiğinde gel demediyseniz bile her geldiğinde rest çekmediğiniz için istediği gibi hareket etmeyi kendine hak görüyor.
Açıkça konuşacaksınız, burası benim evim benim evimde bizimle yaşayacaksan mutsuzum dediğin evliliğini resmen bitirip gelebilirsin diyeceksiniz, boşanmayı düşünüyorum dediği zaman bile gelmesine müsade etmeyeceksiniz, önce boşanır boşanma gerçekleşir öyle gelebilir hissini yansıtmanız lazım annenize.

Anne babaya rest çekmek kolay değildir belki ama anladığım kadarıyla anneniz ne psikoloğa gitmeye yanaşıyor, ne mutsuzum dediği evliliği bitirmeye yanaşıyor, ah benim çilekeş hayatım deyip dövünen, kendiyle birlikte herkesi de mutsuz eden ama mutsuzluklarına çözüm üretmeyen de biri anneniz, böyle biri insanın hayat enerjisini yok eder.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…