Kuafor bana kazik mi atti ?

Kaç kere soylicem söylemediler diye
Biz kaç kere soyleyecegiz o halde o koltuğa oturmayacaktiniz diye. Gecen yıl ev isleri yüzünden cok esnafla çalıştım çoğu bakariz diyor. Hepsine direk para sordum soylemezse by by dedim hic kaziklanmadim.
Eşimde siz gibi hemen kanar o da tam fuyat almadan iki kez is yaptırdi ikisinde de kaziklandik ama parayı vermek zorunda kaldık. Artık bende bu tarz isler. Çünkü beceremiyor. Ticaret tırnak ister esnaf adam da alengirlik olabilir hep fazlasini isteyebilir acacaksin gözünü

Biz kaç kere soyleyecegiz o halde o koltuğa oturmayacaktiniz diye. Gecen yıl ev isleri yüzünden cok esnafla çalıştım çoğu bakariz diyor. Hepsine direk para sordum soylemezse by by dedim hic kaziklanmadim.
Eşimde siz gibi hemen kanar o da tam fuyat almadan iki kez is yaptırdi ikisinde de kaziklandik ama parayı vermek zorunda kaldık. Artık bende bu tarz isler. Çünkü beceremiyor. Ticaret tırnak ister esnaf adam da alengirlik olabilir hep fazlasini isteyebilir acacaksin gözünü
Koltuğa oturmami da anlattım ama yok hala anlamıyorsun 🤣

Kazik diyenler var, ama fiyatlar bunlar arkadaslar. Ülkemizin durumu bu. Asla net fiyat sormadan, bir ise girismeyin. Hatta sadece bir yere degil, iki üc yere gidin fiyat sorun, karsilastirin.

Kuaför fiyatlari artti. 300-1000arasi değişiyor fiyatlar. Her isletme bir değil örneklerden gidemezsiniz o isletmenin fiyatina göre yaptırır ya da yaptrmazsiniz.
Tamam bende mia gibi sordum cevap vermezse burda sıkıntı ben değilim .O zaman herkes herkesi böyle emrivaki yapsın sonra ver para desin yok ya hakettiğini araştırdım kullandığı boya da saçımı yıprattı uçlar tiftik tiftik neyin hakkı ?

Size cevap vermeyecegim keza defalarca söyledim yok siz var anlamamak🤣🤣
Gerçekten anlıyorum hatta bu yüzden kendi eşimden örnek verdim. Örneği okursaniz anlarsiniz demek istediğimi. Fiyat sorup ortalama fiyat aldığı için ve yinede yaptırdığı için vermek zorunda kaldik. Sadece bir daha bu durumla karsilasmamniz için yapmaniz gerekeni söyledim. Kulaginizdan tutup o parayi ver diyemem ilerde karsilasmamaniz için söylüyorum
Kimden ortalama fiyat aldiysak ya da sonra bakarız dediyse kaziklandik.

Tamam bende mia gibi sordum cevap vermezse burda sıkıntı ben değilim .O zaman herkes herkesi böyle emrivaki yapsın sonra ver para desin yok ya hakettiğini araştırdım kullandığı boya da saçımı yıprattı uçlar tiftik tiftik neyin hakkı ?
Fiyat vermiyorsa gideceksiniz işte.
Gecen bir esnafa isim düştü. Gittim sordum metre fiyatı lazım adam bin takla atıyor. Kardes dedim ya sen bana metresini soyleyeceksin ya gidecegim durdu atti kafadan bir şey hadi dedim sana eyvallah. Gittim dolaştım ve adamin dediginden cok daha aşağıda bir fiyata buldum. İscilik dahil tam istedgim tarzda. Ve anlaştım aldım malı geldim 😄 esnaflar zor zor

Yanlis anlamadiysam, 300 ödeyip ciktiniz. Kötü niyetli yer, sizi tam ödemeden salmazdi. Ama tabii ki gidip, 600 bana fazla geldi, sordum, digerleri 400 istiyor diyebilirsiniz.
Bend e öyle düşündüm basta ama sürekli gittiğim yer vereceğimi biliyorlardı .Ayrıca zaten 300 tl vermişim 600 tl artık ne koparırsam kar denmesi gibi birşey oldu

Merhaba hanımlar .Ne zamandır saçıma ombre yaptırmak istiyordum .Sürekli gittiğim ce manikurcusuyle sohpet muhabbet ettigim bi kuaför var .Daha öncesinde sormuştum 300 tl demişlerdi ama sanırım ben sadece açmayı sormuşum sonunda öyle dedi adam .Neyse baştan kıza sordum konuşuruz dedi .Boyayı yapacak adama sordum konuşuruz dedi hala bana fiyat vermediler .Beni boyaya aldılar dedim heralde samimiyete güvenip çok ücret çıkarmayacaklar ..sac açılması boya ve ombre 600 dedi .Ben şaşırdım kaldım .Ne zamandır da saçımı actirmiyorim fiyatların bu kadar uçtuğunu tahmin bile etmedi m .Sorum şu 300 tl sini verdim 300 tl sonra veririm dedim .Siz fiyat konusunda ne diyursunuz hiç yaptırdınız mı bu aralar 300 tl daha vereyim mi ? Fikir verirseniz sevinirim .
Siiznki iyiymiş yine ben birkaç gün önce koyu kahveye boyattim saçım uzun gür 235 TL odedim elim titredi parayı uzatırken hla açısı içimde🙂

Saç renginiz çok koyuysa yıpranmışsa normal olabilir. Bizim burda var 800 e yapan yerler hiç olmayacak bir şey değil ama kenar mahallede bir yer falansa ve yıpranma yoksa fazla

Saç renginiz çok koyuysa yıpranmışsa normal olabilir. Bizim burda var 800 e yapan yerler hiç olmayacak bir şey değil ama kenar mahallede bir yer falansa ve yıpranma yoksa fazla
Saçımı açarken hiç zorlanmadi boyayı sürdüğü gibi açıldı .Ve saçlarım boya sürülmeden önce daha saglikliydi uçları hep yıprandı .kenar mahalle değil belki ama çok lüks bi yer de degi l orta derece beylikdüzü etiler bebek veya beşiktaş değil .

Nasıl bir kuaför olduğunu bilmiyorum ama fiyat normal geldi bana.
Bir arkadaşım birkaç ay önce 600'e yaptırdı. Saçları omuz hizasında.

Sizin hatanız fiyatı başta konuşmamanız. Cevap verene kadar kabul edip başlamamalıydınız işleme.
Klasik esnaf taktiğidir bu. "Hele bir işin görülsün de parayı sonra konuşuruz" denir, müşteri inanılmaz indirimler alacağı pembe bir dünya hayal ederek işe başlar, işin sonunda da şok olur.

"Daha sonra getireyim" dediyseniz de parayı götürüp vermeniz gerekir. Önce kabullenip sonra üstüne yatmak hoş değil. Bir itirazınız varsa o dükkandan çıkmadan önce dile getirmeliydiniz.

X