Kuafor bana kazik mi atti ?

Şu an aynı hislerdeyim. Bir yılda zor karar verdim yaptırmaya, konuyu okuyunca yine vazgeçtim sanırım. 600, 800 ne diyorlar, ya millet çok zengin ya da ben çok fakirim :KK70:

Ombre gerçekten pahalı bir işlem, 4 sene önce 200 tlye yaptırmıştım ve bulduğum en ucuz yerdi, pişman oldum, istediğim renk olmadı. Renk garantisi verenler 300 tlden başlıyordu o zaman. Hevesimi aldım bıraktım, maddiyat iyi değilse her ay cilası yapılamaz.

Ombre gerçekten pahalı bir işlem, 4 sene önce 200 tlye yaptırmıştım ve bulduğum en ucuz yerdi, pişman oldum, istediğim renk olmadı. Renk garantisi verenler 300 tlden başlıyordu o zaman. Hevesimi aldım bıraktım, maddiyat iyi değilse her ay cilası yapılamaz.
Ya zaten beni en çok düşündüren ya rengini beceremezlerse. Ama işte görünce de heves ediyorum. Bakalım daha kaç sene düşüneceğim :halay:

Ya zaten beni en çok düşündüren ya rengini beceremezlerse. Ama işte görünce de heves ediyorum. Bakalım daha kaç sene düşüneceğim :halay:

Ombre özellikle deneyim istiyor, bazı kuaförler çok iyi ama genelde sarı saçda calışıyor mesela kahve kızıl tutturamıyor. Ben küllü kumrala dogru açılan saç istedim, saçım yeşillendi. Bir süre sonra aktı, koyu sarı saçlarım olmuştu.

Ben gittiğim kuaförlerle fazla samimi olmam, çay kahve makarası yapmam. Asla da bana bırak bilmemne deseler de bırakmam. Ben şu şekilde istiyorum bu şekilde kesin diye en başında tatlı bir şekilde söyler, keserken de tekrar tekrar hatırlatırım. Ne kadar kestiğinizi şu an hangi işlemi yaptığınızı bilmek istiyorum derim. Fiyatını da en öncesinde konuşurum. Çünkü kuaförlere güvenmiyorum. Fazla samimiyet olduğu zamanda saçını istedikleri gibi yapıp, beğenmeni bile beklemiyorlar. Çok yakıştı diye olmayan şeyi gazlıyorlar hatta.

4 yildir saçima boya kullanmiyorum ama en son gittigim kuaforde saç açma işlemi uygulanmadan tüm saç (sacim orta uzunlukta olurdu hep) boyaya 300lira vermistim ve bu 4 yil öncesinin fiyati.

Fiyatlar kuaforune gore degisir yani. Kafana gore verilen fiyat cok mu az mi sen karar veremezsin. Karar vermek istiyorsan fiyatini bilmedigin hizmeti veya urunu kabul etmeyeceksin. Fiyati ogrenirsin sonra cok mu az mi dusunursun ve istersen yaptirmazsin.

Merhaba hanımlar .Ne zamandır saçıma ombre yaptırmak istiyordum .Sürekli gittiğim ce manikurcusuyle sohpet muhabbet ettigim bi kuaför var .Daha öncesinde sormuştum 300 tl demişlerdi ama sanırım ben sadece açmayı sormuşum sonunda öyle dedi adam .Neyse baştan kıza sordum konuşuruz dedi .Boyayı yapacak adama sordum konuşuruz dedi hala bana fiyat vermediler .Beni boyaya aldılar dedim heralde samimiyete güvenip çok ücret çıkarmayacaklar ..sac açılması boya ve ombre 600 dedi .Ben şaşırdım kaldım .Ne zamandır da saçımı actirmiyorim fiyatların bu kadar uçtuğunu tahmin bile etmedi m .Sorum şu 300 tl sini verdim 300 tl sonra veririm dedim .Siz fiyat konusunda ne diyursunuz hiç yaptırdınız mı bu aralar 300 tl daha vereyim mi ? Fikir verirseniz sevinirim .
Klasik kuaför kazığı sen otur hallederiz le başlayıp sonunda büyük bir hesapla sonuçlanır üstelik lüks yer olmasına gerek yok

Her kuaförün izlediği bir fiyat politikası vardır. Aynı işlemi bir kuaför 200 liraya yaparken başka bir kuaför 800 liraya yapabilir. Kuaförün bulunduğu semte, müşteri kitlesine, işindeki deneyimine, yeteneğine vs. bağlı olarak değişir. Kimseye "Aaa sen niye 600 istiyorsun Muazzez teyzem kendi sokağındaki kuaföre 100e yaptırmış" diyemezsiniz. Serbest piyasa, kafanıza uymuyorsa yaptırmazsınız en baştan. Yani burada sorup da "Ona göre ödeme yapmayacağım" demenizi ayıp karşılıyorum. En baştan adamlarla pazarlığınızı edip oturacaktınız, kesin fiyat alacaktınız. Beğenseniz de beğenmeseniz de geriye kalan borcunuzu ödemelisiniz. Tekrar gitmezsiniz istiyorsanız.

Her kuaförün izlediği bir fiyat politikası vardır. Aynı işlemi bir kuaför 200 liraya yaparken başka bir kuaför 800 liraya yapabilir. Kuaförün bulunduğu semte, müşteri kitlesine, işindeki deneyimine, yeteneğine vs. bağlı olarak değişir. Kimseye "Aaa sen niye 600 istiyorsun Muazzez teyzem kendi sokağındaki kuaföre 100e yaptırmış" diyemezsiniz. Serbest piyasa, kafanıza uymuyorsa yaptırmazsınız en baştan. Yani burada sorup da "Ona göre ödeme yapmayacağım" demenizi ayıp karşılıyorum. En baştan adamlarla pazarlığınızı edip oturacaktınız, kesin fiyat alacaktınız. Beğenseniz de beğenmeseniz de geriye kalan borcunuzu ödemelisiniz. Tekrar gitmezsiniz istiyorsanız.
Tabiki haklisiniz her kuaför aynı olamaz fakat beylikdüzünde orta dereceli kuaförde kalki0 ta bana heryerde 750 size 600 der ve beni enayi yerine koyarsa tabiki benimde belli başlı tepkilerim olacak .Ayrica ben parayı verecektim fakat omre fiyatlarını bilmiyordum daha sonra araştırdım ve aşağı yukarı standart fiyatın Üstünü verdi bana ve herkes bunu gözden kaciruyur ams saçım son derece yıprandı.Atryca ben onun parasını vermişim onun yaptığı ayıp olmuyor da benimki mı oluyor ben Üstüme düşeni yapıp fiyat sorduysam ve o işin cakalligina kaçıp konuyu gecisturdiyse bu benim suçum değil onu terbiyesizligi .Bu kafa yapısında olsn bi insana kalkıp geri kalanını vermem parayı sokakta bulmuyoruz

Merhaba hanımlar .Ne zamandır saçıma ombre yaptırmak istiyordum .Sürekli gittiğim ce manikurcusuyle sohpet muhabbet ettigim bi kuaför var .Daha öncesinde sormuştum 300 tl demişlerdi ama sanırım ben sadece açmayı sormuşum sonunda öyle dedi adam .Neyse baştan kıza sordum konuşuruz dedi .Boyayı yapacak adama sordum konuşuruz dedi hala bana fiyat vermediler .Beni boyaya aldılar dedim heralde samimiyete güvenip çok ücret çıkarmayacaklar ..sac açılması boya ve ombre 600 dedi .Ben şaşırdım kaldım .Ne zamandır da saçımı actirmiyorim fiyatların bu kadar uçtuğunu tahmin bile etmedi m .Sorum şu 300 tl sini verdim 300 tl sonra veririm dedim .Siz fiyat konusunda ne diyursunuz hiç yaptırdınız mı bu aralar 300 tl daha vereyim mi ? Fikir verirseniz sevinirim .
Kuaförlerin zaten standart olayı fiyat vermez bilerek sonra çat diye kitler hesabı. Böylesi haram yiyor resmen. Daha dün istanbulda kıyı köşe bi yerde ombre 90 tl yazıyordu. Kötüdür muhtemelen ama 90 yapan yer varsa bence maksimum 300 lira olmalı bir ombre. Fazlası kazık.

Adam belki herkese istediği fiyatı istedi, sizi kazıklamadı ama önemli olan şu.

"Konuşuruz" nedir ya, ben bunda bir bit yeniği ararım, söyleyeceksin işlemden önce fiyatı.

İkincisi de -afedersiniz ben biraz argo konuşurum- hemşeri hemşeriyi gurbette s..ermiş, hizmet sektöründe tanıdığa asla güvenmeyin, size kolaylık filan yapmaz tam tersi nasolsa samimiyiz bir şey demez altında da bir şey aramaz diye daha çok geçirir. Tanıdık olmayan müşteriye hem fiyatta hem hizmette daha çok özen gösterilir.

Siz emin misiniz 300 dediklerine? Tam olarak ne sordugunuzu bilmiyorsunuz. 300 dediler diyorsunuz ama Sanirim acmayi sormusum diyorsunuz. Sonra sordum soylemediler diyorsunuz..
Acmayi mi sordunuz, ombreyi mi? Once şunu netlestirmeniz gerek.

Bir de burada yazan uyelerin verdikleri fiyatlara gore kuaforun kotu niyetli olup olmadigina karar vermeniz ya da yaptigi ise kendinizce bir fiyat bicmeniz dogru olmaz. Cunku bu sektorde kullanilan urunlerin maliyeti kalitesi ile orantili olarak buyuk farkliliklar gosterebilir. Birinin malzeme maliyeti 200 u gecerken, digerininki 30 lirayi gecmez.

En dandik kuafor bile 300den assagi yapmiyor

Dip boyanmı vardı. Sacında eskı boya varsa belkı once acıp sonra ombre yapmıslardır ama 600 yine cok ya. Boyle durunlarda dıger musterılerın onunde fıyat sorun alın kı doger musterılerde duyuyor djye cok ucamıyorlar. Fazla fıyat soylerdek musterıyı kacırırz falan gıbı dusunup gızlı soylıyolar. Odemenı7zı yapmaya gıttıgnzde orda sızınle aynı sac yaptıran bırı varsa sızden ne ladr aldılar dıye kuafprcunn onunde sorun. Ben de küllü sarı bebe sarısı ombreler yaptırıyorum sacım uzun ve kalın 200 tl veriyorum uzerıne adam bıkac bakımda yapıyor. Hatayda ucuz ama ankara ızmır vs ucuyor buralar. Lazercılerde aynı sekılde anlarasa soruyorum 2000 tl dıyor komple dıyor ama sadexe tum bacak ozel bolge kolaltı. Ee hanı kompleydı. Bende hatayda yaptırmaya dvam ettım buzlazer ve uflemeli 600 tlye kolaltı ozel bolge arka. Bel boslugu gobek tum bacak aldırıyrum gyetye memnun kaldım. 5 ay oldu hala bıseu cıkmadı. Valla artık hetkes ınsanı somuruyor resmen. Ha adanada ombre sordum oda adanın kıytırık bı ılcesınde en az 400le baslarız oda sıze 400 sızı tanıdıgmz ıcın dıyor😲🤭🤭🤭🤭 ınternetten bı arastırın kuaforlerı oyle muhabbetım var dıye gıtmeyıb valla bıde dddıgım gıbı fıyatı dıger musterılerın yannda alın.

X